היכן נמצאים קבצי הנתונים שלי ב- Outlook PST, ואיך אוכל להעביר אותם למקום אחר?

רוב האנשים יודעים ש- Outlook מאחסן דוא"ל עבור כל חשבון בקובץ אחסון אישי (PST), אך להבין היכן נמצא קובץ זה תלוי באיזו גרסת Outlook אתה משתמש. כאן Outlook מאחסן את הקבצים שלך וכיצד תוכל להעביר אותם אם תצטרך.

Outlook הוא עדיין אחד מלקוחות הדוא"ל השולחניים הטובים ביותר עבור Windows והוא הלקוח בפועל ברוב העסקים המשתמשים בשרת דוא"ל של Microsoft Exchange. Outlook עובד גם טוב לשימוש אישי. זה תמיד סיפק תמיכה טובה עבור חשבונות POP3 ו- IMAP רגילים, אך גם התקדם מאוד בשנים האחרונות במשחק טוב עם שירותי דוא"ל כמו Gmail ו- Outlook.com. הוא מספק גם מערכת לוח שנה ותזכורות מוצקה המשולבים היטב. לרוב, לא תצטרך לטרוח איפה נמצאים קבצי הנתונים שלך ב- Outlook. אך אם ברצונך לוודא שהקבצים מגובים או שברצונך להעביר אותם לכונן קשיח אחר כדי לחסוך מקום, כך תוכל למצוא ולעבוד איתם.

קשורים: כיצד להוסיף את חשבון ה- Gmail שלך ל- Outlook באמצעות IMAP

מהו קובץ PST?

אם השתמשת ב- Outlook למשך זמן כלשהו, ​​סביר להניח ששמעת על קבצי PST. כל חשבון דוא"ל שהגדרת ב- Outlook מקבל מסד נתונים משלו בצורה של קובץ PST (טבלת אחסון אישית), שם מאוחסנים דוא"ל, פריטי לוח שנה, אנשי קשר ותזכורות. הנתונים בקובץ PST עשויים להיות דחוסים ומוצפנים או לא, בהתאם להגדרותיך. ייתכן שתבחין כי Outlook מאט ככל שנשמרים נתונים נוספים בקובץ PST שלך. לעיתים, Outlook יציע לארכב את הודעות הדוא"ל הישנות שלך בכדי לעזור להקל על הבעיה ורק כדי שיהיה לך פחות פריטים ישנים לדרוש במהלך היום שלך.

ייתכן שתבחין גם בקבצים עם סיומת .ost בתיקיית הנתונים של Outlook. קבצי OST הם באותו פורמט של PST, אך בדרך כלל משמשים כאחסון זמני לא מקוון של דואר אלקטרוני לשרתי Exchange ולמארחי דואר אינטרנט כגון Gmail ו- Outlook.com. הרעיון הוא שתוכל עדיין לקיים אינטראקציה עם ההודעות המאוחסנות בקובץ ה- OST כאשר אתה מנותק משרת הדוא"ל - כגון כשאין לך אינטרנט - ואז כשאתה מתחבר שוב לשרת, Outloook מסנכרן הכל.

פירוש הדבר שהנתונים שלך יאוחסנו בקובץ PST אם אתה משתמש בחשבון POP3 או IMAP רגיל, או בחשבון Exchange שבו לא מוגדר אחסון לא מקוון. Gmail, Outlook.com ומארחי דוא"ל אחרים יקבלו במקום זאת קובץ OST. חשבונות Exchange עשויים אפילו להשתמש גם בקובץ OST לגישה לא מקוונת וגם בקובץ PST לצורך גיבוי נתונים.

היכן נשמרים קבצי PST ו- OST שלי?

היכן Outlook שומר את קבצי הנתונים שלך תלוי בגרסת Outlook שאתה מריץ. כברירת מחדל, Outlook 2007 ו- 2010 מאחסנים קבצי PST בתיקיית AppData שלך במיקום הבא:

C: \ משתמשים \ שם משתמש \ AppData \ Local \ Microsoft \ Outlook

Outlook מאחסן גם את כל קבצי ה- OST באותו מיקום AppData, ללא קשר לאיזו גרסת Outlook אתה מפעיל.

החל מ- Outlook 2013, מיקום קבצי PST הועבר לתיקיית המסמכים. Outlook 2013 ו- 2016 מאחסנים כעת קבצי PST במיקום הבא:

C: \ משתמשים \ שם משתמש \ מסמכים \ קבצי Outlook

תוכל גם לגלות היכן מאוחסן קובץ ה- PST של חשבון הדוא"ל מתוך Outlook. ב- Outlook 2010, 2013 ו- 2016, לחץ על התפריט "קובץ", בחר בתפריט הנפתח "הגדרות חשבון" ולאחר מכן לחץ על "הגדרות חשבון". ב- Outlook 2007, תמצא את האפשרות "הגדרות חשבון" בתפריט "כלים".

בחלון "הגדרות חשבון" בכרטיסייה "קבצי נתונים" בחר את החשבון שברצונך לחקור ואז לחץ על כפתור "פתח מיקום קובץ".

Outlook יפתח חלון סייר קבצים המציג את התיקיה המכילה את קובץ ה- PST שלך (או את קובץ ה- OST אם בחרת חשבון המשתמש בו).

כיצד אוכל להעביר את קובץ ה- PST שלי?

אם ברצונך להעביר את קבצי Outlook שלך מהכונן הקשיח הראשי שלך, או פשוט למקם את קבצי Outlook שלך במקום יותר לניהול, יש דרך. עם זאת, אתה לא יכול פשוט להעביר אותם למיקום חדש באמצעות סייר הקבצים. אם תנסה, Outlook פשוט תיצור קובץ PST חדש במיקום ברירת המחדל שלו ואתה עלול לאבד גישה לחלק מהמאוחסן ב- PST האמיתי שלך. במקום זאת, יהיה עליך לצלול בקצרה לתוך הרישום של Windows כדי לשנות את מיקום ברירת המחדל שבו Outlook מאחסן קבצי נתונים, ואז להעביר את קובץ ה- PST הקיים שלך בסייר הקבצים.

אזהרה סטנדרטית: עורך הרישום הוא כלי רב עוצמה ושימוש לרעה בו יכול להפוך את המערכת שלך לבלתי יציבה או אפילו בלתי פעילה. זה פריצה די פשוטה וכל עוד אתה מקפיד על ההוראות, לא אמורות להיות לך שום בעיות. עם זאת, אם מעולם לא עבדת איתו בעבר, שקול לקרוא כיצד להשתמש בעורך הרישום לפני שתתחיל. ובהחלט גבה את הרישום (ואת המחשב שלך!) לפני שתבצע שינויים.

קשורים: ללמוד להשתמש בעורך הרישום כמו מקצוען

התחל בלוודא ש- Outlook אינו פועל. לאחר מכן, פתח את עורך הרישום על ידי לחיצה על התחל והקלדת "regedit". לחץ על Enter כדי לפתוח את עורך הרישום ולתת לו הרשאה לבצע שינויים במחשב האישי שלך.

בעורך הרישום, השתמש בסרגל הצד השמאלי כדי לנווט באחד מהמפתחות הבאים, תלוי באיזו גרסת Outlook יש לך:

Outlook 2016:  HKEY_CURRENT_USER \ תוכנה \ Microsoft \ Office \ 16.0 \ Outlook \
Outlook 2013:  HKEY_CURRENT_USER \ תוכנה \ Microsoft \ Office \ 15.0 \ Outlook \
Outlook 2010 : HKEY_CURRENT_USER \ תוכנה \ Microsoft \ Office \ 14.0 \ Outlook \
Outlook 2007 : HKEY_CURRENT_USER \ תוכנה \ Microsoft \ Office \ 12.0 \ Outlook \

לאחר מכן תיצור ערך חדש בתוך Outlookמפתח זה . לחץ לחיצה ימנית על Outlookהמקש ובחר חדש> ערך מחרוזת הניתן להרחבה. תן שם לערך החדש ForcePSTPath. שים לב שאם אתה עובד עם קובץ OST ולא עם קובץ PST, אתה יכול ליצור ערך בשם ForceOSTPathבמקום זאת. למעשה, זה כנראה רעיון טוב ליצור את שני הערכים כדי שתוכל לשמור את כל קבצי הנתונים שלך ב- Outlook במיקום אחד.

לחץ פעמיים על הערך החדש ForcePSTPath(או ForceOSTPath) כדי לפתוח את חלון המאפיינים שלו והקלד את המיקום שבו ברצונך ש- Outlook יאחסן קבצי נתונים חדשים בתיבה "נתוני ערך". לחץ על אישור כשתסיים.

כעת תוכל לצאת מעורך הרישום. כעת על Outlook ליצור קבצי PST חדשים במיקום שציינת וכעת תוכל גם להשתמש בסייר הקבצים כדי לגרור את קובץ ה- PST מהמיקום הישן שלך למקום החדש. כשאתה פותח מחדש את Outlook, הכל אמור להמשיך לעבוד כמו קודם.

בין אם אתה איש מקצוע עם שנים של דוא"ל ב- Outlook או משתמש אישי שרוצה לגבות את חשבון Gmail שלהם במצב לא מקוון, Outlook הוא כלי סטנדרטי של רבים מחיי היומיום שלנו. עכשיו אתה יודע קצת יותר על קבצי הנתונים שלך ב- Outlook ומה אתה יכול לעשות איתם. עם גדלי תיבת הדואר הנכנס העצומים של ימינו, קבצי PST שלך יכולים לעתים קרובות להיות חלק מקבצי הנתונים האישיים הגדולים שלך, אך השיטות המוצגות במאמר זה יכולות לעזור לך לאחסן את קבצי הנתונים שלך איפה שתרצה.