כיצד לפתוח קבצי תמונה RAW ב- Windows 10

סוף סוף ל- Windows 10 תמיכה מובנית בתמונות RAW, הודות לעדכון מאי 2019. אתה רק צריך להתקין סיומת מהחנות. ישנם פתרונות אחרים לפתיחת קבצי RAW גם בגירסאות ישנות יותר של Windows.

קשורים: מהו Camera Raw ומדוע שאיש מקצוע יעדיף אותו על פני JPG?

Windows 10: הורד את הרחבת תמונות RAW

כדי להתקין ולהשתמש בתוסף RAW Image, עליך להשתמש בעדכון Windows 10 במאי 2019 (גרסה 1903 ואילך). אם אינך מצליח להתקין את התוסף, יהיה עליך להתקין את העדכון מאפליקציית ההגדרות או להוריד אותו ידנית מאתר מיקרוסופט.

קשורים: כל מה שחדש בעדכון Windows 10 במאי 2019, זמין כעת

ה- codec עבור סיומת חינמית זו מובא אליך על ידי האנשים באתר libraw.org ואינו תומך בכל פורמט של תמונות RAW עדיין. כדי לראות אם שלך תואם את התוסף הזה, עיין באתר הפרויקט עבור רשימה מעודכנת של מצלמות נתמכות. הרחבת תמונות RAW מאפשרת צפייה בתמונות באפליקציית התמונות, כמו גם תמונות ממוזערות, תצוגה מקדימה, מטא נתונים של תמונות RAW בסייר הקבצים. אתה יכול לפתוח את חלון המאפיינים של קובץ RAW כדי לראות את המטא נתונים.

עבור לחנות של מיקרוסופט וחפש את "סיומת תמונות גולמיות", או עבור ישירות לדף הרחבת התמונה הגולמית. לחץ על "קבל" כדי להתקין אותו.

כעת לחץ על "התקן" כדי להתקין את התוסף.

לאחר הורדת והתקנת התוסף, סגור את החנות ונווט לתיקיה עם תמונות ה- RAW שלך. תמונות ממוזערות נוצרות באופן מיידי בתוך סייר הקבצים מבלי להשתמש במציג חיצוני.

לחץ פעמיים על התמונה, לחץ על "תמונות" ואז לחץ על "אישור".

תמונת ה- RAW שלך תיפתח כעת ישירות באפליקציית Photos ללא צורך בהורדה והתקנה של יישום צד שלישי כמו Photoshop.

כדי להשתמש תמיד באפליקציית Photos עם קבצי RAW שבהם אתה משתמש, תוכל לשנות את תוכנית ברירת המחדל של סוג קובץ ספציפי באמצעות המדריך שלנו.

תוכניות צד שלישי

אם עדיין לא עדכנת לגרסה החדשה ביותר של Windows, עדיין תוכל להציג ולערוך תמונות RAW באמצעות תוכנת צד שלישי. אחת התוכניות הגדולות והעשירות בתכונות שיש שם היא Adobe Photoshop, אך אם אינך צלם מקצועי ואינך רוצה להפגיז את מאות הדולרים עבורו, הנה כמה תוכניות שתוכל להשתמש בהן במקום.

FastRawViewer

FastRawViewer היא תוכנת הצפייה שיצרו מפתחי ה- Codec של LibRaw ותומכת באותם פורמטים כמו סיומת Windows. FastRawViewer, כשמו כן הוא, פותח קבצי RAW במהירות ובזמן מהיר, במקום להציג תצוגה מקדימה של JPEG מוטמעת, כפי שרוב צופי RAW היו עושים. במקום זאת, הוא מעבד תמונות ישירות מקבצי ה- RAW המאפשרים לך לראות את התמונה האמיתית ללא השפעה - עם היסטוגרמת ה- RAW - מה שהופך את FastRawViewer לכלי הסרת הצילום האולטימטיבי.

FastRawViewer מיועד רק לתמונות ואינו משנה אותן כלל. זה זמין כניסיון בחינם למשך 30 יום; אז זה תשלום חד פעמי בסך $ 25 אם תבחר להמשיך להשתמש בו.

RawTherapee

RawTherapee היא תכנית עיבוד תמונה RAW עם קוד פתוח חוצה פלטפורמות. הוא כולל טיפול צבעוני מתקדם (איזון לבן, עקומות ערך רוויה בגוון, גוון צבעים וכו '), פיצוי חשיפה, עיבוד המרת אצווה, תמיכה ברוב המצלמות, העתקת / הדבקת פרמטרי עריכה על פני תמונות, דפדפן קבצים ועוד כל כך הרבה .

אמנם זו לא דרך מהירה להציג תמונות RAW, אבל אתה יכול להשתמש בה כחלופה ל- Photoshop כדי להציג, לערוך ולהמיר את כל התמונות שלך לפורמט בשימוש נרחב יותר. אתה יכול אפילו להתקין אותו כתוסף ל- GIMP אם אתה כבר משתמש בו כמעבד תמונה.

RawTherapee מתעדכן בתכונות חדשות באופן קבוע ובחינם לשימוש ב 100% תחת הרישיון הציבורי הכללי של GNU גרסה 3.

PhotoPea בדפדפן האינטרנט שלך

PhotoPea היא אפליקציית עיבוד תמונות מבוססת-דפדפן קלה, המופעלת באותה מהירות שנדרשת לטעינת דף אינטרנט. PhotoPea פועלת כולה על השרת, כלומר המחשב שלך אינו זקוק לתוכניות המשאבים הנוספות ש- Photoshop או Lightroom דורשות. הוא תומך במאות פורמטים של קבצים, כולל רוב תמונות ה- RAW.

PhotoPea כולל בקרת חשיפה, כיוונון עקומות, רמות, בהירות, פילטרים, ומכחולים רבים, שכבות, שרביט וכלי ריפוי לבחירה. אתה יכול אפילו להמיר את תמונות ה- RAW שלך לפורמטים נפוצים יותר להורדה למחשב שלך.

PhotoPea חופשית לשימוש, כל מה שאתה צריך זה חיבור לאינטרנט ודפדפן אינטרנט כדי לגשת למעבד התמונה החזק הזה.