כיצד להציג ולהשבית תוספים מותקנים בכל דפדפן

תוספי דפדפן כמו Flash ו- Java מוסיפים תכונות נוספות שדפי אינטרנט יכולים להשתמש בהם. עם זאת, הם יכולים גם להאט את המצב בעת השימוש או להוסיף חורי אבטחה נוספים, במיוחד במקרה של Java.

לכל דפדפן אינטרנט דרך מובנית להציג את תוספי הדפדפן המותקנים שלך ולבחור אילו מופעלים, אם כי תכונה זו מוסתרת בדפדפנים רבים. כדי להסיר תוסף לחלוטין, יהיה עליך להסיר אותו מלוח הבקרה של Windows.

עדכון: מאז שמאמר זה נכתב במקור בשנת 2013, דפדפני האינטרנט המודרניים הפילו בעיקר את כל התמיכה בתוספים מסורתיים. דפדפני אינטרנט עדיין תומכים בתוספות אך לא בתוספי אינטרנט כמו Java ו- Shockwave. המידע כאן לא יכול להיות רלוונטי בגירסאות העדכניות ביותר של הדפדפנים המודרניים - למשל, ל- Chrome כבר אין דף תוספים המפרט תוספים מותקנים.

גוגל כרום

ל- Google Chrome יש כמה דפי כרום מוסתרים: // אליהם אתה יכול לגשת. כדי להציג את התוספים המותקנים ב- Chrome, הקלד chrome: // plugins בסרגל הכתובות של Chrome ולחץ על Enter.

דף זה מציג את כל תוספי הדפדפן המותקנים המופעלים ב- Google Chrome. כדי להשבית פלאגין, לחץ על הקישור השבת מתחתיו. אתה יכול גם ללחוץ על האפשרות פרטים כדי להציג מידע מפורט יותר, כגון מיקום התוסף במערכת הקבצים של המחשב שלך.

כברירת מחדל, יישומי פלאגין רבים יכולים לפעול רק ברשותך. זה עוזר למנוע מאתרים לנצל תוספים כמו תוסף Java הפגיע. תיבת הסימון מותר תמיד מאפשרת לעקוף את ההגנה הזו עבור תוסף בודד, אך היא אינה מסומנת כברירת מחדל מסיבה.

Mozilla Firefox

Firefox מקל על הגישה לרשימת התוספים המותקנים שלך. כדי להציג את רשימת התוספים המותקנים שלך, פתח את תפריט Firefox, לחץ על תוספות ובחר תוספים.

באפשרותך להשבית תוספים נפרדים על ידי לחיצה על כפתור השבת. כדי להציג מידע נוסף אודות פלאגין, כגון שם הקובץ שלו, לחץ על כפתור האפשרויות. למעשה לא תמצאו אפשרויות שתוכלו להשתמש בהן להגדרת התוסף מכאן, רק מידע נוסף.

אם ברצונך להציג רשימה טכנית יותר, דף התוספים הישן של פיירפוקס עדיין זמין באחד מהדפים המוסתרים בנושא: Firefox. פשוט הקלד בערך: תוספים ל- Firefox ולחץ על Enter כדי לגשת אליו.

אינטרנט אקספלורר

Internet Explorer מפרט את תוספי הדפדפן שלו יחד עם תוספות דפדפן אחרות שהתקנת. כדי להציג אותם, לחץ על תפריט גלגל השיניים בפינה השמאלית העליונה של חלון Internet Explorer ובחר נהל תוספות.

תוספי דפדפן מוצגים בקטגוריית סרגלי הכלים וההרחבות, יחד עם כל סרגלי הכלים של הדפדפן וכל סוג אחר של תוספות ActiveX שהתקנת. שים לב שרבים מוסתרים כברירת מחדל - לחץ על התיבה הצג בפינה השמאלית התחתונה של המסך ובחר כל התוספות כדי להציג את כולם.

באפשרותך להשבית תוספות על ידי בחירה ברשימה ובאמצעות כפתור השבת בפינה השמאלית התחתונה של המסך.

אוֹפֵּרָה

אופרה מאפשרת לך להציג את התוספים המותקנים שלה באחת מהאופרות הנסתרות שלה: עמודים. פשוט הקלד opera: plugins בשורת הכתובת ולחץ על Enter כדי להציג את רשימת התוספים המותקנים שלך.

תוכל להשבית תוספים מכאן באמצעות כפתור השבת, בדיוק כפי שהיית עושה בדפדפנים אחרים. תוכל גם להשבית את כל תמיכת התוספים על ידי ביטול הסימון של תיבת הסימון אפשר תוספים או להשתמש בקישור רענון התוספים כדי שאופרה תבחין בתוספים חדשים שהתקנת זה עתה. (בדרך כלל זה דורש הפעלה מחדש של הדפדפן).

הסרת התקנת פלאגין

בטח שמת לב שלדפדפני האינטרנט אין דרך מובנית להסרת יישומי פלאגין מהמערכת שלך. בניגוד לתוספים או תוספים לדפדפנים, תוספים מותקנים בכל המערכת.

כדי להסיר את ההתקנה של תוסף, יהיה עליך לפתוח את הסרת ההתקנה או שינוי מסך התוכנית בלוח הבקרה של Windows, לאתר את התוסף ולהסיר אותו כמו בכל תוכנית מותקנת אחרת.

כדי להציג את התוספים המותקנים שלך ב- Safari, לחץ על תפריט העזרה ובחר תוספים מותקנים.