כן, אתה יכול להוריד תוכנה מ- SourceForge שוב

מאמר זה היה בכותרת " אזהרה: אל תוריד תוכנה מ- SourceForge אם אתה יכול לעזור לה " כשפרסמנו אותה בשנת 2015. מאז, הרבה השתנה. SourceForge נמכר לחברה חדשה שהפסיקה מיד את תוכנית DevShare בשנת 2016. אנו משאירים את שאר המאמר כאן לעיון היסטורי, אך הביקורת שלנו מיושנת. SourceForge כבר לא מתנהג רע.

המאמר המקורי שלנו משנת 2015

"SourceForge מנצלים (sic) את האמון שאנחנו והמשתמשים שלנו נתנו לשירותם בעבר", על פי פרויקט GIMP. מאז 2013, SourceForge מקבץ זבל יחד עם המתקינים שלהם - לפעמים ללא אישור של מפתח.

אל תוריד תוכנה מ- SourceForge אם אתה יכול לעזור לה. פרויקטים רבים של קוד פתוח מארחים כעת את המתקינים שלהם במקום אחר, והגרסאות ב- SourceForge עשויות לכלול זבל. אם אתה בהחלט צריך להוריד משהו מ- SourceForge, היזהר במיוחד.

כן, SourceForge הוא אחד מאתרי ההורדות הגרועים

קשורים: כן, כל אתר להורדות תוכנה חופשית מגיש קשקוש (הנה ההוכחה)

SourceForge צברה בעבר הרבה רצון טוב, והייתה מקום מרכזי להורדת תוכנות קוד פתוח ואחסון מאגרי תוכנה. במהלך השנים, פרויקטים נוספים עברו לשירותי אחסון מאגרים אחרים כמו GitHub.

בשנת 2012 רכשה Dice Holdings את SourceForge (ו- Slashdot) מגיקנט. בשנת 2013, SourceForge אפשרה תכונה בשם "DevShare". DevShare היא תכונה להצטרפות לתכונות שמפתחים יכולים לאפשר לפרויקטים משלהם. אם מפתח מאפשר תכונה זו, תוריד את התוכנה שלו מ- SourceForge כדי לגלות שהיא נעטפה במתקין של SourceForge עצמו, אשר דוחף זבל זולל למערכת שלך. SourceForge ומפתחים מרוויחים כסף על ידי הקפדה על תוכנה זו, בדיוק כמו כל אתר הורדות ומפיץ חופשי אחר שעושה ב- Windows.

DevShare אכן דורש מבעל פרויקט "להצטרף" כדי להפעיל תכונה זו בפרויקט שלהם, אם כי הם מארחים כעת מגוון פרויקטים המשולבים בזבל נגד רצון המפתחים שלהם.

פרויקטים מסוימים בחרו לקפוץ לבד לרכבת DevShare, וזאת הבחירה שלהם. FIleZilla השתתף מוקדם, ומפתח FileZilla הגיב לדאגות:

"זה מכוון. המתקין אינו מתקין תוכנת ריגול ומציע לך בבירור אפשרות להתקין את התוכנה המוצעת. "

Chrome חסם אותנו מהורדת FileZilla מאתר SourceForge, והזהיר כי "עלול לפגוע בחוויית הגלישה שלך."

SourceForge ו- GIMP

קשורים: מדוע אנו שונאים להמליץ ​​על הורדות תוכנה לקוראים שלנו

GIMP הוא עורך תמונות קוד פתוח פופולרי - זו בעצם התשובה של קהילת הקוד הפתוח לפוטושופ. בשנת 2013, מפתחי GIMP משכו את הורדות ה- GIMP Windows מ- SourceForge. SourceForge היה מלא בפרסומות מטעות המתחזות לכפתורי "הורד" - דבר שהוא בעיה בכל רחבי האינטרנט. לאחר מכן פרש SourceForge את מתקין Windows משלו מלא בזבל, וזה היה הקש ששבר את גב הגמל. בתגובה, פרויקט GIMP נטש את SourceForge והחל לארח את ההורדות שלהם במקום אחר.

בשנת 2015, SourceForge דחק לאחור. בהתחשב בחשבון GIMP הישן ב- SourceForge "נטוש", הם השתלטו עליו, ונעלו את התחזוקה המקורית. לאחר מכן הם העלו את הורדות ה- GIMP לגיבוי ב- SourceForge, עטוף במתקין המלא של זבל ה- SourceForge. אם אתה מוריד את GIMP מ- SourceForge, אתה מקבל גרסה מלאה בזבל, כזו שמפתחי GIMP לא רוצים שתשתמש בה. SourceForge אמר כי הם מספקים שירות יקר לאנשים המעוניינים להוריד תוכנת קוד פתוח, אך מפתחי GIMP לא מסכימים מאוד.

לאחר הרבה עיתונות שלילית, SourceForge שינתה מאוחר יותר את עמדתם. "בשלב זה אנו מציגים הצעות צד ג 'רק עם כמה פרויקטים שבהם היא מאושרת במפורש על ידי מפתח הפרויקט," כתב SourceForge בהצהרה. בהתחשב במעשיהם בעבר ובנוסח "בשלב זה" בהצהרתם, אנו ממליצים להתרחק ממקור Source בכל מקרה. הם כבר לא ראויים לאמון של קהילת הקוד הפתוח.

זה לא רק ה- GIMP

מפתחים אחרים לא ממש בחרו להפעיל את DevShare. GIMP מופיע כרגע כ"מובא אליך על ידי: sf-editor1 "ב- SourceForge. לחץ לרשימת הפרויקטים של sf-editor1 ותראה לא מעט פרויקטים שמארח SourceForge עצמו, החל מ- Audacity ו- OpenOffice ועד Firefox.

לחץ לאתר הרשמי של הפרויקט ותמצא קישורי הורדה בפועל. לדוגמא, דף הבית של Audacity מפנה אותך אל FOSSHUB כדי להוריד את Audacity, ולא את SourceForge. אך חיפוש "Audacity" בגוגל עדיין מעלה את דף SourceForge כתוצאה העליונה.

למרות ש- SourceForge כבר לא יכול לאגד את היישומים הללו עם זבל לרגע זה, אתר SourceForge עדיין מלא בפרסומות מטעות שמפנות אתכם למתקינים מלאי זבל.

הימנע מהורדות SourceForge

קשורים: Mac OS X אינו בטוח יותר: מגיפת הזבל / תוכנות זדוניות החלה

הימנע משימוש ב- SourceForge להורדת תוכנה. גם אם זה עולה תחילה בחיפוש בגוגל, דלג על SourceForge ועבור לדף ההורדות הרשמי של פרויקט התוכנה. עקוב אחר הקישורים כדי להוריד את התוכנית ממקום אחר - יש סיכוי טוב שהפרויקט התרחק מ- SourceForge ומציע קישורי הורדה נקיים במקום אחר.

או, יותר טוב, דלג על כל ההורדות הרגילות והתקן את היישומים השימושיים ביותר באמצעות Ninite. Ninite הוא אתר ההורדות החינמי המרכזי הבטוח היחיד שמצאנו.

אם אכן עליך להוריד מ- SourceForge, היזהר מההורדות הכוללות את מתקין SourceForge. צא מגדרך לתפוס את ההורדות הישירות במקום.

ואגב, SourceForge מצרף כעת גם זבל עם הורדות המק שלהם - בדיוק כמו Download.com ואתרים אחרים. אפילו משתמשי מקינטוש אינם בטוחים, אם כי עדיין לא ראינו את DevShare מורחב למחשבי לינוקס. כל אחד צריך להימנע מהורדות של SourceForge, בין אם אתה מפעיל Windows או לא.

בבדיקות שלנו גילינו שההורדה של SourceForge מתנהגת יפה יותר במכונה וירטואלית. אם אתה רוצה לראות מה הוא עושה בפועל, הקפד לבדוק את זה במערכת Windows אמיתית במכונה פיזית, ולא במכונה וירטואלית.

זהו אותו סוג של התנהגות שבה יישומים זדוניים משתמשים יותר ויותר בכדי למנוע איתור וניתוח.