כיצד לעדכן ידנית את טלפון סמסונג שלך עם אודין

אודין, אביו, שולט בממלכה של אסגארד כאלוהות העליונה של הפנתיאון הנורדי. אודין, פיסת תוכנת Windows ששוחררה באופן פנימי על ידי סמסונג, משמשת להבהב תמונות קושחה לטלפונים וטאבלטים מבוססי אנדרואיד. חשוב לא להתבלבל.

שלא כמו גוגל וכמה מיצרני טלפונים אחרים, סמסונג שומרת מכסה הדוק על התוכנה שלה, באמצעות קושחה נעילה ומעמי אתחול כדי להניא את המשתמשים מלהפעיל ROM מותאמים אישית ולבצע שינויים אחרים. כלומר אודין הוא בדרך כלל הדרך הקלה ביותר להעלות תוכנה לטלפון של סמסונג, לגיטימי וגם תוצרת בית. אז זרק על עותק של ת'ור ובוא נתחיל.

מה אתה צריך

למרבה המזל, אתה צריך רק כמה דברים בשביל זה (מלבד תוכנת אודין עצמה - נגיע לזה):

 • טלפון או טאבלט של סמסונג
 • שולחן עבודה או מחשב נייד של Windows
 • כבל USB

הבנת הכל? גדול.

מה זה אודין?

אודין היא תוכנית מבוססת חלונות המייצרת אוטומטית את תהליך הקושחה המהבהבת למכשירים מבוססי האנדרואיד של סמסונג. הוא לא מיועד לצרכנים: הכלי מיועד לאנשי סמסונג עצמה ולמרכזי תיקונים מאושרים. כל הגרסאות של אודין שדלפו באינטרנט מתפרסמות באתרים נלהבים ובפורומי משתמשים, במיוחד לצורך משתמשי הקצה לתיקון או התאמה אישית של המכשירים שלהם.

העניין להשתמש באודין הוא שמדובר בתוכנת רשמית של סמסונג, שהטלפון או הטאבלט מזהים כמורשים לטעון קבצים הניתנים לאתחול למכשיר. ניתן לבצע שורש או לשנות כמה מכשירי סמסונג בלעדיו, אך הרבה טכניקות ותיקונים דורשים שימוש בו.

עם זאת נאמר, שים לב מקרוב כאן: השימוש באודין בעצמך יכול לבנות את הטלפון שלך. שפע של חובבי אנדרואיד השתמשו בו בבטחה, אך יש סיכוי שאם תטען את קובץ הקושחה הלא נכון או תפריע לתהליך המהבהב, הטלפון לא יוכל לאתחל שוב. ייתכן גם שגם אם תשלח את הטלפון שלך לסמסונג לתיקון רשמי יותר, השימוש בתוכנת אודין יבטל את האחריות שלך. אם אתה מהבהב ROM חדש לטלפון שלך, ככל הנראה תאבד את כל נתוני המשתמשים והאפליקציות שלך גם כן ... אבל אתה בטח כבר ידעת את זה.

יש לך את כל זה? בסדר, הנה מה שאתה צריך לעשות.

שלב ראשון: מצא את גרסת אודין הנכונה

לפני שתשתמש באודין, יהיה עליך למצוא ולהוריד את אודין. כן, זה נראה די ברור, אבל קל לומר את זה מאשר לעשות את זה. כאמור לעיל, אודין לא פורסם על ידי סמסונג להורדה ציבורית, כך שתצטרך למצוא גרסה שמתארחת על ידי צד שלישי. אלה מקושרים בדרך כלל על ידי פורומי משתמשים, והמפתחים ביותר הם מפתחי XDA. באתר ענק זה יש קטעי משנה כמעט לכל מכשיר אנדרואיד גדול.

בזמן כתיבת שורות אלה, הגרסה האחרונה של אודין שעשתה את דרכה לידי לקוחות סמסונג היא 3.12. אנו נזהרים מלהמליץ ​​על אתרי הורדות ספציפיים, מכיוון שאף אחד מהם אינו רשמי באמת, אך בעבר הצלחנו להצלחה עם OdinDownload. אך כמו תמיד, כשאתה מוריד תוכנה ממקורות לא ידועים, ודא שהתקנת אנטי-וירוס ותוכנה זדונית טובה קודם.

הורד את תוכנית ההתקנה של אודין למחשב Windows שלך, ופתח אותה אם היא בתיקיה דחוסה. התוכנית ניידת, אין צורך להתקין אותה.

שלב שני: מצא קובץ קושחה מהבזק אודין

זו כנראה הסיבה שאתה רוצה את אודין מלכתחילה. קבצי אודין משתנים בגודלם, החל מקבצי קושחה עצומים של רב גיגה-בייט (מערכת ההפעלה הראשית לטלפון אנדרואיד) ועד עדכונים קטנים למערכות הכרחיות אחרות, כמו מאתחל או רדיו. לרוב, תשתמש באודין כדי להבהב תמונת מלאי, תמונת תוכנה שלא שונתה או תמונה שונה מעט שמוסיפה כלים כמו גישה לשורש.

שוב, אתה מסתכל בעיקר על אתרי חובבי משתמשים כמו XDA כמפיצים העיקריים עבור קבצים אלה. משתמשים בדרך כלל ימצאו את התוכנה, יעלו אותה לשירות אירוח קבצים כמו AndroidFileHost, ואז יפרסמו הודעה חדשה בפורום כדי להודיע ​​עליה ולקשר לשירות האירוח. פוסטים אלה משרתים פונקציה חשובה נוספת: מאפשרת לך לוודא שהקובץ שבו אתה משתמש אכן תואם למכשיר שלך.

יש לבדוק כמה דברים לפני שתבחר קובץ להורדה והבזק:

 • תאימות למכשירים : ודא שהקובץ מיועד להבהב במכשיר ובגרסת המכשיר הספציפיים שלך. לא כל הטלפונים של "Samsung Galaxy S8" זהים: ההבדלים האזוריים יכולים להיות קלים או גדולים, עם שינויים במעבדים, מכשירי רדיו וחומרה אחרת. בדוק את מספר הדגם המלא כדי להיות בטוח ... ואם אתה לא בטוח, אתה כנראה לא צריך להבהב.
 • תאימות ספק : גרסאות מסוימות של טלפונים של סמסונג מיועדות רק לספקיות סלולריות ספציפיות, בעוד שאחרות יכולות לשמש למספר ספקים. זה הופך כמה טלפונים לא תואמים לקושחה כלשהי. שוב, אתה יכול כנראה לקבוע את זה על סמך מספר הדגם של הטלפון שלך.
 • חסימות שדרוג לאחור : אם עדכון תוכנה נרחב במיוחד, יתכן שלא ניתן יהיה להבהיר שוב גרסה ישנה יותר של תוכנת הטלפון. פחות או יותר הדרך היחידה לדעת זאת היא לבדוק את הדוחות של משתמשים אחרים. בצע קריאה רבה בשרשורים רלוונטיים לפני שתעבור לשלב הבא אם אתה מנסה לשדרג לאחור את התוכנה.
 • תאימות אודין : ייתכן שגירסאות ישנות יותר של תוכנית אודין לא יוכלו להבהב את קבצי הקושחה העדכניים ביותר, כך שתצטרך להמתין לדלפת הגרסה האחרונה לפני שתמשיך.

לאחר שבדקת הכל, בדוק זאת שוב. אני לא יכול להדגיש את זה מספיק: קבצים שאינם תואמים ככל הנראה הולכים לבלגן את הטלפון שלך כשאתה מהבהב אותם. אם אתה בטוח שיש לך הכל בסדר, הורד את הקובץ. הם בדרך כלל מועלים בארכיון ZIP או RAR - חלץ אותו לתיקיה שקל למצוא אותה על שולחן העבודה שלך.

שלב שלישי: חבר את הטלפון או הטאבלט שלך

כבה את הטלפון ואז אתחל אותו למצב "הורדה". זהו מצב טרום אתחול מיוחד המכין את המכשיר להבהבה של תוכנה חדשה. אתחול למצב זה דורש שילוב ספציפי של לחיצות כפתור; עבור טלפונים ישנים יותר של סמסונג זה היה לעתים קרובות Power + Home + Down Volume, שהוחזק במשך חמש שניות. בסדרות ה- Galaxy S8 ו- Note 8, זהו לחצן ההפעלה + Bixby + עוצמת הקול. חיפוש מהיר בגוגל אמור לומר לכם את השילוב הדרוש לכם עבור המודל הספציפי שלכם.

שים לב כי "מצב הורדה" הוא ספציפי למכשירי סמסונג, וזה מצב שונה מ"מצב התאוששות ", אליו כל מכשירי Android יכולים להיכנס. לטלפון או לטאבלט שלך יהיו רצפי לחצנים נפרדים לכל אחד. הם ייראו דומים זה לזה, אך במצב התאוששות נוטים להיות כמה אפשרויות נגישות למשתמש ברשימה, ואילו מצב ההורדה הוא רק מסך שבו הטלפון ממתין לקלט באמצעות USB.

עכשיו כשאתה נמצא במצב הורדה, חבר את הטלפון למחשב באמצעות כבל ה- USB שלך.

שלב רביעי: שימוש באודין לפלאש

כאשר הטלפון או הטאבלט מחוברים למחשב האישי שלך, הפעל את יישום אודין. אתה אמור לראות ערך אחד בשדה ID: COM, צהוב צבעוני בגרסה האחרונה, כמו גם "נוסף !!" בהודעה במקטע יומן הממשק. אם אינך רואה זאת, ייתכן שיהיה עליך לחפש מנהל התקן של סמסונג לטלפון שלך.

בשלב זה האפשרויות שלך ישתנו. לקבלת פלאש מלא מלא של ROM, תלחץ על כל אחד מהלחצנים הבאים:

 • BL : קובץ ה- Bootloader.
 • AP : "מחיצת אנדרואיד", קובץ מערכת ההפעלה הראשי.
 • CP : קושחת המודם.
 • CSC : "התאמה אישית של תוכנה לצרכן", מחיצה נוספת לנתונים אזוריים וספקים.

לחץ על כל כפתור ובחר את קובץ ה- md5 המתאים ב- ROM או בתוכנה אחרת שהורדת בשלב שני. תלוי בדיוק במה שאתה עושה, ייתכן שהחבילה שלך לא כוללת את כל ארבעת סוגי הקבצים. אם לא, התעלם מכך. הקפד להביא את הקובץ הנכון לשדה הנכון. לחץ על סימן הביקורת לצד כל קובץ שנטען. קבצים גדולים יותר, במיוחד "AP", עשויים לגרום לתוכנית להקפיא למשך דקה או שתיים, אך רק לתת לה זמן לטעון את הקובץ.

שלב זה של התהליך יכול להשתנות במידה רבה על סמך אם אתה מהבהב ROM מלאי, מאתחל חדש או קובץ מודם וכו '. בדוק את ההוראות לקובץ על סמך הפוסט שהורדת ממנו בדיוק מה לעשות. אם אינך בטוח איזה קובץ md5 הולך לאן, אל תמשיך עד שתעשה זאת.

אם הכל נראה תקין, לחץ על כפתור "התחל" כדי להתחיל בתהליך ההבהוב. ייתכן שייקח לא מעט זמן להעביר את כל הנתונים האלה, במיוחד אם אתה מחובר באמצעות USB 2.0. תראה את הקבצים שהובלו בשדה "יומן" או "הודעה", וסרגל התקדמות יופיע ליד אזור ID: COM.

לאחר סיום התהליך, כפתור "RESET" יופיע מעל ID: COM. לחץ עליו והטלפון שלך יאתחל מחדש ונטען בתוכנה החדשה שלו. מזל טוב!

השלבים לעיל כללים. אל תהסס לשנות את התהליך אם ההוראות המסופקות עבור המכשיר הספציפי שלך ותוכנת ההבהב שונות, במיוחד אם אתה מנסה להבהב גרסה מותאמת אישית של תוכנת הטלפון שלא הגיעה מסמסונג.

קרדיט תמונה: סמסונג, מארוול.