כיצד להשתמש בפתקים דביקים ב- Windows 10

מיקרוסופט הפכה את אפליקציית ה- Sticky Notes לעדכון יום השנה של Windows 10. אפליקציית Sticky Notes החדשה תומכת בקלט בעט ומציעה תזכורות ו"תובנות "אחרות, בזכות Cortana. זוהי אלטרנטיבה נוחה וקלת משקל ל- OneNote לרישום הערות מהירות.

כיצד להפעיל פתקים דביקים

האפליקציה של פתקים דביקים היא כמו כל יישום אחר הכלול ב- Windows 10. ניתן להפעיל אותה על ידי פתיחת תפריט התחל, חיפוש "פתקים דביקים" ולחיצה על קיצור הדרך. לאחר ההשקה, באפשרותך ללחוץ לחיצה ימנית על סמל הערות הדביקות ולבחור "הצמד לשורת המשימות" אם בכוונתך להשתמש בו לעתים קרובות.

קשורים: כיצד להשתמש (או להשבית) את סביבת העבודה של דיו של Windows ב- Windows 10

ניתן להפעיל פתקים דביקים גם מסביבת העבודה של Windows Ink, אם יש לכם מכשיר Windows עם עט. לחץ או הקש על סמל הדיו בשורת המשימות שלך ובחר "פתקים דביקים". כדי להציג את לחצן סביבת העבודה של Windows Ink אם אינך רואה אותו, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שורת המשימות ובחר "הצג לחצן Windows Ink Workspace".

הערות דביקות 101

האפליקציה פשוטה לשימוש. כברירת מחדל, תראה פתק דביק צהוב. אתה יכול להקליד את כל מה שאתה רוצה בהערה ו- Windows ישמור את ההערה שלך למועד מאוחר יותר.

כדי ליצור הערה חדשה, לחץ על כפתור "+". למחיקת ההערה הנוכחית, לחץ על לחצן פח האשפה. לשינוי צבע של פתק, לחץ על לחצן התפריט "..." ובחר באחד ממעגלי הצבע.

ניתן להזיז או לשנות את הגודל של חלונות אלה כרגיל. פשוט לחץ וגרור או גע וגרור את שורת הכותרת כדי להזיז אותם, או לחץ וגרור או גע וגרור פינה בחלון כדי לשנות את גודלם.

הזז חלונות הערות סביב שולחן העבודה שלך על ידי לחיצה וגרירה (או נגיעה וגרירה) של שורת הכותרת. אתה יכול גם לשנות את גודל ההערות על ידי לחיצה וגרירה או נגיעה וגרירה בפינה, מה שהופך אותם לקטנים או גדולים ככל שתרצה.

כותב בעט

אם למכשיר Windows שלך יש עט או עט, אתה יכול לצייר או לכתוב הערות ישירות בפתק דביק. אתה רק צריך להתחיל בהערה ריקה - כל פתק יכול להכיל טקסט שהוקלד או משהו שצויר בעזרת העט, אך לא את שניהם.

קבלת תובנות

קשורים: 15 דברים שאתה יכול לעשות עם Cortana ב- Windows 10

פתקים דביקים פועלת יחד עם Cortana, העוזרת הווירטואלית המשולבת של Windows 10, בכדי לספק מידע נוסף.

תכונה זו נקראת "תובנות" והיא מופעלת כברירת מחדל. כדי לבדוק אם תובנות מופעלות, לחץ על סמל התפריט "..." בהערה ולחץ על סמל ההגדרות בצורת גלגל השיניים בפינה השמאלית התחתונה של ההערה. ודא ש- "Enable Insights" מוגדר כ- "On" אם ברצונך להשתמש בתכונה זו.

כשאתה מקליד או כותב משהו כמו מספר טיסה - למשל, "AA1234" - הוא יהפוך לכחול. זה עובד גם לטקסט שהוקלד וגם לטקסט בכתב יד שכתבת בעט. לחץ או הקש על הטקסט הכחול כדי לראות מידע נוסף.

לדוגמה, תוכל לכתוב מספר טיסה ואז ללחוץ עליו או להקיש עליו בהערה כדי להציג מידע על מעקב אחר טיסות.

פתקים דביקים משולבים גם עם Cortana לתזכורות. זהו רק סוג אחר של "תובנה". כאשר אתה מקליד משהו עם זמן או תאריך, השעה או התאריך יהפכו לכחולים ותוכל ללחוץ או להקיש עליו כדי להגדיר תזכורת.

לדוגמה, נניח שאתה מקליד או כותב הערה "ארוחת צהריים בשעה 12:30" או "צא לקניות מחר". "12:30" או "מחר" יהפכו לכחולים. לחץ או הקש עליו ופתקים דביקים ישאלו אם ברצונך ליצור תזכורת. בחר באפשרות "הוסף תזכורת" והיא תיצור תזכורת של Cortana לגבי אירוע זה.

אתה יכול אפילו לקבל תזכורות אלה בטלפון שלך אם אתה מתקין את אפליקציית Cortana לטלפון iPhone או Android ונכנס באמצעות אותו חשבון Microsoft שבו אתה משתמש במחשב האישי שלך.

הערות דביקות מציעות גם תובנות אחרות. זה יזהה באופן אוטומטי את הדברים הבאים, בין אם תקליד אותם באמצעות המקלדת ובין אם תכתוב אותם בעט:

  • מספרי טלפון : התקשר למספרי טלפון כמו "1-800-123-4567" באמצעות Skype.
  • כתובות דוא"ל : הוסף דוא"ל לתוספות דוא"ל כמו "[email protected]".
  • כתובות אינטרנט : פתח כתובות אינטרנט כמו "www.howtogeek.com" באמצעות דפדפן האינטרנט שלך.
  • כתובות פיזיות : צפה במיקום של כתובת רחוב כמו "123 Fake Street, קליפורניה 12345" ותוכל להציג את מיקומה ולקבל הוראות באמצעות אפליקציית מפות.
  • סמלי מניות : צפו בביצועים של סמלי מניות כמו "$ MSFT".

חלק מהתכונות הללו עשויות לעבוד כרגע רק במדינות מסוימות, אך מיקרוסופט מרחיבה אותן לשפות ומדינות חדשות באמצעות עדכון היוצרים. מצפה שמיקרוסופט תמשיך להוסיף תובנות ותמשיך להרחיב את התובנות הזמינות לעוד אנשים בעתיד.

Windows לא מסנכרן את ההערות הדביקות שלך, אבל אתה יכול לגבות אותם

קשורים: כיצד לגבות ולשחזר פתקים דביקים ב- Windows

נכון לעדכון יום השנה של Windows 10, הערות דביקות אינן מסתנכרנות בין מכשירי Windows 10 השונים שלך. הם מאוחסנים במחשב שלך במסד נתונים מקומי עבור אפליקציית Sticky Notes. אתה יכול לגבות את הערות הדביקות שלך ולשחזר אותם במחשב אחר, אך אתה צריך לעשות זאת בעצמך.

פתקים נדבקים הם אידיאליים לתווים מהירים וחולפים שאינכם רוצים לשמור לזמן מה. לקבלת הערות מורכבות יותר, הערות שברצונך לשמור לאורך זמן, והערות שאתה רק רוצה לסנכרן בין המכשירים שלך, תרצה להשתמש באפליקציית רשימות הערות עם תכונות מלאות יותר.

קשורים: המדריך למתחילים ל- OneNote ב- Windows 10

לדוגמה, OneNote של מיקרוסופט עצמה כלול ב- Windows 10 ומסוגל מאוד. אבל פתקים דביקים היא חלופה נוחה וקלת משקל אם אתה רק רוצה לרשום מספר טלפון מבלי להיכנס למחברת OneNote שלך.