כיצד לבטל פריטים אחרונים ומקומות תכופים ב- Windows 10

בכל רחבי Windows תראה תפריטים עם הפריטים שהשתמשו בהם לאחרונה עבור יישום נתון. אולי זה מסמך שפתחת לאחרונה, או כמה סרטונים שצפית בהם לאחרונה. מקומות תכופים פועלים באופן דומה, ומראים לך תיקיות חשובות בחשבונך (שולחן עבודה, הורדות, מסמכים, תמונות, מוסיקה וכן הלאה), בנוסף לתיקיות שהצמדת אליהן או שהגישה אליהן לאחרונה. כך תכבה פריטים אחרונים ומקומות תכופים ב- Windows 10.

מיקום פריטים אחרונים ומקומות תכופים

הפריטים האחרונים והמקומות התכופים שלך נשמרים במיקומי התיקיות הבאים:

%AppData%\Microsoft\Windows\Recent Items


%AppData%\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations


%AppData%\Microsoft\Windows\Recent\CustomDestinations

כך הם נראים כשמוצגים בתפריט התחל:

כך הם נראים ברשימות הקפיצה של שורת המשימות:

תוכלו למצוא אותם גם בסייר הקבצים, בחלונית הגישה המהירה:

... ובתפריט קובץ:

כיצד פועלים פריטים אחרונים ב- Windows

בסייר הקבצים, Windows רק יציג לכם את הפריטים האחרונים שנפתחו. ברשימות קפיצה בתפריט התחלה ובשורת המשימות, עם זאת, פריטים אחרונים יציגו את הפריטים האחרונים ששימשו עבור יישום זה. Microsoft Word מציג מסמכים אחרונים; Internet Explorer מציג אתרי אינטרנט אחרונים; ומיקרוסופט פיינט מציגה תמונות שנפתחו לאחרונה, למשל. כברירת מחדל, Windows מציג את עשרת הפריטים האחרונים בשימוש לפי שם הקובץ.

אתה יכול גם "להצמיד" קבצים ותיקיות לרשימת הפריטים האחרונים, כך שתמיד תהיה לך גישה מהירה אליהם. על פי בסיס הידע של מיקרוסופט אלגוריתם הפריטים האחרונים מייצר את ההתנהגות הבאה:

  • פריט חדש נוסף תמיד בראש רשימת הפריטים האחרונים.
  • פריטים יועברו מטה ברשימה לאורך זמן. לאחר שהרשימה מלאה (ערך ברירת המחדל הוא עשרה), פריטים ישנים יותר נופלים לתחתית הרשימה כאשר פריטים חדשים מתווספים לראש הרשימה.
  • אם פריט כבר מופיע איפשהו ברשימה, אך הגישה אליו שוב, אז פריט זה עובר לראש הרשימה.
  • אם פריט מוצמד, הוא עדיין יעבור ברשימה, אך לא ייעלם מהרשימה.
  • אם מספר הפריטים המוצמדים מגיע למספר הפריטים המרבי, לא יתווספו לרשימה פריטים חדשים עד לביטול הצמדה של פריט.

כיצד לבטל פריטים אחרונים ב- Windows 10

הדרך הקלה ביותר לכבות את הפריטים האחרונים היא באמצעות אפליקציית ההגדרות של Windows 10. פתח את "הגדרות" ולחץ על סמל ההתאמה האישית.

לחץ על "התחל" בצד שמאל. מהצד הימני, כבה את "הצג יישומים שנוספו לאחרונה" ו"הראה פריטים שנפתחו לאחרונה ברשימות קפיצה בפתח או בשורת המשימות ".

כשאתה מכבה פריטים אחרונים ומקומות תכופים, הוא ינקה את כל הפריטים האחרונים מרשימות הקפיצה ומ- Explorer File. עם זאת, פריטים שהצמדת יישארו במקומם עד שתבטל את הצמדה ידנית.

חלופה: כבה את הפריטים האחרונים באמצעות עורך המדיניות הקבוצתית

אם אתה מנהל מחשב עם מספר משתמשים ומשתמש ב- Windows 10 Pro, תוכל גם לשנות את ההגדרה הזו באמצעות מדיניות קבוצתית. לחץ על "Win + R" כדי לפתוח את תיבת ההפעלה והקלד "gpedit.msc". תחת "תצורת משתמש> תבניות ניהול", לחץ על "תפריט התחל ושורת המשימות".

בחלונית הימנית לחץ לחיצה כפולה על "אל תשמור היסטוריה של מסמכים שנפתחו לאחרונה" כדי לפתוח את תיבת המאפיינים. כדי להשבית פריטים אחרונים, בחר "מופעל" ולחץ על "החל". באופן דומה, לחץ פעמיים על "הסר תפריט פריטים אחרונים מתפריט התחלה" כדי להשבית את תפריט הפריטים האחרונים.

כיצד לבטל פריטים אחרונים ומקומות תכופים ב- Windows 8.1 ו- 7

הדברים קצת שונים בגרסאות קודמות של Windows. ב- Windows 8.1, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני או לחץ והחזק אזור ריק בשורת המשימות ולחץ על "מאפיינים".

בכרטיסיה רשימות קפיצה, בטל את הסימון "אחסן והצג פריטים שנפתחו לאחרונה בתפריט התחל ובשורת המשימות" ו"אחסון תוכניות שנפתחו לאחרונה ". אתה יכול אפילו להגדיר את המספר (ברירת המחדל הוא 10) של פריטים אחרונים ומקומות תכופים שאתה רוצה להציג ברשימות קפיצה ובסייר הקבצים.

ב- Windows 7, לחץ לחיצה ימנית או לחץ והחזק אזור ריק בשורת המשימות ולחץ על "מאפיינים".

בכרטיסיה תפריט התחלה, בטל את הסימון של "אחסן והצג פריטים שנפתחו לאחרונה בתפריט התחלה ובשורת המשימות" ו- "אחסן והצג תוכניות שנפתחו לאחרונה בתפריט התחל".

קל לטפל בכיבוי פריטים אחרונים ומקומות תכופים ב- Windows 10. אם אינך רוצה שאחרים יראו את המסמכים שנפתחו לאחרונה - או שאתה פשוט לא רוצה שהתכונה מבזבזת מקום - יש לך הרבה אפשרויות כיצד לבצע תשתמש בזה.