כיצד לפתוח את לוח הבקרה ב- Windows 10

Windows 10 עדיין מכיל את לוח הבקרה. חלק מההגדרות מופיעות רק בלוח הבקרה, חלקן באפליקציית ההגדרות, וחלקן בשתיהן. כך תוכל למצוא את לוח הבקרה, שהוא קצת יותר מוסתר ממה שהיה ב- Windows 7.

ב- Windows 7 תוכל ללחוץ על לחצן התחל ולחץ על "לוח הבקרה". ב- Windows 8 ו- 8.1 תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על לחצן התחל או ללחוץ על Windows + X ולחץ על "לוח הבקרה". אף אחת משיטות אלה אינה פועלת בגירסה האחרונה של Windows.

ובכל זאת, הפעלת לוח הבקרה ב- Windows 10 היא קלה מאוד: לחץ על לחצן התחל או לחץ על מקש Windows, הקלד "לוח הבקרה" בתיבת החיפוש בתפריט התחלה ולחץ על Enter. Windows יחפש ויפתח את יישום לוח הבקרה.

אם אתה משתמש בלוח הבקרה לעיתים קרובות, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל שורת המשימות של לוח הבקרה לאחר הפעלתו ובחר "הצמד לשורת המשימות." לאחר מכן תוכל להפעיל אותו בקלות משורת המשימות שלך.

ניתן ליצור קיצור דרך לשולחן העבודה גם ללוח הבקרה. פתח את תפריט התחל, גלול מטה לתחתית רשימת היישומים בחלונית השמאלית ולחץ על התיקיה "מערכת Windows". גרור ושחרר את קיצור הדרך "לוח הבקרה" לשולחן העבודה שלך.

יש לך גם דרכים אחרות להפעיל את לוח הבקרה. לדוגמה, באפשרותך ללחוץ על Windows + R כדי לפתוח תיבת דו-שיח הפעלה ולאחר מכן להקליד "שליטה" או "לוח בקרה" ולחץ על Enter.

ניתן להפעיל פקודה זו גם משורת פקודה או מחלון PowerShell.

לעתים קרובות לא תצטרך לגשת ישירות ללוח הבקרה - על זה מיקרוסופט סומכת. גם בזמן שאתה משתמש ביישום ההגדרות, דפי הגדרות רבים מקשרים ליישומי לוח בקרה נפרדים המציעים הגדרות נוספות.

אפילו החלונית 'הוספה או הסרה של תוכניות' החדשה בהגדרות מקשרת לכלי התוכניות והתכונות הקלאסיות, המכונה גם החלונית 'הסר התקנה או שנה תוכנית'.