כיצד להשתמש בכלי הדיסק של Mac שלך למחיצות, מחיקה, תיקון, שחזור והעתקת כוננים

צריך ליצור מחיצה חדשה, או לעצב מחדש כונן חיצוני? אין צורך לצוד מנהלי מחיצות בתשלום או דיסקי אתחול לניהול דיסקים: ה- Mac שלך כולל מנהל מחיצות מובנה וכלי ניהול דיסקים המכונה Utility Disk.

שירות הדיסק נגיש אפילו ממצב השחזור, כך שתוכל לחלק את הכונן הקשיח של ה- Mac שלך מבלי ליצור ולהעלות את כל כלי האתחול המיוחדים.

גישה לתוכנית השירות לדיסק

קשורים: כיצד להשתמש באור הזרקורים של macOS כמו אלוף

כדי לגשת לתוכנת הדיסק ב- macOS, פשוט לחץ על Command + Space כדי לפתוח את החיפוש הזרקורים, הקלד "Utility Disk" בתיבת החיפוש ואז לחץ על Enter. באפשרותך גם ללחוץ על סמל משטח ההפעלה במעגן שלך, ללחוץ על התיקיה אחר ולאחר מכן ללחוץ על כלי השירות לדיסק. לחלופין, פתח חלון Finder, לחץ על יישומים בסרגל הצד, לחץ פעמיים על התיקיה Utilities ואז לחץ פעמיים על תוכנית השירות Disk.

קשורים: 8 תכונות מערכת Mac שאתה יכול לגשת אליו במצב שחזור

כדי לגשת לתוכנת הדיסק ב- Mac מודרני - לא משנה אם בכלל מותקנת בה מערכת הפעלה - אתחל מחדש או אתחל את ה- Mac והחזק את Command + R תוך כדי אתחולו. זה יאתחל למצב שחזור, ותוכל ללחוץ על כלי הדיסק כדי לפתוח אותו.

במצב התאוששות, macOS מריצה סוג מיוחד של סביבת התאוששות. זה מאפשר לך להשתמש ב- Disk Utility כדי למחוק את כל הכונן שלך - או לחלק אותו מחדש.

כונני מחיצות ועיצוב מחיצות

כלי השירות לדיסק מציג כוננים פנימיים וכוננים חיצוניים מחוברים (כמו כונני USB), כמו גם קבצי תמונה מיוחדים (קבצי DMG) אליהם תוכלו להרכיב ולגשת ככוננים.

בצד שמאל של החלון תראה את כל הכרכים המותקנים.

קשורים: כיצד להציג כוננים ריקים ולא מעוצבים בתוכנית השירות בדיסק ב- macOS

פעולה זו משאירה בצורה מעצבנת כוננים קשיחים ריקים, אך לחץ על תצוגות> הצג את כל ההתקנים בשורת התפריטים ותראה עץ של כוננים ואת המחיצות הפנימיות שלהם. כל כונן "אב" הוא כונן פיזי נפרד, בעוד שכל סמל כונן קטן שמתחתיו הוא מחיצה בכונן זה.

כדי לנהל את המחיצות שלך, לחץ על כונן אב ובחר בכותרת "מחיצה". תוכל להתאים את ערכת פריסת המחיצות כאן. ניתן גם לשנות את גודל, למחוק, ליצור, לשנות שם ולעצב מחדש את המחיצות.

הערה: רבות מהפעולות הללו הן הרסניות, לכן ודא שיש לך תחילה גיבויים.

קשורים: APFS הסביר: מה שאתה צריך לדעת על מערכת הקבצים החדשה של אפל

אם אתה רוצה לחלק מחדש את כונן המערכת שלך, תצטרך לעשות זאת מתוך מצב השחזור, למעט חריג אחד: נפחי APFS. APFS היא מערכת הקבצים החדשה של אפל, ברירת המחדל בכונני מצב מוצק כמו MacOS High Sierra, ויש לה כל מיני טריקים חכמים בשרוול. אחד מהם: אמצעי אחסון באותו שטח אחסון של בריכת כונן, כלומר תראה שני כוננים נפרדים ב- Finder, אך לא תצטרך לנהל כמה שטח אחסון משתמש בכל נפח. כדי להוסיף נפח APFS חדש, פשוט בחר בכונן המערכת שלך ואז לחץ על ערוך> הוסף APFS בשורת התפריטים. תראה את ההנחיה לעיל.

בעיות במערכת הקבצים לתיקון עזרה ראשונה

קשורים: כיצד, מתי ולמה לתקן הרשאות דיסק ב- Mac שלך

אם כונן קשיח פועל, פונקציית העזרה הראשונה של Disk Disk היא הדבר הראשון שעליכם לנסות. תכונה זו בודקת שגיאות במערכת הקבצים ומנסה לתקן אותן, וכל זאת ללא התערבות רבה מצדך.

לחץ על הכונן שברצונך לבדוק ואז לחץ על כפתור "עזרה ראשונה". שים לב כי בדיקות אלה עשויות להימשך זמן מה, והפעלתן בכונן המערכת שלך תשאיר אותך עם מחשב שאינו מגיב עד שייגמר.

מחק מאובטח מחיצה או כונן

כפתור המחיקה מאפשר למחוק דיסק קשיח או מחיצה שלמים. אתה יכול גם למחוק רק את השטח הפנוי שלו.

אתה יכול להשתמש בתכונה זו כדי לנגב כונן קשיח בצורה מאובטחת. לחץ על כונן, ואז לחץ על כפתור "מחק" ואז לחץ על "אפשרויות אבטחה" כדי לבחור מספר מעברים כדי להחליף את הכונן. מעבר אחד צריך להיות מספיק טוב, אבל תמיד תוכלו לעשות עוד כמה אם מתחשק לכם. המספר המרבי מיותר.

קשורים: כיצד לנגב כונן קשיח בצורה מאובטחת ב- Mac שלך

שים לב שתכונה זו תהיה שימושית רק בכוננים מכניים, מכיוון שלא אמורה להיות מסוגל לשחזר נתונים שנמחקו מכונן מצב מוצק. אל תבצע מחיקה מאובטחת בכונן מצב מוצק, כמו אלה המובנים בתוך מק ספרים מודרניים - שפשוט יתיש את הכונן ללא שום יתרון. ביצוע המחיקה "המהירה ביותר" של הכונן הפנימי ממצב התאוששות ימחק הכל.

צור ועבד עם תמונות דיסק

קשורים: כיצד ליצור תמונת דיסק מוצפנת לאחסון מאובטח של קבצים רגישים ב- Mac

לחץ על תפריט הקובץ בכלי השירות דיסק והשתמש בתפריט חדש ליצירת תמונות דיסק ריקות או תמונות דיסק המכילות את תוכן התיקיה - אלה קבצי .DMG. לאחר מכן תוכל לעלות את קובץ תמונת הדיסק ולכתוב אליו קבצים. זה שימושי במיוחד משום שאתה יכול להצפין את קובץ ה- DMG הזה, וליצור קובץ מיכל מוצפן שיכול לאחסן קבצים אחרים. לאחר מכן תוכל להעלות קובץ DMG מוצפן זה למיקומי אחסון בענן או לשמור אותו בכוננים נשלפים בלתי מוצפנים.

לחצני המרה ושינוי גודל התמונה יאפשרו לך לנהל את תמונת הדיסק מחלון כלי הדיסק.

העתק כרכים ושחזר תמונות דיסק

תכונת השחזור מאפשרת לך להעתיק כרך אחד לשני. אתה יכול להשתמש בו להעתקת תוכן של מחיצה אחת לאחרת, או להעתקת תמונת דיסק למחיצה.

ניתן גם ליצור תמונת דיסק המכילה עותק מדויק של מחיצה שלמה. בחר בכונן שברצונך ליצור תמונה ממנו ולחץ על קובץ> תמונה חדשה> תמונה מ [שם מחיצה].

בהמשך תוכל לשחזר קובץ תמונת דיסק זה למחיצה, למחוק את אותה מחיצה ולהעתיק את הנתונים מתמונת הדיסק אליה.

התקנת RAID

קשורים: כיצד להשתמש בדיסקים מרובים בצורה מושכלת: מבוא ל- RAID

כלי הדיסק מאפשר לך גם להגדיר RAID ב- Mac: פשוט לחץ על File> RAID Assistant בשורת התפריטים. שלב דיסקים ומחיצות לערכת RAID אחת או יותר ובחר אם ברצונך לשקף, להפשיט או לשרשר את הנתונים שלך. זו תכונה מתקדמת שרוב האנשים לא יצטרכו להשתמש בה, אך היא קיימת אם אתה זקוק לה.

שיקוף (RAID 1) פירושו נתונים שאתה כותב ל- RIAD מאוחסנים בכל מחיצה או כונן למטרות כשל. אם כונן אחד מת, הנתונים שלך עדיין זמינים במקום אחר.

פסים (RAID 0) יחליפו כתיבת דיסקים בין כונן אחד למשנהו למהירות מהירה יותר. עם זאת, אם אחד הכוננים נכשל, תאבד את כל הנתונים - כך שהוא מקבל יותר מהירות על חשבון פחות אמינות.

שרשור (JBOD) מאפשר לך לשלב כוננים שונים כאילו הם אחד, שימושי בנסיבות מסוימות.

קשורים: הבנת חלוקת כונן קשיח עם ניהול דיסקים

כלי הדיסק הכלול ב- Mac OS X הוא רב עוצמה, והוא אמור לטפל בכל הפונקציות שאתה צריך כדי לבצע. זה קצת כמו הכלי לניהול הדיסקים המובנה ב- Windows, אך מסוגל יותר ובזכות מצב השחזור, קל יותר לגישה מחוץ למערכת ההפעלה.

קרדיט צילום: ג'ו בסור / Shutterstock.com