כיצד לראות מי מחובר לרשת ה- Wi-Fi שלך

האם אתה יודע מי מחובר לרשת ה- Wi-Fi של הנתב שלך? התבונן ברשימת המכשירים המחוברים לרשת ה- Wi-Fi שלך מהנתב או מהמחשב שלך כדי לברר.

זכור כי מכשירים רבים מתחברים לרשת ה- Wi-Fi שלך בימינו. הרשימה תכלול מחשבים ניידים, סמארטפונים, טאבלטים, טלוויזיות חכמות, מכוניות סטריפ, קונסולות משחק, מדפסות Wi-Fi ועוד.

השתמש ב- GlassWire Pro כדי לראות מי מחובר (וקבל התראות כאשר מכשיר חדש מתחבר לרשת ה- Wi-Fi שלך)

אנו מעריצים גדולים של חומת האש ומערכת האבטחה של GlassWire, ואחת התכונות הנהדרות שיש בגרסת Pro היא תצוגת רשת מהירה וקלה המציגה בפניך את כל המכשירים המחוברים לרשת ה- Wi-Fi שלך.

GlassWire הוא לא רק חומת אש, יש לו גם גרפים יפים כדי להראות את השימוש ברוחב הפס שלך, לראות אילו יישומים מתחברים למה וכמה רוחב פס בדיוק כל יישום משתמש. אתה יכול לקבל התראות כאשר יישום משנה משהו, או כאשר מתקין מנסה להתקין מנהל מערכת חדש. יש המון תכונות, רבות מכדי לרשום כאן.

אבל מה שעושה את GlassWire אפילו יותר טוב לנושא של היום הוא שאם תיכנס לחלונית ההגדרות, תוכל למעשה להפעיל התראות בכל פעם שמכשיר חדש מנסה להתחבר לרשת ה- Wi-Fi שלך. עכשיו זה תכונה נהדרת!

GlassWire זמין לשימוש בסיסי ללא עלות, אך ניטור התקני הרשת כלול רק בגרסה בתשלום (49 דולר למחשב אחד).

השתמש בממשק האינטרנט של הנתב שלך

קשורים: 10 אפשרויות שימושיות שתוכל להגדיר בממשק האינטרנט של הנתב שלך

הדרך הטובה ביותר למצוא מידע זה תהיה לבדוק את ממשק האינטרנט של הנתב שלך. הנתב שלך מארח את רשת ה- Wi-Fi שלך, כך שיש לו את הנתונים המדויקים ביותר לגבי אילו מכשירים מחוברים אליו. רוב הנתבים מציעים דרך להציג רשימה של מכשירים מחוברים, אם כי חלקם עשויים שלא.

הטיפים הסטנדרטיים לגישה לממשק האינטרנט של הנתב שלך חלים. אם אינך בטוח בכתובת ה- IP שלה, תוכל בדרך כלל לחפש את כתובת ה- IP של שער המחשב שלך באמצעות לוח הבקרה. תוכל גם להפעיל את הפקודה ipconfig / all בחלון שורת הפקודה.

קשורים: 10 אפשרויות שימושיות שתוכל להגדיר בממשק האינטרנט של הנתב שלך

לאחר מכן חבר את כתובת ה- IP הזו לשורת הכתובת של דפדפן האינטרנט ולחץ על Enter. בדרך כלל זה אמור להעלות את ממשק הנתב שלך. אם לא, בדוק את התיעוד של הנתב שלך - או חפש באינטרנט את מספר הדגם שלו ו"ממשק האינטרנט "כדי לגלות כיצד לגשת אליו. אם לא הגדרת סיסמה וביטוי סיסמה מותאמים אישית, ייתכן שיהיה עליך לבצע חיפוש או לבדוק בתיעוד כדי למצוא את ברירת המחדל עבור דגם הנתב שלך.

מציאת רשימת ההתקנים המחוברים

כעת תצטרך לחפש את האפשרות בממשק האינטרנט של הנתב שלך איפשהו. חפש קישור או כפתור בשם "התקנים מחוברים", "התקנים מחוברים" או "לקוחות DHCP". ייתכן שתמצא זאת בדף התצורה של ה- Wi-Fi, או שתמצא את זה בדף מצב כלשהו. בחלק מהנתבים, רשימת המכשירים המחוברים עשויה להיות מודפסת בעמוד מצב ראשי כדי לחסוך לך כמה קליקים.

בנתבי D-Link רבים, רשימה של מכשירים מחוברים זמינה תחת סטטוס> אלחוטי.

בנתבים רבים של Netgear, תמצא את הרשימה תחת "התקנים מצורפים" בסרגל הצד.

בנתבי Linksys רבים, תמצא אפשרות זו תחת סטטוס> רשת מקומית> טבלת לקוחות DHCP.

בנתבים של Comcast Xfinity, תמצא את הרשימה תחת התקנים מחוברים בסרגל הצד.

הבנת הרשימה

קשורים: כיצד להקצות כתובת IP סטטית ב- Windows 7, 8, 10, XP או Vista

נתבים רבים פשוט מספקים רשימה של מכשירים המחוברים באמצעות DHCP. המשמעות היא שאם מכשיר מוגדר עם תצורת IP סטטית הוא לא יופיע ברשימה. תזכור את זה!

כשתפתח את הרשימה, בדרך כלל תראה מידע דומה בכל נתב. הממשק כנראה מראה לך טבלה עם רשימת התקנים מחוברים, "שמות המארח" שלהם ברשת וכתובות ה- MAC שלהם.

קשורים: שנה את שם המחשב שלך ב- Windows 7, 8 או 10

אם הרשימה אינה מציעה שמות משמעותיים מספיק, ייתכן שתרצה לשנות את שמות המארח (המכונים גם "שמות מחשב" או "שמות מכשירים") במערכות ההפעלה של המחשב שלך או של המכשיר. שם המארח נראה כאן. למרבה הצער, אין שום דרך לשנות את שם המארח במכשירים מסוימים - למשל, איננו מודעים לדרך לשנות את שם המארח של מכשיר אנדרואיד לזה בעל משמעות רבה יותר מבלי להשריש אותו.

אם יש לך ספק, תמיד תוכל להשוות את כתובת ה- MAC שנראית בעמוד זה (או את כתובת ה- IP המוצגת) לכתובת ה- MAC של המכשיר שבו אתה משתמש כדי לבדוק איזה מכשיר הוא איזה.

רשימה זו אינה חסינת טיפשים

כמובן שרשימה זו אינה מושלמת לחלוטין. כל אחד יכול להגדיר כל שם מארח שהוא רוצה, ואפשר גם לשנות את כתובת ה- MAC שלך כדי לזייף מכשירים אחרים. עם זאת, המשמעות היא שמכשיר שלך לא יוכל להתחבר לרשת בעוד מכשיר אחר עם כתובת MAC מזויפת תופס את מקומו, שכן נתבים בדרך כלל חוסמים התחברות של שני מכשירים עם אותה כתובת MAC במקביל. . ומישהו שקיבל גישה לנתב שלך יכול להגדיר תצורת IP סטטית כך שהיא תתגנב.

קשורים: אין לך תחושת ביטחון שגויה: 5 דרכים לא בטוחות לאבטחת ה- Wi-Fi שלך

בסופו של דבר, זו לא תכונת האבטחה החזקה ביותר, או דרך חסרת תקלות להבחין באנשים המחוברים לרשת שלך. זה לא משהו שאתה צריך לבדוק באופן קבוע. אם יש מכשירים שאתה לא מזהה, אתה יכול לשנות את ביטוי הסיסמה שלך ל- Wi-Fi - אתה מקווה שמשתמש בהצפנת WPA2-PSK - וזה יעניק את כל המכשירים עד שהם יוכלו לספק את ביטוי הסיסמה החדש.

עם זאת, גם מכשירים שאינך מזהה עשויים להיות משהו שבבעלותך שלא זכרת. לדוגמה, מכשיר לא ידוע יכול להיות מדפסת תומכת Wi-Fi, מערכת רמקולים מחוברת Wi-Fi או ה- Wi-Fi המובנה של הטלוויזיה החכמה שלך שאינך משתמש בה לעולם.

סרוק את רשת ה- Wi-Fi שלך באמצעות תוכנה במחשב שלך

הדרך האידיאלית לבדוק התקנים מחוברים תהיה בדרך כלל שימוש בממשק האינטרנט של הנתב שלך. עם זאת, ייתכן שנתבים מסוימים לא מציעים תכונה זו, לכן כדאי לנסות במקום זאת כלי סריקה. זוהי תוכנה הפועלת במחשב שלך שתסרוק את רשת ה- Wi-Fi שאליה אתה מחובר למכשירים פעילים ותפרט אותם. בניגוד לכלי ממשק רשת לנתב, לכלי סריקה כאלה אין דרך לרשום מכשירים שהתחברו, אך כרגע אינם מקוונים. תראה רק מכשירים מקוונים.

יש הרבה כלים לעשות זאת, אבל אנחנו אוהבים את הצופה ברשת האלחוטית של NirSoft. כמו תוכנות אחרות של NirSoft, זהו כלי קטן ונוח ללא שום פרסום או מסכי לנדנד. זה אפילו לא צריך להיות מותקן במחשב שלך. הורד את הכלי, הפעל אותו, והוא יצפה ברשת ה- Wi-Fi שלך בהתקנים פעילים, ויציג את שמות המכשירים שלהם, כתובות ה- MAC והיצרן של חומרת רשת ה- Wi-FI שלהם. שם היצרן מועיל מאוד לזיהוי מכשירים ספציפיים ללא שם מכשיר - במיוחד מכשירי אנדרואיד.

ייתכן שכלי זה לא יפעל כראוי עד שתציין את מתאם רשת ה- Wi-Fi שלך. במחשב Windows שלנו היינו צריכים ללחוץ על אפשרויות> אפשרויות מתקדמות ב- Wireless Network Watcher, לבדוק "השתמש במתאם הרשת הבא", ולבחור את מתאם ה- Wi-Fi הפיזי שלנו לפני ביצוע סריקה.

שוב, זה לא משהו שאתה באמת צריך לדאוג לו כל הזמן. אם אתה משתמש בהצפנת WPA2-PSK ויש לך ביטוי סיסמה טוב, אתה יכול להרגיש בטוח למדי. לא סביר שמישהו מחובר לרשת ה- Wi-Fi שלך ללא רשותך. אם אתה חושש שזה קורה משום מה, אתה תמיד פשוט משנה את משפט הסיסמה של ה- Wi-Fi שלך - כמובן שתצטרך להזין אותו בכל המכשירים המאושרים שלך. ודא ש- WPS מושבת לפני שתעשה זאת, מכיוון ש- WPS הוא פגיע ותוקפים עשויים להשתמש בו כדי להתחבר מחדש לרשת שלך ללא משפט הסיסמה.

שינוי ביטוי סיסמת ה- Wi-FI שלך יכול להיות רעיון טוב גם אם מסרת את סיסמת ה- Wi-FI שלך - למשל לשכנים שמבקרים אותך - ורוצה להיות בטוח שהם לא ימשיכו להשתמש בה במשך שנים.