כיצד להמיר קטעי וידאו MKV ל MP4

פורמטים של וידאו יכולים להיות מבלבלים, וחלקם עשויים שלא לעבוד בנגן הווידאו שבחרת, במיוחד בפורמטים לא ברורים יותר כמו MKV. לעתים קרובות קל יותר או אפילו צורך להמיר אותם למשהו שמיש יותר, כמו MP4. למרבה המזל, קל לבצע את ההמרה.

הערה: אנו משתמשים ב- macOS עבור הדוגמאות וצילומי המסך שלנו במאמר זה, אך כל האפליקציות בהן אנו משתמשים כאן עובדות כמעט זהה ב- Windows.

מהם קבצי MKV ומדוע עלי להמיר אותם?

MKV אינו פורמט וידאו. במקום זאת, זהו פורמט מיכל מולטימדיה המשמש לשילוב אלמנטים שונים כמו שמע, וידאו וכתוביות לקובץ יחיד. זה אומר שאתה יכול להשתמש בכל קידוד וידאו שאתה רוצה בקובץ MKV, ועדיין להפעיל אותו.

קשורים: מהו קובץ MKV ואיך אתה משחק אותם?

הבעיה מתעוררת עם תאימות. לא כל מכשיר או אפליקציית וידאו יכולים להפעיל קבצי MKV, וזה נכון במיוחד במכשירים ניידים. MKV הוא קוד פתוח, ולא תקן תעשייתי, כך שאין לו תמיכה במכשירים רבים. זה אפילו לא יעבוד ב- Windows Media Player או ב- Quicktime, ברירות המחדל של Windows ו- MacOS.

הפיתרון: המרת קבצי MKV ל MP4. MP4 תואם לרוב המכשירים והאפליקציות, ולא תאבד הרבה איכות (אם בכלל) לתהליך ההמרה.

הפיתרון הפשוט ביותר: השתמש ב- VLC

VLC הוא נגן מדיה בקוד פתוח, אחד הבודדים שיכולים לנגן MKV, אך יש לו גם אפשרות נסתרת להמרת וידאו.

מתפריט "קובץ" (או תפריט "מדיה" ב- Windows) בחר באפשרות "המר / הזרם" (או "המרה / שמירה" ב- Windows).

זה לא ממיר באופן אוטומטי את מה שאתה צופה, אז תצטרך לגרור את הקובץ לחלון שוב. לאחר מכן, תוכל לבחור את פורמט הקובץ שבו ברצונך להשתמש לשמירה; VLC תומך ברוב הפורמטים, אך MP4 הוא ברירת המחדל.

לאחר בחירת הפורמט הרצוי, פשוט לחץ על כפתור "שמור" ובחר היכן ברצונך לשמור את הקובץ החדש.

פתרון מלא יותר: ממיר וידאו WinX

בעוד VLC מבצע קידוד פשוט בקובץ יחיד, יש הרבה יותר מתחת למכסה המנוע שאולי תרצה לשלוט בו אם אתה מבצע עבודות הפקת וידאו. לשם כך, WinX VideoProc מטפלת בעבודה היטב.

כשאתה פותח אותו, עבור לכרטיסייה "וידאו" בתחתית, והמסך הראשון שאתה רואה מבקש ממך לגרור מדיה אליו. גרור את הקובץ פנימה ושאר הפקדים יצוצו.

אתה יכול גם להוסיף תיקיות שלמות של קטעי וידאו ולקודד את כולם בבת אחת, אך אנו נצמד לסרטון יחיד לעת עתה.

שוב, אפשרות ההמרה המוגדרת כברירת מחדל היא MP4, כך שאיננו צריכים לשנות שם הרבה, אך אם ברצונך להציץ מתחת למכסה המנוע, תוכל ללחוץ פעמיים על הפרופיל כדי לשנות את ההגדרות.

מכאן תוכלו לשנות אפשרויות רבות, בין היתר:

  • איכות תמונה, להתאמת האיכות בכל פריים, ומהירות הקידוד
  • קצב סיביות, כדי להקטין קבצים במחיר האיכות
  • Framerate, להמיר עד 30 או 24fps וידאו
  • רזולוציה ויחס גובה-רוחב

ישנן גם אפשרויות קודק שמע, אך שמע מהווה חלק כה קטן מהסרטון שכדאי לשמור עליו בהגדרות גבוהות.

לאחר שתסיים את התצורה, תוכל ללחוץ על "הפעל" כדי להתחיל את ההמרה.

המרת וידאו יכולה להימשך זמן מה, במיוחד עם סרטונים גדולים יותר, אך לאחר סיום האפליקציה תפתח אוטומטית את התיקיה בה שמרה את הקבצים שלך.

חלופות קוד פתוח

WinX הוא תוכנת shareware, ובעוד שאתה יכול לעשות הרבה דברים עם גרסת הניסיון, האפליקציה המלאה נעולה אלא אם כן אתה משלם עבור גרסת הפרימיום. אם אתה רוצה את אותה רמה של התאמה אישית בחינם, כדאי לנסות בלם יד.

בלם היד מעט יותר יעיל, אך הממשק שלו יכול להיות מעט מבלבל. עם כל כך הרבה אפשרויות ולחצנים, קצת קשה להבין מי מהם עושה מה, אבל אלה הבסיסיים שאתה צריך לדעת הם הגדרות קבועות מראש (שמשפיעות על איכות ומהירות הקידוד) והפורמט (אשר ברירת המחדל ל- MP4 כמו האחרות ).

לבלם יד יש תור נחמד לקידוד מספר קידודים, אך אין אותה אפשרות לקודד תיקיות שלמות כמו ל- WinX. עם זאת, באפשרותך להוסיף מספר קבצים בנפרד ולאחר מכן להוסיף את כולם לתור. זה עדיין שימושי אם כי מכיוון שקידוד קבצים גדולים מאוד יכול לפעמים לקחת שעות בהתאם למפרט המחשב שלך.

נקודות זכות תמונה: הליי אלכס / שוטרסטוק