מהו מנהל חלונות שולחן העבודה (dwm.exe) ומדוע הוא פועל?

אתה ללא ספק קורא מאמר זה מכיוון שנתקלת בתהליך מנהל חלונות שולחן העבודה ותוהה בדיוק מהו. יש לנו את התשובה.

תהליך מנהל חלונות שולחן העבודה (dwm.exe) מרכיב את תצוגת חלונות היישום לפני שהוא מצייר אותו למסך. זה מאפשר ל- Windows להוסיף אפקטים כמו שקיפות ותמונות ממוזערות בשידור חי. תהליך זה הוא חלק חיוני ב- Windows שלא תוכלו למנוע מהפעלתו. 

מאמר זה הוא חלק מהסדרה המתמשכת שלנו המסבירה תהליכים שונים שנמצאו במנהל המשימות, כמו ctfmon.exe, mDNSResponder.exe, conhost.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe, ורבים אחרים. לא יודע מהם השירותים האלה? עדיף להתחיל לקרוא!

אז מהו מנהל חלונות שולחן העבודה?

מנהל חלונות שולחן העבודה (dwm.exe) הוא מנהל חלונות מורכב המביא את כל האפקטים היפים האלה ב- Windows: חלונות שקופים, תמונות ממוזערות של שורת המשימות החיות, Flip3D ואפילו תמיכה בצג ברזולוציה גבוהה.

במקום ליישומים שישרטטו את התצוגות שלהם ישירות למסך שלכם, יישומים כותבים את תמונת החלון שלהם למקום ספציפי בזיכרון. לאחר מכן Windows יוצר תצוגה "מורכבת" אחת של כל החלונות על המסך לפני שהיא שולחת אותו לצג שלך. מכיוון ש- Windows מרכיב ומציג את התוכן של כל חלון, הוא יכול להוסיף אפקטים כמו שקיפות ואנימציות חלונות בעת שכבת החלונות לתצוגה.

קשורים: כיצד להשתמש במנהל המשימות החדש ב- Windows 8 או 10

האם אוכל לכבות את מנהל חלונות שולחן העבודה?

לא, אתה לא יכול. עוד בימי ויסטה, מנהל חלונות שולחן העבודה נשלט באמצעות שירות שתוכל לכבות - ובתורו להשבית את כל האפקטים הוויזואליים. החל מ- Windows 7, מנהל חלונות שולחן העבודה הפך לחלק אינטגרלי יותר מ- Windows, וזה חיוני ליצירת ממשק המשתמש הגרפי. שילוב זה העמיק עוד יותר ב- Windows 8 ו- 10.

החדשות הטובות הן שמנהל חלונות שולחן העבודה השתפר הרבה יותר לגבי האופן שבו הוא מנהל משאבים, ולא ממש צריך לכבות אותו.

מה אוכל לעשות אם הוא משתמש בזיכרון RAM ובמעבד?

מנהל חלונות שולחן העבודה צריך להשתמש במשאבים די מזעריים. במערכת שלי, למשל, יש לי חצי תריסר אפליקציות פעילות, כולל Chrome, שפתחו יותר מתריסר כרטיסיות. גם אז מנהל שולחן העבודה של שולחן העבודה משתמש במעבד קצת פחות מ -1% וכ- 60 מגהבייט RAM. זה עומס די אופייני. לעתים רחוקות אתה אמור לראות את זה מתגנב הרבה יותר גבוה מזה, וגם אם הוא מתעלה יותר מדי פעם, הוא צריך להתיישב במהירות.

אם אתה רואה את מנהל חלונות שולחן העבודה אוכל יותר זיכרון RAM או מעבד ממה שאתה חושב שצריך, יש כמה דברים שאתה יכול לנסות:

  • ודא שעדכני מנהלי החומרה שלך, במיוחד מנהלי ההתקן עבור כרטיס המסך או מתאם הגרפי המשולב שלך. מנהל חלונות שולחן העבודה מוריד עבודה רבה ל- GPU כדי להפחית את העומס על המעבד שלך.
  • בדוק אם קיימת תוכנה זדונית במחשב שלך. ידוע כי סוגים מסוימים של תוכנות זדוניות גורמים לבעיות במנהל חלונות שולחן העבודה.

שניהם מקומות טובים להתחיל בהם.

קשורים: הדרך הבטוחה היחידה לעדכן את מנהלי החומרה שלך ב- Windows

האם תהליך זה יכול להיות וירוס?

תהליך מנהל חלונות שולחן העבודה עצמו הוא רכיב רשמי של Windows. אמנם יתכן שווירוס החליף את התהליך האמיתי בתוכנת הפעלה משלו, אך מאוד לא סביר. אם ברצונך להיות בטוח, תוכל לבדוק את מיקום הקובץ הבסיסי של התהליך. במנהל המשימות, לחץ לחיצה ימנית על תהליך מנהל חלונות שולחן העבודה ובחר באפשרות "פתח מיקום קובץ".

אם הקובץ מאוחסן בתיקיית Windows \ System32 שלך, אתה יכול להיות בטוח למדי שאתה לא מתמודד עם וירוס.

קשורים: מהו האנטי-וירוס הטוב ביותר עבור Windows 10? (האם Windows Defender מספיק טוב?)

עם זאת, אם אתה עדיין רוצה קצת יותר שקט נפשי, אתה תמיד יכול לחפש וירוסים באמצעות סורק הווירוסים המועדף עליך. טוב יותר בטוח מאשר להצטער!