Spotify Free לעומת Premium: האם כדאי לשדרג?

Spotify מציעה שתי שכבות: תוכנית בחינם, הנתמכת על ידי מודעות, ותוכנית פרימיום של 9.99 דולר לחודש. אך מה ההבדלים בין השניים והאם כדאי לשדרג? בוא נגלה.

מה אתה מקבל עם הרמה החינמית של Spotify

הדרג החינמי של ספוטיפיי אינו ממש בחינם; זה נתמך על ידי מודעות. חברות משלמות לספוטיפי כדי לגרום לך להאזין למודעות בכל כמה רצועות. Spotify מרוויחה פחות כסף למשחק ממודעות מאשר מנויי פרימיום, ולכן כדי לעודד אנשים לשדרג, הרמה החינמית מוגבלת בדרכים מסוימות.

כאשר אתה משתמש בשולחן העבודה או באפליקציית האינטרנט עם חשבון בחינם, אתה יכול להאזין לכל שיר, אלבום או רשימת השמעה בכל עת ובכל סדר. המגבלה היחידה היא שבכל זוג רצועות תשמע מודעה. זוהי האפליקציה לנייד, עם זאת, שבה הגבולות באמת פוגעים בך.

כשמשתמשים באפליקציה הסלולרית עם חשבון בחינם, תוכלו להאזין לשירים כלשהם בכל סדר עם דילוגים על רצועות ללא הגבלה כל עוד הוא מופיע באחד מ -15 רשימות ההשמעה המותאמות אישית שנבחרו עבורכם על ידי אלגוריתמי הלמידה המכונה של Spotify. פלייליסטים אלה כוללים דברים כמו:

  • גלה שבועי (מבחר שבועי של רצועות ש- Spotify חושב שתאהב).
  • מיקס יומי (שילוב של הרצועות האהובות עליכם וכאלה שלא שמעתם ש- Spotify חושבת שתאהבו).
  • שחררו את Radar (רצועות חדשות של אמנים שאתם מאזינים להם או ש- Spotify חושבת שתאהבו).
  • רשימות ההשמעה האוצרות של Spotify כמו RapCaviar (רצועות הראפ וההיפ הופ החמות ביותר) ו- Ultimate Indie (מיטב רצועות האינדי החדשות והמתקרבות).

בסך הכל יהיו לכם כ- 750 מסלולים לבחירה, אם כי המסלולים המדויקים הזמינים משתנים מיום ליום ושבוע לשבוע.

מחוץ ל -15 הפלייליסטים המותאמים אישית שנבחרו על ידי Spotify, אתה יכול להאזין רק לפלייליסטים, אלבומים או אמנים בדשדוש. אינך יכול לבחור מסלול ספציפי להשמעה ואתה מוגבל לדלג על שישה מסלולים בשעה.

מה אתה מקבל עם Spotify Premium

מחיר Spotify Premium עולה 9.99 דולר לחודש ובשביל זה אתם מקבלים חוויה ללא מודעות בלבד. אתה יכול להאזין למוזיקה ככל שתרצה ולעולם לא תפריע למודעה.

תוכל גם להאזין לכל רצועה, אלבום, אמן או רשימת השמעה שאתה אוהב בכל עת ובכל סדר ללא דילוגים ללא הגבלה. ביסודו של דבר, אתה יכול להאזין למוזיקה שאתה רוצה ללא מגבלות באפליקציות שולחן העבודה או הניידים.

אחת התכונות הטובות ביותר של חשבון הפרימיום היא שאתה יכול להוריד רצועות להאזנה לא מקוונת הן באפליקציות לנייד והן לשולחן העבודה. זה נהדר אם אתה רוצה לחסוך בנתונים ניידים או שלא תמיד המחשב הנייד או הטלפון שלך מחובר לאינטרנט בזמן שאתה עובד. זה הופך את Spotify לשירות מוסיקה לא מקוון ולא לשירות הזרמת מוסיקה מקוונת.

אתה גם מקבל את היכולת להאזין לזרמי שמע באיכות גבוהה יותר. בתכנית החינמית, רצועות מוזרמות ב 96 קילו-לשניות בנייד וב -160 קילו-לשניות במחשב שלך - ירידה קטנה אך מורגשת באיכות בהשוואה לתקליטור. עם פרימיום, אתה יכול להאזין לרצועות של עד 320kbps, וזה עבור רוב האנשים לא ניתן להבחין לחלוטין מאודיו באיכות CD.

האם כדאי לשדרג?

עד לאחרונה Spotify Premium הציעה חוויית סלולר טובה משמעותית מהדרגה החינמית מכיוון שלא יכולתם להאזין לשום קטע שרק תרצו מתוך 15 הפלייליסטים המותאמים אישית; היית מוגבל לחלוטין לדשדוש. אבל עכשיו הדברים קצת יותר מעניינים.

מנוע ההמלצות של Spotify הוא די מדהים וככל שאתה מקשיב יותר, כך הוא משתפר. אני משתמש בקביעות בפלייליסטים של Spotify כשאני לא רוצה לחשוב יותר מדי על מה שאני מקשיב מכיוון שהם מתאימים כל כך לטעמי. בהחלט אפשר להסתדר עם כ- 750 שירים המשתנים כל הזמן ולהיות מאושרים.

מצד שני, התכונות הנוספות די נהדרות. קשה להאזין למצב לא מקוון אם אתה בתכנית נתונים מוגבלת או שיש לך כיסוי נקודתי. והמודעות יכולות להיות  מעצבנות מאוד . שדרוג יכול להיות שלא יעלה כמו שאתה חושב. חשבון רגיל הוא 9.99 דולר לחודש, אך סטודנטים יכולים לקבל אותו (והולו) תמורת 4.99 דולר לחודש.

יש גם תוכנית משפחתית נהדרת שעולה 14.99 $ לחודש עבור עד חמישה אנשים. גם אם יש לך רק שני אנשים המשתמשים ב- Spotify, אתה חוסך כסף באמצעות התוכנית המשפחתית. ועם משפחה של ארבע או חמש, זה לא מעניין.

קשורים: הגיע הזמן להירשם לשירות הזרמת מוסיקה אתה Cheapskate

באופן אישי, אני מנוי פרימיום הרבה זמן וזה לא ישתנה במהירות. עם זאת, הדרג החינמי של Spotify מעולם לא היה משכנע יותר. זה באמת תלוי בך אם התכונות הנוספות שוות את עלות השדרוג.