כיצד למזג ולפצל טבלאות ותאים במיקרוסופט וורד

תוכל למזג ולפצל תאים בקלות ב- Microsoft Word כדי להפוך את הטבלאות שלך למעניינות יותר ומתאימות יותר לנתונים שאתה מנסה לשתף. כאשר אתה ממזג שני תאים או יותר, אתה מפגיש אותם לתא אחד. כאשר אתה מפצל תא, אתה מחלק אותו מתא אחד למספר תאים.

באפשרותך למזג ולפצל טבלאות ברמת התא הבודד, כמו גם ברמה הגדולה יותר של הטבלה. במאמר זה, אראה לך כיצד למזג ולפצל תאי טבלאות וטבלאות ב- Word.

כיצד למזג תאים בטבלת מילים

מיזוג תאים בטבלה משלב שניים או יותר תאים סמוכים באותו גודל לתא אחד גדול יותר.

ראשית בחר בתאים שברצונך למזג. הם יכולים להיות תאים סמוכים בשורה או בעמודה.

או שהם יכולים להיות תאים סמוכים כי ההיקף מספר שורות ו עמודות.

כשבחרת בתאים שלך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על אחד מהתאים שנבחרו ולאחר מכן בחר בפקודה "מיזוג תאים" בתפריט ההקשר.

אם אתה מעדיף להשתמש בתפריטים של Word, תוכל גם לעבור לכרטיסייה "פריסה" של כלי הטבלה, ואז ללחוץ על כפתור "מיזוג תאים" שם.

כך או כך, התאים שלך מוזגו כעת.

כיצד לפצל תאים בטבלת מילים

פיצול תאי טבלה ב- Word הוא רק מעט יותר מסובך מאשר מיזוג ביניהם. אתה יכול להשתמש בפקודת הפיצול לתא אחד או יותר למספר מוגדר של שורות ועמודות. ככה זה עובד.

בואו נגיד ראשית שאנחנו רק אחד לפצל תא בודד לשני תאים. ראשית בחר בתא שברצונך לפצל.

לאחר מכן לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התא שנבחר ובחר בפקודה "פיצול תאים" מתפריט ההקשר. (תוכל גם לעבור לכלי טבלה> פריסה> פיצול תאים ברצועת הכלים אם אתה מעדיף.)

פעולה זו פותחת את חלון התאים המפוצלים. כברירת מחדל, הוא מוגדר לפצל את התאים שנבחרו לשתי עמודות, וזה בדיוק מה שאנחנו רוצים. אתה יכול פשוט להמשיך וללחוץ על כפתור "אישור" כדי לבצע את הפיצול. הזן את מספר השורות והעמודות שאליהן תרצה לפצל את התא שלך.

והתא הזה שבחרנו הוא עכשיו שני תאים.

כפי שבוודאי ניחשתם מהאפשרויות באותו חלון תאים מפוצלים, תוכלו גם להיות קצת יותר מורכבים עם פיצול תאים. נניח שהיה לנו טבלה כמו זו המוצגת למטה. ואנחנו רוצים לקחת את התאים שנבחרו (אלה באפור מתחת לכותרת העמודה השנייה) ולהפוך אותם לשתי שורות גדולות של שלוש עמודות כל אחת.

נלך אל כלי טבלה> פריסה> פיצול תאים (פעמים רבות הפקודה פיצול תאים אינה מופיעה בתפריט ההקשר כאשר נבחרו מספר תאים, ולכן קל יותר להשתמש בכפתור רצועת הכלים). בחלון פיצול תאים נבחר שלוש עמודות ושתי שורות. אנו רוצים גם שהתאים האלה יתמזגו לפני שהם מפוצלים, אז וודאו שהאפשרות נבחרה.

כאשר אנו לוחצים על "אישור" השולחן מתגלה בדיוק כמו שהיית מצפה.

וברור שזה רק מבט מהיר. אתה יכול להסתבך בערך עם פריסת השולחן שלך כמו שאתה רוצה.

כיצד לפצל טבלה ב- Word

ניתן לפצל טבלה שלמה ב- Word. זה יכול להיות שימושי לפיצול טבלאות ארוכות לשתי טבלאות נפרדות - בעיקר בתקווה לטפל בבעיות עיצוב שלפעמים טבלאות מרובות עמודים יכולות לגרום.

ראשית, לחץ כדי למקם את נקודת ההכנסה שלך בתא שבו תרצה לפצל את הטבלה שלך. התא המכיל את נקודת ההכנסה יהפוך לשורה העליונה של הטבלה השנייה.

עבור אל כלי שולחן> פריסה, ואז לחץ על כפתור "פיצול טבלה".

השולחן שלך מחולק כעת לשני טבלאות.

כיצד למזג טבלה ב- Word

וכפי שניתן היה לצפות, תוכלו גם למזג טבלאות יחד. אין לחצן בתפריט עבור זה. אתה צריך לעשות את זה על ידי גרירה ושחרור.

העבר את העכבר מעל השולחן שתרצה למזג עד שידית השולחן (סימן הפלוס) תופיע בפינה השמאלית העליונה. אתה יכול ללחוץ ולגרור את הטבלה באמצעות הידית הזו.

גרור את הטבלה עד שהשורה העליונה שלה תתיישר עם השורה התחתונה של הטבלה שאליה אתה מתמזג.

כשאתה משחרר את לחצן העכבר, Word ממזגת את שתי הטבלאות.

עכשיו אתה יודע כיצד למזג ולפצל טבלאות ותאי טבלאות בקלות ב- Microsoft Word. כמובן, כמו עם כל תכונת Word אחרת, זה לוקח קצת משחק עם. במיוחד אם אתה מבצע מיזוגים ופיצולים מורכבים (או מיזוג של טבלאות ארוכות), עיצוב לפעמים יכול להיות קצת מוזר.