מה זה YouTube Premium, והאם זה שווה את זה?

YouTube Premium הוא שירות מנויים חודשי שמבטיח לשפר את חווית הצפייה שלך בפלטפורמת הווידאו הגדולה ביותר באינטרנט. הנה מה שאתה מקבל עבור הכסף שלך, כדי שתוכל להחליט אם זה שווה את זה.

מה זה YouTube Premium?

YouTube Premium הוא שירות המנויים בתשלום של האתר. הוא מציע צפייה ללא מודעות בכל הסרטונים, השמעה במצב לא מקוון ותכנים בלעדיים, בעלי שכר, שנעשו בעיקר על ידי אישים מפורסמים של YouTube.

למנויים בארה"ב זה כרגע עולה 11.99 דולר לחודש וזה כולל מנוי YouTube Music Premium.

המערכת האקולוגית של YouTube

תוכניות השמות של גוגל תמיד היו קצת בלגן, וזה נכון גם לגבי YouTube. אולי אתה מכיר שירות בשם YouTube Red. לפני 2018 זה היה נדבך המנויים של האתר. עם זאת, זה השתנה ל- YouTube Premium בעקבות המיתוג מחדש של YouTube Music כאפליקציה נפרדת לחלוטין.

מכיוון שיש כעת כל כך הרבה מותגים ושירותים תחת דגל YouTube, הנה מדריך שימושי שיעזור לך להבדיל ביניהם:

  • YouTube Premium:  שירות המנויים בתשלום העיקרי של האתר.
  • YouTube Music:  שירות הזרמת מוזיקה נפרד עם אפליקציה משלו המאפשרת להאזין למוזיקה בחינם. זהו המתחרה של גוגל לספוטיפיי ואפל מיוזיק.
  • YouTube Music Premium:  גרסת המנוי (9.99 $) של YouTube Music. שלא כמו הגרסה החינמית, היא מאפשרת הפעלת רקע, הורדות לא מקוונות ושמע קצב סיביות גבוה יותר באפליקציית Music. תוכל לקבל זאת גם כחלק ממנוי YouTube Premium שלך. נכון לעכשיו הוא כולל גישה ל- Google Play מוסיקה, אך בקרוב הוא יחליף אותו לחלוטין.
  • YouTube TV:  שירות טלוויזיה בשידור חי בדומה ל- Hulu המאפשר לכם לצפות בטלוויזיה בשידור חי ולהקליט DVR מבוסס ענן.
  • YouTube Kids:  אפליקציה המיועדת בעיקר לילדים, המכילה רק תוכן המתאים לגיל. התכונות של YouTube Premium חלות גם על כך.

קשורים: ניסיתי שוב את מוזיקת ​​YouTube וזה עדיין מבאס

היתרונות של פרימיום

אם אתה חושב להירשם ל- YouTube Premium, יש לו שלל תכונות שיש לקחת בחשבון. הנה רשימה של היתרונות הנוכחיים של השירות:

  • צפייה ללא מודעות: ניתן להציג הכל באתר ללא מודעות. אתה מקבל גם צפייה ללא מודעות בכל פלטפורמה שאתה נכנס אליה באמצעות חשבון Google שלך, כולל באינטרנט, סמארטפונים, Roku או כל מכשיר זרימה אחר.
  • מקורות YouTube אתה מקבל גישה לתוכן מקורי, בעיקר מיוצרים בעלי פרופיל גבוה, יחד עם כמה תוכניות טלוויזיה, סרטי תעודה וסרטים.
  • הפעלת רקע:  אם אתה בנייד, האודיו מהסרטון שאתה צופה ימשיך להתנגן גם אם אתה מחוץ לאפליקציה או שתצוגת הטלפון שלך סגורה. באנדרואיד, אתה יכול גם לצפות בסרטונים תמונה בתמונה בזמן שאתה משתמש באפליקציות אחרות בטלפון שלך.
  • הורד קטעי וידאו: באפשרותך להוריד קטעי וידאו או רשימות השמעה לצפייה במצב לא מקוון בסמארטפון או בטאבלט שלך.
  • YouTube Music Premium:  כמו כן, תקבל גישה לשירות זה ולכל התכונות הנלוות אליו.

גוגל עשויה להוסיף תכונות נוספות ל- Premium בעתיד, אז הישאר מעודכן!

תורם ליוצרים

אחד ההיבטים הפחות מדוברים של YouTube Premium הוא חלוקת הכנסות.

אם אתה כבר חוסם מודעות ב- YouTube באמצעות חוסם מודעות, שירות Premium עשוי להישמע חסר תועלת. עם זאת, חוסמי מודעות מונעים מיוצרים בפלטפורמה לקבל הכנסות מהצפיות שלך. עבור רבים, הכנסות המודעות הן אחד ממקורות ההכנסה העיקריים שלהם.

פרימיום מציע דרך לצופים לחוות חוויה ללא מודעות, ובכל זאת לתרום ליוצרי התוכן המועדפים עליהם.

לשם חישוב זה, YouTube משלב חלק מכל ההכנסות שהוא מקבל מהשירות. לאחר מכן היא מפיצה סכום זה ליוצרים על סמך זמן הצפייה הכולל שקיבלו ממנויי פרימיום. אז, הערוצים שאתה צופה בהם מקבלים חלק גדול יותר מהעוגה.

בשל כללי המונטיזציה המחמירים של YouTube, סרטונים רבים הופכים לדמוניזציה. עם זאת, יוצרת עדיין יכולה להרוויח מנויי פרימיום, גם אם הסרטון שלה אינו כשיר למודעות.

קשורים: כיצד להתחיל ליצור סרטוני YouTube

האם פרימיום שווה את זה?

זה תלוי באיזו תדירות אתה משתמש בשירות. אם אתה משתמש לעתים קרובות באפליקציה לנייד, הפעלת רקע והורדה לא מקוונת הן תכונות נהדרות שיש. עם כל כך הרבה ערוצי YouTube שמארחים כעת תוכן ארוך טווח, האפשרות להאזין לסרטונים ארוכים כשאתם לא נמצאים באפליקציה היא שימושית. זה נהדר להאזנה בזמן שאתה נוהג או מבשל ארוחת ערב.

אם לרוב אתה צופה ב- YouTube משולחן העבודה שלך, השירות בהחלט נמצא בחסימת מודעות. ההכנסות ממודעות וידאו נופלות לאחרונה, מה שהביא את היוצרים להכניס עוד יותר מודעות לתוכן שלהם. אם ברצונך לצפות בסרטונים ללא הפרעה ובכל זאת לתמוך במי שעושה אותם, פרימיום היא הדרך היחידה לעשות זאת.

עם זאת, דבר אחד שיש לקחת בחשבון הוא שספריית המקורית קטנה יחסית. אם אינך מעוניין לצפות בתוכן פרימיום של יוצרים, סביר להניח שתמצא שהמבחר די חסר.

קשורים: מה באמת קורה עם YouTube Music? אדום לעומת פרימיום לעומת מוזיקה פרימיום