מדוע האינטרנט שלי כל כך איטי?

ישנן סיבות רבות לכך שחיבור האינטרנט שלך עשוי להיראות איטי. זה יכול להיות בעיה במודם או בנתב שלך, אות ה- Wi-Fi, עוצמת האות בקו הכבלים שלך, התקנים ברשת שלך הרווים את רוחב הפס שלך, או אפילו שרת DNS איטי. שלבים אלה לפתרון בעיות יעזרו לך לאתר את הסיבה.

צמצם את הבעיה במספר אתרים ומכשירים

אם בדיקת המהירות שלך מאשרת שהאינטרנט שלך איטי, עליך לנסות להתחבר למספר אתרים ולהשתמש במספר מכשירים בביתך אם חיבור האינטרנט שלך איטי. אם האיטיות היא רק עם אתר אחד, זה כנראה הבעיה של האתר - לא האינטרנט שלך. אין ממש שום דבר שתוכל לעשות בעניין זה למעט לחכות לאחראים על האתר לתקן את זה.

צמצום היכן נעוצה הבעיה יעזור לך לתקן אותה. האם האטיות מתרחשת רק במחשב אחד, או בכל המכשירים שלך? אם זה רק מחשב אחד, אתה יודע שהפתרון כנראה טמון שם. ייתכן שיהיה עליך להפעיל מחדש את המחשב, או שתצטרך לבצע סריקת תוכנה זדונית עם האנטי-וירוס המועדף עליך כדי לבדוק שהכל בסדר. אם האיטיות מתרחשת במספר מכשירים - מספר מחשבים, למשל, או במחשב ובטלפון שלך - כמעט בוודאות זו בעיה ברשת, ותצטרך ללכת לנתב שלך.

בדוק את המהירות שלך והשווה אותה לתוכנית שלך

קשורים: כיצד לבדוק את מהירות חיבור האינטרנט שלך או את מהירות הנתונים הסלולריים שלך

לפני שתעבור חבורה של פתרונות תקלות בסוף שלך, כדאי לערוך בדיקת מהירות באמצעות אתר כמו Speedtest.net כדי לראות כמה זה באמת מבצע. הקפד להפסיק את כל ההורדות, ההעלאות, הזרמת Netflix או פעילויות כבדות אחרות של האינטרנט לפני הפעלת הבדיקה כדי להבטיח כמה שפחות הפרעות לתוצאות.

השווה את תוצאות המהירות הנמדדת למהירות הצפויה של חיבור האינטרנט עליו אתה משלם. אם אינך יודע זאת, יש סיכוי טוב שתמצא אותו בחשבון עבור חיבור האינטרנט שלך או אתר האינטרנט של ספק שירותי האינטרנט שלך.

קשורים: מדוע ככל הנראה אינך מקבל את מהירויות האינטרנט שאתה משלם (ואיך לדעת)

יש כאן כמה אזהרות. בדיקות מהירות עשויות להיראות לפעמים גבוהות למדי, מכיוון שחלק מספקי שירותי האינטרנט עשויים לתעדף אותן וייתכן שיש להם שרתים קרובים מאוד אליך. אם מהירות החיבור שלך נראית מעט נמוכה, זה יכול להיות נורמלי - בדרך כלל אתה משלם עבור "עד" מהירות מסוימת ולא תמיד אתה מקבל את המהירות המדויקת שאתה משלם. מהירויות עשויות להיות איטיות יותר בשעות העמוסות יותר ביום, כאשר כל מי שנמצא בשכונה שלך משתמש בחיבור לאינטרנט, מאשר בשעות חופשיות בהן אנשים רבים ישנים או בעבודה.

כמובן, יכול להיות גם שאתה משלם עבור תוכנית אינטרנט איטית מאוד - ובמקרה זה תצטרך להתקשר לספק האינטרנט שלך ולשלם יותר כדי לשדרג את השירות שלך!

עם זאת, אם אתה משלם עבור מהירות חיבור מסוימת ומקבל באופן עקבי תוצאות בדיקת מהירות הנמצאות הרבה מתחת לכך, הגיע הזמן לעבור לשלבי פתרון הבעיות שלמטה.

אתחל את המודם והנתב שלך

קשורים: מדוע אתחול מחדש של הנתב שלך פותר כל כך הרבה בעיות (ולמה אתה צריך לחכות 10 שניות)

כמו מחשבים, גם מודמים ונתבים נתקעים לפעמים במצב רע, איטי ועמוס. ניתן לתקן בעיה זו באמצעות אתחול מחדש. אם לא הפעלת את הנתב והמודם שלך זמן מה, עליך לעשות זאת כעת.

אם יש לך יחידת מודם / נתב משולבת, ייתכן שיהיה לך את המכשיר האחד לאתחול מחדש. אבל יש סיכוי טוב שתצטרך להפעיל מחדש שתי חלקי חומרה: הנתב והמודם. הנתב מתחבר למודם, המחובר לכבל היוצא מהקיר. כדי לאתחל אותם, נתק את כל אחד משקעי החשמל שלהם למשך עשר שניות לפני שתחבר אותם שוב. עשויים לחלוף מספר דקות עד שהמודם שלך יתחבר מחדש לספק שירותי האינטרנט שלך ויביא את חיבור האינטרנט שלך לרשת, אז היה סבלני. בדוק אם המהירות שלך משתפרת לאחר האתחול מחדש.

שפר את אות ה- Wi-Fi שלך

קשורים: כיצד להשיג איתות אלחוטי טוב יותר ולהפחית הפרעות ברשת האלחוטית

יתכן שהאינטרנט שלך בסדר, אבל ה- Wi-Fi שלך - המחבר אותך לאינטרנט - נתקל בבעיות איתות. חיבור Wi-Fi רע יכול להיראות כמו בעיית חיבור לאינטרנט, במיוחד משום שהוא יכול להשפיע על כל המכשירים בביתך. יש לא מעט סיבות לכך שיש לך אות Wi-Fi רע. גלי האוויר עלולים להיות עמוסים במכשירים רבים מדי בקרבת מקום, במיוחד אם אתה משתמש ב -2.4 ג'יגה הרץ ולא 5 ג'יגה הרץ, שיכולים לתמוך בהרבה יותר מכשירים. זו בעיה שכיחה במיוחד באזורים עירוניים צפופים יותר - למשל, אם אתה גר במתחם דירות עם שכנים שיש להם חבורה של נתבים אלחוטיים ומכשירים אחרים.

יכול להיות שאתה פשוט יש אזור מת, משהו שמפריע לאות ה- Wi-Fi שלך, או יכולת נמוכה בכל הבית שלך. עיין במדריך שלנו לזרז את ה- Wi-Fi שלך ולקבלת אות טוב יותר לקבלת טיפים נוספים.

אם יש לך בית או חצר גדולים יותר ואתה זקוק לכיסוי Wi-FI טוב יותר, שקול לקבל מערכת Wi-Fi רשת המספקת תחנות בסיס מרובות שתוכל להציב סביב הבית או הנכס שלך.

הפסק להרוות את החיבור שלך (או נסה QoS)

חיבור האינטרנט שלך משותף לכל המכשירים בביתך, כך שהתקנים אחרים ברשת שלך עשויים להרוות את חיבור האינטרנט שלך ולהאט את המצב עבור כולם.

לדוגמה, אם שני אנשים מזרימים את נטפליקס ואדם אחד מנסה להוריד קובץ עם BitTorrent, החוויה של כולם תאט. עצור (או האט) כמה מההורדות האחרות כדי להאיץ את העניינים.

קשורים: כיצד להשתמש באיכות השירות (QoS) כדי להשיג אינטרנט מהיר יותר כאשר אתה באמת צריך את זה

אם זו בעיה תכופה במיוחד, יתכן שתצטרך לשדרג את חבילת האינטרנט שלך. עם זאת, תוכל גם לראות אם לנתב שלך יש תכונת איכות שירות (QoS), שתאפשר לנתב שלך לנהל ולהקצות באופן אוטומטי את רוחב הפס שמקבלים מכשירים ושירותים שונים. לדוגמה, זה יכול לחנוק את רוחב הפס של BitTorrent באופן אוטומטי כדי למנוע האטה בזרמי Netflix.

בדוק אם מפצלי קואקס

קשורים: כיצד לפתור בעיות בחיבור האינטרנט שלך, שכבה אחר שכבה

אם יש לך אינטרנט בכבלים ויש לך מפצלי כבלים קואקסיאליים בקו שעוברים למודם הכבלים שלך, אלה עלולים להשפיל את עוצמת האות שלך ולהוביל לחיבור אינטרנט איטי יותר. מפצלים משתנים באיכותם, ורע וזול יכול להוריד את עוצמת האות שלך הרבה יותר מאשר איכות גבוהה יותר. גם מספר גדול של מפצלים עלול לגרום לבעיה.

אם יש לך מפצלים בקו הכבלים שלך, נסה לנתק אותם כדי לפתור את חיבור האינטרנט שלך. ראה כיצד חיבור האינטרנט שלך מתפקד ללא מפצלים בקו. אם יש לך מהירות חיבור אינטרנט מהירה הרבה יותר, גילית את הבעיה שלך.

נסה שרת DNS אחר

קשורים: המדריך האולטימטיבי לשינוי שרת ה- DNS שלך

במקרים מסוימים, החלפת שרתי DNS יכולה לעזור להאיץ את מהירות החיבור לכאורה שלך אם שרתי ה- DNS המוגדרים כברירת מחדל שלך הם איטיים.

כך עובד DNS: כשאתה מתחבר לאתר כמו google.com, המחשב שלך יוצר קשר עם שרתי ה- DNS שלו ושואל "איזו כתובת IP מספרית משויכת ל- google.com?" זה מקבל תשובה בחזרה ומתחבר לכתובת ה- IP הזו, שעשויה להיות משהו כמו 216.58.193.78 ואז מתחבר לכתובת זו.

בדרך כלל, שרתי ה- DNS שלך ניתנים על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך. אבל אם הם איטיים או עמוסים יתר על המידה, ייתכן שתוכלו להשיג מהירות טובה יותר על ידי מעבר לקבוצה אחרת של שרתי DNS. ה- DNS הציבורי של Google ו- OpenDNS שניהם פופולריים למדי.

התקשר לספק שירותי האינטרנט שלך ודווח על הבעיה

אם עברת את כל שלבי פתרון הבעיות האלה ואינך מצליח לפתור את הבעיה, יש סיכוי טוב שזו לא בעיה שתוכל לתקן. יתכן שזו הבעיה של ספק שירותי האינטרנט שלך. לדוגמה, יכולה להיות בעיה בקו הכבלים שעובר מהבית שלך לספק שירותי האינטרנט שלך, או עם ציוד אחר שיש להם. במקרה זה, עליך להתקשר לספק שירותי האינטרנט שלך ולדווח על הבעיה.

אתה משלם לספק שירותי האינטרנט שלך כדי לספק קונציטון יציב, ותפקידם לפתור כל בעיה בו בסוף. רק להיות בטוח שזו למעשה הבעיה שלהם, ולא בעיה בצד שלך - כמו בעיות איתות Wi-Fi.

אשראי תמונה: Kerdkanno / Shutterstock.com, trainman111 / Shutterstock.com, Casezy רעיון / Shutterstock.com, Valiik30 / Shutterstock.com, file404 / Shutterstock.com