מהי תיקיית ProgramData ב- Windows?

בגירסאות מודרניות של Windows תופיע תיקיית "ProgramData" בכונן המערכת שלך - בדרך כלל כונן C: \. תיקיה זו מוסתרת, כך שתראה אותה רק אם תציג קבצים מוסתרים בסייר הקבצים.

תוכנות נתוני יישומים, הרישום ומקומות אחרים מאחסנים נתונים

קשורים: כיצד להציג קבצים ותיקיות מוסתרים ב- Windows 7, 8 או 10

תוכניות מאחסנות נתונים במספר מקומות שונים ב- Windows. זה תלוי איך הקודדים קידמו את התוכנית. הם יכולים לכלול:

  • תיקיות נתוני יישומים : רוב היישומים מאחסנים את ההגדרות שלהם בתיקיות נתוני היישום בכתובת C: \ Users \ username \ AppData \, כברירת מחדל. לכל חשבון משתמש של Windows יש תיקיות נתוני יישומים משלו, כך שלכל חשבון משתמש של Windows יכולות להיות נתוני יישומים והגדרות משלו אם תוכניות משתמשות בתיקיה זו.

  • תיקיות מסמכים : יישומים מסוימים - במיוחד משחקי מחשב - בוחרים לאחסן את הגדרותיהם תחת תיקיית המסמכים בכתובת C: \ Users \ username \ Documents. זה מקל על אנשים למצוא, לגבות ולערוך קבצים אלה.

  • הרישום : יישומים רבים מאחסנים הגדרות שונות ברישום Windows. הגדרות הרישום יכולות להיות כל המערכת או לכל משתמש. עם זאת, הרישום הוא רק מקום להגדרות בודדות - יישומים לא יכולים לאחסן כאן קבצים או חלקים גדולים יותר של נתונים.

  • תיקיית התוכנה של היישום : בימי Windows 95, 98 ו- XP, תוכניות שמרו לעיתים קרובות את ההגדרות שלהם ונתונים אחרים בתיקיות שלהם. לכן, אם התקנתם תוכנית בשם "דוגמה" ל- C: \ Program Files \ Example, יישום זה יכול פשוט לאחסן את ההגדרות שלה וקבצי נתונים אחרים גם ב- C: \ Program Files \ Example. זה לא נהדר לביטחון. גרסאות מודרניות של Windows מגבילות את ההרשאות שיש לתוכניות, ויישומים לא אמורים להיות מסוגלים לכתוב לתיקיות מערכת במהלך פעולה רגילה. עם זאת, יישומים מסוימים - Steam, למשל - עדיין שומרים את ההגדרות שלהם וקבצי נתונים אחרים בספריית קבצי התוכנית שלהם.

מה מאחסנות התוכניות ב- ProgramData?

יש גם את תיקיית ProgramData. תיקייה זו משותפת בעיקר לתיקיות Application Data, אך - במקום שיהיה לה תיקיה בודדת לכל משתמש - התיקיה ProgramData משותפת בין כל חשבונות המשתמשים במחשב האישי שלך.

ב- Windows XP לא הייתה תיקיית C: ProgramData. במקום זאת, הייתה תיקיית "C: \ Documents and Settings \ All Users \ Application Data". החל מ- Windows Vista, תיקיית הנתונים של היישום All Users הועברה ל- C: \ ProgramData.

אתה עדיין יכול לראות זאת היום. אם אתה מחבר את C: \ Users \ All Users \ לסייר הקבצים או ל- Windows Explorer ב- Windows 10, Windows תפנה אותך אוטומטית לתיקיית C: \ Program Data. זה ינתב כל תוכנית שתנסה לכתוב אל C: \ Users \ All Users \ לתיקיית C: \ ProgramData.

כדברי מיקרוסופט, "תיקיה זו משמשת לנתוני יישומים שאינם ספציפיים למשתמש". לדוגמה, תוכנית בה אתה משתמש עשויה להוריד קובץ מילון איות כאשר אתה מריץ אותו. במקום לאחסן את קובץ מילון האיות הזה תחת תיקיית נתוני יישום ספציפיים למשתמש, עליו לאחסן אותו בתיקיית ProgramData. לאחר מכן הוא יכול לשתף את מילון האיות הזה עם כל המשתמשים במחשב, במקום לאחסן עותקים מרובים בחבורה של תיקיות נתוני יישומים שונות.

כלים הפועלים עם הרשאות מערכת עשויים גם לאחסן את הגדרותיהם כאן. לדוגמה, יישום אנטי-וירוס עשוי לאחסן את ההגדרות, יומני הווירוסים והקבצים בהסגר ב- C: \ ProgramData. לאחר מכן הגדרות אלה משותפות לרשת המערכת לכל משתמשי המחשב.

בעוד שתיקיה זו היא רעיונית רק תיקיית יישום נתונים המשותפת לכל משתמשי המחשב, היא גם אלטרנטיבה מודרנית ובטוחה יותר לרעיון הישן של אחסון הגדרות היישום בתיקיית התוכנית שלה.

האם יש משהו חשוב לגבות בתיקיית ProgramData?

קשורים: אילו קבצים עליך לגבות במחשב Windows שלך?

באופן כללי, סביר להניח שלא תמצא הרבה הגדרות חשובות שאתה צריך לגבות בתיקיה ProgramData. רוב התוכניות משתמשות בזה כמיקום מטמון עבור נתונים שאמורים להיות זמינים לכל המשתמשים, או כדי להגדיר כמה הגדרות בסיסיות.

נתוני היישום החשובים ביותר שלך, אם ברצונך לגבות אותם, יישמרו ככל הנראה תחת C: \ Users \ username \ AppData \ Roaming. עם זאת, אם אתה חושש שישנן כמה הגדרות או נתונים חשובים תחת תיקיית ProgramData, ייתכן שתרצה לעבור לבדוק ולראות אילו תוכניות מאחסנות נתונים שם. על כל מפתח תוכנית לבחור היכן אותה תוכנית מאחסן את הנתונים שלה, כך שאין תשובה שמתאימה לכל אחד.