באיזו מערכת קבצים עלי להשתמש בכונן ה- USB שלי?

זה יכול להיות קשה להעביר את הסרטונים והמוזיקה שלך לכל מכשיר שבו אתה משתמש. איך אתה יודע שהמחשב האישי שלך ב- Mac, Xbox ו- Windows יכול לקרוא את הקבצים שלך? המשך לקרוא כדי למצוא את הפתרון המושלם שלך בכונן USB.

 1. אם ברצונך לשתף את הקבצים שלך ברוב המכשירים ואף אחד מהקבצים אינו גדול מ -4 GB, בחר FAT32.
 2. אם יש לך קבצים הגדולים מ- 4 GB, אך אתה עדיין רוצה תמיכה די טובה בכל המכשירים, בחר exFAT.
 3. אם יש לך קבצים הגדולים מ -4 ג'יגה בייט ומשותפים לרוב עם מחשבי Windows, בחר NTFS.
 4. אם יש לך קבצים הגדולים מ -4 ג'יגה בייט ובעיקר משתפים אותם עם מחשבי מקינטוש, בחר HFS +

מערכות קבצים הן מסוג הדברים שמשתמשי מחשב רבים רואים כמובנים מאליהם. מערכות הקבצים הנפוצות ביותר הן FAT32, exFAT ו- NTFS ב- Windows, APFS ו- HFS + ב- macOS ו- EXT ב- Linux - אם כי ייתכן שתיתקל באחרות מדי פעם. אבל זה יכול להיות מבלבל להבין אילו מכשירים ומערכות הפעלה תומכים באילו מערכות קבצים - במיוחד כאשר כל מה שאתה רוצה לעשות זה להעביר קבצים מסוימים או לשמור על קריאת האוסף שלך על ידי כל המכשירים שאתה משתמש בהם. אז בואו נסתכל על מערכות הקבצים העיקריות ומקווה שתוכלו להבין את הפיתרון הטוב ביותר לעיצוב כונן ה- USB.

קשורים: מהי מערכת קבצים ומדוע יש כל כך הרבה מהם?

הבנת בעיות במערכת הקבצים

מערכות קבצים שונות מציעות דרכים שונות לארגן נתונים בדיסק. מכיוון שרק נתונים בינאריים נכתבים בפועל לדיסקים, מערכות הקבצים מספקות דרך לתרגם את ההקלטות הפיזיות בדיסק לפורמט שנקרא על ידי מערכת הפעלה. מכיוון שמערכות קבצים אלה הן מפתח למערכת ההפעלה הגיונית לנתונים, מערכת הפעלה לא יכולה לקרוא נתונים מהדיסק ללא תמיכה במערכת הקבצים שאיתה מעוצב הדיסק. כשאתה מעצב דיסק, מערכת הקבצים שאתה בוחר למעשה קובעת אילו התקנים יכולים לקרוא או לכתוב לדיסק.

לעסקים ומשקי בית רבים יש מחשבים מרובים מסוגים שונים בביתם - Windows, MacOS ו- Linux הם הנפוצים ביותר. ואם אתה נושא קבצים לבתי חברים או כשאתה נוסע, אתה אף פעם לא יודע באיזה סוג מערכת אתה עשוי לרצות את הקבצים האלה. בגלל מגוון זה, עליך לעצב דיסקים ניידים כך שיוכלו לעבור בקלות בין מערכות ההפעלה השונות שאתה מצפה להשתמש בהן.

אבל כדי לעשות את ההחלטה הזאת, אתה צריך להבין שני גורמים עיקריים שיכולים להשפיע על הבחירה של מערכת הקבצים שלך:  ניידות  ו  מגבלות גודל קובץ . אנו נסתכל על שני הגורמים הללו כאשר הם מתייחסים למערכות הקבצים הנפוצות ביותר:

 • NTFS:  מערכת הקבצים NT (NTFS) היא מערכת הקבצים שמשמשת כברירת מחדל בגרסאות Windows המודרניות.
 • HFS +:  מערכת הקבצים ההיררכית (HFS +) היא מערכת הקבצים המשמשת כברירת מחדל בגרסאות macOS המודרניות.
 • APFS: מערכת הקבצים הקניינית של Apple שפותחה כתחליף ל- HFS +, עם דגש על כונני פלאש, כונני SSD והצפנה. APFS שוחרר עם iOS 10.3 ו- macOS 10.13, ויהפוך למערכת הקבצים החובה עבור מערכות הפעלה אלה.
 • FAT32:  טבלת חלוקת הקבצים 32 (FAT32) הייתה מערכת הקבצים הרגילה של Windows לפני NTFS.
 • exFAT:  טבלת הקצאת הקבצים המורחבת (exFAT) מתבססת על FAT32 ומציעה מערכת קלת משקל ללא כל התקורה של NTFS.
 • EXT 2, 3 ו- 4:  מערכת הקבצים המורחבת (EXT) הייתה מערכת הקבצים הראשונה שנוצרה במיוחד עבור ליבת לינוקס.

הִטַלטְלוּת

אתה עשוי לחשוב שמערכות הפעלה מודרניות יתמכו באופן מקורי במערכת הקבצים של זו, אך הן במידה רבה לא. לדוגמה, MacOS יכולה לקרוא - אך לא לכתוב - דיסקים המעוצבים עם NTFS. לרוב, Windows אפילו לא יזהה דיסקים המעוצבים עם APFS או HFS +.

הפצות רבות של לינוקס (כמו אובונטו) מוכנות להתמודד עם בעיה זו של מערכת הקבצים. העברת קבצים ממערכת קבצים אחת לאחרת היא תהליך שגרתי עבור לינוקס - הפצות מודרניות רבות תומכות באופן מקורי ב- NFTS וב- HFS + או יכולות לקבל תמיכה באמצעות הורדה מהירה של חבילות תוכנה בחינם.

בנוסף לכך, הקונסולות הביתיות שלכם (Xbox 360, פלייסטיישן 4) מספקות תמיכה מוגבלת במערכות קבצים מסוימות בלבד, ומספקות גישה לקריאה רק לכונני ה- USB. על מנת להבין טוב יותר את מערכת הקבצים המתאימה ביותר לצרכיך, עיין בתרשים מועיל זה.

מערכת קבצים Windows XP חלונות 7/8/10 macOS (10.6.4 ומעלה) macOS (10.6.5 ואילך) אובונטו לינוקס פלייסטיישן 4 Xbox 360 / One
NTFS  כן כן לקריאה בלבד לקריאה בלבד כן לא לא כן
FAT32 כן כן כן כן כן כן כן כן
exFAT כן כן לא כן כן (עם חבילות ExFAT) כן (עם MBR, לא GUID) לא כן
HFS + לא (לקריאה בלבד עם Boot Camp) כן כן כן לא כן
APFS לא לא לא כן (macOS 10.13 ומעלה) לא לא לא
EXT 2, 3, 4 לא כן (עם תוכנת צד שלישי) לא לא כן לא כן

זכור כי תרשים זה בחר ביכולות המקוריות של כל מערכת הפעלה להשתמש במערכות קבצים אלה. ל- Windows ו- MacOS יש הורדות שיכולות לעזור להם לקרוא פורמטים שאינם נתמכים, אך אנו באמת מתמקדים ביכולת המקומית כאן.

ההסרה מהטבלה הזו לגבי ניידות היא ש- FAT32 (שהיה קיים כל כך הרבה זמן) נתמך כמעט בכל המכשירים. זה הופך אותה למועמדת חזקה להיות מערכת הקבצים הנבחרת עבור רוב כונני ה- USB, כל עוד תוכלו לחיות עם מגבלות גודל הקבצים של FAT32 - עליהן נעבור בהמשך.

מגבלות גודל הקובץ והנפח

FAT32 פותח לפני שנים רבות, והתבסס על מערכות קבצי FAT ישנות יותר המיועדות למחשבי DOS. גדלי הדיסקים הגדולים של ימינו היו תיאורטיים רק באותם הימים, כך שזה כנראה נראה מגוחך למהנדסים שמישהו יזדקק אי פעם לקובץ גדול מ -4 GB. עם זאת, עם גדלי הקבצים הגדולים של ימינו של וידאו לא דחוס ובעל HD, משתמשים רבים מתמודדים עם אתגר זה.

למערכות הקבצים המודרניות של ימינו יש גבולות כלפי מעלה שנראים מגוחכים בסטנדרטים המודרניים שלנו, אך יום אחד עשוי להיראות עמום וכרגיל. כאשר אנו נערכים מול התחרות, אנו רואים מהר מאוד כי FAT32 מציג את גילו מבחינת מגבלות גודל הקובץ.

מערכת קבצים מגבלת גודל קובץ בודדת מגבלת גודל נפח יחיד
NTFS  כוננים גדולים יותר מאשר זמינים מסחרית 16 EB
FAT32 פחות מ -4 GB פחות מ 8 TB
exFAT כוננים גדולים יותר מאשר זמינים מסחרית 64 ZB
HFS + גדול יותר מאשר מסחרית


כוננים זמינים

8 EB
APFS גדול יותר מאשר מסחרית


כוננים זמינים

16 EB
EXT 2, 3 16 GB (עד 2 TB במערכות מסוימות) 32 TB
EXT 4 16 TiB 1 EiB

כל מערכת קבצים חדשה יותר מצליפה בקלות את FAT32 במחלקת גודל הקבצים, מה שמאפשר קבצים גדולים לעיתים מגוחכים. וכשאתה מסתכל על מגבלות גודל הנפח, FAT32 עדיין מאפשר לך לעצב אמצעי אחסון של עד 8 TB, וזה די והותר עבור כונן USB. מערכות קבצים אחרות מאפשרות גדלי עוצמת קול כל הדרך לטווח exobyte ו- zetabyte.

עיצוב כונן

תהליך עיצוב הכונן שונה בהתאם למערכת בה אתה משתמש. במקום לפרט את כולם כאן, במקום זאת נצביע על כמה מדריכים שימושיים בנושא:

 • כיצד למחוק ולעצב כונן ב- Mac שלך
 • כיצד להמיר כונן קשיח או כונן פלאש מ- FAT32 לפורמט NTFS
 • כיצד לנהל מחיצות ב- Windows מבלי להוריד תוכנות אחרות
 • כיצד להשתמש ב- Fdisk לניהול מחיצות בלינוקס
 • כיצד לעצב כונן USB באובונטו באמצעות GParted

המסקנה להסיק מכל אלה היא שלמרות שיש ל- FAT32 בעיות, היא מערכת הקבצים הטובה ביותר לשימוש ברוב הכוננים הניידים. FAT32 מוצא תמיכה ברוב המכשירים, מאפשר נפחים של עד 8 TB, וגדלים של קבצים עד 4 GB.

אם אתה צריך להעביר קבצים הגדולים מ -4 GB, יהיה עליך לבחון מקרוב את הצרכים שלך. אם אתה משתמש רק במכשירי Windows, NTFS היא בחירה טובה. אם אתה משתמש רק במכשירי MacOS, HFS + יעבוד עבורך. ואם אתה משתמש רק במכשירי לינוקס, EXT הוא בסדר. ואם אתה זקוק לתמיכה במכשירים נוספים וקבצים גדולים יותר, exFAT עשוי להתאים לחשבון. exFAT אינו נתמך במכשירים רבים ושונים כמו FAT32, אך הוא מתקרב.