מנהלי סיסמאות בהשוואה: LastPass לעומת KeePass לעומת Dashlane לעומת 1Password

יש שם עשרות מנהלי סיסמאות, אך אף אחד מהם לא נוצר כאחד. ריכזנו את האפשרויות הפופולריות ביותר ופירקנו את התכונות שלהם כך שתוכל לבחור את האפשרות המתאימה לך.

מהו מנהל סיסמאות ומדוע אכפת לי?

אם אתה מהסוג המתמצא בטכנולוגיה, יש סיכוי טוב שאתה כבר יודע למה אתה רוצה מנהל סיסמאות, ותוכל לדלג לדברים הטובים. אבל אם אתה על הגדר (או אפילו לא יודע למה אתה צריך להיות על הגדר מלכתחילה) תן לנו להתחיל לומר: התקנת מנהל סיסמאות הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לשמור על נתונים בטוחים ומאובטחים. זה לא רק לייצוא ביטחוני ולפרנואידי: זה לכולם.

קשורים: הסיסמאות שלך נוראיות, והגיע הזמן לעשות משהו בקשר לזה

יש סיכוי טוב שהסיסמאות שלך אינן חזקות במיוחד, וסיכוי טוב עוד יותר שתשתמש באותה עבור אתרים רבים ושונים. זה רע, ומקל על האקרים, פישינגים וסוגי רמאות להגיע לנתונים שלך. סיסמה חזקה היא ארוכה, מורכבת ושונה לכל אתר שאתה מבקר בו . אבל בעידן שבו כולנו מתמודדים עם עשרות (אם לא מאות) סיסמאות, אי אפשר לזכור את כל הסיסמאות הייחודיות האלה.

מנהל סיסמאות טוב מוריד ממך את המתח על ידי עזרה ליצור, לנהל ולאחסן את כל הסיסמאות הארוכות, המורכבות והייחודיות יותר טוב ממוחך אי פעם. יתר על כן, בניגוד רק לרשום הכל במחברת, מנהל סיסמאות טוב כולל תכונות נוספות כמו הערכות אבטחה, יצירת תווים אקראית וכלים אחרים.

התכונות הרבות של מנהל סיסמאות טוב

באופן הבסיסי ביותר שלהם, כל מנהל סיסמאות ששווה את שטח הדיסק שלו ייצור סיסמאות מאובטחות בכמה לחיצות בלבד, וישמור את כולם במסד נתונים המוצפן מאחורי "סיסמת אב". ואם זה טוב, הוא יכניס אותם עבורך באופן אוטומטי בכל האתרים המועדפים עליך, כך שלא תצטרך.

אולם מעבר לכך, סיסמאות רבות מוסיפות תכונות נוספות כדי לנסות ולהשתדל יותר ולהקל על חייך. תכונות אלה יכולות לכלול, אך אינן מוגבלות בהכרח ל:

גישה מקוונת ולא מקוונת . ישנם שני טעמים עיקריים של מנהל הסיסמאות: מנהלים מקוונים שמסתנכרנים בין המחשבים שלך למכשירים אחרים, ומנהלים לא מקוונים המאחסנים את מאגר הסיסמאות שלך במחשב שלך (או, בחלק מהמקרים, כונן הבזק מסוג USB). אמנם יש סיכון מוגבר אינהרנטי בכל פעם שאתה מאחסן את הסיסמה שלך באופן מקוון, אך מנהלי סיסמאות מבוססי ענן בדרך כלל מאחסנים את הנתונים כקובץ מוצפן מאובטח שניתן לפתוח רק במחשב שלך.

אימות דו-גורמי.  כפי שהזכרנו במדריך שלנו לסיסמאות חזקות, אימות דו-גורמי הוא קריטי לשמירה על בטיחות הנתונים שלך - אשר משתנה כפול עבור שירות המאחסן את כל הסיסמאות הרגישות שלך! אימות דו-גורמי משתמש בשני גורמים כדי לאמת את הזיהוי שלך. אחת מהן היא סיסמת האב שלך. השני יכול להיות קוד שמופיע בטקסט לטלפון שלך או "מפתח USB" פיזי שאתה מחבר למחשב כדי לוודא שאתה אתה, ולא רק מישהו שלמד את סיסמת המאסטר שלך.

שילוב דפדפן.  באופן אידיאלי, מנהל סיסמאות מתממשק עם דפדפן האינטרנט שלך, המקום הנפוץ ביותר שבו אתה משתמש בסיסמאות, ומזין אותם באופן אוטומטי עבורך. זה קריטי. ככל שחווית ניהול הסיסמאות שלך חלקה וחסרת פחות חיכוך, כך גדל הסיכוי שתשתמש בה.

לכידת סיסמאות אוטומטית. זו תכונה שימושית מאוד הקשורה לשילוב דפדפן: אם תקליד סיסמה באתר חדש, מנהל הסיסמאות יבקש ממך משהו כמו "אנו רואים שהזנת סיסמה ב- [הכנס שם אתר], האם תרצה לשמור אותו במסד הנתונים שלך? ". לעתים קרובות, הוא יגלה מתי תשנה את הסיסמה שלך, וכן יעדכן אותה במסד הנתונים שלך בהתאם.

שינויים בסיסמאיים אוטומטיים.  האם אי פעם מתקשה למצוא היכן לשנות את הסיסמה שלך באתר מסוים? מנהלי סיסמאות מסוימים כוללים למעשה מנגנונים להפנייתך באופן מיידי לדף שינוי הסיסמה של שירות מסוים (או אפילו לייעל את שינוי הסיסמה הנכון באפליקציה עבורך). אמנם לא תכונה הכרחית, אך בהחלט תכונה מבורכת.

התראות אבטחה אוטומטיות.  יותר ויותר אתרים פורצים מדי שנה, ומשחררים טונות של סיסמאות משתמש לציבור. זה גרם לחברות רבות לניהול סיסמאות לכלול התראות אוטומטיות (בדוא"ל, באפליקציה או בשניהם) כאשר מתרחשת הפרה בשירות בו אתה משתמש. אלה מועילים מאוד לשמירה על שינויי סיסמא הדרושים.

תמיכה ניידת / ניידת. באופן אידיאלי, מנהל הסיסמאות שלך נייד (אם מדובר באפליקציה עצמאית) ו / או שיש לו אפליקציית סמארטפון וטאבלט לניהול הסיסמאות שלך בדרכים (אם היא מבוססת ענן). גישה מאובטחת מבוססת סמארטפון היא מעבר לשימוש.

ביקורת אבטחה. לחלק ממנהלי הסיסמאות יש תכונה נהדרת שבה תוכלו לבצע ביקורת על בסיס נתונים בסיסמא משלכם. זה יסרוק את מסד הנתונים שלך ויציין מתי אתה משתמש בסיסמאות חלשות, אותן סיסמאות בשירותים אחרים וסיסמאות אחרות.

יבוא ויצוא. פונקציות ייבוא ​​וייצוא הם מרכיבים חשובים של מנהל הסיסמאות. אתה רוצה להיות מסוגל להכניס בקלות את הסיסמאות הקיימות שלך (ממנהל סיסמאות אחר או מהסיסמאות השמורות בדפדפן האינטרנט שלך) ואתה רוצה מנגנון לייצוא של נתוני הסיסמה בקלות אם יהיה צורך.

סיסמאות לשימוש חד פעמי / לזרוק. לכל מנהל סיסמאות יש סיסמת אב מאובטחת המעניקה לך גישה כוללת למערכת ניהול הסיסמאות. לפעמים ייתכן שלא תרצה להשתמש בסיסמה זו, אולם אם אינך בטוח באבטחת המחשב שאליו אתה מזין אותו. נניח שחירום דחוף אחד מאלץ אותך לגשת למנהל הסיסמאות שלך במחשב של בן משפחה או במסוף עבודה. מערכת סיסמאות לזרוק מאפשרת לך לקבוע סיסמא אחת או יותר להיות סיסמאות חד פעמיות. בדרך זו תוכלו להיכנס למנהל הסיסמאות שלכם פעם אחת וגם אם המערכת בה אתם עושים זאת נפגעת, לא ניתן יהיה להשתמש שוב בסיסמה בעתיד.

שיתוף סיסמאות. מנהלי סיסמאות מסוימים כוללים דרך מאובטחת לשתף סיסמאות עם חבר, בתוך או מחוץ למסגרת של מנהל הסיסמאות המסוים.

מנהלי הסיסמאות הפופולריים ביותר בהשוואה

עכשיו שיש לכם מסגרת התייחסות לתכונות החשובות, בואו נסתכל על כמה ממנהלי הסיסמאות הפופולריים ביותר. בהמשך נדון בהם בפירוט, אך ראשית, הנה טבלה עם מבט במבט חטוף על התכונות של כל אפליקציה. במקרים מסוימים, התשובה מורכבת יותר מאשר כן או לא פשוט ואנו ממליצים לך לקרוא את התיאורים המפורטים שלנו להלן, שם אנו מגיבים על ניואנסים של התרשים. ל- LastPass, לדוגמא, יש איקס אדום עבור "לא מקוון" מכיוון שלמרות שיש לו מערכת לא מקוונת לגיבוי לגישה כאשר האינטרנט אינו נגיש, היא לא נועדה להשתמש בצורה כזו.

מעבר אחרון KeePass דאשליין 1 סיסמא רובופורם
באינטרנט
לא מקוון

שתיים

גורם

 

דפדפן

שילוב

סיסמה

לִלְכּוֹד

סיסמה

שינויים

בִּטָחוֹן

התראות

נייד

יישום

נייד

יישום

בִּטָחוֹן

ביקורת

יְבוּא
יְצוּא

לזרוק

סיסמאות

סיסמה

שיתוף

יש לך כמה שאלות לגבי הערכים כן, לא, וכוכבי לכת בטבלה שלעיל? בואו נסתכל על כל שירות נפרד עכשיו.

מעבר אחרון

LastPass הוא אחד ממנהלי הסיסמאות המוכרים והנפוצים ביותר בעולם. בעוד שרבים מהתכונות של LastPass ניתן למצוא אצל מנהלי סיסמאות אחרים, השירות היה בחזית החלוץ של תכונות מסוימות (או שיפר אותן משמעותית). ביקורת האבטחה של LastPass, למשל, היא חוויה מהשורה הראשונה שבאמת מקלה על בדיקת איכות הסיסמאות שלך, כמו גם על ביצוע שינויים לשיפורן.

LastPass הוא בעיקר סיומת דפדפן, אם כי יש לו אפליקציות עצמאיות גם עבור Windows ו- Mac OS X. בתרשים לעיל LastPass מסומן בקטגוריה 'לא מקוון' עם כוכבית מכיוון שבעוד שהיא טכנית מערכת לניהול סיסמאות מקוונת, היא פועלת במצב לא מקוון במקרים מסוימים. מאגר הסיסמאות בפועל מועבר בצורה מאובטחת למכשיר שלך ומפענח אותו שם (ולא בענן), כך שתוכל לגשת למסד הנתונים ללא חיבור אינטרנט פעיל דרך דפדפן האינטרנט שלך, דרך אפליקציית Mac או במכשיר הנייד שלך כל עוד אתה התחברתי לענן פעם אחת על מנת לתפוס את מסד הנתונים.

LastPass זמין לשימוש במחשבים שולחניים וניידים, אם כי יש להם גם מודל פרימיום סביר ביותר במחיר של 12 דולר לשנה בלבד. כסף בחודש לתכונות מתקדמות הוא מציאה, למרות שאתה יכול להסתדר בלעדיו. אתה יכול להשוות את התכונות החינמיות והפרמיות כאן. ( עדכון : LastPass עולה כעת 36 דולר לשנה.)

הפופולריות של LastPass תלויה כמה קל לשימוש, כמה תכונות יש לה למשתמשים בחינם, והעובדה שהיא תומכת במכשירי iOS, Android, Windows ואפילו מכשירי BlackBerry. בין שילוב הדפדפן המצוין לאפליקציות הסלולריות הנהדרות, LastPass באמת מוריד את החיכוך בין משתמש הקצה לניהול סיסמאות טוב.

KeePass

אם אתה מעלה בשיחה מנהלי סיסמאות פופולריים מבוססי ענן (במיוחד בקרב סוגי טכנולוגיה) יהיו חייבים לפחות אחד (או כמה) אנשים שמצלצלים עם "אין  שום סיכוי שאכניס את הסיסמאות שלי לענן. ” אותם אנשים משתמשים ב- KeePass.

בצדק, KeePass הוא מועדף ותיק בקרב אנשים שרוצים מנהל סיסמאות איתן אך לא רוצים לקחת על עצמם את הסיכונים (ככל שיהיו מנוהלים וקטנים ככל שיהיו) בהכנסת נתוני הסיסמה שלהם לענן. יתר על כן, KeePass הוא קוד פתוח לחלוטין, נייד ונמשך. (ברצינות, דף ההרחבות מראה כמה קל לאנשים לבצע סיומות שעושות הכל, החל משפר את ממשק KeePass ועד לסנכרון מסד הנתונים של הסיסמאות ל- Dropbox.)

אם כבר מדברים על זה, KeePass הוא טכנית מנהל סיסמאות לא מקוון, אך ניתן לסנכרן את מסד הנתונים שלו בין מחשבים עם שירות כמו Dropbox. כמובן שבאותה נקודה אתה מחזיר את הסיסמאות שלך לענן, מה שמבטל את היתרון הגדול ביותר של KeePass, אבל זה שם אם אתה רוצה את זה.

KeePass הוא מנהל הסיסמאות הטוב ביותר עבור ה- DIYer שמוכן לסחור בנוחות של מערכות מבוססות ענן כמו LastPass לשליטה מוחלטת (והתאמה אישית) של מערכת הסיסמאות שלהם. כמו חובב לינוקס מוקדם, עם זאת, זה גם אומר שאתה נשאר לטפח את המערכת הרצויה בתנאים שלך (למשל, אין יישומים ניידים רשמיים, אך מפתחים לקחו את קוד הקוד הפתוח ואימצו אותו לפלטפורמות שונות. ). אין לחיצה, הגדרה ונעשה עם מערכת KeePass.

דשליין

כמו LastPass, ל- Dashlane יש ממשק חלקלק מסוג Web 2.0 עם שלל תכונות דומות - כמו סנכרון, ביקורת סיסמאות, שינויים בסיסמיים אוטומטיים בסיוע והתראות במקרה של הפרות אבטחה. אולם דאשליין בהחלט הוביל את החבילה במחלקת הממשקים הטובים - במשך שנים היה ל- LastPass ממשק פונקציונלי אך מתוארך מאוד. Dashlane הייתה האפליקציה המלוטשת בהרבה, עד סוף 2015 כאשר LastPass עדכנה סוף סוף את הממשק שלה.

ההבדל הגדול בין השניים הוא עלות גישת הפרימיום. משתמשים ותיקים של Dashlane קיבלו סב לפני שנים, אך משתמשים חדשים זוכים להלם מדבקה. כדי לקבל את אותם שדרוגי פרימיום שמגיעים עם LastPass תצטרך להשלים 50 $ לשנה (במקום 36 $). אחת מאותן תכונות Make-or-break היא סינכרון מקוון, הזמין רק לחברי פרמיום של Dashlane.

על הצד העליון של Dashlane יש משהו של- LastPass אין: הכלאה של פונקציונליות מקוונת / לא מקוונת. Dashlane היא, בראש ובראשונה, אפליקציה מקומית, ואפילו אתה מקבל את האפשרות כאשר אתה מגדיר אותה לראשונה לשימוש (או להתעלם) מהפונקציונליות המקוונת לחלוטין.

אם אתה רוצה את חוויית LastPass אך אתה אוהב את כל ההיבט הלא מקוון של KeePass, Dashlane הוא פשרה מלוטשת מאוד המאפשרת לך להתחיל עם סיסמאות מקומיות ולשדרג בקלות רבה לחוויה מקוונת ומסונכרנת באופן מלא אם תרצה בכך.

1 סיסמא

במקור, 1Password הייתה אפליקציית פרימיום עבור מחשבי מקינטוש בלבד. עם זאת, למרות מקורותיה, כעת יש לה אפליקציית Windows וכן מלווים של iOS ו- Android. דבר אחד שזורק את הקונים בפעם הראשונה הוא המחיר: גרסאות שולחן העבודה של האפליקציה ניתנות לניסיון בלבד (אם כי לאחר 30 הימים הראשונים הניסיון אינו מוגבל עם תכונות מוגבלות) והגרסאות הניידות בחינם (שוב עם פונקציונליות מוגבלת). יישומי שולחן העבודה יחזירו לך 49.99 דולר כל אחד או שתוכל לאגד אותם תמורת 69.99 דולר. אפליקציית iOS היא שדרוג פרמיה של 9.99 דולר ואפליקציית אנדרואיד היא שדרוג פרימיום של 7.99 דולר. ( עדכון : 1Password הוא כיום בעיקר שירות מנוי, בעלות של 36 דולר לשנה לאדם אחד או 60 דולר לשנה למשפחה של עד חמישה אנשים.)

עם זאת, אין מודל מנוי ל- 1Password. אז אמנם רישיון למחשבים שולחניים וניידים יחזיר אתכם בסביבות 60 דולר מחוץ לשער, אך הוא יהיה זול יותר מאשר LastPass או Dashlane לאורך זמן. אם יש לך מספר משתמשים בבית שלך, זה יוצא הרבה יותר זול, מכיוון שניתן לחלוק רישיונות עם עד 6 אנשים החיים באותו בית). למפתחי 1Password אפילו יש אשף שימושי באמת בחנות שלהם שידריך אותך בכמה שאלות פשוטות שיעזרו לך לבחור בדיוק אילו מוצרים כדאי לקנות על פי הצרכים שלך.

כמו KeePass, 1Password הוא בעיקר מנהל סיסמאות מחשב שולחני לא מקוון, אך באפשרותך לסנכרן את הסיסמאות שלך ידנית לסמארטפונים שלך באמצעות USB או Wi-Fi כמו שהיית מוסיקה, או דרך האינטרנט עם שירות כמו Dropbox או iCloud.

בנוסף לסנכרון קל ולאחסון ענן (אם תרצו בכך) באמצעות Dropbox או iCloud, 1Password כולל גם שילוב דפדפן מלוטש מאוד. אם אתה רוצה את הסיסמאות הלא מקוונות עם חוויית משתמש מלוטשת יותר ממה שתקבל מרוב המנהלים הלא מקוונים האחרים, 1Password הוא בחירה מוצקה עם מחירים תחרותיים מטעים.

רובופורם

נהיה הראשונים להודות שרובופורם הוא קצת חידה בעינינו. זו לא האפליקציה הפופולרית ביותר והיא לא הזולה ביותר. אך למרות כישלון פחות או יותר לעקוב אחר המגמות העיקריות בניהול סיסמאות בחמש השנים האחרונות, עדיין יש לה קהל מעריצים גדול מאוד ונאמן. חלק מזה נובע מהעובדה שרובופורם הוא אחד ממנהלי הסיסמאות הוותיקים שעדיין פועלים שם: הוא הופיע לראשונה בשנת 1999 ויש אנשים שמשתמשים בו מאז.

הכוח הגדול ביותר של RoboForm הוא שהוא פשוט מאוד לשימוש. אין תכונות מתקדמות, אין שיתוף סיסמאות, אין תפריטי הקשר ארוזים לזימים וכו '. זה מגיע בשני טעמים שונים: אתה יכול לקנות גרסה עצמאית יחידה עבור Windows או Mac במחיר של 30 $ (או גרסה ניידת ב 40 $ )  או שאתה יכול לקנות את RoboForm Everywhere, דגם המנויים החדש של RoboForm החוצה פלטפורמות שמתחיל ב -24 דולר לשנה. ( עדכון : הגרסאות העצמאיות עכשיו בחינם, ו- RoboForm מתמקדת במוצר המנוי שלה).

אם זה היה מתקדם יותר, יהיה קל יותר לבלוע את תג המחיר הגבוה של רובופורם, אך בהתחשב בכך שהוא פחות או יותר מתפקד כגרסה פשוטה ולא ניתנת להרחבה של KeePass (שהיא בחינם) אך מחייבת אותך כמו LastPass או Dashlane, זה מכירה קשה. אבל הכללנו את זה כאן למען השלמות, מכיוון שזו עדיין אחת האפשרויות הפופולאריות ביותר בסביבה.

לאחר קניות השוואה מדוקדקות, השלב האחרון הוא לבחור מנהל סיסמאות. בסופו של דבר, לא משנה באיזה מנהל סיסמאות אתה משתמש באותה מידה שזה משנה שאתה פשוט משתמש בכזה . זו הדרך הטובה ביותר להבטיח שתמיד תבחר סיסמאות ארוכות, חזקות וייחודיות כדי לשמור על כל הנתונים שלך.