מהו כלי להסרת תוכנות זדוניות והאם אני זקוק לו?

אחת לחודש, גרסה חדשה של הכלי להסרת תוכנה זדונית מופיעה ב- Windows Update. כלי זה מסיר תוכנות זדוניות מסוימות ממערכות Windows, במיוחד מערכות אלה ללא תוכנות אנטי-וירוס המותקנות.

זכור כי כלי זה אינו תחליף לתוכנית אנטי-וירוס מוצקה. זה לא פועל באופן אוטומטי ברקע בכל עת, ומגלה רק כמה סוגים ספציפיים ונרחבים של תוכנות זדוניות.

מהו הכלי להסרת תוכנות זדוניות?

מיקרוסופט משחררת גרסה חדשה של כלי זה ביום שלישי השני בכל חודש - במילים אחרות, "תיקון יום שלישי". זה נראה כעוד תיקון ב- Windows Update. אם הגדרת את המחשב שלך להתקנה אוטומטית של עדכוני Windows, הוא יותקן באופן אוטומטי. אם אתה מתקין עדכונים ידנית, כנראה שהתקנת אותם כחלק מתהליך העדכון הידני - זה נחשב לעדכון חשוב, ולא רק למומלץ.

לאחר ש- Windows מוריד את הגרסה החדשה ביותר של הכלי להסרת תוכנה זדונית של מיקרוסופט, היא תריץ אותה באופן אוטומטי ברקע. כלי זה בודק סוגים ספציפיים ונרחבים של תוכנות זדוניות ומסיר אותן אם הוא מוצא אותן. אם הכל בסדר, Windows יפעיל את הכלי בשקט ברקע מבלי להפריע לך. אם הוא מוצא זיהום ומתקן אותו, הכלי יציג דוח המספר לך איזו תוכנה זדונית זוהתה ויוסר לאחר הפעלת המחשב מחדש.

קשורים: מדוע ל- Windows יש יותר וירוסים מאשר Mac ו- Linux

מיקרוסופט הציגה את הכלי הזה עוד בימי Windows XP, כש- Windows הייתה מאוד חסרת ביטחון - במהדורה הראשונה של Windows XP אפילו לא היה מופעל חומת אש כברירת מחדל. בעמוד הכלי להסרת תוכנות זדוניות של מיקרוסופט נכתב "כלי זה בודק את המחשב שלך מפני זיהום על ידי תוכנות זדוניות ספציפיות ונפוצות (כולל Blaster, Sasser ו- Mydoom) ועוזר להסיר את הזיהום אם הוא נמצא." שימו לב לשלושת סוגי התוכנות הזדוניות שעדיין תוארו כאן בשנת 2014 - אלה היו תולעים נרחבות שהדביקו מערכות רבות של Windows XP עוד בשנת 2003 ובשנת 2004, לפני עשר שנים. מיקרוסופט הציגה כלי זה לטיהור תולעים נרחבות אלו וסוגים נפוצים אחרים של תוכנות זדוניות ממערכת Windows XP ללא תוכנת אנטי-וירוס.

האם אני צריך להפעיל את הכלי הזה?

אתה לא צריך לדאוג לגבי הכלי הזה. הגדר ל- Windows להתקין עדכונים באופן אוטומטי, או ש- Windows יתריע בפניך על עדכונים והתקן אותו יחד עם עדכוני האבטחה החדשים האחרים כאשר הם מופיעים מדי חודש. הכלי יבדוק את המחשב שלך ברקע וישתיק אם הכל בסדר.

כל שעליך לעשות הוא לוודא שהעדכון מותקן מ- Windows Update. אתה לא צריך לדאוג להפעלת הכלי באופן ידני, אם כי אתה יכול. כלי זה לא נשאר פועל ברקע וסורק את כל מה שאתה פותח, ולכן הוא תואם לתוכניות אנטי-וירוס אחרות ולא יפריע להן.

למה אתה עדיין צריך אנטי-וירוס

כלי זה אינו קרוב לתחליף לאנטי-וירוס. זה מכסה רק סוגים ספציפיים של תוכנות זדוניות, כך שהוא לא יטהר את כל הזיהומים. זה גם רק סורק במהירות את המיקומים הרגילים לאיתור תוכנה זדונית ולא יסרוק את כל המערכת שלך. גרוע מכך, הכלי פועל רק פעם בחודש ולא סורק ברקע. המשמעות היא שהמחשב שלך עלול להידבק והוא לא יתוקן עד כעבור חודש כשתגיע גרסה חדשה של הכלי.

קשורים: מיקרוסופט מסיימת את התמיכה עבור Windows XP בשנת 2014: מה שאתה צריך לדעת

הכלי להסרת תוכנה זדונית הוא כלי נשק שמיקרוסופט משתמשת בו כדי לנקות תולעים ותוכנות זדוניות נבזיות אחרות ממערכות נגועות כדי שלא יישארו נגועות במשך שנים. זה לא כלי שיעזור להגן עליך בשימוש היומיומי שלך במחשב. אם ברצונך לראות את הרשימה המלאה של תוכנות זדוניות שהוא מסיר, תוכל להוריד את הכלי, להריץ אותו ידנית ולחץ על הקישור "הצג תוצאות מפורטות של הסריקה" לאחר ביצוע סריקה כדי לראות את כל הסוגים השונים של תוכנות זדוניות. בדק אם.

מיקרוסופט תמשיך לעדכן את הכלי הזה עבור Windows XP עד ה -14 ביולי 2015, למרות שהם מסיימים את התמיכה ב- Windows XP ב -8 באפריל 2014. אבל זה לא תחליף שיש מערכת הפעלה מתוקנת ושימוש בתוכנית אנטי-וירוס מוצקה.

הפעלה ידנית של הכלי והצגת יומנים

אינך צריך להפעיל את הכלי באופן ידני. אם אתה חושד שהמחשב שלך נגוע, מוטב לך לסרוק אותו באמצעות תוכנית אנטי-וירוס ייעודית שיכולה לזהות הרבה יותר תוכנות זדוניות. אם אתה באמת רוצה להפעיל את הכלי באופן ידני, אתה יכול להוריד אותו מדף ההורדות של מיקרוסופט ולהפעיל אותו כמו כל קובץ .exe אחר.

כאשר אתה מפעיל את הכלי בצורה זו, תראה ממשק גרפי. הכלי מבצע סריקה מהירה כאשר אתה מריץ אותו ברקע, אך באפשרותך גם לבצע סריקה מלאה או סריקה מותאמת אישית כדי לסרוק את כל המערכת או את התיקיות הספציפיות שלך אם אתה מפעיל אותה באופן ידני.

לאחר הפעלת הכלי - באופן ידני או אוטומטי ברקע - הוא ייצור קובץ יומן שניתן להציג. קובץ זה ממוקם ב-% WINDIR% \ debug \ mrt.log - זהו C: \ Windows \ debug \ mrt.log כברירת מחדל. באפשרותך לפתוח קובץ זה בפנקס הרשימות או בכל עורך טקסט אחר כדי לראות את תוצאות הסריקה. אם אתה רואה קובץ יומן ריק לרוב ללא דוחות בעיות, הכלי לא זיהה שום בעיה.

אז בגלל זה הכלי להסרת תוכנות זדוניות ממשיך לצוץ ב- Windows Update. לעולם לא תצטרך לשים לב לכלי זה. כל עוד אתה מפעיל תוכנית אנטי-וירוס טובה, היא תעשה בדיקה כפולה מהירה ברקע מדי חודש ולא תפריע לך.