כיצד להפעיל את מנהלי ההתקן של משטח המגע המדויק של מיקרוסופט במחשב הנייד שלך

מיקרוסופט ניסתה לשפר את חוויית לוח המגע במחשבים ניידים Windows 10. מחשבים ניידים עם "משטחי מגע מדויקים" מותאמים על ידי מיקרוסופט, תומכים במחוות סטנדרטיות, וניתן להגדיר אותם מאפליקציית ההגדרות. למרבה הצער, יצרני מחשבים אישיים יכולים לבטל את השימוש בלוחות מגע מדויקים. כעת, יש דרך להתקין מנהלי התקנים של משטח מגע מדויק גם במחשבים ניידים שאינם נשלחים איתם.

בדקנו זאת ב- HP Spectre x360 בגודל 13 אינץ '(דגם 2015) וב- Dell Inspiron 14z בגודל 14 אינץ' (דגם 2012). זה לא רק עבד על שני המחשבים הניידים, אלא גרם ללוח המגע להרגיש הרבה יותר טוב - לדעתנו. ב- CES 2017, נציג HP אמר לנו כי HP בוחנת לאפשר למשתמשים לבחור בין התייחסות למשטח המגע כאל משטח מגע מדויק לבין שימוש במנהלי ההתקנים המסופקים על ידי היצרן. נראה שזה אפשרי כעת - באופן לא רשמי, לפחות.

עדכון : עדכון יוצרי הסתיו שבר את הצבוט הזה בשני המחשבים הניידים שניסינו אותו. היו לנו כמה בעיות של לחיצה ואז לוח המגע שלנו יפסיק להגיב זמן קצר לאחר האתחול. אנו לא ממליצים לבצע את הצביעה כרגע. אם כבר יש לך, אנו ממליצים לעבור ללוח הבקרה> להסיר התקנה של תוכנית ולהסיר את ההתקנה של מנהלי ההתקנים Synaptics או ELAN המופיעים כאן. לאחר מכן, עבור לאתר של יצרן המחשבים הניידים שלך, מצא את דף המוצר עבור המחשב הנייד הספציפי שלך והורד את מנהלי ההתקן העדכניים ביותר של משטח המגע עבור החומרה שלך. התקן אותם והם אמורים להחליף את מנהלי ההתקן של Precision Touchpad שהתקנת בעבר, ולהחזיר את משטח המגע של המחשב הנייד למנהלי ההתקן המקוריים שלו.

איך זה עובד

קשורים: מהו "משטח מגע מדויק" במחשבי Windows?

זה עובד מכיוון שמשטח מגע מדויק או משטח מגע לא מדויק, למחשבים ניידים יש בדרך כלל אותה חומרה בסיסית. לוח המגע מיוצר בדרך כלל על ידי חברה בשם Synaptics או ELAN, והיצרנים בוחרים להשתמש בתקן לוח המגע Precision של מיקרוסופט או במנהלי התקנים וכלי תצורה המותאמים אישית ליצרן.

כעת ניתן פשוט להתקין את מנהלי ההתקן של מיקרוסופט מדבקת המקלדת במחשבים ניידים רבים, מה שיגרום לחלונות להתייחס למשטח המגע כאל משטח מגע מדויק. זה לא יעבוד על כל מחשב נייד. יתכן שתיתקל בבעיות במחשבים ניידים מסוימים; זה רק תלוי בחומרה.

אנשים רבים חשים שהתנועה הכללית והרגישות של חוויית משטח המגע Precision המותאמת אישית על ידי מיקרוסופט מרגישים טובים יותר מאשר מנהלי ההתקן הרגילים של Synaptics או ELAN.

בדוק אם כבר יש לך משטח מגע מדויק

אתה יכול לבדוק אם במחשב Windows 10 שלך כבר מותקנים מנהלי ההתקן של משטח המגע Precision על ידי ניווט אל הגדרות> התקנים> משטח מגע. אם אתה רואה את הטקסט "למחשב שלך יש לוח מגע מדויק", אתה כבר משתמש במחשב עם משטח מגע מדויק. זה אומר שכבר יש לך את הנהגים, אז אתה לא צריך לעשות שום דבר. גם אם לוח המגע שלך לא מרגיש נהדר, זו בעיה בחומרה - ולא במנהלי ההתקנים.

אם אינך רואה "למחשב שלך יש משטח מגע מדויק" - כמו בתצלום המסך למטה - במחשב שלך לא מותקנים מנהלי ההתקן של משטח המגע המדויק. ייתכן שתוכל לשפר את היענות לוח המגע על ידי התקנת מנהלי ההתקן של משטח המגע של Precision באמצעות ההוראות שלהלן.

הכן עכבר פיזי, לכל מקרה

אנו ממליצים שיהיה עכבר פיזי מוכן, לכל מקרה. סביר להניח שלא תזדקקו לכך, אך ראינו דיווחים כי תהליך זה עלול לגרום ללוח המגע להפסיק לעבוד באופן זמני בזמן שאתם מחליפים את מנהלי ההתקנים שלו בלהב Razer ואולי במחשבים ניידים אחרים למחשב. עכבר USB או Bluetooth יעבדו - רק וודא שיש לך משהו להשתמש במקרה שמשטח המגע שלך יפסיק לעבוד. כמובן שתמיד תוכל לנווט במחשב שלך באמצעות המקלדת או אפילו עם מסך מגע, אם יש לו כזה.

הורד את מנהלי ההתקן של משטח מגע מדויק למחשב שלך

תזדקק לסט אחר של מנהלי התקנים למשטח מגע מדויק תלוי אם המחשב שלך משתמש בלוח מגע של Synaptics או כזה שיוצר על ידי ELAN. אתה יכול לבדוק ממנהל ההתקנים.

כדי לפתוח אותו, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על תפריט התחל ובחר בפקודה "מנהל ההתקנים".

הרחב את הקטגוריה "עכברים ואפשרויות הצבעה אחרות". בדוק אם יש לך התקן קלט "Synaptics" או "ELAN". אם שם לוח המגע במנהל ההתקנים אינו נותן לך אינדיקציה, לחץ פעמיים על המכשיר כדי לפתוח את חלון המאפיינים שלו ובדוק את היצרן המופיע ברשימה. כאן אנו יכולים לראות כי מכשיר שכותרתו פשוט "משטח מגע של Dell" הוא למעשה מכשיר קלט של Synaptics.

אם יש לך מכשיר "Synaptics", הורד את חבילת מנהל ההתקן של Synaptics מ- Lenovo. אם יש לך מכשיר "ELAN" במקום זאת, הורד את מנהל ההתקן ELAN מ- Softpedia.

לאחר הורדת מנהלי ההתקן, חילץ אותם לספריה זמנית במחשב האישי שלך.

כיצד להתקין את מנהלי ההתקן של משטח המגע המדויק

תהליך זה כולל החלפת מנהלי ההתקנים של לוח המגע שלך, והוא אמור להיות פשוט למדי. עם זאת, אנו ממליצים להיזהר בעת שימוש במנהל ההתקנים. אם אתה ממלא בקפידה אחר ההוראות שלמטה, לא תהיה לך שום בעיה. גם אם תהליך זה שובר את משטח המגע שלך או גורם לבעיות אחרות, תוכל להתקין מחדש את מנהלי ההתקן של משטח המגע מאתר היצרן שלך כדי לתקן דברים.

קשורים: כיצד להשתמש בשחזור המערכת ב- Windows 7, 8 ו- 10

ייתכן שתרצה להמשיך ליצור נקודת שחזור מערכת, כך שתוכל לחזור בקלות לנהגים הישנים שלך אם תצטרך. עקוב אחר ההוראות במדריך לשחזור המערכת שלנו כדי ליצור נקודת שחזור חדשה ולאחר מכן התקן את מנהלי ההתקן החדשים באמצעות הטכניקה שאנו עומדים להראות לך.

כדי להתחיל, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על מכשיר ה- Synaptics או לוח המגע ELAN תחת הקטגוריה "עכברים והתקני הצבעה אחרים" במנהל ההתקנים, ואז בחר בפקודה "עדכן מנהל התקן".

לחץ על האפשרות "עיין במחשב שלי אחר תוכנת מנהל התקן".

בעמוד הבא, לחץ על האפשרות "תן לי לבחור מתוך רשימה של מנהלי התקנים זמינים במחשב שלי".

בעמוד הבא, לחץ על כפתור "יש דיסק" בפינה השמאלית התחתונה של החלון.

בחלון "התקן מהדיסק" שמופיע, לחץ על כפתור "עיון".

נווט לתיקיה הזמנית שבה חילצת את מנהלי ההתקן של Synaptics או ELAN Precision Touchpad.

בחר בקובץ "Autorun.inf" באותה תיקיה, ואז לחץ על כפתור "פתח". לחץ על "אישור" לאחר מכן.

בחר באפשרות "מכשיר הצבעה סינפטי" או "מכשיר הצבעה ELAN" ברשימת הדגמים, ואז לחץ על כפתור "הבא".

תראה אזהרה שאומרת כי Windows אינו יכול לאמת שהמנהל תואם לחומרה שלך. זה נורמלי. כדי להמשיך בתהליך ולראות עד כמה מנהלי ההתקנים של משטח המגע של Precision עובדים על המחשב הנייד שלך, לחץ על כפתור "כן".

Windows מתקין אוטומטית את מנהל ההתקן. הפעל מחדש את המחשב לאחר סיום התהליך להפעלת מנהלי ההתקן החדשים של משטח המגע.

כיצד לוודא שהתקנת הנהגים

כאשר הכל נעשה, תוכלו לעבור אל הגדרות> מכשירים> לוח מגע. אתה אמור לראות את המילים "למחשב שלך יש משטח מגע מדויק", המציין כי מנהלי ההתקן של משטח המגע המדויק פועלים. תוכל להשתמש במסך הגדרות לוח המגע כאן כדי להתאים אישית את המחוות, הרגישות והתכונות האחרות של לוח המגע שלך.

טיפים לפתרון בעיות

על להב הרייזר ואולי מחשבים ניידים אחרים, על פי הדיווחים משטח המגע של המחשב הנייד יפסיק לעבוד לאחר שתאתחל את המחשב האישי לאחר התקנת מנהלי ההתקן של משטח המגע המדויק. תוכל לתקן זאת על ידי חיפוש אחר מנהלי התקן מעודכנים של משטח מגע.

לשם כך, חזור למנהל ההתקנים, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על מכשיר לוח המגע שלך ובחר שוב "עדכן מנהל התקן". ב"איך אתה רוצה לחפש נהגים? " חלון שמופיע, לחץ על "חפש אוטומטית תוכנת מנהל התקן מעודכנת" כדי להוריד את מנהלי ההתקן העדכניים ביותר של משטח המגע Precision הזמינים עבור Microsoft.

במחשבים ניידים של Razer Blade נראה כי לוח המגע מפסיק לתפקד גם לאחר שהמחשב יעבור למצב המתנה. על פי ה- dustytouch ב- Reddit, באפשרותך לפתור בעיה זו על ידי שדרוג לאחור של מנהל ההתקן של Precision Touchpad.

שרשור ה- Reddit המקורי בו הטריק הזה פורסם לראשונה ברשת הוא מקום מצוין למצוא טיפים נוספים ופתרונות לפתרון בעיות האם טכניקה זו עובדת על הדגם הספציפי של המחשב הנייד שלכם.

כיצד לחזור למנהלי משטח המגע המקורי של המחשב הנייד

אם אתה נתקל בבעיות במשטח המגע שלך ומעדיף להשתמש במנהלי ההתקן הרגילים של משטח המגע, עבור אל אתר האינטרנט של יצרן המחשבים הניידים שלך. מצא את דף ההורדה עבור הדגם הספציפי של המחשב הנייד שלך, הורד את מנהלי ההתקן של משטח המגע והתקן אותם. חבילת מנהלי ההתקן של היצרן תחליף את מנהלי ההתקן של משטח המגע Precision שהתקנתם עם מנהלי ההתקן המקוריים. לחלופין, אם עשית את הצעד של יצירת נקודת שחזור מערכת, תוכל לשחזר לנקודה זו. רק זכור כי שחזור לנקודה מסוימת יבטל שינויים גדולים אחרים - כמו התקנות מנהל התקן ואפליקציה - שביצעת מאז שיצרת נקודה זו.

טיפ זה פורסם לראשונה ב- Reddit והורחב על ידי Windows Central. תודה, משתמש Reddit 961955197!