מה שאתה צריך לדעת על שדרוג מחשב Windows Vista ל- Windows 10

מיקרוסופט לא תציע שדרוג בחינם של Windows 10 למחשבי Windows Vista ישנים שיש לכם בסביבה. רק מחשבי Windows 7 ו- 8.1 יכולים להצטרף בחינם לעידן Windows 10 החדש.

אבל Windows 10 בהחלט יפעל במחשבי Windows Vista אלה. אחרי הכל, Windows 7, 8.1, ועכשיו 10 הן מערכות הפעלה קלות ומהירות יותר ממה ש- Vista היא.

העלות

קשורים: Windows 10 כמעט כאן: הנה מה שאתה צריך לדעת

שדרוג מחשב Windows Vista ל- Windows 10 יעלה לכם. מיקרוסופט גובה 119 דולר עבור עותק מקופסא של Windows 10 שתוכל להתקין בכל מחשב.

עדיין שוקל לשדרג? ייתכן שהשתמשת בתצוגה המקדימה של Windows 10 - או עדיין משתמשת - כ- "Windows Insider". מיקרוסופט הצהירה כמה הצהרות מבלבלות, אך המציאות היא שלא תוכלו לשדרג למהדורה הסופית של חלונות 10 אלא אם כן יש לכם רישיון חלונות 7 או 8.1. רישיונות Windows Vista אינם מורשים לשדרג.

עם זאת, נראה שתוכל להמשיך להשתמש במהדורות מקדימות של Windows כ- Windows Insider. אם שדרגת מכונת Windows Vista לתצוגה המקדימה של Windows 10, היא תישאר בנתיב שחרור התצוגה המקדימה הלא יציב, אלא אם כן אתה משלם עבור רישיון Windows 10. רוצה להשתמש בחלונות 10 בחינם במחשב בעידן חלונות ויסטה? הישאר על היציבות, בדיקות Windows Insider בונות! תמשיך לקבל תכונות חדשות לפני כולם - אך הן לא תמיד יהיו יציבות.

הגיע הזמן לשדרוג חומרה, לא לשדרוג תוכנה

אם Windows 10 היה בחינם, זה יהיה שדרוג משובח למחשבי Windows Vista הישנים שלך. אבל זה לא. אז אתה צריך לשקול אם 119 $ עבור רישיון Windows 10 באמת שווה את זה.

Windows 7 הושק ביולי 2009, כלומר כל אותם מחשבי Windows Vista שם יהיו בני שש עד שמונה כאשר Windows 10 יושק.

מחשבי Windows Vista אלה מתארכים למדי בשן וחסרים מעבדים מודרניים, חומרת גרפיקה, ובעיקר - אחסון במצב מוצק. מחשבים מודרניים הופכים פחות ופחות יקרים. יש סיכוי טוב שתוכל להשיג מחשב נייד או מחשב שולחני שמגיע עם Windows 10 תמורת כמה מאות דולרים בלבד. במחיר של 119 $ רק עבור רישיון Windows 10, זה ממש לא שווה את השדרוג אלא אם כן יש לכם מחשב גדול, בשרני וחזק, שמשום מה עדיין מריץ את Windows Vista. אבל, גם אם היה חזק אז, המחשב הישן הזה עלה בהרבה על ידי חומרה מודרנית.

119 $ אלה שתשקיעו לשדרוג תוכנה פשוט לא שווה את זה - תקבלו שיפור רב יותר משדרוג חומרה. כן, זה עולה יותר מ -119 דולר, אבל עדיף שתעביר את זה 119 דולר לכדי חומרה חדשה שתגיע עם Windows 10 ותחסוך לזמן מה.

אם תחליט להשלים עם רישיון Windows 10, תצטרך לבצע התקנה נקייה במקום התקנת שדרוג. עליכם לגבות את הקבצים מבעוד מועד. Windows לא ינסה להעביר אוטומטית את ההגדרות והקבצים שלך.

כששדרוג עשוי להיות שווה את זה

אם אתה מתכנן לבנות מחשב משלך במקום לקנות מחשב שמגיע עם Windows 10, תצטרך לקנות רישיון Windows 10 בכל מקרה. לכן, אם אתה בטוח שאתה בונה מחשב משלך, אתה יכול לקנות רישיון Windows 10 עכשיו, להתקין את Windows 10 במחשב ה- Vista שלך ואז להסיר את Windows 10 מהמחשב הישן שלך כשאתה מקבל מחשב חדש ומשתמש ב- Windows. רישיון 10 במחשב החדש. זה המצב היחיד בו יהיה הגיוני לשדרג מחשב Windows Vista ל- Windows 10 - ורוב האנשים אפילו לא ירצו לבנות מחשבים משלהם.

תאגידים עם הסכמי רישוי נפח של Windows יקבלו גם גישה ל- Windows 10 והם עשויים לשדרג את מחשבי Windows Vista שלהם ל- Windows 10 תמורת מה שעלול להיות בעלות רישוי נוספת. זה אולי כדאי.

אם, איכשהו, תוכל לשים יד על רישיון זול של Windows 10, אתה יכול בהחלט להשתמש בו לשדרוג מחשב Windows Vista קיים. כל עוד תסיר אותו מהמחשב הישן בעתיד, תוכל להשתמש ברישיון זה להתקנת Windows 10 במחשב חדש.

מחשבי ויסטה מקבלים עדכוני אבטחה עד 2017

Windows Vista עדיין נתונה ב"תמיכה מורחבת "עד 11 באפריל 2017. המשמעות היא שמחשבי Windows Vista הישנים שלך עדיין מקבלים עדכוני אבטחה לעוד כמה שנים. הם אינם נתמכים לחלוטין, כמו מחשבי Windows XP.

אם אתה נמצא ב- Vista, יש לך זמן מה עד שהמחשב שלך לא יתמך לחלוטין. תוכנות מודרניות עדיין תומכות גם ב- Windows Vista. ויסטה לעולם לא תקבל את דפדפן הקצה של מיקרוסופט, אך היא יכולה להשתמש בגרסאות העדכניות ביותר של Google Chrome ו- Mozilla Firefox בסדר גמור.

מחשבי Windows Vista ישנים אלה יכולים ליצור גם מחשבי לינוקס טובים.

כן, אם מיקרוסופט הציעה את Windows 10 בחינם - או אפילו תמורת תשלום נמוך - למחשב Windows Vista, זה יהיה שווה את השדרוג. אבל, גם אז בטח תרצה לשקול להחליף את החומרה המזדקנת בכל מקרה. אם אתה עדיין משתמש במחשב מעידן Windows Vista, מיקרוסופט רוצה לעודד אותך לשדרג את החומרה שלך כדי לקבל חוויה טובה יותר עם Windows 10.

במקרים מסוימים, חומרה עשויה שלא לעבוד כראוי אם היצרן אינו מצליח לספק מנהלי התקנים של Windows 10 אך כן מספק מנהלי התקנים של Windows Vista. אבל ל- Windows Vista ו- 10 יש ארכיטקטורות מנהלי התקנים דומות - השינוי הגדול היה מ- Windows XP ל- Vista - ולכן בעיה זו לא אמורה להיות שכיחה כמו במעבר מ- Windows XP ל- Windows 7.

קרדיט תמונה: סטפן אדגר בפליקר