אינך צריך להתקין מנהל משימות: כיצד לנהל אפליקציות רצות באנדרואיד

גוגל פליי מלא במנהלי משימות לאנדרואיד. כלי עזר אלה יכולים להראות לכם אפליקציות הפועלות ברקע, להרוג אפליקציות פועלות, ובאופן אחר לנהל את האפליקציות שלכם - אך אינכם צריכים להתקין תוכנת צד שלישי לשם כך.

אנו נראה לך כיצד להרוג ולנהל במהירות ובקלות את היישומים הפועלים שלך באמצעות התוכנה הכלולה בטלפון Android שלך בלבד. מנהלי משימות של צד שלישי אינם נחוצים ורבים מהם כוללים תכונות מזיקות, כמו הורג משימות.

הרג משימות אוטומטי

מנהלי משימות ורוצחי משימות הם לעתים קרובות אותו דבר. רוצח משימות מבטיח להאיץ את הטלפון שלכם על ידי הריגה אוטומטית של אפליקציות שרצות ברקע. זה נשאר פועל ברקע, ומסיר אוטומטית אפליקציות מהזיכרון כשסיימת להשתמש בהן.

עם זאת, כבר הסברנו מדוע אינך צריך להשתמש ברוצח משימות באנדרואיד. בקצרה, אנדרואיד לא מנהלת תהליכים כמו ש- Windows עושה. אפליקציות שמתנהלות כראוי הפועלות ברקע אינן עושות דבר - הן פשוט נשארות בזיכרון ולא משתמשות במעבד או במשאבים אחרים. כאשר תיכנס אליהם שוב, הם ייפתחו במהירות, מכיוון שהם מחכים בזיכרון שתחזור. אם הם הוסרו מהזיכרון, ייקח להם זמן רב יותר לפתיחה מחדש מכיוון שהיה צריך להעביר את הנתונים שלהם מאחסון המערכת בחזרה ל- RAM - באופן זה, רוצח משימות יכול למעשה להאט את העניינים.

אנדרואיד כוללת רוצח משימות אוטומטי משלה - אם הזיכרון שלה מתמלא והוא זקוק ליותר זיכרון מסיבות אחרות, הוא יהרוג אוטומטית אפליקציות פועלות, ויסיר אותן מהזיכרון. אתה לא צריך להתקין שום תוכנה כדי לנצל זאת.

סיום אפליקציית ריצה - הדרך הקלה

אם תרצה לסגור אפליקציה באופן ידני ולהסיר אותה מהזיכרון, זה קל מאוד בגרסאות העדכניות ביותר של Android - Android 4.0 ואילך.

ראשית, פתח את מסך ריבוי המשימות. ב- Nexus 4 או Galaxy Nexus, פשוט לחץ על כפתור ריבוי המשימות הייעודי. בטלפון ללא לחצן ריבוי משימות, כמו גלקסי S4 או HTC One, ייתכן שתצטרך ללחוץ לחיצה ארוכה או להקיש פעמיים על כפתור הבית כדי לפתוח את המסך הזה.

לאחר מכן, החלק אפליקציה אחרונה שמאלה או ימינה של המסך והתמונה הממוזערת שלה תיעלם. בנוסף להסרת אפליקציה זו מרשימת האפליקציות האחרונות, ניקוי הרשימה, אנדרואיד גם תסיר את האפליקציה מהזיכרון.

בדרך כלל אין צורך בהריגת אפליקציה. עם זאת, זה יכול לעזור אם האפליקציה מתנהגת בצורה לא נכונה - הריגה ופתיחה מחדש של האפליקציה עלולות לגרום לפעולה תקינה.

לסיים אפליקציה רצה - הדרך הקשה

ניתן גם לסיים הפעלת אפליקציות ממסך ההגדרות של Android. ראשית, פתח את מסך ההגדרות והקש על קטגוריית האפליקציות.

גלול מטה ברשימה, בחר אפליקציה והקש על לחצן עצור כדי לסיים את תהליך הריצה של האפליקציה ולהסיר אותה מהזיכרון.

ניהול אפליקציות

ממסך המידע של האפליקציה שבו נמצא כפתור ההפסקה, תוכלו גם למנוע מהאפליקציות להציג התראות, להציג את כמות האחסון שהאפליקציה משתמשת בה, לנקות את הנתונים או את המטמון שלה, למנוע ממנה להיות יישום ברירת מחדל אם היא מוגדרת כ יישום ברירת מחדל, והצג את ההרשאות שלו.

הצג אפליקציות הפועלות ברקע

מחלונית ההגדרות של האפליקציות, תוכלו גם להחליק לקטגוריית הריצה כדי להציג אפליקציות שרצות ברקע. יישומים אלה לא רק נשארים בזיכרון. הם עשויים להתחיל אוטומטית בעת האתחול ולהישאר פועלים ברקע כך שהם יכולים לעשות דברים באופן אוטומטי. לדוגמא, אפליקציות צ'אט כמו WhatsApp עשויות להישאר פועלות ברקע כדי שיוכלו לקבל הודעות באופן אוטומטי.

אם ברצונך למנוע מהאפליקציות האלה לרוץ ברקע, הכי כדאי לך להסיר אותן מהטלפון שלך - אתה יכול לסיים את המשימות שלהן, אבל הן פשוט יופעלו בכל מקרה.

שים לב שאפליקציות אלה עשויות להשתמש במשאבים מעטים מאוד, כך שלא בהכרח אל תדאג אם הם פועלים ברקע. אם הם פועלים ברקע ואתה לא רואה שהם צורכים הרבה זיכרון, סוללה או משאבי רשת, הם בטוחים להשאיר אותם לבד.

הקש על האפשרות הצג תהליכים שמורים בפינה השמאלית העליונה של המסך כדי להציג יישומים שמורים במטמון בזיכרון, אך למעשה אינם פועלים ברקע.

אתה יכול לסיים את התהליכים של יישומים כאלה מכאן על ידי הקשה עליהם והקשה על עצור, אך לא אמורה להיות שום סיבה לעשות זאת.

צפו בשימוש בזיכרון

בתחתית מסך האפליקציות הפועלות, תראה מד RAM. זה מראה לך כמה מזיכרון הטלפון שלך נמצא בשימוש וכמה פנוי. שים לב שהדבר עלול להטעות - נראה כי ה- RAM שלך מלא למדי, אך ייתכן שהוא פשוט מלא ביישומים במטמון. זה יאיץ את הדברים מאוחר יותר - טוב שה- RAM שלך מלא, מכיוון שאנדרואיד משתמשת בזיכרון ה- RAM שלך כמטמון כדי להאיץ את העניינים.

מסך היישומים הפועלים מציג גם את הזיכרון המשמש את שירותי ההפעלה ותהליכי הקובץ השמור, כך שתוכלו לזהות אילו אפליקציות הכי רעבות RAM.

צפו בשימוש בסוללה

כדי להציג שימוש בסוללה ספציפית לאפליקציה, פתח את מסך ההגדרות והקש על האפשרות סוללה. תראה רשימה של פונקציות ויישומים בטלפון, ממוינות לפי כמות השימוש בסוללה שלך. מסך זה יכול לעזור לך לראות כיצד אפליקציות משתמשות במעבד שלך ובמשאבים אחרים. סביר להניח שתראה אפליקציות שבהן אתה משתמש לעתים קרובות בראש הרשימה הזו. אם אתה רואה כאן אפליקציה, סביר להניח שהיא צורכת משאבים ברקע - תרצה להסיר אותה אם אינך משתמש בה.

תכונות ניהול המשימות השונות באנדרואיד צריכות להספיק עבור רוב האנשים. התכונה הגדולה ביותר הזמינה ביישומי מנהל משימות של צד שלישי היא רוצח המשימות, אך אינך צריך להרוג יישומים באופן אוטומטי. אנדרואיד תעשה את זה בשבילך כשזה באמת נחוץ.

קרדיט תמונה: JD הנקוק בפליקר