כיצד להסתיר קבצים ותיקיות בכל מערכת הפעלה

קובץ או תיקיה מוסתרים הם רק קובץ או תיקיה רגילים עם ערכת אפשרויות "מוסתרת". מערכות הפעלה מסתירות קבצים אלה כברירת מחדל, כך שתוכל להשתמש בטריק זה כדי להסתיר קבצים מסוימים אם אתה משתף מחשב עם מישהו אחר.

הטריק הזה רחוק מלהיות אטום. זה טריוויאלי לאפשר את האפשרות "הצג קבצים מוסתרים" ולמצוא קובץ מוסתר. מערכות הפעלה מסתירות קבצי מערכת רבים כברירת מחדל - רק כדי להפריע להם.

הסתר קובץ או תיקיה ב- Windows

כדי להסתיר קובץ או תיקיה ב- Windows, פתח חלון סייר Windows או סייר קבצים ואתר את הקובץ או התיקיה שברצונך להסתיר. לחץ לחיצה ימנית עליו ובחר מאפיינים.

הפעל את תיבת הסימון הנסתרת בחלונית הכללי של חלון המאפיינים. לחץ על אישור או החל והקובץ או התיקיה שלך יוסתרו.

קשורים: צור תיקיה סופר מוסתרת ב- Windows ללא שום תוכנה נוספת

ל- Windows יש גם סוג שני של קובץ או תיקיה מוסתרים, המכונים "קובץ מערכת". יש אפשרות נפרדת להפעלת צפייה בקבצי מערכת ותיקיות. באפשרותך ליצור קובץ מוסתר במיוחד על ידי סימוןו כקובץ מערכת - אנשים יצטרכו לצאת מגדרם כדי להשבית את האפשרות "הסתר קבצי מערכת הפעלה מוגנים (מומלץ)" כדי למצוא אותו. אינך יכול לעשות זאת מהממשק הגרפי, לכן עקוב אחר המדריך שלנו לסימון קבצים ותיקיות כקבצי מערכת ב- Windows אם ברצונך לעשות זאת.

הצג קבצים ותיקיות מוסתרים ב- Windows

קשורים: כיצד להציג קבצים ותיקיות מוסתרים ב- Windows 7, 8 או 10

כדי להציג קובץ או תיקיה מוסתרים ב- Windows 8 או 10, לחץ על הכרטיסיה תצוגה ברצועת הכלים בראש חלון סייר הקבצים והפעל את תיבת הסימון פריטים מוסתרים תחת הצג / הסתר. לקבצים ותיקיות מוסתרים יהיו סמלים שקופים חלקית, כך שתוכלו לדעת בקלות אילו מוסתרים ואילו בדרך כלל נראים.

ב- Windows 7, לחץ על הלחצן ארגן בסרגל הכלים ובחר אפשרויות תיקיה וחיפוש.

לחץ על הכרטיסייה תצוגה ובחר באפשרות הצג קבצים, תיקיות וכוננים מוסתרים. לחץ על אישור או החל כדי לשמור את השינויים שלך.

הסתר קובץ או תיקיה ב- Linux

לינוקס מסתירה קבצים ותיקיות שיש להם נקודה בתחילת שמם. כדי להסתיר קובץ או תיקיה, פשוט שמם אותו ושם נקודה בתחילת שמו. לדוגמא, נניח שהייתה לך תיקיה בשם סודות שרצית להסתיר. היית שם את שמו ל. Secrets, עם התקופה שלפני. מנהלי קבצים וכלי עזר אחרים יסתירו אותו מהעין כברירת מחדל.

הצג קבצים ותיקיות מוסתרים בלינוקס

קשורים: 7 תכונות מנהל הקבצים של אובונטו שאולי לא שמת לב אליהן

לחץ על האפשרות "הצג מוסתר" במנהל הקבצים שבחרת כדי להציג קבצים ותיקיות מוסתרים ב- Linux. לדוגמא, במנהל הקבצים של נאוטילוס המשמש באובונטו ובהפצות לינוקס אחרות מבוססות GNOME, לחץ על תפריט תצוגה ובחר הצג קבצים מוסתרים.

האפשרות תציג רק קבצים עם תיקיות עם נקודה בתחילת שמם.

תוכל להציג קבצים מוסתרים גם בתיבת דו-שיח 'פתח' או 'שמור'. באובונטו ובפצות לינוקס אחרות מבוססות GNOME, פשוט לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ברשימת הקבצים ובחר באפשרות הצג קבצים מוסתרים.

הסתר קובץ או תיקיה ב- Mac OS X

קשורים: מדריך למשתמש של Windows לקיצורי מקשים של Mac OS X

מחשבי מקינטוש מסתירים גם קבצים ותיקיות המתחילים ב-. דמות. יש גם תכונה מיוחדת "נסתרת" שה- Finder יציית לה. להסתיר קובץ או תיקיה זה קצת יותר קשה ב- Mac. נסה לשנות שם של קובץ או תיקיה כך שהוא יתחיל בתקופה והמוצא יגיד לך "שמות אלה שמורים למערכת." אין גם דרך להחליף במהירות את התכונה הנסתרת בממשק הגרפי של Finder.

באפשרותך לסמן במהירות קובץ או תיקיה כמוסתרים באמצעות הפקודה chflags במסוף. ראשית, פתח חלון טרמינל על ידי לחיצה על Command + Space, הקלדת Terminal בתיבת הדו-שיח לחיפוש זרקור ולחץ על Enter.

הקלד את הפקודה הבאה במסוף, אך אל תלחץ על Enter:

chflags מוסתר

הקפד להקליד רווח אחרי "מוסתר".

לאחר מכן, אתר את הקובץ או התיקיה שברצונך להסתיר ב- Finder. גרור ושחרר אותו למסוף. הנתיב המדויק של הקובץ או התיקיה יופיע במסוף.

לחץ על Enter כדי להפעיל את הפקודה. זה יסמן את הקובץ כמוסתר.

השתמש באותה פקודה כדי לבטל הסתרה של קובץ או תיקיה בעתיד, באמצעות "chflags nohidden" במקום "chflags hidden".

הצג קבצים ותיקיות מוסתרים ב- Mac OS X

ל- Mac OS X קיצור מקשים סודי להצגת תיקיות וקבצים מוסתרים בתיבת הדו-שיח 'פתיחה או שמירה' של כל תוכנית. פשוט לחץ על Command + Shift + Period. שים לב שהדבר עובד רק בתיבות דו-שיח פתיחה ושמירה - לא ב- Finder עצמו. עם זאת, זו עשויה להיות הדרך הנוחה ביותר לגשת במהירות לקבצים הנסתרים שלך כאשר אתה זקוק להם.

ל- Finder אין אפשרות גרפית לצפייה בקבצים ותיקיות מוסתרים. במקום זאת, תצטרך להשתמש בפקודה. ראשית, פתח חלון מסוף באותו אופן כמו לעיל. הפעל את הפקודות הבאות ב- Mac OS X 10.9 Mavericks. פקודות אלה יגדירו את Finder להציג תמיד קבצים מוסתרים ולהפעיל מחדש את ה- Finder כך שהשינויים שלך ייכנסו לתוקף. הקלד כל פקודה למסוף ולחץ על Enter אחרי כל אחת מהן.

ברירות מחדל כותבים com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE

killall Finder

(בגרסאות ישנות יותר של Mac OS X לפני Mavericks - 10.8 Mountain Lion. 10.7 Lion ו- 10.6 Snow Leopard - השתמש באותן פקודות כמו לעיל, אך שנה את "com.apple.finder" ל- "com.apple.Finder" - ה- F כאן יש להשתמש באותיות רישיות במערכות הפעלה אלה.)

ה- Finder יציג קבצים מוסתרים. הם יהיו שקופים חלקית כדי שתוכל לראות אילו קבצים מוסתרים ואילו בדרך כלל נראים.

כדי להסתיר קבצים שוב, הפעל את הפקודות הבאות בחלון מסוף:

ברירות מחדל כותבים com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE

killall Finder

(בגרסאות ישנות יותר של Mac OS X, זכור להשתמש במקום זאת ב- "com.apple.Finder").

כדי למנוע מאנשים לגשת לקבצים ולתיקיות הסודיים שלך, תרצה להצפין אותם במקום זאת. ניתן לגשת לקבצים ולתיקיות בדרכים שלעיל בכמה לחיצות - הם מוסתרים מהעין, אך קל למצוא אם מישהו הולך לחפש אותם. הצפנה מבטיחה שלא ניתן לגשת לקבצים ולתיקיות שלך אלא אם כן יש למישהו את מפתח ההצפנה שלך.