כיצד לתקן את GRUB2 כאשר אובונטו לא אתחול

אובונטו והפצות לינוקס רבות אחרות משתמשות במעמי האתחול של GRUB2. אם GRUB2 נשבר - למשל, אם תתקין את Windows לאחר התקנת אובונטו, או תחליף את ה- MBR שלך - לא תוכל לבצע אתחול לאובונטו.

באפשרותך לשחזר את GRUB2 בקלות מכונן תקליטורים חי של אובונטו או מכונן USB. תהליך זה שונה משחזור מטעין האתחול מדור קודם של GRUB בהפצות לינוקס ישנות יותר.

תהליך זה אמור לעבוד על כל גרסאות אובונטו. זה נבדק ב- Ubuntu 16.04 וב- Ubuntu 14.04.

השיטה הגרפית: תיקון אתחול

קשורים: כיצד לאתחל את המחשב מדיסק או מכונן USB

תיקון אתחול הוא כלי גרפי שיכול לתקן את GRUB2 בלחיצה אחת. זהו הפתרון האידיאלי לבעיות אתחול עבור רוב המשתמשים.

אם יש לך את המדיה שממנה התקנת את אובונטו, הכנס אותה למחשב, הפעל מחדש והפעל אתחול מהכונן הנשלף. אם לא, הורד תקליטור חי של אובונטו וצרב אותו לדיסק או צור כונן הבזק מסוג USB הניתן לאתחול.

כאשר אובונטו מתחילה, לחץ על "נסה את אובונטו" כדי לקבל סביבת שולחן עבודה שמיש.

ודא שיש לך חיבור לאינטרנט לפני שתמשיך. יתכן שתצטרך לבחור רשת Wi-Fi ולהזין את משפט הסיסמה שלה.

פתח חלון מסוף מה- Dash והפעל את הפקודות הבאות להתקנה ולהפעלת תיקון אתחול:

sudo apt-add-repository ppa: yannubuntu / תיקון אתחול sudo apt-get עדכון sudo apt-get להתקין -y תיקון אתחול תיקון

חלון תיקון האתחול יסרוק אוטומטית את המערכת לאחר הפעלת boot-repairהפקודה. לאחר שהוא סורק את המערכת שלך, לחץ על כפתור "תיקון מומלץ" כדי לתקן את GRUB2 בלחיצה אחת.

אתה יכול לבחור להשתמש באפשרויות המתקדמות כאן, אך הוויקי של אובונטו ממליץ לך לא להשתמש באפשרויות המתקדמות אלא אם כן אתה יודע מה אתה עושה. אפשרות התיקון המומלצת יכולה לפתור את רוב הבעיות באופן אוטומטי, ותוכלו לבלגן את המערכת שלכם עוד יותר על ידי בחירה באפשרויות המתקדמות הלא נכונות.

תיקון האתחול יתחיל לעבוד. זה עשוי לבקש ממך לפתוח מסוף ולהעתיק / להדביק בו כמה פקודות.

פשוט עקוב אחר ההוראות המופיעות על המסך. בצע את ההוראות תיקון אתחול רוצה ולחץ על "העבר" כדי להמשיך דרך האשף. הכלי ידריך אותך בכל מה שאתה צריך לעשות.

הפעל מחדש את המחשב לאחר סיום יישום תיקון האתחול. אובונטו צריכה לאתחל כרגיל.

שיטת הטרמינל

אם אתה מעדיף ללכלך את הידיים, אתה יכול לעשות זאת בעצמך ממסוף. יהיה עליך לאתחל מכונן CD או כונן USB חי, כמו בשיטה הגרפית לעיל. ודא שגרסת אובונטו בתקליטור זהה לגירסת אובונטו המותקנת במחשב שלך. לדוגמה, אם התקנת את אובונטו 14.04, ודא שאתה משתמש בתקליטור חי של אובונטו 14.04.

פתח מסוף לאחר אתחול לסביבה החיה. זהה את המחיצה שאובונטו מותקנת באמצעות אחת מהפקודות הבאות:

sudo fdisk -l sudo blkid

הנה הפלט של שתי הפקודות. ב fdisk -l פקוד, מחיצת אובונטו מזוהית על ידי המילה Linux בטור המערכת. ב blkid הפקודה, המחיצה מזוהה על ידי שלה ext4 במערכת הקבצים.

אם יש לך מספר מחיצות ext4 של לינוקס, תוכל לקבל מושג מהן על ידי הצגת גודל המחיצות וסדרן בדיסק כאן.

הפעל את הפקודות הבאות כדי להרכיב את מחיצת אובונטו ב- / mnt / ubuntu, והחלף /dev/sdX#בשם המכשיר של מחיצת אובונטו מהפקודות לעיל:

sudo mkdir / mnt / ubuntu sudo mount / dev / sdX # / mnt / ubuntu

בצילום המסך לעיל, מחיצת אובונטו שלנו היא / dev / sda1. משמעות הדבר היא המחיצה הראשונה במכשיר הדיסק הקשיח הראשון.

חשוב : אם יש לך מחיצת אתחול נפרדת, דלג על הפקודה שלעיל והעלה במקום זאת את מחיצת האתחול ב- / mnt / ubuntu / boot. אם אינך יודע אם יש לך מחיצת אתחול נפרדת, כנראה שלא.

הפעל את הפקודה הבאה להתקנת גרוב מחדש מהתקליטור החי, והחלף / dev / sdX בשם ההתקן של הדיסק הקשיח שלמעלה. השמיט את המספר. לדוגמה, אם השתמשת /dev/sda1למעלה, השתמש /dev/sdaכאן.

sudo grub-install --boot-directory = / mnt / ubuntu / boot / dev / sdX

הפעל מחדש את המחשב שלך ואובונטו אמורה לאתחל כראוי.

למידע טכני מפורט יותר, כולל אופן השימוש בפקודה chroot כדי לקבל גישה לקבצי מערכת אובונטו שבורים ושחזור GRUB2, עיין בוויקי אובונטו.