כיצד להשתמש בפקודת פינג לבדיקת הרשת שלך

פקודת ping שולחת מנות נתונים לכתובת IP ספציפית ברשת ואז מאפשרת לך לדעת כמה זמן לקח להעביר את הנתונים ולקבל תגובה. זה כלי שימושי שבו אתה יכול להשתמש כדי לבדוק במהירות נקודות שונות ברשת שלך. כך ניתן להשתמש בו.

איך פינג עובד?

פינג מגיע ממונח המשמש בטכנולוגיית סונאר השולח פולסי קול ואז מקשיב לחזרת ההד. ברשת מחשבים, כלי פינג מובנה ברוב מערכות ההפעלה שעובד באותה צורה. אתה מנפיק את פקודת ping יחד עם כתובת URL או כתובת IP ספציפית. המחשב שלך שולח כמה חבילות מידע אל המכשיר ההוא, ואז ממתין לתגובה. כאשר הוא מקבל את התגובה, כלי הפינג מראה לך כמה זמן לקח כל חבילה לבצע את הלוך ושוב - או אומר לך שלא הייתה תשובה.

זה נשמע פשוט, וזה כך. אבל אתה יכול להשתמש בזה להשפעה טובה. אתה יכול לבדוק אם המחשב שלך יכול להגיע למכשיר אחר - כמו הנתב שלך - ברשת המקומית שלך, או שהוא יכול להגיע למכשיר באינטרנט. זה יכול לעזור לך לקבוע אם בעיית רשת נמצאת איפשהו ברשת המקומית שלך, או במקום אחר. הזמן שלוקח לחבילות לחזור אליך יכול לעזור לך לזהות חיבור איטי, או אם אתה חווה אובדן מנות.

וזה פחות או יותר לא משנה באיזו מערכת הפעלה אתה משתמש. משוך מסוף או חלון שורת פקודה ותוכל להשתמש בפינג ב- macOS, Linux או בכל גרסה של Windows.

קשורים: 10 פקודות שימושיות של Windows שאתה צריך לדעת

כיצד להשתמש בפינג

אנו נשתמש בשורת הפקודה של Windows בדוגמה שלנו כאן. אבל אתה יכול גם להשתמש בפקודת ping ב- Windows PowerShell, או באפליקציית Terminal ב- macOS או בכל הפצת לינוקס. ברגע שתגיע לשימוש בפקודה בפועל, זה עובד אותו דבר בכל מקום.

ב- Windows, לחץ על Windows + R. בחלון הפעלה, הקלד "cmd" בתיבת החיפוש ואז הקש Enter.

בהנחיה, הקלד "פינג" יחד עם כתובת ה- URL או כתובת ה- IP שברצונך לבצע פינג, ואז הקש Enter. בתמונה למטה אנו מציפים את www.howtogeek.com ומקבלים תגובה רגילה.

התגובה הזו מציגה את כתובת ה- URL שאליה אתה פינג, את כתובת ה- IP המשויכת לכתובת האתר הזו ואת גודל החבילות שנשלחות בשורה הראשונה. ארבע השורות הבאות מציגות את התשובות מכל חבילה בודדת, כולל הזמן (באלפיות השנייה) שנדרש לתגובה והזמן לחיות (TTL) של החבילה, שהוא משך הזמן שעבר לעבור לפני החבילה. מושלך.

בתחתית, תראה סיכום שמראה כמה חבילות נשלחו והתקבלו, כמו גם זמן התגובה המינימלי, המקסימלי והממוצע.

ובתמונה הבאה אנו מכניסים את הנתב לרשת המקומית שלנו באמצעות כתובת ה- IP שלו. אנחנו גם מקבלים תגובה נורמלית מזה.

כאשר כלי הפינג אינו מקבל תשובה מכל המכשירים שאתה פינג, הוא גם יודע זאת.

וככה להשתמש בפינג באופן הבסיסי ביותר שלו. כמובן, כמו רוב הפקודות, יש כמה מתגים מתקדמים שבהם אתה יכול להשתמש כדי לגרום לו להתנהג קצת אחרת. לדוגמא, אתה יכול להמשיך לשמור על פינג יעד עד שתפסיק את הפקודה, לציין את מספר הפעמים שאתה רוצה שהוא יעבור, להגדיר באיזו תדירות הוא אמור לפינג, ועוד. אבל אלא אם כן אתה מבצע סוגים ספציפיים מאוד של פתרון בעיות, לא תצטרך לדאוג הרבה למתגים המתקדמים האלה.

אם אתה סקרן לגביהם, פשוט הקלד "פינג /?" בשורת הפקודה כדי לראות רשימה.

אז מה אתה יכול לעשות עם פינג?

עכשיו שאתה יודע להשתמש בפקודה, הנה כמה דברים מעניינים שאתה יכול לעשות איתו:

  • פינג URL (כמו www.howtogeek.com) או כתובת IP כדי לראות אם אתה יכול להגיע ליעד אינטרנט. אם תקבל תגובה מוצלחת, אתה יודע שכל התקני הרשת בינך לבין אותו יעד עובדים, כולל מתאם הרשת במחשב שלך, הנתב שלך וכל המכשירים שקיימים באינטרנט בין הנתב שלך ליעד. ואם אתה מעוניין לחקור את המסלולים האלה הלאה, תוכל להשתמש בכלי רשת אחר בשם tracert כדי לעשות זאת.
  • Ping URL כדי לפתור את כתובת ה- IP שלה. אם אתה רוצה לדעת את כתובת ה- IP של כתובת URL מסוימת, אתה יכול לעשות פינג לכתובת האתר. כלי הפינג מראה לך ממש למעלה את כתובת ה- IP איתה היא עובדת.
  • פינג לנתב שלך כדי לראות אם אתה יכול להגיע אליו. אם אינך מצליח להעביר מיקום אינטרנט בהצלחה, תוכל לנסות להצמיד את הנתב שלך. תגובה מוצלחת מאפשרת לך לדעת שהרשת המקומית שלך עובדת בסדר, וכי הבעיה להגיע למיקום האינטרנט היא אי שם שאינו בשליטתך.
  • פינג את כתובת ה- loopback שלך (127.0.0.1). אם אינך מצליח להעביר את הנתב שלך בהצלחה, אך נראה שהנתב שלך מופעל ופועל, אתה יכול לנסות להעביר פינג מה שמכונה כתובת loopback. הכתובת הזו היא תמיד 127.0.0.1, ופינג אותה בהצלחה מאפשרת לך לדעת שמתאם הרשת במחשב שלך (ותוכנת הרשת במערכת ההפעלה שלך) פועל כהלכה.

הערה : יתכן שלא תקבל תשובת פינג ממחשבים אחרים ברשת המקומית שלך מכיוון שחומות האש המובנות במכשירים אלה מונעות מהם להגיב לבקשות פינג. אם אתה רוצה להיות מסוגל לבצע פינג עם מכשירים אלה, תצטרך לכבות את ההגדרה הזו כדי לאפשר פינגים דרך חומת האש.

הרשימה שלעיל משתמשת במעין גישה חיצונית, בה אתה מועבר תחילה אל היעד הרחוק ביותר, ואז עובד בדרכך למכשירים המקומיים יותר. יש אנשים שאוהבים לעבוד מבפנים החוצה על ידי פינג לראשונה בכתובת loopback, אחר כך בנתב שלהם (או במכשיר מקומי אחר) ואז בכתובת אינטרנט.

וכמובן, מה שאנחנו מדברים עליו במאמר זה בעיקר על שימוש בפינג לביצוע פתרון בעיות ברשת ביתית או בעסקים קטנים. ברשתות גדולות יש הרבה יותר מורכבות לדאוג. בנוסף, אם מוטלת עליך המשימה לפתור בעיות ברשתות גדולות יותר, אתה בטח כבר יודע להשתמש בפינג וכלי רשת רבים אחרים.