כיצד להתקין את Windows 95 במכונה וירטואלית

חלונות 95 של מיקרוסופט היו קפיצת מדרגה עצומה מ- Windows 3.1. זה היה המהדורה הראשונה של Windows עם תפריט התחל, שורת המשימות וממשק שולחן העבודה הרגיל של Windows שאנו משתמשים בו עד היום. Windows 95 לא יעבוד על חומרת מחשב מודרנית, אך עדיין תוכלו להתקין אותה במכונה וירטואלית ולחיות מחדש את ימי הזוהר ההם.

קשורים: כיצד להתקין את Windows 3.1 ב- DOSBox, להגדיר מנהלי התקנים ולשחק משחקים של 16 סיביות

זה עשוי להיות שימושי אם ברצונך לשחק משחק ישן שאינו פועל במצב התאימות של Windows 10, אם כי Windows 98 עשוי להיות אידיאלי יותר עבור משחקי Windows 9x. או שאתה יכול פשוט לעשות את זה לבעיטה קטנה של נוסטלגיה. לא נאשים אותך.

מה אתה צריך

לשם כך תזדקק לשני דברים: קובץ ISO 95 של Windows ותמונת דיסק אתחול של Windows 95. בשונה ממערכות הפעלה מודרניות, דיסק ההתקנה של Windows 95 אינו ניתן לאתחול. תחילה עליך לאתחל לסביבת MS-DOS מדיסק אתחול של Windows 95, שהיה תקליטון באותה עת, כדי להתחיל בהתקנה.

אם יש לך תקליטור ישן של Windows 95, אתה יכול להכניס אותו למחשב האישי שלך וליצור ממנו קובץ ISO. בעוד שקבצי ISO של Windows 95 זמינים באופן מקוון, זכור כי Windows 95 עדיין תחת זכויות יוצרים של מיקרוסופט, ולא ניתן להוריד אותם באופן חוקי מהאינטרנט. אז התחל לחפור במגירות הישנות שלך.

לאחר שקיבלתם את קובץ ה- ISO 95 של Windows, תוכלו להוריד תמונת דיסקט אתחול מ- AllBootDisks. כנראה שתצטרך רק להוריד את הקובץ "Windows95a.img". Windows 95b (הידוע גם בשם Windows 95 OSR2) היה זמין רק ליצרני יצרני ציוד מקורי (יצרני ציוד מקורי), כך שכל תקליטור של Windows 95 שיש לך בסביבה יהיה על ידי המהדורה המקורית של Windows 95 (המכונה גם Windows 95 RTM) או Windows 95a. שחרור (המכונה גם Windows 95 OSR1), שהגיע עם Service Pack 1 מותקן.

שלב ראשון: צור את המכונה הווירטואלית שלך

קשורים: חנון מתחיל: כיצד ליצור ולהשתמש במכונות וירטואליות

אנו נעשה זאת ב- VirtualBox, שהוא לגמרי בחינם לשימוש וזמין ב- Windows, macOS ו- Linux. אתה יכול לעשות את זה בתוכנות מכונות וירטואליות אחרות כמו VMware, אך תהליך הגדרת התוכנה של המחשב הווירטואלי יהיה קצת שונה.

לאחר התקנת VirtualBox, לחץ על כפתור "חדש" כדי ליצור מכונה וירטואלית חדשה.

הזן איזה שם שתרצה ובחר "Windows 95" בתיבת הגרסה. אם תקראו לו בשם "Windows 95", VirtualBox תבחר אוטומטית בגרסת Windows הנכונה.

בחר כמה RAM אתה רוצה לחשוף למכונה הווירטואלית שלך. VirtualBox ממליץ על 64 מגה בייט, בעוד הבלוג הרשמי של מיקרוסופט The Old New Thing טוען כי Windows 95 לא יאתחל אם יש לו יותר מ -480 מגה זיכרון. אתה יכול לפצל את ההבדל ולהשתמש בבטחה ב 256 מגהבייט, וזה יספיק להסב ליישומי Windows 95 ישנים.

המשך באשף עד שתתבקש ליצור את הדיסק הקשיח הווירטואלי שלך. VirtualBox יציע אוטומטית 2.0 GB, וכנראה שלא תרצו לעבור על זה. הגרסאות הקמעונאיות של Windows 95 תומכות רק במערכת הקבצים FAT16, מה שאומר שהם לא יכולים להשתמש בכוננים בגודל של 2 GB.

Windows 95b (aka OSR2), ששוחרר רק ליצרני מכשירים ולעולם לא נמכר בקמעונאות, תומך ב- FAT32. לכן, אם השתמשת בגירסה זו של Windows 95, תוכל תיאורטית להשתמש בשטח של עד 32 ג'יגה-בתים.

אל תפעיל את המכונה מיד לאחר שתסיים ליצור אותה. ראשית, יהיה עליך לשנות כמה הגדרות. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המחשב הווירטואלי שלך ב- Windows 95 ובחר "הגדרות".

לחץ על הקטגוריה "מערכת", לחץ על הכרטיסיה "האצה" ובטל את הסימון של "אפשר VT-x / AMD-V" וירטואליזציה של חומרה.

אם תשאיר אפשרות זו מופעלת, תוכל להתקין את Windows 95, אך היא רק תציג מסך שחור כאשר היא תתחיל לאחר מכן.

לאחר מכן, לחץ על הקטגוריה "אחסון" ובחר את הכונן הווירטואלי תחת בקר ה- Floppy. לחץ על כפתור התקליטון מימין לכונן התקליטונים ולחץ על "בחר קובץ תקליטון וירטואלי" בתפריט. דפדף אל קובץ ה- img של דיסק האתחול ובחר בו.

לבסוף, לחץ על כונן הדיסק הריק מתחת לבקר IDE, לחץ על סמל הדיסק שמשמאל לכונן האופטי ולחץ על "בחר קובץ דיסק אופטי וירטואלי". דפדף לקובץ ה- Windows 95 ISO שלך ובחר אותו.

לחץ על "אישור" כדי לשמור את ההגדרות שלך לאחר שתסיים.

שלב שני: הכן את ה- C: Drive שלך

עכשיו אתה יכול פשוט ללחוץ פעמיים על המחשב הווירטואלי של Windows 95 בספרייה שלך כדי לאתחל אותו. זה יאתחל להנחיית DOS.

שים לב שהמכונה הווירטואלית תתפוס את המקלדת והעכבר שלך ברגע שתלחץ עליה, אך תוכל ללחוץ על מקש המארח - זה מקש Ctrl הנכון במקלדת, כברירת מחדל - כדי לשחרר את הקלט ולהשתמש בשולחן העבודה של המחשב כרגיל. המפתח מוצג בפינה השמאלית התחתונה של חלון המכונה הווירטואלית.

ראשית, יהיה עליך לחלק את הכונן הווירטואלי שיצרת. הקלד את הפקודה הבאה בהנחיה ולחץ על Enter:

fdisk

תהליך זה פשוט מאוד. תתחיל עם כונן ריק, אז אתה רק רוצה ליצור מחיצת DOS. זו אפשרות ברירת המחדל, שהיא "1". אתה רק צריך לקבל את אפשרויות ברירת המחדל כדי לעבור את תהליך ה- fdisk.

אתה יכול פשוט ללחוץ על "Enter" שלוש פעמים לאחר הפעלת fdisk כדי ליצור מחיצת DOS, ליצור מחיצה ראשית ולהסכים שברצונך להשתמש בגודל המרבי של הכונן ולהפוך את המחיצה לפעילה.

נאמר לך שעליך להפעיל מחדש את המחשב הווירטואלי שלך לפני שתמשיך. לשם כך, לחץ על קלט> מקלדת> הכנס Ctrl-Alt-Del ל- VirtualBox. לחץ על מקש Ctrl הימני כדי לשחרר את העכבר תחילה, במידת הצורך.

כעת יהיה עליך לעצב את המחיצה החדשה שלך, שתהיה זמינה במכונה הווירטואלית ככונן C:. לעיצובו, הקלד את הפקודה הבאה בשורת A: \> ולחץ על Enter:

פורמט c:

הקלד Y ולחץ על Enter כדי להסכים לתהליך הפורמט כאשר תתבקש לעשות זאת. לאחר מכן תתבקש להזין תווית לכונן. אתה יכול להזין כל מה שתרצה, או כלום בכלל. לחץ על "Enter" לאחר מכן כדי לסיים את התהליך.

שלב שלישי: הפעל את מתקין Windows 95

כעת תצטרך להעתיק את הקבצים מקובץ ה- ISO 95 של Windows לכונן C: שלך. תיאורטית, אתה אמור להיות מסוגל להריץ את תוכנית ההתקנה מכונן הדיסק עצמו כדי להתקין את Windows 95. עם זאת, הדבר מייצר שגיאות, מכיוון שכונן הדיסק אינו מותקן לאחר שהמתקין מחדש והמתקין אינו מצליח למצוא קבצי מנהל התקן שהוא זקוק לו. במקום זאת, היה לנו הרבה יותר קל פשוט להעתיק את הקבצים לכונן C: ולהפעיל את המתקין משם.

ראשית, בדוק איזה אות כונן הותקן כונן הדיסק שלך. זה מוצג כאשר המחשב הווירטואלי שלך מתחיל לפעול. במחשב הווירטואלי שלנו, זה הכונן R:. אם שכחת ולא רואה את זה על המסך שלך, אתה תמיד יכול להפעיל מחדש את המחשב הווירטואלי שלך שוב עם אפשרות Ctrl + Alt + מחק בתפריט המקלדת כדי להציג מידע זה.

הפעל את הפקודה הבאה כדי להעתיק את הקבצים מדיסק Windows 95 לכונן C שלך, והחלף את R: באות הכונן המתאימה לכל כונן הדיסק הווירטואלי שלך.

xcopy R: \ C: \ INSTALL \ / S

לאחר השלמת התהליך, כעת תוכל לעבור לכונן C: שלך ולהפעיל את תוכנית ההתקנה מתוכנית INSTALL, כך:

ג:
תקליטור CD
להכין

לחץ על Enter שוב כדי להמשיך כשתתבקש.

תוכנית ההתקנה הגרפית של Windows 95 תופיע. מכאן והלאה, אתה יכול לעשות הכל בצורה גרפית מבלי להתעסק בהנחיית DOS.

תהליך ההתקנה בפועל הוא פשוט. ברוב המסכים, אתה יכול לקבל את אפשרויות ברירת המחדל ואת המהירות בתהליך. תתבקש להזין את מפתח המוצר של Windows 95 לפני סיום תהליך ההתקנה. מהדורות שונות של Windows 95 דורשות מפתחות מוצרים שונים, לכן וודא שאתה משתמש במפתח הנכון.

כשתגיע למסך ניתוח המחשב שלך, ודא שסימנת את האפשרויות "מתאם רשת" ו"צליל, MIDI או כרטיס לכידת וידאו "כדי לוודא שכל החומרה של המכונה הווירטואלית מזוהה ומוגדרת כהלכה.

כאשר תתבקש ליצור דיסק הפעלה, תוכל לבחור "לא, אני לא רוצה שדיסק הפעלה" ימשיך. זה לא 1995 ואתה לא מתקין את זה במחשב אמיתי, אחרי הכל.

תהליך ההתקנה בפועל יהיה מהיר במיוחד בחומרה מודרנית, אפילו במכונה וירטואלית.

בסוף תהליך ההתקנה, Windows יבקש ממך לאתחל מחדש ויגיד לך להסיר את התקליטון מהמחשב שלך. לשם כך לחץ על התקנים> כונן תקליטונים> הסר דיסק מהכונן הווירטואלי. לחץ על "אישור" כדי לאתחל את המחשב שלך ולהמשיך לאחר מכן.

תהליך ההתקנה ימשיך בהגדרת החומרה שלך. נאמר לך שעליך לספק שם של קבוצת עבודה כדי להמשיך, אך תוכל להזין כאן כל דבר שתרצה.

לבסוף תתבקש לספק את אזור הזמן שלך ולהגדיר מדפסת. אתה יכול פשוט ללחוץ על "ביטול" בחלון אשף הוספת מדפסת כדי לדלג על קביעת תצורה של מדפסת כשהיא מופיעה.

לבסוף, המחשב יופעל מחדש ותתבקש ליצור סיסמה. לאחר מכן תוצג שולחן העבודה של Windows 95. סיימת - כעת יש לך מכונה וירטואלית של Windows 95.

כדי לחזור באמת לשנות ה -90, פתח את סייר Windows מתפריט התחל של Windows 95 ופנה לתיקיה C: \ Install \ Funstuff \ Videos. תמצאו קטעי וידאו של Buddy Holly של Weezer ("Weezer") ו- Good Times של אדי בריקל ("Goodtime"), שנכללו בתקליטור Windows 95. יש גם טריילר לסרט רוב רוי , שיצא גם הוא בשנת 1995.

הסרטונים בתיקיית "Highperf" איכותיים יותר מאלו שבתיקיית הוידאו הראשית, לכן הקפד לצפות בהם - המחשב המודרני שלך יכול להתמודד איתם!