מתחיל חנון: כיצד להתקין מחדש את Windows במחשב שלך

התקנה מחדש של Windows היא אחת הדרכים הקלות ביותר לתקן בעיות תוכנה במחשב שלך, בין אם הוא פועל לאט או נגוע בווירוסים. עליך להתקין מחדש את Windows לפני שתיפטר ממחשב ישן.

תלוי בגרסת Windows שלך ואיך התקנת אותו - או אם זה הגיע עם המחשב שלך - ישנן מספר דרכים שונות להתקנה מחדש של Windows.

לפני התקנה מחדש של Windows

תהליך ההתקנה מחדש של Windows ימחק את כל הנתונים במחשב שלך. הקבצים שלך, התוכניות שהתקנת וההגדרות שהגדרת במחשב שלך יימחקו. (שים לב שאם אתה משתמש בתכונת הרענון ב- Windows 8, הקבצים האישיים שלך יישמרו.)

לפני שתתקין מחדש את Windows, עליך ליצור עותקי גיבוי של כל הנתונים האישיים שלך - כמובן, אתה צריך להיות תמיד עם עותקי גיבוי עדכניים בכל מקרה, מכיוון שכוננים קשיחים עלולים להיכשל בכל עת. עם זאת, כאשר תתקין מחדש את Windows, עותקי הגיבוי הללו יהיו העותקים היחידים. ודא שיש לך גיבויים עדכניים של כל הקבצים החשובים שלך לפני שתמשיך.

קרא עוד: מדריך לרשימה להתקנה מחדש של Windows

רענון ואיפוס ב- Windows 8 או 10

אם אתה משתמש ב- Windows 8 או 10, התקנה מחדש של Windows קלה מתמיד. במקום להתקין מדיסק של Windows או להפעיל מחיצת שחזור, אתה יכול להשתמש ברענן את המחשב שלך או אפס את אפשרויות המחשב המובנות ב- Windows. אפשרויות אלה יתקינו במהירות את Windows עבורך, ישמרו וישחזרו את הנתונים באופן אוטומטי ולא ישאלו שאלות במהלך ההתקנה.

קרא עוד: כל מה שאתה צריך לדעת על רענון ואיפוס מחשב Windows 8 או 10 שלך

המחשב שלך הגיע עם Windows

אם המחשב שלך הגיע עם Windows, הדרך הקלה ביותר להחזיר אותו למצב ברירת המחדל של היצרן היא באמצעות מחיצת השחזור שלו. אתה יכול גם להשתמש בתקליטורי שחזור - בדרך כלל מחשבים אינם מגיעים עם דיסקי שחזור, אך ייתכן שהתבקשת לצרוב את הדיסקים בעת התקנת המחשב.

כדי להשתמש במחיצת השחזור של המחשב שלך, הפעל מחדש את המחשב ולחץ על המקש שמופיע על המסך במהלך תהליך ההפעלה. אם אינך רואה מפתח זה, עיין במדריך של המחשב שלך (או השתמש ב- Google) כדי למצוא את המפתח הדרוש לדגם המחשב הספציפי שלך.

כדי להשתמש בתקליטורי שחזור, הכנס את הדיסק הראשון לכונן הדיסקים של המחשב והפעל מחדש את המחשב. אתה אמור לראות את סביבת ההתאוששות מופיעה. (אם לא, יהיה עליכם לשנות את סדר האתחול ב- BIOS של המחשב כדי שהמחשב יאתחל מכונן הדיסק.)

כעת אתה אמור להיות בסביבת ההתאוששות. בכמה לחיצות תוכלו להורות למחשב לאפס את עצמו חזרה למצב ברירת המחדל של היצרן. יהיה עליך להגדיר את המחשב שלך כמו שעשית כשרכשת אותו לראשונה, לספק שם משתמש, להתקין מחדש את התוכניות ולהגדיר אותו.

התקנת את Windows או שדרגת את גרסת Windows של המחשב שלך

אם התקנת את Windows בעצמך או התקנת גרסה חדשה של Windows במחשב שהגיע עם גרסה ישנה יותר של Windows, יהיה לך דיסק התקנה של Windows. אתה יכול להשתמש בתקליטור ההתקנה של Windows כדי להתקין מחדש את Windows. (כמה גיקים אוהבים לעשות זאת גם במחשבים שמגיעים עם Windows לצורך התקנה חדשה, ונפטרים מתוכנת הזבל שהותקנה מראש על ידי יצרני מחשבים.)

ראשית, הכנס את דיסק ההתקנה של Windows לכונן הדיסקים של המחשב והפעל מחדש את המחשב. אתה אמור לראות את תוכנית ההתקנה של Windows מופיעה. (אם לא, יהיה עליך לשנות את סדר האתחול ב- BIOS של המחשב שלך כך שהמחשב יאתחל מכונן התקליטורים או ה- DVD.)

אם המחשב שלך אינו כולל כונן דיסקים פיזי, אתה יכול להשתמש בכלי להורדת USB / DVD של Windows 7 בכדי למקם את קבצי ההתקנה של Windows בכונן USB (שיטה זו פועלת גם עם Windows 7 וגם עבור Windows 8 או 10.)

השלם את תהליך ההתקנה, ענה על כל השאלות וספק את מפתח המוצר של Windows שלך. לאחר שתסיים, יהיה עליך להתקין את מנהלי ההתקן של החומרה עבור חומרת המחשב שלך ואת כל התוכנות המועדפות עליך.

אם אתה מתקין מחדש את Windows 7 לעתים קרובות או מתקין אותו במחשבים רבים, ייתכן שתרצה ליצור דיסק התקנה מותאם אישית של Windows 7.

ההתקנה מחדש של Windows הייתה מפחידה יותר, אך הימים של טעינה ידנית של מנהלי התקן SATA ושימוש בסביבת מצב טקסט להתקנה מחדש של Windows XP מאחורינו. התקנה מחדש של Windows - או שחזור ממחיצת מפעל - היא פשוטה מאוד, במיוחד עם Windows 8.