כיצד להפעיל, לבצע אופטימיזציה ולצבוט את ה- NVIDIA G-Sync

אם יש לך כרטיס מסך NVIDIA וניטור שתומך שניהם ב- NVIDIA G-Sync, אתה יכול להשתמש בו כדי למנוע קריעת מסך ולגרום למשחקים שאתה משחק נראה טוב יותר.

מה G-Sync עושה

קשורים: G-Sync ו- FreeSync מוסברים: שיעורי רענון משתנים למשחקים

באופן מסורתי "קריעת מסך" הייתה בעיה כשמשחקים משחקי מחשב. נניח שיש לך צג 60Hz, מה שאומר שהוא יכול להציג 60 פריימים לשנייה. נניח שאתה משחק במשחק עתיר גרפיקה, וכרטיס המסך שלך יכול לייצר 50 פריימים לשנייה בלבד. מכיוון שאלה אינם תואמים באופן מושלם, לפעמים תראה חלק ממסגרת אחת וחלק ממסגרת אחרת, ויוצר חפץ המכונה קריעת מסך. זה יכול לקרות אפילו אם אתה מציג 60 פריימים לשנייה, אם כרטיס המסך שולח תמונה באמצע המסך ומציירת אותה.

בעבר, הפתרון היה הפעלת התכונה סינכרון אנכי, או Vsync, במשחקים שלך. זה מסנכרן את המסגרות עם הצג שלך, כך שכל פריים נשלח לצג בזמן הנכון, מבטל קריעת מסך.

קשורים: כיצד לשנות את אפשרויות משחק הווידאו שלך לקבלת גרפיקה וביצועים טובים יותר

יש רק בעיה אחת: vsync יעבוד רק עם מסגרות שמתחלקות לקצב הרענון של הצג שלך. אז אם המסך שלך הוא 60 הרץ, כל דבר שמעל 60 פריימים לשנייה מצטמצם ל 60 פריימים לשנייה בדיוק. זה בסדר - זה כל מה שהצג שלך יכול להציג. אבל אם אתה מגיע לחלק כבד במיוחד של משחק בגרפיקה, והמסגרת שלך צונחת מתחת ל -60 - אפילו ל -59 פריימים לשנייה - vsync למעשה יקטין את זה ל -30 פריימים לשנייה כדי שלא תגרום לקרוע. ו -30 פריימים לשנייה אינם בדיוק חלקים.

G-Sync של NVIDIA פותר בעיה זו. צגי G-Sync משתמשים בקצב רענון אדפטיבי, המשתנה בהתאם למספר פריימים בשנייה שאתה מקבל במשחק, ולא להיפך. כך שבכל פעם שכרטיס המסך שלך מסתיים בציור מסגרת, הצג מציג אותו, בין אם אתה מקבל 60 פריימים לשנייה, 55 פריימים לשנייה או כל דבר אחר. לא תראה קריעה והמסגרת שלך לא תרד לרמות איומות. זה שימושי במיוחד בצגים עם קצב רענון גבוה יותר, כמו 144Hz.

המלכוד היחיד? אתה צריך צג התומך ב- G-Sync, מכיוון שהוא דורש שבב בצג.

G-Sync היא טכנולוגיה קניינית, ולכן היא מצריכה צג עם מודול NVIDIA G-Sync בפנים. האלטרנטיבה של AMD ידועה בשם FreeSync, ונשענת אך ורק על תקן DIsplayPort ללא טכנולוגיה קניינית.

כיצד להפעיל G-Sync במחשב האישי שלך

אם יש לך צג G-Sync וכרטיס גרפי עם יכולת G-Sync, תצטרך לעשות קצת הגדרה כדי שהכל יעבוד. לאחר חיבור הכל, פתח את לוח הבקרה של NVIDIA במחשב שלך על ידי לחיצה ימנית על שולחן העבודה של Windows ובחירת "לוח הבקרה של NVIDIA", או הפעלת היישום "לוח הבקרה של NVIDIA" מתפריט התחל.

עבור לתצוגה> הגדר את G-SYNC. ודא שהאפשרות "אפשר G-SYNC" מסומנת. כברירת מחדל, G-Sync מופעל רק למשחקים הפועלים במצב מסך מלא. סביר להניח שתרצה לבחור באפשרות "הפעל G-Sync למצב חלונות ומסך מלא" במקום זאת. זה יגרום ל- G-Sync לעבוד גם כאשר אתה משחק משחקים במצב חלונות על שולחן העבודה שלך. לחץ על "החל" לאחר שתשנה אפשרות כלשהי כאן.

אם יש לך מספר צגים מחוברים למחשב האישי שלך ורק אחד מהם תומך ב- G-Sync, לוח הבקרה ינחה אותך בהגדרת צג G-Sync כתצוגה הראשית שלך.

אם תרצה לדעת מתי G-Sync מופעל, אתה יכול לבחור Display> G-Sync Indicator מתוך לוח הבקרה של NVIDIA כדי להפעיל או להשבית את כיסוי ה- G-Sync.

כאשר אפשרות זו מופעלת, תראה שכבת-על מעל משחק כאשר G-Sync מופעל. זה כנראה לא משהו שאתה רוצה להשאיר מופעל כל הזמן, אבל זה יכול לעזור לך לפתור בעיות ולאשר שאכן G-Sync מופעל ועובד במשחק.

כיצד לייעל את הגדרות המשחק עבור G-Sync

קשורים: כיצד לגרום לצג 120 הרץ או 144 הרץ להשתמש בקצב הרענון המפורסם שלו

G-Sync צריך "פשוט לעבוד" ברוב המקרים ברגע שתפעיל אותו בלוח הבקרה של NVIDIA. אבל כמה משחקים מכילים תכונות שיכולות לכסות את קצב הרענון של G-Sync ברמה נמוכה יותר ממה שהצג שלך יכול להתמודד איתו.

לדוגמא, אם יש לך צג של 144 הרץ 'ואתה משחק במשחק, אתה רוצה להבטיח שהמשחק מוגדר לקצב רענון של 144 הרץ עבור המסך שלך ושכל התכונות המגבילות FPS שיכולות להחזיק אותו מתחת ל 144 סיביות לשנייה מושבתות. Windows צריך להיות מוגדר גם לקצב הרענון הנכון עבור צג קצב הרענון הגבוה שלך.

במשחקים, הקפד לבחור את קצב הרענון המרבי עבור הצג שלך, השבת את Vsync והשבית כל תכונת "הגבלת FPS".

המשחק אמור לצאת בקצב הרענון המרבי שלך –144 פריימים לשנייה עבור צג של 144 הרץ, למשל. אם המסגרת של המשחק יורדת מתחת לזה, קצב הרענון של הצג יותאם למסגרת המשחק שלך בזמן אמת.

כיצד להפחית את חביון הקלט במשחקים תחרותיים

אם אתה משחק במשחקים תחרותיים, ייתכן שתרצה להפחית את זמן אחזור הקלט ככל האפשר. לוח הבקרה של NVIDIA מאפשר לך לעשות זאת, אך יש חסרון.

אתה כנראה לא רוצה לגעת בהגדרות אלה אלא אם כן אתה באמת רוצה חביון קלט קטן ככל האפשר במשחק ספציפי. הגדרות אלה יציגו שוב את קריעת המסך, ויסירו את היתרונות של G-Sync – אך יפחיתו מעט את חביון הקלט.

כך עובד בדרך כלל G-Sync: כאשר משחק מגיע ל- FPS המרבי עבור המסך שלך (144 fps עבור צג 144Hz), צורה מיוחדת של Vsync נכנסת ומגבילה את המשחק לקצב הרענון של הצג שלך. זה לא יוכל לעלות על 144 פריימים לשנייה. זה מונע את התרחשות קריעת המסך. עם זאת, זה יכול להכניס קצת יותר חביון קלט.

אתה יכול לבחור לבטל את חביון הקלט הזה על ידי מתן אפשרות למשחק לחרוג מקצב הרענון המרבי של הצג. תראה קריעת מסך כאשר זה קורה, אך המשחק יגיב לקלט קל יותר במהירות. זה משנה רק אם המשחק שלך יכול לחרוג מקצב הרענון המרבי של הצג שלך, ואם אתה משחק משחק תחרותי שבו כל מעט זמן נחשב.

כדי למצוא הגדרות אלה, פתח את לוח הבקרה של NVIDIA ועבור אל הגדרות תלת מימד> נהל הגדרות תלת מימד. לחץ על הכרטיסייה "הגדרות תוכנית" ובחר את המשחק שברצונך להגדיר. אתר את הגדרת "סינכרון אנכי" והגדר אותה ל"לא כבוי ". לחץ על "החל" כשתסיים. כעת המשחק הזה יורשה לחרוג מקצב הרענון של הצג שלך. כדי לבטל שינוי זה, חזור לכאן ובחר באפשרות "השתמש בהגדרה גלובלית (מופעלת)" למשחק.

בתחילה אתה עלול להתבלבל מזה: מדוע Vsync "מופעל" כברירת מחדל עבור כל המשחקים בלוח הבקרה של NVIDIA, למרות שאמרנו לך לכבות אותו במשחקים שלך?

אפשרות ה- Vsync בלוח הבקרה של NVIDIA היא סוג מיוחד של VSync המודע ל- G-Sync, שנכנס רק למסגרות גבוהות. NVIDIA ביצעה אופטימיזציה זו כדי שתעבוד היטב עם G-Sync. אפשרות ה- Vsync במשחקים שלך היא הסוג המסורתי יותר, שעדיף להפסיק.

בקיצור, הכלל הוא: השאר את VSync מופעל בלוח הבקרה של NVIDIA, אך השבת אותו ממשחקים. השבת אותו רק למשחקים בודדים בלוח הבקרה של NVIDIA אם אתה באמת צריך להפחית את זמן אחזור הקלט ככל האפשר.