כיצד לאפס את הסיסמה הנשכחת שלך ב- Windows 10

כולנו עשינו את זה בעבר. אתה מתיישב להיכנס למחשב Windows שלך, מקליד את מה שאתה חושב שהוא הסיסמה, ובאנג, אתה מבין ששכחת מה הייתה! אתה מנסה לנסות שילובים שונים של אותיות ומספרים כדי לראות מה יתאים, אבל שום דבר לא עובד. מה אתה עושה עכשיו?

למרבה המזל, תהליך שחזור הסיסמה שלך ב- Windows 10 זהה לחלוטין לזה שהיה ב- Windows 8 ומעלה, אם כי עם כמה שינויים קלים. כך תוכל לשחזר את הכניסה שלך ל- Microsoft Live 10, כמו גם את האישורים עבור משתמשים אחרים הרשומים במחשב המקומי.

השתמש בכלי איפוס הסיסמה עבור חשבונות Microsoft Live

הפיתרון הראשון (והברור ביותר) הזמין מלכתחילה הוא להשתמש בפונקציה הסטנדרטית לאיפוס סיסמאות הזמינה באתר איפוס הסיסמאות של מיקרוסופט. שם תמצא שלוש אפשרויות, ובמקרה מסוים זה, תרצה לבצע את הבחירה "שכחתי את הסיסמה שלי" אם אתה מנסה לשחזר חשבונות שקשורים לזהות המקוונת שלך.

לאחר שתבצע את השלבים האלה, תתקבל בתהליך ההתאוששות המוכר בדרך כלל שרוב החברות הגדולות ישתמשו בו בעת ניסיון לאמת שאתה באמת מי שאתה אומר שאתה. אם רשמת דוא"ל חיצוני או מספר טלפון סלולרי בחשבונך, תוכל לקבל קוד אשר יפתח את חשבונך ללא כל טרחה נוספת.

צור משתמש חדש לשמירת קבצי חשבון

אם כל זה לא עובד, יש עוד אמצעי שתוכל לנקוט בו (באופן סבב מאוד) יאפשר לך להחזיר את הגישה למחשב שלך.

קשורים: כיצד לפצח את סיסמת Windows הנשכחת שלך

ראשית, התחל באתחול ההתקנה של Windows 10 בהתקנה על ידי שינוי סדר האתחול ב- BIOS שלך כדי לקבל עדיפות עם התקליטור, או השתמש במקום זאת ב- ISO כדיסק הפעלה.

יהיה עליך לאתחל ממדיה התקנה של Windows 10 כדי לעשות זאת. ראשית, יהיה עליך ליצור אמצעי התקנה של Windows 10 בכונן USB או DVD. ברגע שיש לך, שנה את סדר האתחול במחשב שלך והפעל אותו מכונן ה- USB או מהדיסק.

לאחר תחילת ההתקנה, לחץ על Shift + F10.

זה יביא שורת פקודה. מכאן נשתמש בשורת הפקודה כדי להחליף את מנהל השירות במסך הכניסה ל- cmd.exe בפקודות הבאות:

העבר d: \ windows \ system32 \ utilman. exe d: \ windows \ system32 \ utilman. exe. באק

העתק d: \ windows \ system32 \ cmd. exe d: \ windows \ system32 \ utilman. exe

לאחר השלמת זה, השתמש בפקודה "אתחול מחדש של wpeutil" כדי להפעיל מחדש את המכונה.

לאחר שחזרת למסך הכניסה, לחץ על מנהל השירות. אם הכל התנהל כשורה, אתה אמור לראות שהופעל cmd.exe כמו התמונה למטה.

זו ההנחיה שתשתמש בה כדי ליצור משתמש ניהול חדש ממסך הכניסה. הקלד את הפקודות הבאות, והחלף בשם שברצונך להקצות לחשבון החדש (ללא גזר).

משתמש / הוספה נטו

מנהלי קבוצה מקומית נטו / הוספה

כעת סגור את ההנחיה, אתחל מחדש, ואתה אמור לראות את המשתמש החדש שלך במסך הכניסה.

לחץ כאן והזן את שולחן העבודה הטרי שלך. משולחן העבודה, לחץ לחיצה ימנית על תפריט התחל בפינה השמאלית התחתונה ובחר "ניהול מחשב".

נווט אל "משתמשים וקבוצות מקומיים", גלול מטה לחשבון המושפע ולחץ באמצעות לחצן העכבר הימני. בחר באפשרות "הגדר סיסמה" ובחר קבוצה חדשה של אישורים להחזרת הגישה לחשבון הנעול שלך!

יש לציין כי שיטה זו תפעל רק לשחזור חשבונות המיועדים לחתימה מקומית. אם אתה צריך להחזיר את סיסמת חשבון Microsoft Live שלך, יהיה עליך לאחזר אותה באמצעות הטפסים המקוונים שהוזכרו לעיל.

עם זאת, אם שירות השחזור המקוון אינו פועל, עדיין תוכל לגשת לקבצים או תיקיות חשובים שאולי היו נעולים בחשבון זה על ידי כניסה ל- C: \ משתמשים ולחיצה על התיקיה המשויכת אליו.

כאשר כל השאר נכשל: התקשר למיקרוסופט

אם תהליך האיפוס האוטומטי באתר של מיקרוסופט לא מוביל לשום מקום לשחזר את חשבון Live-only שלך, אתה יכול לבדוק לחייג נציג בחברה עצמה.

כשאתה מתקשר ישירות למרכז העזרה של TechNet, בתחילה תתקבל באותן שאלות אבטחה שמילאת בעת יצירת החשבון. אם אינך יכול לענות על אלה, הנציג ימסור אותך לצוות אחר, שישתמש במגוון טכניקות אימות שנעות בין בקשת מידע מפורט על מה שימש החשבון ועד לרשימת שמות ספציפיים שעשויים להיות להישמר ברשימת אנשי הקשר שלך.

אם אתה יכול לענות על שניים בלבד כאלו בצורה נכונה, הנציג ישלח לך קוד נעילה זמני, שבו תוכל להשתמש כדי להתחבר לחשבון Live שלך.

צעדים מונעים

כמובן, כל הצעדים הללו נחוצים רק אם עוד לא עקבתם אחר המדריכים הרבים שלנו ליצירת דיסק לאיפוס סיסמא לגיבוי מראש, מתוכנית ברירת המחדל של Windows, או באמצעות כלי הצלה מבוסס אובונטו המותקן על גבי תקליטור או USB מקל אצבע.

קשורים: כיצד ליצור דיסק איפוס או USB לאיפוס סיסמה ב- Windows 8 או 10

שנית, אתה יכול גם לבדוק לנצל את תכונת ה- PIN החדשה של Windows, שתאפשר לך לקשור קוד PIN לחשבונך במקום הסיסמה האלפאנומרית הרגילה. תוכלו למצוא את האפשרות להוסיף קוד PIN בהגדרה הראשונית, או בקטע "חשבונות" בתיקיית ההגדרות של Windows 10.

בדרך זו, בין אם זה סיסמת כרטיס החיוב שלך ובין אם רק מספר המזל שלך, יהיו רק כמה הקשות פשוטות לזכור, במקום שילוב מורכב של מילים ואותיות שיכולים להיות קשים למעקב בין עשרות הכניסות השונות שיש לך. בכל אחד מהמכשירים הנפרדים שלך.

לאבד או לשכוח את הסיסמה שלך יכול להיות חוויה מתסכלת, אך הודות לעקיפת הבעיה, הטריקים והטיפים האלה, אין פירוש הדבר לסיים את חשבונך כפי שאתה מכיר אותו!

נקודות זכות תמונה: Pixabay