מה זה kernel_task ולמה הוא פועל ב- Mac שלי?

אז מצאת משהו שנקרא "kernel_task" במעקב אחר פעילויות, ואתה רוצה לדעת מה זה. חדשות טובות: זה שום דבר משונה. זו למעשה מערכת ההפעלה שלך.

קשורים: מהו התהליך הזה ולמה הוא פועל ב- Mac שלי?

מאמר זה הוא חלק מהסדרה המתמשכת שלנו המסבירה תהליכים שונים שנמצאו ב- Activity Monitor, כמו hidd, mdsworker, installd ורבים אחרים. לא יודע מהם השירותים האלה? עדיף להתחיל לקרוא!

"גרעין", אם לא ידעתם, נמצא בבסיסה של כל מערכת הפעלה, היושב בין המעבד, הזיכרון והחומרה האחרת שלכם לבין התוכנה שאתם מריצים. כאשר התור שלך מפעיל את ה- Mac שלך, הליבה היא הדבר הראשון שמתחיל, ובעצם כל מה שאתה עושה במחשב שלך זורם דרך הליבה בשלב כלשהו. Monitor Monitor מעמיד את כל הפעילות המגוונת הזו תחת כרזה אחת: kernel_task.

קשורים: מדוע טוב שזיכרון ה- RAM של המחשב שלך מלא

אם המחשב שלך לא פועל לאט, אל תדאג שהתהליך הזה תופס זיכרון רב או מדי פעם תשתמש במחזורי המעבד: זה נורמלי. זיכרון שאינו בשימוש הוא זיכרון מבוזבז, כך ש- kernel_task יעבוד אותו לעבודה כמו דברים במטמון קבצים, והפעלת מערכת הפעלה מודרנית פירושה לפעמים להשתמש בכוח מעבד כלשהו.

אבל אם kernel_task משתמש ללא הרף ברוב משאבי המערכת שלך, וה- Mac שלך באמת איטי, ייתכן שיש לך בעיה. הפעלה מחדש של ה- Mac שלך היא הדרך היחידה להפעיל מחדש את הליבה שלך, ולפעמים זה יפתור את כל הבעיות. אבל אם ההתנהגות נמשכת, הנה קצת יותר מידע.

kernel_task מתיימר להשתמש במחזורי CPU כדי לשמור על דברים מגניבים

אם אתה עושה משהו שתופס כוח עיבוד רב - המרת סרטוני 4K, נניח - אתה עשוי לתהות מה לוקח כל כך הרבה זמן ולהסתכל על צג הפעילות. לעתים קרובות תראה ש- kernel_task משתמש בכוח רב של המעבד ... כוח אשר אתה מעדיף שהכוח ישתמש בתהליך האינטנסיבי שלך.

ניתן להבין אם אתה מתוסכל, אך מתברר שמערכת ההפעלה שלך עושה זאת בכוונה כדי למנוע את התחממות המעבד שלך. לצטט את דף התמיכה של אפל:

אחד התפקידים של kernel_task הוא לעזור בניהול טמפרטורת המעבד על ידי הפיכת המעבד לזמין פחות לתהליכים המשתמשים בו באופן אינטנסיבי. במילים אחרות, kernel_task מגיב לתנאים שגורמים למעבד שלך להיות חם מדי, גם אם ה- Mac שלך לא מרגיש לך חם. זה לא גורם בעצמו לתנאים האלה. כאשר טמפרטורת המעבד יורדת, kernel_task מפחית באופן אוטומטי את פעילותו.

אז kernel_task לא באמת משתמש בכל כוח המעבד הזה: זה פשוט מונע מהתהליך האינטנסיבי שלך להשתמש בו על מנת למנוע התחממות יתר. הכל אמור לחזור למצב נורמלי כשאתה מחוץ לאזור הסכנה.

יישום אחד עם הרגל רע להשתמש במעבד רב ולהנחות זאת הוא Flash. אם אתה רואה כרטיסיות פלאש או דפדפן תופסות כוח רב במעבד לצד kernel_task, שקול להסיר או להשבית לחלוטין את Flash כדי למנוע את הבעיה. זה ימנע מ- Flash להשתמש במעבד שלך עם הבאגים השונים שלו, ו- kernel_task מלהצטרך להגן על המעבד שלך כדי לשמור על דברים קרירים.

אתחול למצב בטוח לפתרון בעיות בגרעין

אם אתה מוצא ש- kernel_task משתמש במעבד או בזיכרון רב כאשר אתה לא עושה הרבה מכלום, ייתכן שיש לך בעיה אחרת בידיים שלך. בדרך כלל זה קשור לתוספי ליבה של צד שלישי, הנקראים על ידי macOS "kexts". מודולים אלה שמגיעים עם מנהלי התקן לחומרה ותוכנה כלשהי, ומתממשקים ישירות עם הליבה. מקש לקוי עלול לגרום ל- kernel_task לגזול משאבי מערכת מוגזמים.

קשורים: פתרון בעיות במחשב שלך בעזרת אפשרויות הפעלה נסתרות אלה

כדי לבדוק זאת, עליך לאתחל את ה- Mac למצב בטוח, אחת מאפשרויות ההפעלה הנסתרות של Mac שכל משתמש ב- Mac צריך להכיר. כבה את ה- Mac שלך והפעל אותו תוך כדי לחיצה על מקש Shift. תראה את המילה "אתחול בטוח" במסך הכניסה.

מצב בטוח אינו מאפשר מקשי צד שלישי, כך שאם ל- Mac שלך אין בעיות במצב בטוח, גילית את הבעיה שלך. הסר את ההתקנה של תוכנת צד שלישי או מנהלי התקנים שהתקנת לאחרונה ובדוק אם זה עוזר.

אם ברצונך לצלול עוד יותר, Etrecheck מריץ עשרות אבחונים, כולל רשימה של כל המקשים המותקנים ופועלים במערכת שלך. הסר את ההתקנה של כל מה שאתה חושב שגורם לבעיה, ובדוק אם זה פותר אותה. אם לא, ייתכן שתצטרך לשקול נסיעה לחנות אפל או לחנות התיקונים המקומית הידידותית שלך.

כמה דברים אחרים לנסות

אם עדיין יש לך בעיה אחרי כל זה, יש כמה דברים שתוכל לנסות.

לפעמים איפוס ה- NVRAM ב- Mac יעזור. שקול לסרוק את ה- Mac שלך לאיתור תוכנות זדוניות, מה שעלול לגרום לבעיה. אתה יכול גם לעשות את הדברים הרגילים כדי להאיץ את ה- Mac שלך, כמו להסיר פריטי הפעלה מיותרים ולפנות מקום בכונן הקשיח.

אם שום דבר לא עוזר, לפעמים אתה צריך להפסיק לבזבז את הזמן ולהתקין מחדש את MacOS מאפס. ברור שזה אמור להיות מוצא אחרון, אבל חשוב לדעת מתי מכים אותך.

קרדיט צילום: מתיו פירס