כיצד להפעיל תוספי לחץ להפעלה בכל דפדפן אינטרנט

מרבית דפדפני האינטרנט טוענים Flash ותכני פלאגין אחרים ברגע שאתה פותח דף אינטרנט. אפשר תוספי "לחץ להפעלה" והדפדפן שלך יטען במקום זאת תמונת מציין מיקום - לחץ עליה כדי להוריד ולהציג את התוכן בפועל.

לחץ להפעלה מאפשר לך לחסוך ברוחב הפס להורדה, לשפר את זמני טעינת העמודים, להפחית את השימוש במעבד ולהאריך את חיי הסוללה של המחשב הנייד. תכונה זו זכתה לפופולריות עם Flashblock עבור Firefox והיא מובנית כעת בדפדפנים מודרניים.

עדכון : החל משנת 2020, בדפדפני האינטרנט המודרניים יש תוספים כמו פלאש מושבתים כברירת מחדל. המידע כאן עשוי עדיין להיות שימושי אם אתה משתמש בדפדפן אינטרנט ישן יותר.

גוגל כרום

ל- Google Chrome יש תכונת לחץ להפעלה מובנית שעובדת עבור כל התוספים, כולל Flash. כדי להפעיל אותו, לחץ על לחצן התפריט של Chrome ובחר הגדרות כדי לפתוח את דף ההגדרות. לחץ על הצג הגדרות מתקדמות, לחץ על הגדרות תוכן תחת פרטיות, גלול מטה אל תוספים ובחר לחץ להפעלה.

אם אתה משתמש בגרסה חדשה יותר של Google Chrome, ההגדרה למעשה תקרא "תן לי לבחור מתי להפעיל תוכן תוסף" במקום זאת.

חָשׁוּב!

הקפד לבדוק את הלחצן נהל חריגים בצילום המסך שלמעלה, מכיוון שזה יעקוף את ההגדרה.

עבור Chrome, תצטרך גם לעבור אל בערך: תוספים (פשוט הקלד זאת בסרגל הכתובות ולחץ על Enter) וודא ש- "מותר לרוץ תמיד" אינו מופעל, מה שנראה כאילו הוא עוקף את הלחיצה כדי- הגדרת משחק.

כמובן שכדאי פשוט ללחוץ על כפתור השבת כדי לוודא שהפלאש מת.

Mozilla Firefox

אתה יכול לגרום ל- Firefox לדרוש לחיצה כדי לשחק על ידי כותרת אל כלים -> תוספות -> תוספים ושינוי התפריט הנפתח לבקש להפעלה. בדרך כלל זה אמור לעבוד, אך יש סיכוי שעדכון יחזיר את ההגדרה.

קשורים: כיצד לשנות הגדרות מתקדמות נסתרות בכל דפדפן

לחלופין, תוכלו להשתמש ב- Flashblock, אשר יעבוד לחלוטין על Flash ועוד, ואינכם צריכים לדאוג.

Mozilla Firefox משתמש בלחיצה להפעלה עבור רוב תוכן הפלאגין כברירת מחדל, אך הוא עדיין יטען תוכן פלאש. יש הגדרת plugins.click_to_play בדף מוסתר אודות: config של Firefox, אך היא מופעלת כברירת מחדל. אנחנו לא יכולים למצוא דרך לאפשר לחץ להפעלה לפלאש ב- Firefox - מוזילה קיבלה החלטה לגרום לכל תוכן הפלאש לעקוף את תכונת הלחיצה להפעלה שלהם. אולי יש דרך לעקוף את זה, אבל אנחנו לא יכולים למצוא את זה.

במקום להשתמש באפשרות המובנית במוזילה פיירפוקס, תוכלו להתקין את סיומת Flashblock. (עדכון: סיומת זו אינה זמינה עוד.)

אינטרנט אקספלורר

קשורים: כיצד להציג ולהשבית תוספים מותקנים בכל דפדפן

Internet Explorer יכול לשאול אותך לפני שהוא טוען תוכן של תוספים, אך אפשרות זו מוסתרת היטב על מסך התוספות. כדי לגשת אליו, לחץ על סמל גלגל השיניים בסרגל הכלים של Internet Explorer ובחר נהל תוספות.

בחר כאן סרגלי כלים ותוספים, לחץ על תיבת ההצגה ובחר כל התוספות. אתר את התוסף Shockwave Flash Object תחת Adobe Systems Incorporated, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר מידע נוסף.

לחץ על הלחצן הסר את כל האתרים ו- Flash לא נטען אוטומטית באף אתר שאתה מבקר בו.

כשתבקר באתר המכיל תוכן פלאש, תישאל אם ברצונך להריץ את התוכן. חזור על תהליך זה עבור תוספים אחרים אם ברצונך למנוע את טעינתם באופן אוטומטי.

אוֹפֵּרָה

הגדרה זו זמינה גם באופרה, וזה לא מפתיע בהתחשב בכך שאופרה מבוססת כעת על Chrome. כדי לאפשר זאת, לחץ על לחצן תפריט האופרה, בחר הגדרות ובחר אתרי אינטרנט בדף ההגדרות. הפעל את האפשרות לחץ להפעלה תחת תוספים.

ספארי

ל- Safari ב- Mac OS X יש גם דרך לאפשר לחץ להפעלה עבור תוספים. ניתן להתאים הגדרה זו באופן אינדיבידואלי לכל תוסף שהתקנת. כדי לשנות הגדרות אלה, פתח את Safari, לחץ על תפריט Safari ובחר העדפות. לחץ על סמל האבטחה ולחץ על נהל הגדרות אתר משמאל לתוספי אינטרנט.

בחר פלאגין, לחץ על התיבה בעת ביקור באתרים אחרים ובחר שאל.

אם אתר לא עובד ...

היזהר בעת שימוש בתוספים מסוג 'לחץ להפעלה'. יש אתרים שטוענים תוכן פלאש ברקע. אתרים כאלה עשויים להזדקק לתוכן Flash כדי לעבוד כראוי, אך ייתכן שלא תראה את תמונת מציין המיקום. לדוגמה, אם אתה מבקר באתר שמנגן מוסיקה ולחץ על כפתור הפעלה, ייתכן שהמוזיקה לא תושמע מכיוון שהאתר לא יכול לטעון את פלאש ברקע.

במקרים אלה, בדרך כלל תצטרך ללחוץ על הסמל המופיע בסרגל הכתובות של הדפדפן שלך, כדי ליידע אותך שתוכן התוסף נחסם. ניתן להפעיל מכאן תוכן של תוספים בדף הנוכחי.

לדפדפנים יש גם אפשרויות לאפשר תוכן פלאגין באופן אוטומטי עבור אתרים מסוימים. לדוגמה, ייתכן שתרצה לאפשר לאתר זרימת וידאו כמו YouTube או Netflix לטעון תמיד תוספים מבלי לשאול אותך.

הפעלת תוספים מסוג 'לחץ להפעלה' יכולה אפילו לסייע בהגנה עליך, מכיוון שכל כך הרבה התקפות מנצלות פגמים בתוספים לא בטוחים. עם זאת, אתה לא צריך להסתמך על לחץ להפעלה למען האבטחה. חשוב על אבטחה מוגברת כתכונת בונוס פוטנציאלית ופעל על פי אמצעי הזהירות המקוונים הרגילים.