מהו קובץ MP3 (וכיצד אוכל לפתוח קובץ MP3)?

קובץ עם סיומת הקובץ .mp3 הוא אחד מקבצי האודיו הנפוצים הנפוצים ביותר כיום. קובץ ה- MP3 נוצר על ידי קבוצת המומחים לתמונות נעות (MPEG) והוא מקוצר מ- MPEG-1 או MPEG-2 Audio Layer 3.

מהו קובץ MP3?

קובץ MP3 הוא קובץ שמע המשתמש באלגוריתם דחיסה כדי להקטין את גודל הקובץ הכללי. זה ידוע כפורמט "אבוד" מכיוון שדחיסה זו אינה הפיכה וחלק מהנתונים המקוריים של המקור אבדו במהלך הדחיסה. עדיין ניתן לקבל קבצי מוסיקה MP3 באיכות גבוהה למדי. דחיסה היא טכניקה נפוצה לכל סוגי הקבצים, בין אם זה שמע, וידאו או תמונות כדי להפחית את כמות האחסון שהם תופסים. בעוד שקובץ ללא הפסד בן 3 דקות, כגון קובץ Waveform Audio (WAV), יכול להיות בגודל של כ- 30 מגהבייט, אותו קובץ כמו MP3 דחוס יהיה בסביבות 3 מגה-בייט בלבד. זה 90% דחיסה שנשמרת כמעט באיכות CD!

קשורים: מהם ההבדלים בין פורמטי MP3, FLAC ואודיו אחרים?

כל הדחיסה הזו לא מגיעה ללא חסרונות. בזמן שאתה צובר מקום בכונן הקשיח הדרוש ביותר, אתה מאבד קצת צליל בעת ההמרה מתבנית קובץ חסרת אובדן.

אחד הנושאים העיקריים מגיע בצורה של קצב סיביות - בעצם כמות המידע האודיו בפועל שמופקת בכל שנייה. קצב הסיביות הזה נמדד בקצב לשנייה (קילו-ביט לשנייה), וככל שקצב הסיביות גבוה יותר, כך תשמעו צליל באיכות טובה יותר. דחיסת MP3 מסירה את החלקים של קובץ השמע שאוזני האדם מתקשות יותר לשמוע - את הקצוות הגבוהים והנמוכים ביותר. עבור המאזין הממוצע למוזיקה, אובדן האיכות בדרך כלל אינו מורגש כל כך.

קשורים: MP3 לא מת

כיצד אוכל לפתוח קובץ MP3?

כפי שצוין קודם לכן, MP3 הוא הפורמט הנפוץ ביותר של קובץ השמע ובגלל זה כמעט כל יישומי השמעת השמע מסוגלים לפתוח קבצי MP3 - אולי אפילו את ה- eReader שלך.

קשורים: מדוע אוכל לצרוב 80 דקות מוסיקה לתקליטור רק אם ה- MP3 שלי תופס פחות מ -700 MB שטח?

משתמשי Windows ו- MacOS מסוגלים לנגן קבצי MP3 מייד מהקופסה מבלי להתקין תוכנת צד שלישי כלשהי. ב- Windows 10, MP3 מופעלים כברירת מחדל בנגן המדיה של Windows; ב- macOS, הם מושמעים ב- iTunes.

כל שעליך לעשות הוא ללחוץ פעמיים על קובץ ה- MP3 שאליו אתה רוצה להאזין וכברירת מחדל, נגן השמע שלך יפתח את הקובץ ויתחיל לנגן.

אם, לעומת זאת, אתה מעדיף נגן שמע שונה מאלה, שינוי שיוך הקובץ הוא תהליך פשוט ב- Windows או ב- MacOS. וסביר להניח שלא תצטרכו אפילו לעשות זאת. כאשר אתה מתקין אפליקציית מוזיקה חדשה, הסיכויים הם שהאפליקציה החדשה תביע את הקשר עם קבצי MP3 במהלך ההתקנה.