מהו CCC.exe ומדוע הוא פועל?

אתה בטח קורא מאמר זה מכיוון שאתה מתוסכל מאותו תהליך CCC.exe הפועל במנהל המשימות, והיית רוצה לדעת כיצד להיפטר ממנו, או לפחות להבין לשם מה הוא נועד.

מאמר זה מסביר מהו התהליך בפועל, אך אנו גם סוקרים אתכם אם ברצונכם להסיר את מרכז בקרת ה- ATI Catalyst מתפריט לחיצה ימנית על שולחן העבודה.

לדוגמה, תראה כאן את התהליך שמבזבז זיכרון במנהל המשימות ...

אז מה זה?

CCC מייצג את Catalyst Control Center, והוא חלק מחבילת מנהל ההתקן של כרטיס המסך ATI שלך - או ליתר דיוק, זה חלק מהשירותים הכלולים יחד עם מנהלי ההתקנים, ומוסיף תכונות כמו התאמה אישית של התצוגה שלך, או הגדרת מקשי קיצור לפרופילי תצוגה שונים. . כל עוד כלי השירות ccc.exe מותקן בספריה Program Files \ ATI Technology שלך, זה תהליך חוקי שניתן להשאיר אותו לבד.

זה גם אחראי על הסמל ההוא העומס על מגש המערכת שלך:

לאחר שהשקת את מרכז הבקרה המלא, תראה מסך דומה לזה (תלוי בגרסת הנהג שלך).

במערכת הבדיקה שלי לא היה פריט הפעלה בשום מקום לתהליך זה. תלוי בגרסת מנהל ההתקן שלך, ייתכן שהוא ייכלל בהפעלה ויהיה ניתן להסירו.

היפטר מאייקון המגש

באפשרותך להסיר את הסמל בקלות על ידי לחיצה על אפשרויות -> העדפות -> אפשר תפריט מגש מערכת כדי לכבות אותו. למרבה הצער, בדרך כלל זה לא ייפטר מהתהליך שפועל, אבל לפחות זה יחסוך כמה משאבים וישמור על מגש המערכת שלך נקי יותר.

שים לב שבהתאם לגרסת הנהג שלך, הגדרה זו עשויה להיות במקום אחר, אך היא בהחלט צריכה להיות שם.

תלוי בגרסת הנהג שלך, יתכן שזה עלול להסיר את התהליך - אולם זה לא היה במחשב הנייד שלי.

הסר לחלוטין את ההתקנה של CCC.exe (ואת לוח הבקרה של ATI)

אתה יכול להיפטר מכל העניין פשוט על ידי מעבר להסרת תוכנות בלוח הבקרה, ופשוט להסיר אותו משם באמצעות האשף - אתה רוצה לוודא לשמור על מנהל ההתקן של התצוגה, ופשוט להסיר את בקרת ה- ATI Catalyst לוּחַ.

אתה יכול גם להסיר את ההתקנה של כל החבילה לחלוטין, ואז להתקין מחדש מבלי לבחור את לוח הבקרה. זה תלוי בך.

התקן את מנהלי ההתקנים ATI באופן ידני

תלוי איך הסרת את רכיבי ה- ATI, ייתכן שתצטרך להתקין מחדש את מנהלי ההתקן שלך (מבלי להתקין את Catalyst). אתה יכול לעשות זאת במנהל ההתקנים על ידי לחיצה ימנית על מנהל ההתקן לתצוגה ובחירת עדכון תוכנת מנהל התקן.

לאחר פתיחת האשף, באפשרותך לאפשר ל- Windows לחפש באופן אוטומטי (אם אינך גיימר זה בדרך כלל עובד די טוב). אחרת, אתה יכול להוריד את מנהלי ההתקנים באופן ידני, לחלץ אותם לתיקייה ואז ללחוץ על 'עיין במחשב שלי אחר תוכנת מנהל התקן'.

לאחר מכן בחר את המיקום שאליו הסרת את ההתקנה של התוכנה וודא שאתה לוחץ על "כלול תיקיות משנה" כאשר אתה מחפש את מנהל ההתקן.

הרוג באופן זמני את CCC.exe בדרך הקלה

אם אתה מעדיף לשמור את כלי השירות של ATI מותקנים מכיוון שאתה משתמש בהם, אתה יכול להגדיר קיצור דרך כדי להרוג באופן אוטומטי CCC.exe מתי שתרצה ... פשוט צור קיצור דרך חדש לדברים הבאים:

taskkill / f / im ccc.exe

אתה יכול אפילו לנסות להכניס את זה לתיקיית האתחול שלך ... או ליצור משימה מתוזמנת במקום זאת. זו השיטה הבטוחה והקלה ביותר להיפטר מהתהליך מבלי לשבור שום דבר אחר.

צעדים דרסטיים שלא כדאי לנקוט

אם ברצונך לשמור את כל הדברים ATI מותקנים, אך ברצונך להיפטר מ- CCC.exe, תוכל פשוט לשנות את שם הקובץ ל- CCC.bak במקום זאת. זה ימנע מהתהליך לפעול, אך ברור שהוא ישבור כל דבר שינסה להשתמש בו. שמור על זה כמוצא האחרון, וכנראה שכדאי להשבית את פריט המגש לפני שתעשה זאת.