דיסקיות זיכרון RAM הוסברו: מה הם ומדוע אתה כנראה לא צריך להשתמש באחד

זיכרון ה- RAM של המחשב שלך עדיין מהיר יותר אפילו מכונני מצב מוצק מודרני. דיסקי RAM מנצלים זאת, ומשתמשים בזיכרון ה- RAM של המחשב ככונן וירטואלי מהיר. אבל ככל הנראה אתה לא רוצה להשתמש בדיסק RAM.

קל למכור דיסקי זיכרון RAM - כל שעליך לעשות הוא להחזיק מדדי ביצועים המראים כמה מהר יותר לקרוא נתונים מ- RAM מאשר אפילו מ- SSD מהיר. אבל זו לא התמונה המלאה.

מהו דיסק RAM?

כדי ליצור דיסק RAM, תתקין תוכנית של צד שלישי שיוצרת כונן וירטואלי ב- Windows. תוכנית זו תשמור חלק מזיכרון ה- RAM שלך - כך שאם היו לך 4 ג'יגה-בתים של קבצים בדיסק ה- RAM שלך, הדיסק ייקח 4GB של זיכרון RAM. כל הקבצים בדיסק שלך יאוחסנו בזיכרון ה- RAM שלך. כשכתבת לדיסק היית פשוט כותב לחלק אחר ב- RAM שלך.

בתחילה זה נראה כאילו זה יכול לעזור לייעל את הביצועים. אם התקנת תוכניות בדיסק RAM, יהיו לך זמני טעינה קרובים מיידית מכיוון שנתוניהם כבר יאוחסנו בזיכרון המהיר ביותר האפשרי. כשאתה שומר קובץ, זה יקרה כמעט באופן מיידי מכיוון שהוא יועתק לחלק אחר של זיכרון RAM. משמעות הדבר היא זמני טעינה מהירים יותר של יישומים וזמני קריאה / כתיבה מהירים יותר של קבצים עבור קבצים השמורים בדיסק ה- RAM.

למה אתה כנראה לא צריך להשתמש באחד

עם זאת, יש כאן בעיה גדולה. זיכרון RAM הוא זיכרון נדיף. כאשר המחשב שלך מאבד מתח, תוכן ה- RAM שלך יימחק. פירוש הדבר כי אינך יכול לאחסן שום דבר חשוב בדיסק RAM - אם המחשב שלך התרסק בגלל איבוד חשמל, תאבד את כל הנתונים בדיסק ה- RAM שלך. כך ששמירת קבצים בדיסק ה- RAM היא חסרת טעם, אלא אם כן לא אכפת לך שתאבד את הקבצים - אך אם לא היה אכפת לך מהקבצים, מדוע לשמור אותם מלכתחילה?

מכיוון ש- RAM אינו מתמשך, יהיה עליך גם לשמור את תוכן דיסק ה- RAM שלך בדיסק בעת כיבוי המחשב ולטעון אותו כאשר תפעיל אותו. לדוגמה, נניח שהתקנתם את Photoshop בדיסק ה- RAM שלכם. יהיה עליך לשמור עותק של דיסק ה- RAM בכונן הקשיח של המחשב שלך כדי להבטיח שלא תאבד את התקנת Photoshop שלך. ייתכן שתרצה לעשות זאת באופן אוטומטי כל כמה דקות או סתם בכיבוי.

כאשר אתה מפעיל את המחשב, תוכנית דיסק ה- RAM תצטרך לקרוא את תמונת דיסק ה- RAM מהכונן הקשיח ולהעלות אותה חזרה ל- RAM. במילים אחרות, אתה פשוט מקבל זמני טעינה מהירים יותר של התוכנית על חשבון זמני האתחול הארוכים יותר. ברגע שהמחשב שלך טוען יישום או קבצים אחרים יוצרים את הכונן הקשיח שלו, הוא ממלא אותו במטמון ב- RAM בכל מקרה - אז זה קצת טיפשי להתקין יישום או משחק בדיסק RAM ולא בכונן הקשיח. כך או כך, לאחר שתטען את היישום, הוא יישאר נוכח בזיכרונך לטעינה מהירה מאוחר יותר.

קשורים: מדוע טוב שזיכרון ה- RAM של המחשב שלך מלא

דיסקי RAM גם שומרים חלק נכבד מהזיכרון שלך, ומבטיחים שאתה לא יכול להשתמש בו לשום דבר אחר. Windows משתמש בזיכרון שאינו בשימוש במטמון קבצים בכל מקרה, והוא עושה הכל באופן אוטומטי וברקע. אם אתה זקוק לזיכרון למשהו, Windows ישליך מייד את הנתונים שנשמרו במטמון. עם דיסק RAM, יהיה עליך לכבות אותו באופן ידני כדי לפנות זיכרון.

איך היית מייצר דיסק RAM

הכנת דיסק RAM היא די פשוטה. התקן תוכנית כמו RAMDisk Personal של DataRAM - הגרסה החינמית מאפשרת לך ליצור דיסקי RAM בגודל של עד 4 ג'יגה בייט - ולהשתמש בה ליצירת דיסק RAM חדש.

לאחר מכן תוכל להתקין תוכניות אליו או להעביר אליו קבצים. אתה רוצה לשמור עותק של דיסק ה- RAM כדי לא לאבד את הנתונים אם המחשב שלך ייכבה אי פעם. כמובן שתצטרך לשמור תמונה חדשה בכל פעם שתעדכן את הקבצים בדיסק ה- RAM.

חייבים להיות כמה שימושים עבור דיסק RAM, אבל ...

דיסקי זיכרון RAM אינם תרמית שלמה כמו תוכניות ניקוי מחשבים וכלים רבים אחרים ל"אופטימיזציה של מערכת ". בהחלט מהיר יותר לקרוא ולכתוב מ- RAM ולא להשתמש אפילו ב- SSD מהיר. ככל הנראה ישנם שימושים טובים עבור דיסקי RAM אם אתה באמת יודע מה אתה עושה.

עם זאת, שני הדברים הבאים יצטרכו להיות נכונים:

  • תצטרך להשתמש בתוכנית בדרך כלל לא משתמש בזיכרון RAM כמטמון ובמקום זאת מתעקש לקרוא ולכתוב קבצים קטנים בכונן הקשיח.
  • יהיה עליך לא לדאוג לאף אחד מהקבצים האלה ואין לך שום בעיה אם תאבד אותם.

זהו סרגל גבוה לניקוי - רוב התוכניות שיש להן מטמון שלא בהכרח אכפת לך ממנו, בכל מקרה ישתמשו בזיכרון RAM. לדוגמא, אין טעם להציב את קובץ השריטות של Photoshop בדיסק RAM מכיוון ש- Photoshop משתמש בזיכרון RAM כמטמון אם הוא זמין. דפדפן האינטרנט שלך יאחסן את קבצי המטמון שלו ב- RAM אם יש גם מקום.

עבור תוכניות שאכן כותבות וקוראות נתונים מהכונן הקשיח, נתונים אלה הם ככל הנראה משהו שאתה לא רוצה לאבד. שימוש בדיסק RAM עם מסד נתונים חשוב תהיה טעות מכיוון שתאבד את מסד הנתונים אם אירעה קריסה או אובדן חשמל.

כונני מצב מוצק מבוסס זיכרון RAM

אם אתה רוצה ליהנות מהמהירות של זיכרון RAM, כדאי לך לנסות להשקיע בכונן מצב מוצק מבוסס זיכרון RAM. מדובר בכונני מצב מוצק המכילים זיכרון RAM במקום זיכרון פלאש טיפוסי. הם הרבה יותר מהירים לקריאה ולכתיבה, אבל גם הרבה יותר יקרים מכיוון ש- RAM הוא יקר יותר מזיכרון פלאש.

כוננים כאלה מכילים סוללה, כך שהם יכולים לשמור על תוכן ה- RAM אם המחשב מאבד מתח. יש להם מספיק כוח סוללה כדי לכתוב את הנתונים לזיכרון לא מקוון, כדי להבטיח שלא תאבד את כל מה שאחסנת ב- RAM שלהם.

כוננים כאלה אינם מיועדים למשתמש הממוצע - הם אפשרויות יקרות במיוחד המיועדות למרכזי נתונים ולשימושים עסקיים אחרים שבהם אתה רוצה את מהירות ה- RAM עם היציבות של כונני SSD. אבל כוננים אלה הגיוניים בהרבה מדיסקי RAM של תוכנה אם אתה באמת זקוק למהירויות דמויות RAM למטרות קריטיות למשימה.

לסיכום, דיסקי RAM פועלים כפי שפורסם. אבל ככל הנראה אתה לא רוצה להשתמש בהם. הם אינם אידיאליים להפעלת מסד נתונים חשוב או להאצת זמני טעינת המשחק.

אם אכן יש לכם שימוש חכם בדיסק RAM, השאירו תגובה - נרצה לדעת בשביל מה אנשים באמת משתמשים בהם.