כיצד להגדיר ולבצע אופטימיזציה של קישור Steam להזרמת משחקים ביתית

קישור הקיטור של Valve הוא דרך אלגנטית וקלה להזרים משחקים מהמחשב לטלוויזיה במקום אחר בביתכם. אתה מחבר את קישור Steam למחשב שלך באמצעות HDMI, מחבר בקר ומשחק. הוא משתמש ב- Steam In-Home Streaming, בו תוכלו להשתמש בכל מחשב, אך ה- Steam Link מציע מקלט הזרמה זול ומותאם שתוכלו להתחבר לטלוויזיה שלכם.

כיצד להגדיר את קישור הקיטור שלך

קישור הקיטור קל להתקנה. ראשית, התקן את Steam באחד מהמחשבים שלך, הפעל אותו ואז היכנס באמצעות חשבונך. אם אתה כבר משתמש ב- Steam, כבר עשית זאת - רק וודא ש- Steam פועלת.

שנית, חבר את קישור Steam למקור חשמל עם מתאם החשמל הכלול שלו, ואז חבר אותו לטלוויזיה באמצעות כבל ה- HDMI הכלול.

שלישית, חבר בקר Steam, כל מקלדת ועכבר USB, בקר Xbox 360 קווי או אלחוטי, בקר Xbox One קווי או לוח משחק אלחוטי Logitech F710 ליציאת USB ב- Steam Link כדי לשלוט בו. ל- Steam Link יש שלוש יציאות USB, כך שתוכל לחבר עד שלושה מכשירים. אתה יכול גם לחבר התקנים אלחוטיים ל- Steam Link שלך באמצעות Bluetooth מאוחר יותר.

לאחר שתסיים את היסודות האלה, הפעל את הטלוויזיה שלך והעבור אותה לכניסת ה- HDMI שאליה מחובר Steam Link.

השתמש בהוראות שעל המסך כדי להגדיר את קישור ה- Steam שלך ולהתחבר למחשב שבו פועל Steam. התהליך מהיר ופשוט, וכולל הצטרפות לרשת Wi-Fi (אם אינך משתמש ב- Ethernet), הגדרת הגדרות תמונה בסיסיות ובחירת המחשב ברשת שלך שמריץ Steam. תתבקש להזין קוד המוצג בטלוויזיה שלך ל- Steam במחשב האישי שלך כדי לאשר את תהליך ההתאמה.

לאחר מכן תוכלו לבחור את המחשב המריץ Steam בלוח המחוונים הראשי של Steam Link וללחוץ על כפתור "A" בבקר, ללחוץ על "התחל לשחק" עם העכבר או ללחוץ על Enter במקלדת. ממשק מצב התמונה הגדולה של Steam מופיע ואתה יכול להשתמש בו כדי להפעיל ולשחק משחקים כאילו אתה יושב מול המחשב האישי.

אם ברצונך להתאים אישית את הגדרות Steam Link, תצטרך לבחור "הגדרות" במסך הראשי כאן. ברגע שתבחר מחשב, תהיה במצב Big Picture, ויועבר מהמחשב עצמו. הגדרות רבות להתאמה אישית של קישור הקיטור זמינות רק במסך הראשי כאן.

כיצד לשפר את ביצועי הסטרימינג שלך

קשורים: כיצד להשיג ביצועים טובים יותר מהזרמת Steam בתוך הבית

תמיד יהיה קצת חביון (או "פיגור") עם קישור הקיטור מכיוון שהמשחקים שאתה משחק באמת פועלים במחשב שלך. עם זאת, ישנן דרכים למזער את זמן ההשהיה ולגרום לזרם לבצע ביצועים טובים יותר.

ראשית, עליך להשתמש בחיבור אתרנט קווי עבור קישור ה- Steam שלך, במידת האפשר. חבר את קישור Steam לנתב שלך באמצעות כבל אתרנט. כדאי לחבר באופן אידיאלי את מחשב המשחקים ממנו תזרמו לאותו נתב באמצעות כבל אתרנט קווי. זה הדבר החשוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי להשיג ביצועים טובים מהזרמת המשחק שלך. רשת Powerline עשויה לעבוד טוב יותר מרשת אלחוטית במצבים מסוימים, אך כבלי אתרנט סטנדרטיים הם הטובים ביותר. אם יש לך נתב ישן מאוד ואתה רואה ביצועים גרועים עם Ethernet, שדרוג הנתב שלך למשהו חדש ומהיר יותר עשוי להיות הפיתרון.

אם אינך יכול להשתמש בכבלי Ethernet קווית, Valve ממליץ לך להשתמש לפחות ב- 5 GHz Wi-Fi. המשמעות היא שעליך לחבר גם את מחשב המשחקים וגם את קישור ה- Steam לרשת Wi-Fi של 5 ג'יגה הרץ במקום אחד של 2.4 ג'יגה הרץ. אם הנתב שלך אינו תומך ב- Wi-Fi של 5 ג'יגה הרץ, עליך לשקול ברצינות שדרוג. חיבור אלחוטי יהיה מעט יותר קלוש ונגי יותר מחיבור קווי, אך הוא עדיין יכול לעבוד. זה באמת תלוי בהתקנה הכוללת שלך ובמשחקים שאתה משחק.

קישור הקיטור תומך ב- 802.11ac אלחוטי, אם כי 802.11n גם עובד. שימוש ברשת אלחוטית של 5 GHz 802.11ac הוא אידיאלי, אם אתה חייב להיות אלחוטי.

אתה יכול גם לשנות את אפשרויות הסטרימינג במחשב האישי שלך. לשם כך, פתח את Steam במחשב שממנו אתה זורם, ועבור אל Steam> הגדרות. בחר באפשרות "הזרמה בבית", ואז לחץ על הלחצן "אפשרויות מארח מתקדמות".

ודא שהתיבות השונות "אפשר קידוד חומרה" מסומנות כאן לביצועים מקסימליים. הם צריכים להיות כברירת מחדל.

אתה יכול לשחק עם האפשרויות האחרות כאן כדי לראות כיצד הן משפיעות על ההתקנה שלך. לדוגמה, אתה יכול לבדוק את האפשרות "השתמש בכלי NVFBC בכונן NVIDIA GPU" כדי לבחור בשיטת לכידה חלופית. מניסיוננו, שיטת הצילום הסטנדרטית של NVENC היא אידיאלית, לכן עליך להשאיר את תיבת הסימון הזו מושבתת אלא אם כן נראה כי NVFBC עובדת טוב יותר עבורך. NVENC היא אותה טכנולוגיית לכידת טכנולוגיות ShadowPlay ו- GameStream של NVIDIA עצמה. שרשור זה בפורומי Steam מסביר את ההבדל ביתר פירוט.

קשורים: כיצד להשתמש באיכות השירות (QoS) כדי להשיג אינטרנט מהיר יותר כאשר אתה באמת צריך את זה

אם יש לך נתב עם איכות השירות, המכונה גם עדיפות לתעבורת רשת, עליך לתעדף את התעבורה מ- Steam Link בנתב וממנו. זה יבטיח שקישור Steam יוכל לבצע ביצועים אופטימליים. תיבת הסימון "תעדף תעבורת רשת" בחלון אפשרויות מארח מתקדמות לעיל תעזור גם לנתבים אלה.

ב- Steam Link עצמו, תוכלו לשנות את הגדרות האיכות על ידי כניסה למסך הראשי ובחירה בהגדרות> הגדרת סטרימינג. ישנן שלוש אפשרויות זמינות כאן: מהיר, מאוזן ויפה. ברירת המחדל היא מאוזנת. אם אתה חווה ביצועים גרועים, נסה לבחור במקום זאת מהיר. אם יש לך ביצועים טובים, נסה לבחור יפה ולראות אם אתה מקבל איכות תמונה משופרת ללא האטה ניכרת.

קשורים: כיצד להשיג את איכות התמונה הטובה ביותר מהטלוויזיה HDTV שלך

העצות הרגילות לשיפור הביצועים ואיכות התמונה שלך עוזרות גם כן. לדוגמא, אם המשחק דורש את החומרה של המחשב האישי שלך, צמצום ההגדרות הגרפיות שלו יכול לגרום לו לבצע ולהזרם טוב יותר. וגם בטלוויזיה שלך, הפעלת "מצב משחק" בהגדרות התמונה של הטלוויזיה שלך יכולה לסייע בהפחתת זמן ההשהיה שהטלוויזיה שלך גורמת.

כדאי גם להימנע משימוש במחשב האישי ליישומים תובעניים בזמן סטרימינג ממנו, מכיוון שזה יפחית את ביצועי הזרימה. במילים אחרות, אינך יכול לשחק משחק במחשב שלך בזמן שאתה משדר משחק אחר מהמחשב שלך אלא אם כן יש לך חומרה חזקה מאוד.

כיצד להציג סטטיסטיקות ביצועים

קישור Steam מכיל שכבת-על לסטטיסטיקה של ביצועים שתוכל להציג. זה עוזר לספק מספרים גולמיים המציגים את ביצועי Steam Link שלך, כך שתוכל למדוד את ההשפעה של שינויים שונים והגדרות כדי לראות עד כמה הם עוזרים או פוגעים בביצועים הכוללים שלך. כדי לאפשר זאת, עבור אל המסך הראשי, ואז אל הגדרות> הגדרת סטרימינג> אפשרויות מתקדמות (הקש Y), ואז הגדר את האפשרות "כיסוי ביצועים" להגדרה "מופעלת".

באפשרותך גם להפעיל או לכבות את ההגדרה הזו מתוך מצב תמונה גדולה בזמן סטרימינג על ידי כותרת אל הגדרות> הזרמה בבית> אפשרויות לקוח מתקדמות, ואז להחליף את ההגדרה "הצגת מידע על ביצועים".

לאחר הפעלת תכונה זו, תראה נתונים סטטיסטיים מפורטים על ביצועים בתחתית התצוגה שלך בזמן סטרימינג. לדוגמה, יש שורת "חביון הזרמה" המראה כמה זמן חביון קלט ותצוגה אתה חווה כרגע.

לאחר מכן תוכל לבצע שינויים בהגדרה שלך ולראות ישירות כיצד הביצועים שלך משתנים.

כיצד לשחק משחק שאינו קיטור בקישור הקיטור

קישור Steam יכול להפעיל רק משחקים שנמצאים בספריית Steam שלך. הוא אכן תומך במשחקים שאינם של Steam, אך תחילה עליך להוסיף אותם לספריית Steam שלך.

כדי להוסיף משחק שאינו Steam לספריית Steam שלך, תצטרך להיות במחשב שבו פועל Steam. לחץ על האפשרות "הוסף משחק" בתחתית הספרייה שלך, ואז לחץ על האפשרות "הוסף משחק שאינו קיטור" בחלון הקופץ שמופיע. הצבע Steam על קובץ ה- exe של המשחק, ו- Steam תתייחס אליו בדיוק כמו לכל משחק אחר בממשק Steam. לאחר מכן תוכל להפעיל את המשחק מהקישור Steam.

בעוד שסטרימינג לטלוויזיה שלך לעולם לא יספק חוויה חלקה באותה מידה כמו שאתה יושב במחשב האישי, אתה תופתע עד כמה אתה יכול להתקרב עם חומרת מחשב טובה וחיבור רשת קווי. במיוחד עבור משחקים מזדמנים יותר, אולי אפילו לא תבחין בהבדל.