כיצד להאיץ את ההורדות של פלייסטיישן 4 שלך

PS4 של סוני ידוע לשמצה במהירויות הורדה איטיות, במיוחד בדגם המקורי לשנת 2014. זה לא תמיד נובע מחומרה - תוכנות הפועלות ברקע, בעיות Wi-Fi ובעיות רשת אחרות משחקות את שלהן.

טיפים לזרז מהיר

עקוב אחר כמה טיפים בסיסיים לשיפור מהירויות ההורדה שלך בכל מכשיר - לא רק ב- PS4. חיבור האינטרנט שלך חולק את רוחב הפס שלו בין כל המכשירים שלך. הורדת קובץ במחשב הנייד שלך או הזרמת Netflix ב- 4K במכשיר אחר יכולה להאט את העניינים. לקבלת מהירות מקסימלית, השהה כל הורדות וזרמים אחרים ותן ל- PS4 שלך לצרוך את כל רוחב הפס שהוא רוצה.

לתור מספר הורדות ב- PS4 שלך יש השפעה דומה. הקונסולה צריכה לשתף איזה רוחב פס יש לה, כך שאם אתה מעוניין לקבל הורדה מסוימת סיימה כמיטב יכולתה כדי להשהות את ההעברות האחרות שלך.

לבסוף, אל תשחק במשחקים מקוונים בזמן ההורדה ברקע. כפי שתראה למטה, זה יגביל באופן דרסטי את מהירות ההורדה שלך. סביר להניח שההורדה עצמה תשפיע לרעה על הביצועים שלך, ותציג קפיצות בפיגור ובעיות חיבור שעלולות להעמיד אותך בעמדת נחיתות.

להרוג כל האפליקציות הפועלות

אחת הדרכים המהירות להגדיל את מהירות ההורדה שלך היא להרוג את כל התהליכים הפועלים. ראינו שזה מאיץ דרמטית בעצמנו, וכל מה שצריך זה כמה לחיצות כפתור:

 1. כאשר ה- PS4 פועל, לחץ והחזק את לחצן PS בבקר עד שתראה תפריט מופיע על המסך.
 2. הדגש "סגור יישומים" והקש על X.

טיפ זה שורשיו בפוסט בבלוג של ג'והו סנלמן משנת 2017. מתכנת המערכות גילה ש"חלון הקבלה "של הקונסולה מתכווץ במידה ניכרת בכל פעם שמשחק או יישום אחר פועל.

סביר להניח שסוני תכננה התנהגות זו בכדי לתת עדיפות למשחקים ותוכנות אחרות, ולכן אתה יכול להוריד פריטים מ- PSN ועדיין לשחק במשחקים מקוונים. אם אתה ממהר שההורדה תושלם, עדיף לך להרוג כל משחק או אפליקציה פועלים ולעשות משהו אחר קצת.

השהה והמשך ההורדה שלך

טיפ נוסף שראינו עובד בעצמנו הוא השהיית ההורדה שלך ואז חידושו שוב. אם זה מרגיש כאילו ה- PS4 שלך סוחב את עקביו מעל עדכון גדול או הורדת משחק חדש, טיפ זה עשוי לעזור להעביר דברים.

לשם כך יהיה עליך לגשת לתור ההורדות תחת הודעות:

 1. גש ללוח המחוונים של PS4 על ידי לחיצה על לחצן PS פעם אחת.
 2. הקש על "למעלה" על הג'ויסטיק השמאלי (או על כרית ה- d) כדי להדגיש התראות, ואז הקש על X.
 3. אתה אמור לראות "הורדות" ברשימה, להדגיש אותה ולהקיש על X.
 4. הדגש את הפריט שמוריד כעת והקש על X ובחר "השהה".
 5. הקש שוב על X בהורדה המודגשת ובחר "המשך".

ייקח כמה רגעים עד שההורדה שלך תתחיל שוב, אך הפעם היא אמורה בתקווה להוריד אפילו מהר יותר ולהציג זמן הורדה קצר יותר. אתה יכול לנסות את זה מספר פעמים, במיוחד אם אתה מבחין שוב בצניחת המהירות.

הכנס את PS4 למצב מנוחה

אם יש לך זמן פנוי וכרגע אינך משתמש ב- PS4 שלך, מצב מנוחה יכול לעזור בשיפור המהירות במקצת. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, סגור את כל היישומים לפני שתפעיל מצב מנוחה, כמתואר בתחילת מאמר זה.

לפני שתכניס את ה- PS4 למצב מנוחה, עליך לאפשר גישה לאינטרנט ברקע כדי שההורדה שלך תמשיך בזמן שהמכונה שלך במצב המתנה. בקר בתפריט הגדרות PS4 וגלול מטה אל "הגדרות חיסכון בחשמל" ואז הקש על X. בחר "הגדר תכונות זמינות במצב מנוחה" וודא שאתה מפעיל את "הישאר מחובר לאינטרנט".

עכשיו אתה יכול להכניס את PS4 למצב מנוחה על ידי לחיצה על לחצן PS בבקר שלך, גלילה מטה אל "כוח" ובחירה באפשרות "היכנס למצב מנוחה". יהיה עליך להפעיל את ה- PS4 שלך שוב כדי לראות את התקדמות ההורדה שלך.

השתמש בחיבור קווי

רשתות אלחוטיות יכולות להיות איטיות ומועדות להפרעות. גם אם יש לך נתב מודרני, אינך יכול לשלוט במזג האוויר או בבחירת הערוץ האלחוטי של השכן שלך. לחיבור רשת יציב הרבה יותר, תעל לחלוטין את האלחוט והשתמש במקום זאת בכבל אתרנט.

ה- PS4 המקורי גרוע לשמצה בגלל החיבור האלחוטי שלו, אך חיבור קווי ישפר את הביצועים גם בתיקוני החומרה Slim ו- Pro. אם הנתב שלך קרוב למסוף שלך, זה פתרון קל. תמצא יציאת אתרנט בגב כל דגמי PS4, חבר קצה אחד של כבל אתרנט רגיל למסוף שלך והשני ליציאה חופשית בנתב שלך.

אבל מה אם ה- PS4 והנתב שלך נמצאים בחדרים שונים, או בקומות שונות? מתאמי קו חשמל של אתרנט מאפשרים לך להשתמש בכבלים שכבר נמצאים בקירות שלך. בעבר סקרנו כיצד להקים רשת חשמל בבית שלך. בדוק את המלצות חנון על מתאמי רשת חשמל עבור רעיונות קניות.

עבור רבים מאיתנו רשתות אלחוטיות הן האופציה היחידה. דגם ה- PS4 המקורי תומך רק ב- 802.11b / g / n 2.4 GHz אלחוטי, ואילו דגמי PS4 Slim ו- PS4 Pro החדשים יותר תומכים בפס-כפול 802.11ac ברצועת 5 GHz. בעוד ש- 2.4 GHz אלחוטי יש חדירת קיר טובה יותר מ- 5 GHz עם פס כפול, הסטנדרט הישן הוא גם איטי יותר ורגיש יותר להפרעות.

אם אתה עדיין מעוניין להשתמש בחיבור אלחוטי, הקפד להשתמש ב- 5 GHz ככל האפשר. באופן אידיאלי, הנתב והקונסולה צריכים להיות באותו חדר, או קרוב ככל שתוכלו לנהל. אל תשכח לבצע סריקה אלחוטית כדי לקבוע את הערוצים הטובים ביותר לשימוש כדי למנוע הפרעות. פעל לפי הטיפים הבאים כדי לקבל אות אלחוטי טוב יותר.

קשורים: כיצד להשיג איתות אלחוטי טוב יותר ולהפחית הפרעות ברשת האלחוטית

הגדר שרת פרוקסי

משתמשים רבים נשבעים שהקמת שרת proxy במכונה מקומית פתרו את מצוקות ההורדה שלהם. פרוקסי הוא כמו שער לאינטרנט הנפוץ ביותר ברשת ארגונית. משתמש אחד של Reddit מסביר כיצד זה יכול לעזור בשיפור מהירויות ההורדה שלך:

תגובה מהדיון הערת tibiazak מהדיון "הורדות PS4 איטיות לשמצה. יכול להיות שיש לי מושג מדוע.".

אם תביא מחשב לרשת המקומית שלך לבצע חלק מההרמות הכבדות, ייתכן שניתן יהיה להגדיל את מהירות ההורדה שלך. הדבר נכון במיוחד עבור דגמי פלייסטיישן 4 מוקדמים, בעלי מתאמי רשת רעועים לשמצה.

הדבר הראשון שתצטרך לעשות הוא להוריד ולהפעיל שרת proxy במחשב המקומי שלך. משתמשי Windows יכולים להשתמש בגרסה חופשית של CCProxy, ואילו משתמשי מקינטוש יכולים להשתמש באפליקציה החינמית Squidman. הורד והתקן את שרת ה- proxy במחשב המחובר לאותה רשת כמו ה- PS4 שלך.

הגדר את התצורה של CCProxy עבור Windows

כדי להגדיר את ה- PS4 שלך לשימוש ב- proxy שלך תצטרך לקבל שתי פיסות מידע: כתובת ה- proxy ומספר היציאה. ב- CCProxy זה קל - פשוט לחץ על "אפשרויות" ואז בדוק תחת "כתובת IP מקומית" עבור ה- IP ו- "HTTP / RTSP" עבור היציאה.

הגדר את תצורת Squidman עבור Mac

החזק את מקש האפשרויות ולחץ על סמל הרשת בפינה השמאלית העליונה של המסך. שימו לב ל"כתובת ה- IP "של המכונה המקומית שלכם. כעת הפעל את סקווידמן ועבור אל סקווידמן> העדפות בראש המסך. שים לב ל"יציאת HTTP "תחת כללי. כעת לחץ על הכרטיסייה "לקוחות".

יהיה עליך להוסיף מגוון כתובות IP שיכולות להשתמש ב- proxy החדש שלך. אם כתובת ה- IP שלך בשלב הקודם נראית כמו "192.168.0.X", תוכל ללחוץ על חדש ולהקליד "192.168.0.0/24" כדי לאפשר אותה לכל הטווח. אם כתובת ה- IP שלך דומה ל- "10.0.0.X", תוכל להקליד "10.0.0.0/16" כדי לאפשר את כל הטווח.

כעת לחץ על "שמור" ואז על "עצור דיונון" כדי לעצור את השרת. לחץ על "התחל דיונון" כדי להפעיל מחדש את השרת. כעת אתה מוכן להגדיר את ה- PS4 שלך.

 1. גש לתפריט "הגדרות" של המסוף וגלול מטה אל "רשת" ואז הקש על X.
 2. הדגש את "הגדר חיבור לאינטרנט" ואז הקש על X.
 3. בחר בין "השתמש ב- Wi-Fi" או "השתמש בכבל LAN" בהתבסס על ההגדרה הנוכחית שלך.
 4. כשנשאלת כיצד ברצונך להגדיר את החיבור שלך, בחר "מותאם אישית" והקש על X.
 5. בחר רשת Wi-Fi והזן את הסיסמה כנדרש.
 6. עבור "הגדרות כתובת IP" בחר "אוטומטי" והקש על X.
 7. עבור "שם מארח DHCP" בחר "אל תציין" והקש על X.
 8. עבור "הגדרות DNS" בחר "אוטומטי" והקש על X.
 9. עבור "הגדרות MTU" בחר "אוטומטי" והקש על X.
 10. עבור "שרת Proxy" בחר "השתמש" והקש על X.
 11. הזן את כתובת ה- IP ואת פרטי היציאה עבור השרת שלך, הדגש את "הבא" והקש על X.
 12. לבסוף בחר "בדוק חיבור לאינטרנט" והקש על X ואז המתן לסיום הבדיקה.

זכור כי ה- PS4 שלך יצטרך להשתמש ב- proxy זה כדי לגשת לאינטרנט. אם כתובת ה- IP של שרת ה- proxy שלך משתנה, ה- PS4 שלך לא יוכל להתחבר לאינטרנט. להפעלה קבועה של ה- PS4 שלך (משחק משחקים מקוונים, הזרמת סרטים, גלישה בחנות פלייסטיישן) אתה לא באמת זקוק לשרת ה- proxy.

אם אינך רוצה ש PS4 שלך תסתמך על פרוקסי כל הזמן, תוכל לבטל שינויים אלה. כלומר להגדיר את חיבור האינטרנט PS4 שוב ולבחור "אל תשתמש" כאשר תתבקש לשרת proxy (בחירה בהגדרת רשת "קלה" תעבוד גם כן).

קילומטראז 'שלך עשוי להשתנות: שנה את שרתי ה- DNS שלך

DNS מייצג מערכת שמות תחומים וזה קצת כמו ספר כתובות באינטרנט. שרתי ה- DNS שבהם אתה משתמש קובעים אילו שרתים נפתרים בעת הזנת כתובת אינטרנט. אם לא שינית שרתי DNS, אתה משתמש בברירות המחדל של ספק השירות שלך.

חלק מהמשתמשים נשבעים ששינוי שרתי DNS פתר את בעיות מהירות ההורדה של PS4. אחרים חושבים שזה אפקט פלצבו. לחלקן יש תיאוריות לפיהן בחירת שרתי ה- DNS משפיעה על השרתים שהקונסולה שלך משתמשת בהם להורדות. אנחנו לא יודעים בוודאות איך זה עובד. כך או כך, אנו ממליצים להשתמש ב- Cloudflare או בשרתי ה- DNS של גוגל מכיוון שהם ככל הנראה מהירים יותר מאלו המסופקים על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לשנות את שרתי ה- DNS שלך בנתב שלך, אשר ישפיע על כל המכשירים ברשת שלך. אם אתה עובר מסלול זה, לא תצטרך להזין שינויים ידניים בשרת DNS בכל מכשיר. למידע נוסף על אופן השינוי של שרתי ה- DNS של הנתב שלך.

אם אתה מוכן לתת את זה, תוכל להשתמש בשרתי DNS חלופיים המסופקים על ידי Google (8.8.8.8 ו- 8.8.4.4), CloudFlare (1.1.1.1), או לבחור בשרתי ה- DNS המהירים ביותר על סמך המיקום שלך.

אם אינך רוצה לשנות את שרת ה- DNS עבור כל הרשת הביתית שלך, אתה יכול לשנות אותו רק ב- PS4 שלך. אינך צריך לעשות זאת אם כבר שינית את זה בנתב שלך!

כדי לשנות באילו שרתי DNS המשתמשים ב- PS4 שלך:

 1. גש לתפריט "הגדרות" של המסוף וגלול מטה אל "רשת" ואז הקש על X.
 2. הדגש את "הגדר חיבור לאינטרנט" ואז הקש על X.
 3. בחר בין "השתמש ב- Wi-Fi" או "השתמש בכבל LAN" בהתבסס על ההגדרה הנוכחית שלך.
 4. כשנשאלת כיצד ברצונך להגדיר את החיבור שלך, בחר "מותאם אישית" והקש על X.
 5. בחר רשת Wi-Fi והזן את הסיסמה כנדרש.
 6. עבור "הגדרות כתובת IP" בחר "אוטומטי" והקש על X.
 7. עבור "שם מארח DHCP" בחר "אל תציין" והקש על X.
 8. עבור "הגדרות DNS" בחר "ידני" והקש על X.
 9. הוסף שני שרתי DNS לבחירתך בשדות "DNS ראשוני" ו- "DNS משני" ואז בחר "הבא" והקש על X.
 10. עבור "הגדרות MTU" בחר "אוטומטי" והקש על X.
 11. עבור "שרת Proxy" בחר "אל תשתמש" והקש על X.
 12. לבסוף בחר "בדוק חיבור לאינטרנט" והקש על X ואז המתן לסיום הבדיקה.

האם הבעיה יכולה להיות מהירות האינטרנט שלך?

מתי בפעם האחרונה בדקת את מהירות האינטרנט שלך? אם מהירות האינטרנט שלך איטית מלכתחילה, שום דבר שאתה עושה ל- PS4 שלך לא ישפר את הדברים. בדוק את החיבור שלך באמצעות מחשב נייד או מחשב שולחני על ידי מעבר אל Speedtest.net או על ידי הורדת האפליקציות Speedtest עבור iOS ו- Android.

אם המהירות שלך לא עומדת בשיעור, זה הזמן לקחת את הבעיה אצל ספק השירות שלך. כדאי גם לבדוק מספר פעמים, בשעות שונות ביום, כדי לאבחן טוב יותר את הבעיה.

קשורים: מדוע ככל הנראה אינך מקבל את מהירויות האינטרנט שאתה משלם (ואיך לדעת)