מהו האנטי-וירוס הטוב ביותר לאייפון? אף אחד!

אינך זקוק לאנטי-וירוס עבור ה- iPhone או ה- iPad שלך. למעשה, כל אפליקציות "אנטי-וירוס" שתראו כמפורסמות למכשירי אייפון אינן אפילו תוכנת אנטי-וירוס. הם רק תוכניות "אבטחה" שלא ממש יכולות להגן עליך מפני תוכנות זדוניות.

אין אפליקציות אנטי-וירוס אמיתיות לאייפון

יישום אנטי-וירוס מסורתי עבור Windows או macOS יש גישה מלאה למערכת ההפעלה שלך ומשתמש בגישה זו כדי לסרוק את היישומים והקבצים שלך כדי להבטיח שאף תוכנה זדונית אינה פועלת.

כל אפליקציה שתתקין באייפון שלך פועלת בארגז חול שמגביל את מה שהם יכולים לעשות. אפליקציה יכולה לגשת רק לנתונים שאתה נותן לה הרשאת גישה. במילים אחרות, אף אפליקציה באייפון שלך לא יכולה לחטט על מה שאתה עושה באפליקציית הבנקאות המקוונת שלך. הם יכולים לגשת לתמונות שלך, למשל - אבל רק אם אתה נותן להם הרשאה לגשת לתמונות שלך.

במערכת ההפעלה iOS של אפל, כל אפליקציות "אבטחה" שתתקין נאלצות לפעול באותו ארגז חול כמו כל היישומים האחרים שלך. הם אפילו לא יכולים לראות רשימה של אפליקציות שהתקנת מחנות האפליקציות, ועוד פחות לסרוק שום דבר במכשיר שלך לאיתור תוכנות זדוניות. גם אם הייתה מותקנת באפליקציה שלך אפליקציה בשם "Dangerous Virus", אפליקציות האבטחה האלה לאייפון לא יוכלו לראות אותה.

לכן אין דוגמה אחת שראינו מעולם לאפליקציית אבטחה לאייפון החוסמת פיסת תוכנה זדונית מהדבקה של אייפון. אם קיים אחד כזה, אנחנו בטוחים שמייצרי אפליקציות האבטחה לאייפון האלה יחצירו את זה - אבל הם לא, כי הם לא יכולים.

בטח, לאייפונים יש לפעמים פגמי אבטחה, כמו ספקטר. אך בעיות אלה ניתנות לפתרון באמצעות עדכוני אבטחה מהירים, והתקנת אפליקציית אבטחה לא תעשה דבר כדי להגן עליך. כל שעליך לעשות הוא לעדכן את ה- iPhone שלך ​​עם הגרסאות העדכניות ביותר של iOS.

קשורים: כיצד לעדכן את ה- iPhone או ה- iPad שלך ל- iOS 11

איך האייפון שלך כבר מגן עליך

באייפון שלך כבר יש הרבה תכונות אבטחה משולבות. היא יכולה להתקין רק אפליקציות מחנות האפליקציות של אפל, ואפל בודקת אם קיימים תוכנות זדוניות ודברים רעים אחרים לפני שהם מתווספים לחנות. אם נמצא תוכנה זדונית מאוחר יותר באפליקציית App Store, אפל יכולה להסיר אותה מהחנות ולבקש ממך ל- iPhone למחוק את היישום באופן מיידי למען ביטחונך.

לאייפונים יש תכונה מובנית של "מצא את האייפון שלי" שעובדת דרך iCloud ומאפשרת לך לאתר מרחוק, לנעול או למחוק אייפון שאבד או נגנב. אינך זקוק לאפליקציית אבטחה מיוחדת עם תכונות "נגד גניבה". כדי לבדוק אם מצא את האייפון שלי מופעל, עבור אל הגדרות, הקש על שמך בחלק העליון של המסך ואז הקש על iCloud> מצא את האייפון שלי.

בדפדפן Safari באייפון שלך יש תכונה "אזהרת אתר הונאה", המכונה גם פילטר נגד דיוג. אם תגיע לאתר שנועד להערים עליך לוותר על מידע אישי - אולי זה אתר מזויף המתחזה לדף הבנקאות המקוונת של הבנק שלך - תראה אזהרה. כדי לבדוק אם תכונה זו מופעלת, עבור אל הגדרות> ספארי וחפש את האפשרות "אזהרת אתר הונאה" תחת פרטיות ואבטחה.

מה עושים אותן אפליקציות אבטחה לנייד?

 

בהתחשב בכך שאפליקציות אלה אינן יכולות לתפקד כתוכנת אנטי-וירוס, ייתכן שאתה תוהה מה בדיוק הם עושים. ובכן, שמותיהם הם רמז: תוכניות אלה נקראות דברים כמו "Avira Mobile Security", "McAfee Mobile Security", "Norton Mobile Security" ו- "Lookout Mobile Security". ברור שאפל לא תאפשר לאפליקציות האלה להשתמש במילה "אנטי-וירוס" בשמותיהן.

אפליקציות אבטחה לאייפון כוללות לרוב תכונות שאינן עוזרות בהגנה מפני תוכנות זדוניות, כמו תכונות נגד גניבה המאפשרות לך לאתר את הטלפון שלך מרחוק - ממש כמו iCloud. חלקם כוללים כלי "קמרון מדיה" שיכולים להסתיר תמונות בטלפון שלך באמצעות סיסמה. אחרים כוללים מנהלי סיסמאות, חוסמי שיחות ו- VPN, אותם תוכלו להשיג באפליקציות אחרות. יישומים מסוימים עשויים להציע "דפדפן מאובטח" עם מסנן דיוג משלהם, אך אלה פועלים באופן דומה לזה שכבר מובנה ב- Safari.

בחלק מהאפליקציות האלה יש אזהרות על גניבת זהות שמתחברות לשירות מקוון שמזהיר אותך אם הנתונים שלך הודלפו. אבל אתה יכול להשתמש בשירות כמו האם הועבר לי? כדי לקבל התראות על דליפות לכתובת הדוא"ל שלך ללא האפליקציות האלה. אשראי קארמה מציעה גם הודעות על הפרות בנוסף למידע על דוחות אשראי בחינם.

יישומים אלה מבצעים כמה פונקציות הקשורות לאבטחה, ולכן אפל מאפשרת להיכנס לחנות האפליקציות. אך הם אינם אפליקציות "אנטי-וירוס" או "אנטי-תוכנה", והן אינן נחוצות.

קשורים: כיצד לבדוק אם סיסמתך נגנבה

אל תעברו את ה- iPhone שלכם לכלא

כל העצות הנ"ל מניחות שאתה לא שובר את ה- iPhone שלך ​​לכלא. Jailbreaking מאפשר לאפליקציות ב- iPhone לרוץ מחוץ לארגז החול הרגיל של האבטחה. זה גם מאפשר לך להתקין אפליקציות מחוץ ל- App Store, מה שאומר שאפליקציות אלה לא נבדקות בהתנהגות זדונית על ידי Apple.

כמו אפל, אנו ממליצים שלא לשבור את כל האייפון שלך. אפל גם מגדילה את דרכה להילחם בשבירת כליאה, והם הקשו על כך יותר ויותר עם הזמן.

בהנחה שהשתמשת באייפון שבור בכלא, זה יכול תיאורטית להיות הגיוני להשתמש באיזושהי תוכנית אנטי-וירוס. כאשר ארגז החול הרגיל מקולקל, תוכניות אנטי-וירוס יכולות באופן תיאורטי לסרוק אחר תוכנות זדוניות שאולי התקנתם לאחר פריצת הטלפון שלכם. עם זאת, אפליקציות נגד תוכנות זדוניות כאלה ידרשו קובץ הגדרה של אפליקציות גרועות כדי לתפקד.

איננו מודעים לאפליקציות אנטי-וירוס לאייפונים שנפרצו בכלא, אם כי ניתן יהיה ליצור אותן.

קשורים: פריצת Jail הסביר: מה שאתה צריך לדעת על מכשירי iPhone ו- iPads

אנחנו נגיד את זה שוב: אתה לא צריך תוכנת אנטי-וירוס לאייפון שלך. למעשה, אין דבר כזה תוכנת אנטי-וירוס למכשירי אייפון ואייפד. זה אפילו לא קיים.

אשראי תמונה: Nierfy / Shutterstock.com.