כיצד לכייל את בקר המשחקים שלך ב- Windows 10

רוב שחקני המחשב מעדיפים למות מאשר לתת לך לקחת את העכבר והמקלדת שלהם. אבל עבור משחקי פעולה בגוף שלישי, מירוצי משחקים או רטרו מדומה, עדיין כדאי להשתמש במערכות משחק. אם הבקר שלך לא ממש עובד כמו שצריך, אתה יכול לכייל אותו ב- Windows 10 כדי לוודא שכל תנועה מתורגמת למשחק שלך בדיוק של 100%.

מדוע אצטרך לעשות זאת?

למרות שמשחקי משחק רבים, כמו בקרי Xbox One או Xbox 360, מכוילים בדרך כלל למשחקים במחשב ממש מחוץ לקופסה, ייתכן שאחרים יצטרכו שתכייל אותם לפני שהמערכת תזהה את כל תנועותיהם בדיוק מלא. לדוגמא, אם אתה משתמש בבקר Nintendo 64 עם מתאם USB, כמעט בוודאות יהיה צורך לכייל אותו לפני שתוכל להשתמש בו.

במקרים אחרים, ייתכן שיהיה לך בקר ישן שזקוק לעזרה קטנה. לדוגמא, אולי יש לך כפתור שנדבק ואתה לא בטוח עד כמה המחשב מסוגל לקרוא ממנו בכל לחיצה. או אולי ל- gamepad שלך יש מקל אצבע שחוק שלא נראה כאילו הוא נוטה עד כמה שהוא יכול. כלי הכיול יכול לעזור לך לחייג את הבקר שלך כך שהוא מדויק ככל שיהיה.

אנו נשתמש בבקר Xbox 360 עבור מדריך זה, מכיוון שזה מה שיש לנו, אך הוא אמור לעבוד בערך זהה לכל משחק משחק שתתחבר.

פתח את כלי הכיול

כדי למצוא את כלי הכיול, התחל על ידי ירידה לתפריט התחל ובחירה באפשרות "הגדרות".

לאחר ההגדרות, לחץ על הכרטיסייה "התקנים":

לאחר החלון הבא, גלול מטה אל הקישור שכותרתו "התקנים ומדפסות" בתוך הכרטיסייה "מדפסות וסורקים" ולחץ עליו.

(אתה יכול גם להגיע לכאן על ידי כניסה ללוח הבקרה> התקנים ומדפסות בכל גרסאות Windows).

קשורים: מדוע כדאי להשיג בקר Xbox למשחקי מחשב

מכאן, הבקר צריך לצוץ כל עוד הוא כבר מחובר. אם לא, וודא שהתקינו את כל מנהלי ההתקנים העדכניים ביותר לבקר שבחרת.

מצא את הבקר ולחץ עליו לחיצה ימנית כדי להציג את התפריט הנפתח הבא. מכאן, לחץ על האפשרות "הגדרות בקר משחק".

לאחר שתלחץ על זה, החלון הבא אמור לצוץ אוטומטית. משם, לחץ על כפתור "מאפיינים".

החלון הבא יכיל שתי אפשרויות: "הגדרות" ו"בדיקה ". כדי להתחיל, בחר בכרטיסייה הגדרות ואז לחץ על הלחצן בחלון זה שעליו כתוב "כיול".

מכאן, אשף הכיול יתחיל להעביר אותך באופן אוטומטי לתהליך כדי להגדיר את הבקר כהלכה. (חלון זה הוא גם המקום בו תמצא את הלחצן "אפס לברירת מחדל", למקרה שתרצה שהכלי יאפס באופן אוטומטי את כל השינויים שבוצעו במהלך ריצת כיול קודמת.)

כיול את הבקר שלך

שוב, אנו משתמשים בבקר Xbox 360 כאן, כך שאתה עשוי לראות חלונות שונים במקצת בהתאם לבקר שלך, אך רוב זה אמור להיות דומה מאוד. לחץ על הבא כדי להתחיל את הכיול.

כלי הכיול יתחיל בכיול "D-Pad", שבבקר ה- Xbox 360 הוא למעשה מקל האצבע השמאלי. בהתחלה, הוא יבקש ממך להשאיר את מקל האצבע לנפשו כדי שיוכל למצוא את נקודת המרכז.

שחרר את מקל האצבע ולחץ על "הבא", ובנקודה זו תועבר למסך הבא.

למרות שזה לא הכרחי, אנו ממליצים לבחור בתיבה "הצג נתונים גולמיים", שתראה בדיוק היכן נקודת המנוחה של המקל האצבע עם מספרים ניתנים לכימות. נתונים אלה הם בעלי ערך מכיוון שהם יגידו לך אם אחד ממקלוני האצבע שלך מתחיל להישחק בגלל שימוש יתר, ויכול לעזור לך לאבחן את הסיבות לכך שהדיוק שלך במשחק עשוי להחליק.

מכאן, סובב את מקש האצבע השמאלי לאורך כל טווח התנועה המלא שלו כמה פעמים. אתה אמור לראות את הצלב הקטן פוגע בכל ארבע הפינות בתיבה שלמעלה, או לפחות לגעת בכל ארבעת צידי התיבה.

לאחר מכן תעבור דרך אותה סט כלים לכל "ציר" בבקר שלך. אלה יכולים להיות לחצנים רגישים ללחץ כמו מפעילי שמאל וימין של ה- Xbox, מקלות אצבע, או שהם עשויים להיות רק כפתורים רגילים בכמה משחקי משחק.

במקרה שלנו, הטריגרים של Xbox 360 נמדדים לאורך ציר Z, וצריכים להירשם בין 100% (מנוחה) ל -200% (מושכים למטה לחלוטין). ציר ה- X מכייל את מקל האצבע הימני של ה- Xbox לצורך תנועה אופקית, לכן לשם כך, אתה רק צריך למשוך את המקלון עד שמאלה וימינה ולראות אם טווח התנועה המלא נרשם כראוי.

כנ"ל לגבי ציר Y (תנועה אנכית). תניף אותו למעלה ולמטה, וכל עוד אתה רואה את המספרים "0%", ו"ה 100% בקצה העליון של החלק התחתון וגם בחלק התחתון של טווח התנועה של האגודל (כמו גם לנוח באמצע ב 50%. ), הבקר שלך מכויל כהלכה. כפי שניתן לראות בדוגמה לעיל, ציר ה- X של המקל האגודל הימני שלי מונח למעשה סביב 52%, תוצר של זקנה והרבה סבבים אינטנסיביים של Halo Online.

קשורים: כיצד לשלוט על שולחן העבודה של Windows באמצעות בקר Xbox או Steam

לרוע המזל, בעוד שצד התוכנה של הכיול אכן עוזר לך לגלות עד כמה הבקר שלך מגיב לתנועות שלך - ואפילו כמובן נכון למקל אצבע פגום במידה מסוימת - תיקון החומרה היחיד כאשר הוא מתחיל להישחק ככה הוא לרדת לחנות ולאסוף בקר חדש לגמרי. לחלופין, אם אתה מרגיש נוח, אתה יכול לקנות חלקים כמו מקלות אצבע באופן מקוון ולהחליף אותם בעצמך.

לאחר שעברת את כל ארבעת הכיולים, תוכל ללחוץ על "סיום" כדי לעבור לחלק הבדיקה של התהליך.

בדוק את הכיול

לאחר סיום תהליך הכיול, הגיע הזמן לבדוק את התוצאות. באותו חלון ממנו התחלת (עם הכרטיסיות "הגדרות" ו"בדיקה "), עכשיו תרצה ללחוץ על הכרטיסייה" בדיקה ".

מכאן, כל תנועות או לחיצות על כפתורים שתבצעו יופיעו אוטומטית על המסך. זוהי דרך טובה לקבוע בדיוק כמה מהר הכפתורים נרשמים - אם הם בכלל נרשמים - כמו גם לשים לב כמה קרוב (או רחוק) מקל האצבע מונח מ- 50% אפילו אחרי שאתה מסובב אותו מעט.

לאחר שתסיים את הבדיקות שלך, הקפד להקיש על החל לפני שתסגור את החלון, וסיימת!

למרות שרוב הבקרים המודרניים יבואו מכוילים מהקופסה לעבודה ללא רבב עם Windows, זה אף פעם לא כואב להיכנס ולכייל מחדש בכמה חודשים רק כדי להיות בטוח שלא חסר לך שום ראש בראש בגלל בקר שהוא לא בסדר. .

נקודות זכות תמונה: פקסלים