חמש דרכים לפנות מקום במכשיר האנדרואיד שלך

טלפונים וטאבלטים של Android יכולים להתמלא במהירות בזמן שאתה מוריד אפליקציות, מוסיף קבצי מדיה כמו מוסיקה וסרטים ונותן מטמון לשימוש במצב לא מקוון. התקנים נמוכים יותר עשויים לכלול רק כמה גיגה-בייט אחסון, מה שהופך את זה לבעיה עוד יותר.

ככל שיש לך פחות מקום, כך תצטרך להקדיש זמן רב יותר לניהול מיקרו של האחסון הפנימי. אם אתה מוצא את עצמך חסר מקום באופן קבוע וזקוק לנהל אותו, שקול לקבל טלפון או טאבלט עם נפח אחסון נוסף בפעם הבאה.

השתמש בכלי האחסון המובנה של Android

קשורים: ניהול האחסון והגיבויים של המכשיר שלך

בגרסאות מודרניות של Android יש חלונית אחסון שתראה לך בדיוק מה תופס אחסון במכשיר שלך. כדי למצוא זאת, פתח את מסך ההגדרות והקש על אחסון. אתה יכול לראות כמה שטח מנוצל על ידי אפליקציות ונתוניהם, על ידי תמונות וסרטונים, קבצי שמע, הורדות, נתונים במטמון וקבצים אחרים שונים. העניין הוא שזה עובד קצת אחרת, תלוי באיזו גרסת אנדרואיד אתה משתמש.

אנדרואיד 8.0 אוראו

גוגל נקטה גישה שונה במהותה עם אוראו מאשר גרסאות קודמות של אנדרואיד על ידי פירוק תפריט האחסון לרשימה מפורטת יותר.

היכן שהרשימה קיבצה יחד על ידי אפליקציות ואז סוגים שונים של קבצים בנוגט ומטה (עליהם נדבר למטה), אוריאו עושה דברים קצת אחרת לפי קבוצות וקבצים  יחד לפי קטגוריות. לדוגמה, כשאתה פותח את האפשרות "תמונות וסרטונים", זה לא רק מראה לך אילו תמונות וסרטונים תופסים מקום בטלפון שלך, אלא גם כל היישומים המשויכים אליהם - כמו עורכי תמונות או וידאו.

לא כל האפליקציות ייפלו בקטגוריות שהוגדרו מראש, ולכן יש מעין הצפה לכל השאר, הנקראת "אפליקציות אחרות". באופן דומה, קיימת אפשרות "קבצים" המפרטת כל קובץ שאינו נופל לקטגוריה אחרת.

עכשיו, כל מה שאמר, למעשה יש דרך קלה להפליא לפנות מקום באוריאו מבלי לחפור בכל ערך בתפריט: הכפתור הגדול "פינוי שטח" בחלקו העליון. הקש על זה.

 

פעולה זו בעצם תביא רשימה של הורדות במכשיר שלך, כמו גם כל תמונות וסרטונים שכבר גובו (זו אפשרות בדיקה פשוטה, לא רשימה מלאה) וכל "אפליקציות שמשמשות לעתים רחוקות" אם ישים . בחר מה ברצונך למחוק,  ופוף - שטח פנוי בבית.

אם זה לא מסתדר מספיק עבורך, עם זאת, הגיע הזמן לעיין בכל אפשרות באופן ידני. שימו לב לאפליקציות ולכמה נתונים הם מאחסנים - למשל, אפליקציות כמו Google Play מוסיקה (או אפליקציות אחרות של הזרמת מוזיקה) יכולות לאחסן לא מעט נתונים בזמן שהם זורמים. נקה את זה כדי לחסוך לעצמך המון מקום.

אנדרואיד 7.0 נוגט ומטה

ברגע שאתה בתפריט אחסון בכל גרסה של Android מתחת ל- Oreo, פשוט הקש על אפשרות כדי לראות בדיוק מה מנצל שטח ולמחוק אותו. לדוגמה, תוכל להקיש על אפליקציות כדי לראות רשימה של יישומים המנצלים את מירב השטח ולהסיר אותם. הקש על הורדות כדי להציג את רשימת ההורדות שבה תוכל להסיר קבצים ולהקיש על נתונים במטמון כדי לנקות את הנתונים של כל האפליקציות המותקנות. השתמש באפשרויות האחרות כדי להציג אילו קבצים תופסים מקום ולהסיר את הקבצים שאתה לא רוצה.

כשאתה מתמודד עם אפליקציות, זכור כי האפליקציה עצמה, הנתונים שלה והמטמון שלה מסתכמים בסך הכל בשטח המשמש את האפליקציה. לדוגמה, אם התקנתם את Spotify ושמרתם המון מוזיקה במצב לא מקוון, ייתכן ש- Spotify משתמש ביותר משטח GB אחד. אתה יכול לנקות את המטמון של Spotify כדי להסיר את הכל בכוח, או להפעיל את אפליקציית Spotify ולהגיד לו לשמור פחות נתונים במטמון להאזנה לא מקוונת. כל אפליקציה שמטמנת נתונים לשימוש לא מקוון תפעל כך. בצילום המסך שלמטה, גוגל פליי מיוזיק הוא בגודל של 40.66 מגה-בייט בלבד בפני עצמה, אך היא מאחסנת 2.24 ג'יגה-בייט של מוסיקה במטמון.

אתה יכול לראות כמה מקום אפליקציה משתמשת עבור קבצי נתונים אלה ולהסיר את הנתונים השמורים עבור יישום בודד על ידי הקשה עליהם ברשימת היישומים, נגישים על ידי הקשה על יישומים בחלונית האחסון או על ידי הקשה על יישומים במסך ההגדרות הראשי.

ראה אילו תיקיות וקבצים תופסים הכי הרבה מקום עם קבצים

קשורים: כיצד לנהל קבצים ולהשתמש במערכת הקבצים באנדרואיד

הכלי המובנה של אנדרואיד מועיל להדמיה של השטח בו משתמשים נתונים מסוגים שונים, אך לא את כמות השטח המדויקת המשמשת תיקיות וקבצים בודדים. לשם כך תזדקק לאפליקציה חדשה בשם Files Go מ- Google. זה בחינם בחנות Play, אז קדימה והורידו אותו. יהיה עליך להעניק הרשאות אחסון וגישה לאפליקציה כשאתה מפעיל אותה, אז רץ דרך זה כדי לקפוץ לחלק הראשי של האפליקציה.

הממשק הראשי יראה לכם כמה דברים די מעניינים מחוץ לשער: אפליקציות שאינן בשימוש (אם יש לכם כאלה), קבצים ברזולוציה נמוכה, קבצים כפולים, קבצים זמניים, הורדות וקבצים שתופסים מקום רב. זה מאוד אינטואיטיבי ומאפשר לך לאתר במהירות אפליקציות וקבצים שהם פשוט בזבוז מקום.

הקשה על אחד מכרטיסי הקטגוריה תציג בפניך את התוכן של הקטגוריה האמורה, ומאפשר לך לבחור מה ברצונך למחוק. אפילו האפשרות קבצים זמניים מאפשרת לך לראות אילו יישומים מחזיקים נתונים, ומאפשרים לך לנקות אותם בנפרד.

אבל רגע, יש עוד: הקשה על האפשרות "קבצים" בתחתית תאפשר לך להסתכל על האחסון שלך בתצוגה מסווגת יותר, דומה מאוד למכשירי אנדרואיד שמריצים נוגט ומעלה. זה נהדר עבור כל מי שמפעיל אוראו שמעדיף את פריסת האחסון הישנה.

הקשה על כל אפשרות תציג לך פירוט מפורט יותר של תוכנה. לדוגמא, הערך 'תמונות' יראה לך הכל מאותה תיקייה, כולל צילומי מסך, הורדות וכדומה. אתה יכול גם לבחור למיין את התוצאות לפי שם, תאריך וגודל. אני ממליץ על האחרון מכיוון שאתה מנסה לפנות מקום.

הוסף כרטיס SD והעביר נתונים לשם

מכשירי אנדרואיד רבים עדיין נשלחים עם חריצי כרטיסי microSD, אם כי הם הופכים פחות ופחות נפוצים. אם לטלפון או לטאבלט שלך יש חריץ לכרטיס microSD, אתה יכול לרכוש כרטיס microSD ולהכניס אותו למכשיר שלך כדי להשיג שטח אחסון נוסף. האחסון שאתה צובר יכול להכיל מוסיקה, קטעי וידאו, תמונות וקבצי מדיה אחרים - ובמקרים מסוימים אפילו אפליקציות (עיין בסעיף הבא). יישומים מסוימים עשויים לאפשר לך להעביר את מיקומי המטמון שלהם גם לכרטיס SD.

אם למכשיר שלך כבר יש כרטיס SD, זו אפשרות טובה אם אתה רוצה נפח אחסון נוסף. כרטיסי MicroSD זולים למדי, כך שתוכלו לשדרג ולקבל הרבה יותר אחסון במחיר נמוך למדי. מבט מהיר על אמזון מציג כרטיסי 32 ג'יגה-בייט בכרטיסי 10 ו -64 ג'יגה-בייט במחיר של 19 דולר.

לאחר התקנת כרטיס ה- SD, פרמט אותו כאיחסון נייד או פנימי (אם לטלפון שלך יש Android 6.0 Marshmallow), ואז חבר את המכשיר למחשב והעביר את המוזיקה, המדיה ושאר הקבצים למרחב הפנוי של כרטיס ה- SD.

קשורים: כיצד לקנות כרטיס SD: הסברים על מחלקות מהירות, גדלים ויכולות

העבר אפליקציות לכרטיס SD

תלוי בטלפון ובגרסת Android שלך, תוכל גם להעביר אפליקציות לכרטיס SD כדי לפנות מקום.

משתמשים עם Android Marshmallow ומעלה יכולים לעשות זאת על ידי עיצוב כרטיס ה- SD כאחסון פנימי. לאחר מכן, כרטיס ה- SD ייראה כאחסון מקומי במכשיר זה. המערכת תקבע אילו אפליקציות הגיוניות ביותר לעבור לכרטיס ה- SD, ואז להמשיך ולהעביר אותן. אינך יכול להבחין בין אחסון פנימי אמיתי לכרטיס SD המעוצב לשימוש פנימי, כך שיש כעת דרך להעביר אפליקציות בודדות באופן ידני. (אתה גם לא תוכל להעביר את כרטיס ה- SD בין התקנים יותר, אלא אם תמחק אותו ותעצב אותו מחדש.)

קשורים: כיצד להתקין ולהעביר אפליקציות אנדרואיד לכרטיס SD

אם אתה מריץ גרסת אנדרואיד טרום מרשמלו, תוכל להעביר אפליקציות מסוימות באמצעות התכונות המובנות של אנדרואיד, או להעביר כל אפליקציה על ידי השתרשת הטלפון שלך ומחיצת כרטיס ה- SD שלך. תוכל למצוא הוראות לשתי השיטות הללו במדריך זה.

העבר תמונות לענן

תמונות יכולות לתפוס מקום רב בסמארטפון מודרני. במקום לאחסן את כולם בטלפון שלך, אתה יכול להשתמש באפליקציה שתעלה תמונות שתצלם אוטומטית לחשבון מקוון כמו תמונות Google, Dropbox, Microsoft OneDrive, Flickr או משהו אחר. אלבומי Google משולבים באפליקציית "תמונות" במכשיר ה- Android שלך ומציעים אחסון בלתי מוגבל של תמונות. תוכל לגשת אליהם מתוך אפליקציית התמונות או בכתובת photos.google.com בכל מחשב.

קשורים: השתלט על העלאות התמונות האוטומטיות של הטלפון החכם שלך

עם זאת אתה עושה זאת, תוכל להשתמש באפליקציית התמונות במכשיר שלך כדי להסיר את עותקי התמונות המאוחסנים במכשיר עצמו, ובכך לפנות שטח של ג'יגה. אתה יכול גם פשוט להעתיק את התמונות האלה למחשב שלך ולגבות אותן גם בדרך המיושנת. החלק הטוב ביותר בשימוש בשיטה זו הוא שאתה עדיין יכול לגשת לכל התמונות שלך באמצעות אפליקציית התמונות, בין אם הן מאוחסנות במקום או בענן. זה חלק (ומבריק).

אם אינך אוהב את תמונות Google, תוכל לעשות זאת גם עם אפליקציות אחרות, כמו Dropbox.

אותו טריק יכול לעבוד עם קבצים אחרים שתופסים מקום רב במכשיר שלך - למשל, אתה יכול להעלות אוסף מוסיקה גדול לשירות כמו Google Play מוסיקה ולהזרים אותו בחזרה למכשיר שלך באמצעות חיבור לאינטרנט, במטמון הקבצים אתה צריך במקום לאחסן את כל האוסף שלך בטלפון.

בסופו של יום, הטריקים האלה רק יגיעו עד כה - לכן בטלפון הבא שלכם, וודאו שיש לכם מספיק מקום אחסון לכל הקבצים שלכם. אבל בקמצוץ, הטריקים האלה אמורים לעזור לך לקבל קצת יותר מקום להתאים לדברים החשובים.