כיצד לפנות יותר מ- 10 GB של שטח דיסק לאחר התקנת עדכון מאי 2019 של Windows 10

האם התקנת את עדכון מאי 2019? אם כן, יש יותר מ -10 GB של נתונים שמבזבזים מקום בכונן הקשיח - היו לנו 24.6 GB! במחשב נייד או טאבלט עם כמות אחסון מוגבלת, זה יכול למלא את המכשיר שלכם לא מעט.

אם יש לך מחשב עם כמות גדולה של שטח אחסון זמין, אולי אפילו לא תבחין בנתונים חסרי תועלת אלה. זה יישאר למשך 10 ימים עד ש- Windows ינקה אותו אוטומטית. אבל אם אתה נלחץ לחלל, תרצה לנקות אותו בהקדם האפשרי.

קבצים אלה מאפשרים לך לבצע שדרוג לאחור למשך 10 ימים

שדרוג בין "בנייה" של Windows 10 - כמו מהעדכון של Windows 10 באוקטובר 2018 לעדכון של Windows 10 במאי 2019 - מטופל זהה לשדרוג למערכת הפעלה חדשה לגמרי של Windows.

כשאתה משדרג ל"בניין "חדש, Windows יוצר תיקיית Windows.old המכילה את קבצי המערכת מהתקנת Windows" הישנה "שלך. זה מאפשר לך "לחזור" לבנייה הקודמת של Windows 10 אם אתה נתקל בבעיה בבניין החדש.

קשורים: מהי תיקיית Windows.old ואיך מוחקים אותה?

עם זאת, תיקייה זו יכולה להשתמש ביותר מ -10 GB של שטח בכונן הקשיח. Windows יסיר אותו אוטומטית לאחר 10 ימים, אך תוכל להסיר אותו מוקדם יותר כדי לפנות את השטח באופן מיידי.

אזהרה : עליך לעשות זאת רק אם נראה כי המחשב האישי שלך פועל כהלכה. אם יש לך בעיה כלשהי בגירסה החדשה של Windows 10 בחומרה שלך, לא תוכל "לחזור" לבנייה הקודמת מבלי להתקין מחדש את Windows לחלוטין לאחר שתמחק קבצים אלה.

אתה יכול לחזור לבנייה האחרונה של Windows 10 שהתקנת על ידי ניווט אל הגדרות> עדכון ואבטחה> שחזור ושימוש בלחצן "התחל בעבודה" תחת "חזור לגירסה הקודמת של Windows 10." כפתור זה קיים רק אם הקבצים עדיין זמינים במחשב שלך.

כיצד למחוק את תיקיית Windows.old באמצעות

אם נראה שהכל עובד בסדר לאחר מספר ימים, אתה יכול להמשיך ולהסיר קבצים אלה. אתה לא צריך למחוק את תיקיית Windows.old ביד, ואתה לא צריך. למעשה, חלק מקבצי המערכת שעליך להסיר ממילא נמצאים מחוץ לתיקיית Windows.old.

החל מהעדכון של Windows 10 באפריל 2018, כעת ניתן למחוק קבצים אלה באמצעות הכלי החדש "פנוי מקום" בהגדרות. כדי לגשת אליו, עבור אל הגדרות> מערכת> אחסון> הגדר תצורת אחסון או הפעל אותו כעת.

קשורים: השתמש בכלי החדש "פנוי מקום" של Windows 10 כדי לנקות את הכונן הקשיח

בדוק את ההגדרות האחרות כאן. כברירת מחדל, אחסון Sense ימחק גם קבצים בני יותר מ -30 יום כשאתה מריץ אותו.

גלול מטה וסמן את האפשרות "מחק גירסאות קודמות של Windows" כאן. אם אינך רואה אפשרות זו ברשימה, כבר מחקת את הקבצים האלה, או ש- Windows 10 כבר מחק אותם עבורך.

לחץ על "נקה כעת" כדי למחוק את הגירסאות הקודמות של Windows וכל דבר אחר שבחרת להסיר באמצעות Storage Sense.

זכור כי האפשרות "מחק קבצים בתיקיית ההורדות שלי אם הם היו שם יותר מדי" תסיר קבצים בתיקיית ההורדות שלך, וייתכן שלא תרצה לעשות זאת. אחרת, זה בטוח למחוק כאן את כל סוגי הנתונים אם המחשב האישי שלך פועל כראוי, אך זכור כי האפשרות "מחק קבצים בסל המיחזור שלי אם הם היו שם כבר מעל" תמחק את הקבצים שיש לך במחזור שלך. פַּח.

כיצד למחוק את תיקיית Windows.old באמצעות ניקוי דיסק

אתה יכול גם להשתמש בכלי ניקוי הדיסק כדי לנקות את הדברים עבורך. ניקוי הדיסק הוצא משימוש, אך עדיין זמין ב- Windows 10.

כדי להפעיל אותו, פתח את תפריט התחל, חפש "ניקוי דיסק" ולחץ על Enter.

קשורים: 7 דרכים לפנות מקום בדיסק הקשיח בחלונות

בחלון ניקוי הדיסק, לחץ על כפתור "ניקוי קבצי מערכת".

בדוק את האפשרות "התקנות (ים) קודמות של Windows" ברשימה. אתה יכול גם לבדוק סוגים אחרים של קבצים שברצונך להסיר מהכונן הקשיח כדי לפנות מקום כאן.

לחץ על "אישור" לאחר שבחרת מה ברצונך להסיר. ניקוי הדיסק יסיר את קבצי ההתקנה הקודמים של Windows ויפנה את המקום בכונן הקשיח.

אם אתה צריך לחזור לבנייה קודמת של Windows 10 לאחר הסרת קבצים אלה, יהיה עליך להתקין מחדש את Windows 10 ממדיה התקנה עם מבנה ישן יותר.