כיצד לשנות גופנים באנדרואיד

אנדרואיד מציעה שפע של אפשרויות להתאמה אישית של מראה המכשיר שלך, כולל סגנון הגופן שלך. אם אתה רוצה לשנות את גופן Android שלך, אתה יכול להשתמש בהגדרות מובנות כדי לעשות זאת או להשתמש במפעיל מותאם אישית.

בשל האופי המקוטע של Android, שינוי הגופנים שלך ביצרני Android ובגרסאות שונות ישתנה. השלבים הבאים מאושרים לעבוד במכשיר סמסונג שמריץ את Android 9 Pie.

שינוי הגדרות הגופן המובנות

בחלק ממכשירי וגרסאות Android יש הגדרות מובנות המאפשרות לשנות את סגנון הגופן שלך. אם לטלפון או לטאבלט שלך אין אפשרויות אלה, לא תוכל לשנות את סגנון הגופן מבלי לשרש את המכשיר שלך, וזה לא משהו שאנחנו ממליצים עליו.

אם יש לך אפשרות לשנות את הגדרות הגופן שלך, עבור לתפריט "הגדרות" במכשיר Android שלך על ידי החלקה למטה בגוון ההודעות והקש על סמל גלגל השיניים בפינה השמאלית העליונה. תוכל גם לגשת לתפריט "הגדרות" ממגירת האפליקציות.

בתפריט "הגדרות", גלול מטה והקש על האפשרות "תצוגה".

תפריט "תצוגה" עשוי להשתנות בהתאם למכשיר ה- Android שלך. הקש על "גודל וסגנון גופן" אם אתה בעל מכשיר של Samsung. זה עשוי להופיע כ"גופן "או כגיוון אחר בטלפונים וטאבלטים אחרים.

בתפריט "גודל גופן וסגנון", הקש על כפתור "סגנון גופן".

תהיה לך רשימה של סגנונות גופן מותקנים מראש. "ברירת מחדל" הוא, כפי שהשם מרמז, גופן ברירת המחדל המשמש במכשיר שלך.

הקש על אחד הגופנים הזמינים האחרים כדי לעבור אליו. השינוי אמור להתרחש באופן אוטומטי.

בעלי מכשירי Samsung Galaxy יכולים להתקין גופנים אחרים באמצעות חנות Samsung Galaxy. מתחת לרשימת הגופנים המותקנים מראש, הקש על "הורד גופנים" כדי לטעון את חנות Samsung Galaxy. משם, הורד את אחת מאפשרויות הגופן הזמינות על ידי הקשה על כפתור ההורדה שלידה.

לאחר התקנת סגנון הגופן החדש שלך, חזור לתפריט "סגנון גופן" והקש עליו כדי לעבור.

באמצעות משגר מותאם אישית

אם אין לך אפשרות לשנות את סגנון הגופן במכשיר ה- Android שלך, תוכל להשתמש במפעיל מותאם אישית במקום. שני משגרים פופולריים שתוכלו לבחור להשתמש בהם הם Nova Launcher ו- Action Launcher.

שני משגרים אלה יציגו עבורך גופנים מותאמים אישית, אך אלה יוצגו רק בתוך משגר עצמו. פירוש הדבר שהגופן שאתה רואה במקומות אחרים בהגדרות Android שלך ובאפליקציות אחרות יישאר כברירת מחדל של Android.

קשורים: כיצד להתאים אישית את טלפון האנדרואיד שלך עם ערכות נושא ומשגרים

החלפת גופנים במשגר Nova

עם למעלה מ -50 מיליון הורדות, Nova Launcher הוא אחד ממשגרי ה- Android המותאמים אישית הנפוצים ביותר. אם התקנת אותו, תוכל להתאים אישית את סגנון הגופן המשמש לסמלים של אפליקציות במסך הבית, במגירת היישומים ולכל תיקיית האפליקציה.

כדי להתחיל, החלק מעלה ממסך הבית שלך כדי לגשת למגירת האפליקציה Nova Launcher. לאחר מכן הקש על האפליקציה "הגדרות נובה".

אם ברצונך לשנות את הגופן שבו משתמשים בסמלים במסך הבית שלך, הקש על מסך הבית> פריסת אייקונים.

ניתן לשנות את גופני המגירות לאפליקציות על ידי הקשה על מגירת האפליקציות> פריסת אייקונים. בצע את אותו התהליך עבור תיקיות אפליקציות על ידי הקשה על תיקיות> פריסת אייקונים.

תפריט "פריסת אייקונים" יהיה שונה במקצת לכל אחת משלוש האפשרויות הללו, אך החלק בסגנון הגופן נשאר זהה.

תחת האפשרות "תווית" תראה הגדרת "גופן". הקש על זה כדי לבחור בין אחת מארבע האפשרויות: רגיל, בינוני, מעובה ואור.

לאחר שבחרת, הקש על כפתור הקודם ובדוק את הסמלים במגירת האפליקציה או במסך הבית שלך כדי לוודא שסגנון הגופן השתנה.

שינוי גופנים במפעיל פעולות

אם אתה משתמש במפעיל פעולות וברצונך להתאים אישית את סגנון הגופן המשמש במגירת היישומים ובמסך הבית שלך, החלק למעלה כדי להיכנס למגירת אפליקציית המפעיל שלך ואז הקש על האפליקציה "הגדרות פעולה".

בתפריט הגדרות משגר הפעולות, הקש על האפשרות "מראה".

גלול מטה בתפריט "מראה" ואז הקש על "גופן".

בחר אחד מהגופנים המותאמים אישית למפעיל פעולות הזמינים בתפריט "גופן". הקש על אחת מהאפשרויות כדי לאשר את בחירתך ואז בחר בלחצן חזרה כדי לחזור למגירת האפליקציות שלך.

הגופן בשימוש בתוך מגירת האפליקציות ובמסך הבית שלך ישתנה כך שיתאים לבחירת הגופן שבחרת.

אפליקציות אחרות בסגנון פונטים של צד שלישי

מספר אפליקציות בסגנון גופן זמינות בחנות Google Play. יישומים אלה אינם מומלצים בדרך כלל מכיוון שרובם לא יוכלו לבצע שינויים בסגנון הגופן המוגדר כברירת מחדל בו המכשיר משתמש.

חלקם, כמו טקסט מסוגנן, יאפשרו לך לכתוב "טקסט מסוגנן" באפליקציות העברת הודעות כמו WhatsApp, אשר נותנים את הרושם שאתה משתמש בגופן אחר. יישומים אלה משתמשים בסמלים מותאמים אישית כדי להציג טקסט מסוגנן במקום לבצע שינויים בסגנון הגופן שלך.

אפליקציות אחרות, כמו גופנים מסוגננים, משתמשות באותו תהליך המאפשר למשתמשים להתקין גופנים באמצעות חנות Samsung Galaxy. אם יש לך מכשיר של סמסונג, מומלץ להשתמש בשיטת "הורדת גופנים" המובנית במקום זה.