כיצד להשבית את מסנן SmartScreen ב- Windows 8 או 10

המסנן SmartScreen המובנה ב- Windows סורק אוטומטית יישומים, קבצים, הורדות ואתרי אינטרנט, חוסם תוכן ידוע ומסוכן ומזהיר אותך לפני הפעלת יישומים לא ידועים. אתה יכול להשבית אותו, אם תרצה.

אנו ממליצים להשאיר את SmartScreen מופעל. הוא מספק שכבת אבטחה נוספת המסייעת בהגנה על המחשב האישי שלך, בין אם אתה משתמש באנטי-וירוס ובין אם לא. גם אם SmartScreen חוסם אוטומטית יישום לא ידוע שאתה יודע שהוא בטוח, אתה יכול ללחוץ על האזהרה כדי להריץ את היישום בכל מקרה.

חלונות 10

קשורים: כיצד עובד מסנן SmartScreen ב- Windows 8 ו- 10

החל מעדכון היוצרים של Windows 10, הגדרות SmartScreen ממוקמות כעת בממשק מרכז האבטחה של Windows Defender. הפעל את קיצור הדרך "מרכז האבטחה של Windows Defender" בתפריט התחל כדי לפתוח אותו.

לחץ על סמל "בקרת האפליקציה והדפדפן" בסרגל הצד של Windows Defender כדי למצוא הגדרות אלה.

ישנם שלושה פילטרים שונים של Windows SmartScreen, ותוכל להגדיר אפשרויות נפרדות לכל אחד מהם. בחר "חסום" חסום יישומים לא מזוהים, "אזהרה" כדי להציג אזהרה שאתה יכול ללחוץ עליה, או "כבוי" כדי להשבית לחלוטין את Windows SmartScreen. גם אם הפעלת את האזהרה "אזהרה", SmartScreen תמיד יחסום תוכן ידוע מסוכן - זה רק יזהיר אותך לפני הפעלת יישומים לא מוכרים. עם זאת, אם תשבית את SmartScreen לחלוטין, SmartScreen לא יוכל לחסום קבצים מסוכנים ידועים.

האפשרות "בדוק אפליקציות וקבצים" שולטת במסנן SmartScreen של מערכת ההפעלה, המגן עליך לא משנה מאיפה אתה מוריד קבצים. כאשר אתה מנסה לפתוח יישום או קובץ שהורדת בסייר הקבצים או ביישום אחר, Windows יבדוק את היישום או הקובץ הזה ויחסום אותו או יציג אזהרה אם הוא לא מזוהה.

קשורים: האם Microsoft Edge באמת בטוחה יותר מ- Chrome או Firefox?

האפשרות "SmartScreen for Microsoft Edge" שולטת במסנן SmartScreen המובנה בדפדפן Microsoft Edge. זה חוסם אתרים והורדות זדוניים, אך רק ב- Microsoft Edge.

המסנן "SmartScreen לאפליקציות של חנות Windows" משמש כאשר יישומים שאתה מוריד מחנות Windows ניגשים לתוכן האינטרנט. זה מזהיר אותך לפני שהאפליקציות האלה טוענות תוכן מסוכן.

חלונות 8

ב- Windows 8 תמצא אפשרות זו בלוח הבקרה. נווט ללוח הבקרה> מערכת ואבטחה> מרכז הפעולות.

הרחב את הקטע "אבטחה", אתר את Windows SmartScreen ברשימה ולחץ על "שנה הגדרות" מתחתיו.

לאחר מכן תוכל לבחור מה Windows עושה עם תוכניות לא מזוהות. אתה יכול שיהיה לך Windows לדרוש אישור מנהל לפני שתפעיל תוכנית לא ידועה, להזהיר אותך בלי לדרוש אישור מנהל, או לבחור באפשרות "אל תעשה כלום" כדי לכבות את Windows SmartScreen.