כיצד לפנות מקום בפלייסטיישן 4 שלך

פלייסטיישן 4 של סוני כולל כונן קשיח של 500 ג'יגה, אך המשחקים הולכים וגדלים - Grand Theft Auto V לבדו דורש 50 ג'יגה שטח בכונן הקשיח, גם אם יש לך את הדיסק. כך תוכלו לפנות מקום ולשדרג את נפח האחסון של ה- PS4 כך שתוכלו להתאים למשחקים נוספים.

שדרג את פלייסטיישן 4 שלך עם כונן קשיח גדול יותר

קשורים: כיצד להפוך את פלייסטיישן 4 או Xbox One שלך ​​למהיר יותר (על ידי הוספת SSD)

אם אתה מוצא את עצמך מגיע למגבלה באופן קבוע, שקול להשיג כונן קשיח גדול יותר ל- PS4 שלך. פלייסטיישן 4 נפתח ומאפשר לך להגיע לכונן 500GB הזה, כך שתוכל להקפיץ אותו ולהחליף אותו בכונן גדול יותר. אתה יכול להרים כונן 2TB ולהחליף אותו, פי ארבעה מהאחסון הפנימי של ה- PS4 שלך. שדרוג לכונן מצב מוצק יכול אפילו לגרום לטעינת המשחקים שלך להיות מהירים יותר.

בניגוד ל- Xbox One, ה- PS4 אינו מאפשר לך להתקין משחקים בכוננים חיצוניים. כדי להרחיב את אחסון המסוף למשחקים, עליך להחליף את הכונן הפנימי.

ראה מה משתמש בחלל

כדי לראות בדיוק מה משתמש במרחב במסוף שלך, עבור אל הגדרות> ניהול אחסון מערכת. תראה בדיוק כמה מקום פנוי יש לך, כמו גם כמה נתונים משמשים יישומים, גלריית הצילום (המכילה את קטעי הווידאו והצילומים המסומנים שלך), נתונים שמורים (כמו שמירת משחקים) ועיצובים.

בחר באחת מהקטגוריות כאן כדי לראות בדיוק מה משתמש במרחב ולהתחיל למחוק דברים.

מחק משחקים ואפליקציות

משחקים ככל הנראה צורכים את רוב שטח האחסון ב- PlayStation 4 שלך, אז כדי לפנות מקום, תרצה להתחיל במחיקת משחקים.

כדי לראות בדיוק כמה מקום תופס כל משחק, עבור אל הגדרות> ניהול אחסון מערכת> יישומים. למחיקת משחק אחד או יותר, לחץ על כפתור "אפשרויות" בבקר ובחר "מחק". בחר את המשחקים שברצונך למחוק ובחר בלחצן "מחק".

כשמוחקים משחק, נתוני שמירת המשחק שלו לא נמחקים. תוכל להתקין מחדש את המשחק בעתיד ולהמשיך מהמקום בו הפסקת.

אם תרצה לשחק שוב במשחק, יהיה עליך להתקין אותו מחדש. אנו ממליצים להסיר את המשחקים שבבעלותך בדיסק ולא במשחקים דיגיטליים. משחקים שבבעלותך בדיסק יותקנו מהדיסק כשאתה מכניס אותם, אם כי ייתכן שיהיה עליהם להוריד ג'יגה טלאים לאחר מכן. תוכל להוריד מחדש משחקים דיגיטליים שבבעלותך בחינם, אך ייקח להם הרבה יותר זמן להוריד - שלא לדבר על כך שהם ינקזו יותר את מכסה רוחב הפס של ספק שירותי האינטרנט שלך, אם יש לך כזה.

מחק שמירת משחק (ואופציונלי, גבה אותם תחילה)

כדי לראות כמה אחסון משמש לנתוני שמירת המשחק, עבור אל הגדרות> ניהול נתונים שמורים של יישומים> נתונים שמורים באחסון מערכת> מחק.

אם לא תשחק את המשחק שוב בעתיד ולא אכפת לך מנתוני השמירה, תוכל להסיר נתונים אלה מהקונסולה שלך כדי לחסוך מקום. חלק מהמשחקים אינם מותאמים היטב ויהיו בהם קבצי שמירה גדולים מאוד שתוכלו להסיר בכדי לפנות מקום בולט. כדי להסיר נתונים, בחר משחק ברשימה, בחר את משחקי השמירה שברצונך למחוק ובחר "מחק".

אם אולי תשחק את המשחק שוב בעתיד ותרצה לגבות את הנתונים השמורים, עבור אל הגדרות> ניהול נתונים שמורים על יישומים> נתונים שמורים באחסון המערכת> העתק למכשיר אחסון USB. מכאן תוכל להעתיק משחקי שמירה לכונן USB או לכונן קשיח חיצוני המחובר ל- PS4 שלך ולהחזיר אותו למסוף שלך בעתיד.

שים לב, אם יש לך מנוי בתשלום לפלייסטיישן פלוס, ה- PS4 שלך יגבה גם את משחקי השמירה שלך באופן מקוון. תוכל לעבור לניהול נתונים שמורים> נתונים שמורים באחסון המערכת> העלה לאחסון מקוון כדי לאשר שהנתונים הועלו לפני שתמחק אותם.

ניקוי צילומי מסך וסרטונים שהוקלטו

צילומי מסך שאתה מצלם וסרטונים שאתה מקליט מאוחסנים באחסון הפנימי של ה- PS4 שלך. יתכן שתוכל לפנות מקום על ידי ניהול אותם. כדי להציג את צילומי המסך והסרטונים שלך, עבור אל הגדרות> ניהול אחסון מערכת> גלריית לכידה.

למחיקת כל צילומי המסך והסרטונים המשויכים למשחק ספציפי, בחר כאן סמל משחק, לחץ על כפתור "אפשרויות" בבקר ובחר "מחק". יש כאן גם אפשרות "העתק לאחסון USB" שתעתיק את צילומי המסך והסרטונים להתקן אחסון USB לפני שתמחק אותם.

אם תרצה, תוכל גם לבחור משחק ולנהל את צילומי המסך והסרטונים בנפרד.

ערכות נושא יכולות גם להשתמש בכמות קטנה של שטח אם מותקנות בהן כמה וכמה שטח הן תופסות במסך ניהול אחסון המערכת. כדי לנהל ערכות נושא, עבור אל הגדרות> ניהול אחסון מערכת> ערכות נושא. הסר נושאים שאינך משתמש בהם. תמיד תוכל להוריד אותם שוב מאוחר יותר.