Wi-Fi לעומת Ethernet: כמה טוב יותר חיבור קווי?

ברור ש- Wi-Fi נוח יותר מכבלי Ethernet קווית, אך אתרנט עדיין מציע יתרונות משמעותיים. הצטרף אלינו כשאנחנו מסתכלים על היתרונות והחסרונות של חיבורים קווית ואלחוטית.

סביר להניח שלא תחבר כבל אתרנט לסמארטפון שלך בקרוב. אך בדרך כלל כדאי להפעיל כבלים של אתרנט למכשירים החשובים, אם אתה יכול - מחשבי גיימינג ומדיה (או קונסולות), מכשירי גיבוי ותיבות ממיר הם רק כמה דוגמאות. כדי לעזור לך לקבל את ההחלטה, אנו נבחן את שלושת היתרונות העיקריים של שימוש ב- Ethernet על גבי Wi-Fi - מהירויות מהירות יותר, זמן אחזור נמוך יותר וחיבורים אמינים.

קשורים: איזה סוג של כבל אתרנט (Cat5, Cat5e, Cat6, Cat6a) עלי להשתמש?

כמה מהיר יותר אתרנט?

קשורים: שדרג את הנתב האלחוטי שלך כדי לקבל מהירויות מהירות יותר ואינטרנט אלחוטי אמין יותר

Ethernet הוא פשוט מהיר יותר מ- Wi-Fi - אין לעקוף עובדה זו. אבל ההבדלים בעולם האמיתי הם קטנים ממה שאתה יכול לחשוב. Wi-Fi הלך ומהיר משמעותית בשנים האחרונות, בזכות סטנדרטים חדשים כמו 802.11ac ו- 802.11n, המציעים מהירויות מרביות של 866.7 Mb / s ו- 150 Mb / s, בהתאמה. למרות שזו מהירות מרבית לשיתוף כל המכשירים האלחוטיים שלך (וסביר להניח שלא תקבל את המהירויות האלה בעולם האמיתי), ה- Wi-Fi הפך מספיק טוב כדי להתמודד עם רוב המשימות היומיומיות שלנו.

מצד שני, חיבור אתרנט קווי יכול באופן תיאורטי להציע עד 10 ג'יגה-בתים לשנייה, אם יש לכם כבל Cat6. המהירות המרבית המדויקת של כבל ה- Ethernet שלך תלויה בסוג כבל ה- Ethernet שבו אתה משתמש. עם זאת, אפילו כבל Cat5e בשימוש נפוץ תומך בעד 1 ג'יגה-בתים לשנייה. ובניגוד ל- Wi-Fi, המהירות הזו עקבית.

קשורים: כיצד לבדוק את מהירות חיבור האינטרנט שלך או את מהירות הנתונים הסלולריים שלך

אמנם כל המהירות הזו גדולה, אך הדבר שיש לזכור הוא שמהירות חיבור האינטרנט שלך היא צוואר הבקבוק של פעילויות הקשורות לאינטרנט. אם מהירות האינטרנט שלך נמוכה באופן משמעותי מכל סוג החיבור שבו אתה משתמש, העלאת המהירות של החיבור לא משנה הרבה.

עם זאת, Ethernet ישפיע על המהירות בין המכשירים ברשת שלך. לדוגמא, אם ברצונך להעביר קבצים במהירות האפשרית בין שני מחשבים בבית, אתרנט יהיה מהיר יותר מ- Wi-Fi. חיבור האינטרנט שלך אינו מעורב בכך, ולכן הכל מגיע למהירויות המרביות שחומרת הרשת המקומית שלך יכולה לספק.

להלן רק כמה דוגמאות טובות למצב שבו מהירות מקומית זו עשויה להיות חשובה:

  • אם יש לך מספר מכשירים המגובים ל- NAS, שרת גיבוי או כונן קשיח משותף, הגיבויים יעברו מהר יותר דרך חיבור אתרנט.
  • אם ברשותך התקנים שזורמים משרת מדיה ברשת (כמו Plex או Kodi), חיבור אתרנט יעניק לך דחיפה ניכרת באיכות הזרימה.

אם אתה סקרן לגבי ההבדל במהירות העברת הקבצים המקומית, נסה להעביר קובץ גדול בין שני מחשבים בזמן ששניהם מחוברים ל- Ethernet ובעוד שניהם מחוברים ל- Wi-Fi. אתה אמור לראות שם הבדל מהירות.

כמה פחות חביון מציע אתרנט?

קשורים: כיצד חביון יכול לגרום אפילו לחיבורי אינטרנט מהירים להרגיש איטי

מהירות החיבור ואיכותם אינם רק רוחב פס גולמי. חביון הוא גם גורם גדול. במקרה זה, חביון הוא העיכוב כמה זמן לוקח לתנועה להגיע ממכשיר ליעדו. לעתים קרובות אנו מתייחסים לחביון כ"פינג "בעולמות הרשת והמשחק המקוון.

אם החשש שלך הוא הפחתת זמן ההשהיה ככל האפשר - למשל, אם אתה משחק במשחקים מקוונים וזקוק לזמן תגובה כדי להיות מהיר ככל האפשר - אתה כנראה טוב יותר עם חיבור Ethernet קווי. כן, יהיה חביון אחר הגורם לאורך נתיב האינטרנט בין המכשיר לשרת המשחקים, אבל כל קצת עוזר.

מצד שני, אם אתה רק זורם קטעי וידאו, מאזין למוזיקה או גולש באינטרנט, זמן ההשהיה לא משנה לך הרבה.

קשורים: כיצד למצוא את כתובת ה- IP של הנתב בכל מחשב, טלפון חכם או טאבלט

אתה יכול לבדוק חביון על ידי הפעלת פקודת ping במסוף שלך או בשורת הפקודה. פינג את כתובת ה- IP של הנתב שלך - גם כשהוא מחובר באמצעות Wi-Fi וגם בזמן שהוא מחובר דרך Ethernet. השווה את התוצאות כדי לראות כמה חביון ה- Wi-Fi מוסיף.

לסיכום, עם Wi-Fi יש עיכוב קצת יותר כאשר האותות עוברים הלוך ושוב בין מכשיר Wi-Fi לנתב האלחוטי שלך. עם חיבור אתרנט קווי, יש חביון הרבה פחות.

הפרעות אלחוטיות ואמינות חיבור

אתרנט מציע חיבור אמין יותר מ- Wi-Fi. זה פשוט כל כך פשוט.

קשורים: איך אתה והשכנים שלך מחמירים את ה- Wi-Fi האחד של השני (ומה אתה יכול לעשות בקשר לזה)

Wi-Fi כפוף להרבה יותר הפרעות מאשר חיבור קווי. פריסת הבית שלך, חפצים החוסמים את האות, הפרעות ממכשירים חשמליים או רשתות ה- Wi-Fi של שכניך - כל הדברים הללו תורמים לכך שה- Wi-Fi בדרך כלל פחות אמין.

הפרעה זו עלולה לגרום למספר בעיות:

  • אותות שהושמטו: לפעמים Wi-Fi יאבד את האות ויצטרך לרכוש אותו מחדש. זה לא יכול להיות עניין גדול עבור גלישה יומית או אפילו הזרמת וידאו (שנאגר במכשיר המקומי), משום שרכישה מחדש מתרחשת במהירות. אבל אם אתה משחק במשחקים מקוונים, זה יכול להיות די מרגיז.
  • חביון גבוה יותר: הפרעות מוגברות יכולות להיות חביון גבוה יותר, מה שעלול להוות בעיה מכל הסיבות שתיארנו בסעיף הקודם.
  • מהירויות נמוכות : הפרעות רבות יותר פירושו גם איכות אות נמוכה יותר, מה שמביא למהירויות חיבור נמוכות יותר.

קשורים: כיצד להשיג איתות אלחוטי טוב יותר ולהפחית הפרעות ברשת האלחוטית

קשה לכמת הפרעות, מכיוון שהוא נוטה לרדת ולזרום - במיוחד אם אתה מסתובב עם המכשיר שלך. עם זאת, ישנם דברים שאתה יכול לעשות כדי להפחית הפרעות אלחוטיות ולקבל את אות ה- Wi-Fi הטוב ביותר האפשרי.

מתי הגיוני להשתמש ב- Ethernet?

אנחנו לא מתכוונים לרדת יותר מדי על Wi-Fi. זה די מהיר, סופר נוח ושירות מושלם עבור רוב מה שאנחנו עושים ברשתות שלנו. ראשית, Wi-Fi חיוני אם יש לך מכשירים ניידים. כמו כן, יש פעמים שאתה פשוט לא יכול להשתמש ב- Ethernet. אולי קשה מדי להפעיל כבל קבוע ולא דרך הדרך למיקום הרצוי. או שאולי בעל הבית שלך לא יאפשר לך להפעיל כבלים כמו שאתה רוצה.

וזו הסיבה האמיתית להשתמש ב- Wi-Fi: נוחות. אם מכשיר צריך להסתובב או שאתה פשוט לא רוצה להעביר אליו כבל, Wi-Fi היא הבחירה הנכונה.

מצד שני, אם יש לך מחשב שולחני או שרת שיושבים במקום אחד, ייתכן ש- Ethernet יכול להיות אפשרות טובה. אם אתה רוצה סטרימינג באיכות טובה יותר (במיוחד אם אתה עושה את זה משרת מדיה ברשת שלך) או אם אתה גיימר, אתרנט תהיה הדרך ללכת. בהנחה שקל די לחבר את המכשירים באמצעות כבל אתרנט, תקבל חיבור יציב באופן עקבי יותר.

בסופו של דבר, אתרנט מציע את היתרונות של מהירות טובה יותר, חביון נמוך יותר וחיבורים אמינים יותר. Wi-Fi מציע את היתרון של הנוחות והיותו טוב מספיק לרוב השימושים. אז תצטרך רק לראות אם אחד מהמכשירים שלך מתאים לקטגוריות שבהן אתרנט ישפיע, ואז להחליט אם זה ישנה הבדל מספיק גדול כדי להפעיל כבל כלשהו.