כיצד להקטין את גודל מסמך Microsoft Word

מסמכי Word יכולים לקבל מסמכים מורכבים, ארוכים במיוחד, מורכבים עם המון תמונות מוטבעות, גופנים ואובייקטים אחרים. אבל נראה גם שמסמכים יכולים לצמוח מכל היד לכאורה ללא סיבה בכלל. אם אתה מתמודד עם מסמך ענק, הנה כמה דברים שאתה יכול לנסות להקטין את גודל הקובץ שלו.

כשיש לך מסמך Word קצת גדול מדי, הדבר הראשון שתנסה הוא לדחוס את התמונות בו. זה בין היתר בגלל שאתרים כמו How-To Geek כתבו מאמרים מקיפים המסבירים כיצד לעשות זאת, וחלקם מכיוון שבכן, תמיד נראה שתמונות מקפיצות את גודל מסמך Word מעבר לתבונה. אתה עדיין צריך להמשיך ולבצע את הטיפים שכתבנו במאמר זה, כי אם יש לך תמונות, הם יעזרו לך.

אבל אם אין לך תמונות, או אם עקבת אחר הטיפים האלה ואתה צריך להקטין את גודל הקובץ, אנחנו מכוסים. יש לנו הרבה טיפים לשיתוף, אז פירקנו אותם לדברים שבהחלט יעזרו להקטין את גודל מסמך Word, דברים שעשויים לעזור, וכמה טיפים שמומלצים איתם לא צריך להתעסק .

בוא נתחיל.

טיפים שיעזרו בהחלט להפחית את גודל המסמך

לא כל טיפ שתמצא יועיל לך. לפעמים זה בגלל שהם לא חלים על המצב שלך (אם אין לך תמונות אז טיפים על דחיסת תמונות לא יועילו) אבל לפעמים הטיפים פשוט שגויים. בדקנו את כל הטיפים בסעיף זה, כדי שנדע שהם עובדים.

המר את המסמך לפורמט DOCX

מיקרוסופט פרסמה את פורמט DOCX ב- Office 2007, כך שאם אתה עדיין משתמש בפורמט .doc, הגיע הזמן להמיר. סוג הקובץ החדש יותר של .docx משמש למעשה כקובץ ZIP על ידי דחיסת תוכן המסמך, כך שפשוט המרת קובץ .doc לפורמט .docx תהפוך את המסמך לקטן יותר. (זה חל גם על פורמטים אחרים של Office כמו Excel (.xls ל- .xslx), PowerPoint (.ppt ל- .pptx) ו- Visio (.vsd ל- .vsdx) דרך אגב.)

כדי להמיר את קובץ ה- .doc שלך, פתח אותו ב- Word ולחץ על קובץ> מידע> המר.

לחץ על "אישור" בהנחיה שתופיע, לחץ על כפתור "שמור", ו- Word ממיר את המסמך שלך ל- .docx. Word מבצע את ההמרה הזו על ידי יצירת גרסה חדשה לגמרי של המסמך בפורמט החדש, כך שעדיין תהיה לך גרסת ה- .doc הישנה שלך.

בדקנו זאת עם קובץ .doc לדוגמה בן 20 עמודים שהכיל שש תמונות, טבלאות שונות וסימני עיצוב. קובץ ה- .doc המקורי היה 6,001KB, אך קובץ ה- docx שהומר רק 721KB. זה 12% מהגודל המקורי. שום דבר אחר שאנו מציעים להלן לא יעשה יותר לצמצום גודל הקובץ שלך, כך שאם יש לך קבצי .doc תוכל להמיר ל- .docx, ייתכן שעבודתך תסתיים.

הכנס את התמונות שלך במקום להעתיק ולהדביק אותן

כשאתה מעתיק ומדביק תמונה למסמך שלך, Word מניחה הנחות מסוימות לגבי ההתמודדות איתה. אחת ההנחות האלה היא שאתה רוצה שהתמונה המודבקת תהיה בפורמט BMP, שהוא סוג קובץ גדול, או לפעמים PNG, שהוא עדיין די גדול. חלופה פשוטה היא להדביק את התמונה לתוכנת עריכה במקום זאת, לשמור אותה כפורמט קטן יותר כמו JPG, ואז להשתמש בהוספה> תמונה כדי להוסיף את התמונה למסמך במקום זאת.

הדבקת צילום המסך הקטן למטה ישירות למסמך Word ריק אחרת גרמה לגודל המסמך לקפוץ מ 22 KB ל 548 KB.

הדבקת צילום המסך הזה בצבע, שמירתו כ- JPG ואז הכנסת אותו JPG למסמך ריק גרמה למסמך לקפוץ ל -331 KB בלבד. זה מעט יותר מ -40%. אפילו יותר טוב, השימוש בפורמט GIF הביא למסמך שהיה קטן יותר מ -60%. מוגדל, זה ההבדל בין מסמך 10 מגהבייט למסמך 4 מגהבייט.

כמובן, אתה לא תמיד יכול לברוח עם זה. לפעמים תצטרך איכות תמונה טובה יותר שפורמטים כמו BMP ו- PNG יכולים להציע. אבל אם זו תמונה קטנה או שאינך זקוק לאיכות גבוהה במיוחד, שימוש בפורמט משקל קל יותר והכנסת התמונה יכול לעזור.

בזמן שאתה שומר את התמונה שלך, בצע את העריכה שלך

כשאתה עורך תמונה ב- Word, היא שומרת את כל עריכות התמונה שלך כחלק מהמסמך. המשמעות אם אתה חותך תמונה במסמך שלך, Word עדיין שומר על התמונה המקורית המלאה. שנה תמונה לשחור לבן, ו- Word עדיין שומר על התמונה המקורית בצבע מלא.

זה מגדיל את גודל המסמך ללא צורך, כך שכאשר ביצעת שינויים בתמונות שלך, ואתה בטוח שאתה לא צריך לבטל את התמונות האלה, אתה יכול לבטל את Word את נתוני העריכה.

אבל יותר טוב מהסרת נתונים מיותרים מהמסמך שלך מלכתחילה לא יהיה את הנתונים המיותרים במסמך הזה. כל עריכה שתוכל לבצע, אפילו פשוטה כמו חיתוך או הוספת חץ, נעשית בצורה הטובה ביותר בעורך תמונות לפני שתכניס את התמונה למסמך.

דחיס את כל התמונות שלך במכה אחת

כן, אמרנו בהתחלה שמאמר זה עוסק בדרכים אחרות להקטין את גודל הקובץ, אך מרבית המאמרים בנושא זה מראים לך כיצד לדחוס את התמונות שלך אחת אחת (כולל המאמר שלנו), וכאן ב- How-To Geek כולנו למצוא דרכים טובות יותר לעשות דברים.

לחץ על קובץ> שמור בשם> אפשרויות נוספות. (ייתכן שיהיה לך "שמור עותק" במקום "שמור בשם" אם הפעלת את OneDrive עם שמירה אוטומטית).

פעולה זו פותחת את תיבת הדו-שיח "שמירה בשם", בה ניגשים לכמה אפשרויות נוספות. לחץ על כלים> דחוס תמונות.

פעולה זו פותחת את החלונית "דחוס תמונות", שם תוכל להחליט על איזה דחיסה אתה רוצה להחיל על כל התמונות שלך בבת אחת.

האפשרות "החל רק על תמונה זו" היא אפורה מכיוון שמדובר בכלי הכל או כלום - או שתמונותיך יוחלו בעת שמירת המסמך או שאף אחת מהן לא תחול. אז אם אתה רוצה לבחור אפשרויות שונות לתמונות שונות, זה לא יעבוד עבורך. אבל אם אתה מחפש לדחוס את כל התמונות שלך בבת אחת, זו האפשרות להשתמש.

בחר באפשרויות שלך, לחץ על "אישור", ואז שמור את הגרסה החדשה של המסמך עם כל התמונות דחוסות.

הפסק להטביע גופנים במסמך שלך

אלא אם כן אתה משתמש בגופן יוצא דופן מגלקסיה רחוקה, רחוקה, כמעט בטוח שכל מי שאתה משתף את המסמך שלך יוכל לקרוא אותו באמצעות העותק שלו של Word (או חלופה חינמית כמו Libre Office). אז למה שתרצה לבזבז מקום בקובץ שלך על ידי הטמעת הגופנים? עצור את התרחשות הדבר על ידי מעבר אל קובץ> אפשרויות> שמור וכבה את האפשרות "הטמע גופנים בקובץ".

אתה עשוי לחשוב שזה לא ישפיע הרבה, אבל אתה טועה. אם הפעלת הטמעת גופנים ואופציה "אל תטמיע גופני מערכת נפוצים" כבויה, ההבדל בגודל הקובץ הוא כמעט 2 מגהבייט. גם כאשר האפשרות "אל תטמיע גופני מערכת נפוצים" מופעלת (מה שאומר שגופנים כמו Calibri, Arial, Courier New, Times New Roman וכן הלאה אינם כלולים), הקובץ עדיין גדול כמעט 1.3 מגהבייט.

אז כן, הפסיקו להטמיע גופנים במסמך.

קשורים: כיצד להגדיר את גופן ברירת המחדל ב- Word

הפסק להטמיע קבצים אחרים אם אתה יכול

לאחרונה הראינו לך כיצד להטמיע או לקשר גיליון אלקטרוני של Excel במסמך Word (ואתה יכול לעשות זאת גם עם קבצים אחרים, כמו מצגות PowerPoint או דיאגרמות Visio). אם תוכל לקשר לגיליון האלקטרוני במקום להטמיע אותו, תחסוך לעצמך את רוב גודל קובץ ה- Excel. לא תשמור את כל זה, מכיוון שהגיליון האלקטרוני המקושר עדיין יוסיף גודל מסוים, אך המסמך שלך יהיה קטן בהרבה עם קישור מאשר הטבעה מלאה. כמובן, ישנם חסרונות בקישור כמו גם ביתרונות, לכן הקפד לקרוא את המאמר כדי להבין אותם לפני שתעשה זאת.

הפסק לאחסן תמונה ממוזערת למסמך

עוד באותו יום, Word מאפשרת לך לאחסן תמונה ממוזערת של המסמך, כך ש- Windows יוכל להראות לך תצוגה מקדימה בסייר הקבצים. בימים אלה סייר הקבצים יכול לעשות זאת בעצמו ואינו זקוק לעזרה מ- Word, אך האפשרות עדיין קיימת במסמך שלך. במסמך הבדיקה 721KB, הפעלת אפשרות זו הגדילה את גודל הקובץ ל -3247 KB. זה פי 4.5 מגודל הקובץ המקורי - לחינם. הגדרה זו תמצא בקטע קובץ> מידע> מאפיינים> מאפיינים מתקדמים.

כבה את תיבת הסימון "שמור תמונות ממוזערות לכל מסמכי Word" ולחץ על "אישור".

שמה של אפשרות זו מטעה מעט מכיוון שהכיבוי שלה כאן משפיע רק על המסמך שפתחת, למרות שכתוב עליו "כל מסמכי Word". אם זה מופעל כברירת מחדל בעת יצירת מסמך, יהיה עליך לכבות אותו בתבנית Normal.dotx ומיקרוסופט סיפקה הוראות מצוינות לעשות זאת אם אינך בטוח כיצד.

תוכל גם לבטל הגדרה זו בדיאלוג "שמור בשם", שם הוא נקרא "שמור תמונה ממוזערת" מעט יותר נכון.

הסר מידע אישי ונסתר מהמסמך שלך

לא רק מידע אישי מתווסף לגודל המסמך שלך, אלא שהוא גם עשוי לספק לקוראים שלך מידע שאתה לא רוצה שיהיה להם. יכול להיות שיש גם מידע שעוצב כמוסתר, ואם אינך זקוק לטקסט מוסתר זה במסמך, מדוע לא להיפטר ממנו?

הסר מידע מיותר זה מהמסמך שלך על ידי כותרת אל קובץ> מידע> בדוק אם יש בעיות ואז לחיצה על כפתור "בדוק מסמך".

ודא ש"מאפייני מסמך ומידע אישי "מופעל ואז לחץ על" בדוק ". לאחר שהמפקח סיים לרוץ, לחץ על "הסר הכל" במקטע "מאפייני מסמך ומידע אישי".

פעולה זו הקטינה את גודל קובץ הבדיקה שלנו ב -7 קילו-בייט, ולכן לא כמות אדירה. עם זאת, כדאי להסיר מידע אישי מהקבצים שלך, כך שככל הנראה כדאי לעשות זאת בכל מקרה. שים לב שאתה לא יכול לשחזר את הנתונים האלה לאחר הסרתם, לכן ודא שאתה שמח שהם ייעלמו לפני שתסיר אותם. אתה יכול לעשות את אותו הדבר מבחינת האפשרויות "תוכן בלתי נראה" ו"טקסט מוסתר ", אך הדבר יהפוך את הקובץ שלך לקטן יותר אם יש לך תוכן מוסתר.

כבה את השחזור האוטומטי (אם אתה מעז)

אחת התכונות הנהדרות של Word - למעשה, אחת התכונות הנהדרות של כל אפליקציית Office - היא AutoRecover. תכונה זו מבצעת גיבויים קבועים של הקובץ בזמן שאתה עובד, כך שאם Word קורס או שהמחשב יופעל מחדש באופן בלתי צפוי (כגון כאשר Windows מבצע עדכון מערכת בין לילה), יוצגו בפניך גרסאות משוחזרות אוטומטית של מסמכים פתוחים בפעם הבאה שתתחיל מִלָה. כמובן שכל הגרסאות הללו מוסיפות לגודל הקובץ, כך שאם תכבה את השחזור האוטומטי הקובץ שלך יהיה קטן יותר.

עבור אל קובץ> אפשרויות> שמור וכבה את האפשרות "שמור מידע לשחזור אוטומטי כל [x דקות]".

זה לא ישנה הבדל מיידי, אבל זה יפסיק להוסיף גרסאות AutoRecover חדשות לקובץ בזמן שאתה עובד עליו.

רק תזהיר שכבר לא יהיו לך גרסאות שחזור אוטומטי, כך שאם Word קורס או נסגר באופן בלתי צפוי, תאבד את כל העבודה שלך מאז הפעם האחרונה ששמרת אותה.

העתק הכל למסמך חדש לגמרי

בזמן שאתה עובד על מסמך, Word שומר דברים שונים ברקע כדי לעזור לך. הראינו כיצד להשבית אותם במידת האפשר וכיצד למחוק את הנתונים ש- Word אוספת, אך ככל הנראה עדיין יהיו דברים במסמך שלך שאינך זקוק להם. אם אתה מוצא את עצמך כפוף לזחילה זו של גודל המסמך, תוכל ליצור מסמך חדש ואז להעתיק את הכל אליו.

התחל ביצירת מסמך ריק חדש. בחר את כל התוכן במסמך הנוכחי שלך על ידי לחיצה על Ctrl + A. במסמך החדש, לחץ על Ctrl + V כדי להדביק הכל. זה מעתיק את כל הטקסטים שלך, החלקים, העיצוב, אפשרויות פריסת העמודים, מספור העמודים - כל מה שאתה צריך.

למסמך החדש שלך לא יהיו שמירות רקע קודמות, מידע לשחזור אוטומטי או גרסאות קודמות, וזה אמור להקטין את גודל הקובץ.

זכור כי פעולה זו תעתיק מעל כל נתוני עריכה בתמונות שלך, כך שתרצה להסיר זאת תחילה מהמסמך המקורי לפני שתעתיק הכל למסמך החדש שלך. אם לא, זה לא עניין גדול. אתה עדיין יכול להסיר אותו מהמסמך החדש שלך.

אנחנו לא יכולים להגיד לך כמה זה יחסוך, כי זה יכול להיות בין כמה קילובייט להרבה מגה בייט, אבל תמיד כדאי לעשות אם אתה רוצה להוציא כמה שיותר שומן מהמסמך שלך.

כבונוס, ראינו גם להעתיק / להדביק לטריק מסמכים חדש לפתור שגיאות מוזרות במסמכי Word שקשה היה לעקוב אחר אחרת.

טיפים שעשויים לעזור להפחית את גודל המסמך

כמה טיפים נראים כאילו הם יעזרו, אך לא הצלחנו להשיג איתם תוצאה חיובית. אנחנו לא אומרים שהם לא יעזרו לצמצם את גודל הקובץ שלך, אך נראה שתזדקק למערך נסיבות מסוים כדי להפיק תועלת מהן. אנו ממליצים בחום לנסות תחילה את הטיפים מהסעיף הקודם, ואז לתת להם אפשרות אם אתה צריך.

כבה את שמירת הרקע

ככל שמסמך מסובך יותר וככל שחלף זמן רב יותר מאז ששמרת אותו, כך יכול לקחת זמן רב יותר לשמירה כאשר אתה לוחץ על כפתור "שמור". כדי לעזור לעקוף את זה, ל- Word יש הגדרה בקטע קובץ> אפשרויות> מתקדם בשם "אפשר שמירת רקע".

הגדרה זו מופעלת כברירת מחדל ושומרת את המסמך ברקע בזמן שאתה עובד עליו. הרעיון הוא שכאשר תלחץ על "שמור", יהיו פחות שינויים כדי לשמור, וכך זה יחסוך הרבה יותר מהר. זה בעיקר נסיגה לימים בהם Word תפסה כמות גדולה יותר של משאבי מערכת, ובמערכות מודרניות זה כנראה לא נדרש, במיוחד אם אינך עורך מסמכים ארוכים או מסובכים מאוד.

חבר המושבעים יודע אם זה משנה את גודל הקובץ. השארת מסמך פתוח עם הגדרה זו פועלת לא שינה את גודל מסמך הבדיקה שלנו (ואילו השארת AutoRecover מופעלת אכן הגדילה את גודל הקובץ). ביצוע שינויים לאורך תקופה של כ- 30 דקות גם לא גרם לשינוי ניכר בגודל המסמך, ללא קשר אם "אפשר שמירת רקע" היה פועל או כבוי. גם כיבוי זה לא שינה את המהירות שבה נשמר המסמך.

בקיצור: זה תלוי בך. אם כיבויו אינו מקטין את גודל הקובץ שלך, השאר אותו במצב פועל, כי כל דבר ש- Word עושה כדי לשמור את המסמכים שלך באופן אוטומטי הוא דבר טוב.

המרה ל- RTF ואז המרה חזרה ל- DOCX

RTF מייצג תבנית טקסט עשיר, וזה תקן פתוח למסמכים שמספק עיצוב מעט יותר מטקסט רגיל, אך לא את כל הפעמונים והשריקות של DOCX. הרעיון של המרת DOCX ל- RTF הוא שהוא מסיר את כל העיצוב הנוסף וכל הנתונים הנסתרים, כך שכאשר תשמור את ה- RTF שלך כקובץ DOCX, גודל הקובץ יהיה קטן יותר.

המרת מסמך הבדיקה של 721 KB ל- 20 עמודים ל- RTF הפכה את גודל הקובץ ל -19.5 מגהבייט (אז אל תשתמש ב- RTF אם אתה רוצה קובץ קטן). המרתו חזרה ל- DOCX הביאה לקובץ בגודל 714 KB. זהו חיסכון של 7 KB - פחות מ -1% - ומכיוון ש- RTF לא הצליח להתמודד עם חלק מעיצוב הטבלאות הפשוטות בהן השתמשנו, נאלצנו לאתחל מחדש ... שהחזיר את הגודל ל -721 KB.

זה לא נראה שיש לו יתרונות רבים למסמך שלך, במיוחד כאשר ל- DOCX המודרני יש כל כך הרבה יכולות עיצוב ש- RTF לא יכול להתמודד איתו.

המרה ל- HTML ואז המרה חזרה ל- DOCX

זה אותו רעיון כמו המרה ל- RTF, אלא ש- HTML הוא פורמט אינטרנט. מבחן ההמרה שלנו הראה תוצאות כמעט זהות לשימוש ב- RTF.

ניסינו זאת בקובץ DOCX של 721 KB, והוא המיר אותו לקובץ HTML של 383 KB. המרתו חזרה ל- DOCX הביאה לקובץ 714 KB. זה חיסכון של 1%, אבל זה התעסק עם העיצוב, במיוחד הכותרות, ואלה יצטרכו לבצע מחדש.

לפתוח את המסמך וללחוץ אותו

מסמך DOCX הוא קובץ דחוס, כמו ארכיון שאתה מבצע עם 7-Xip או WinRar. זה אומר שאתה יכול לפתוח אותו עם אחד מאותם כלים ולראות את כל התוכן. טיפ אחד שאתה עשוי לראות הוא לחלץ את כל הקבצים מה- DOCX שלך, להוסיף אותם לארכיון דחוס ואז לשנות את שם הארכיון לתוסף קובץ DOCX. היי פרסטו, יש לך מסמך וורד שנדחס! בתיאוריה, זה נשמע סביר, אך באמצעות 7-Zip ו- WinRar וגם בתבניות ארכיון שונות גילינו שבכל פעם שניסינו לפתוח את קובץ ה- .docx שיצרנו, Word אמר לנו שהקובץ פגום.

יתכן שיש טעם כלשהו ברעיון זה - קובץ ה -721 KB שלנו אכן הסתיים ב- 72 KB בלבד - אך לא היינו ממליצים עליו אלא אם כן תרצה להשקיע זמן רב בו כדי לנסות לגרום לו לעבוד. כמו כן, החיסכון יכול להיות רק בגלל שתהליך הדחיסה הסיר / דחוס משהו שמונע מ- Word לפתוח את המסמך, אך איננו יכולים להיות בטוחים.

טיפים המוצעים בדרך כלל אשר ככל הנראה לא יביאו להבדל

יש כמה הצעות שצפות ברחבי האינטרנט שנשמעות הגיוניות אך לא ישפיעו רבות. זה לא אומר שאתה לא צריך לנסות אותם, רק שאתה לא צריך לצפות להשפעה רבה על גודל המסמך שלך.

הסר גרסאות קודמות של המסמך

Word שומר על גרסאות קודמות של המסמך בזמן שאתה עובד עליו. זו הפונקציונליות של שמירה אוטומטית, ויש אנשים שמציעים למחוק אותם על ידי מעבר אל קובץ> מידע> ניהול מסמך והסרת גרסאות ישנות.

עם זאת, אין טעם לעשות זאת מכיוון שגרסאות ישנות אלה מאוחסנות במערכת הקבצים של Windows, ולא במסמך Word שלך. מחיקתם לא תהפוך את המסמך לקטן יותר. אם ברצונך להסיר מידע על גרסאות קודמות מתוך המסמך, העתק את התוכן למסמך חדש לגמרי או עשה קובץ> שמירה בשם כדי לשמור במסמך חדש, כפי שהצענו בעבר.

הדבק טקסט בלבד, לא העיצוב

כאשר ברצונך להעתיק ולהדביק ממסמך אחד למסמך הנוכחי שלך, באפשרותך להשתמש באפשרויות הדבקה שונות.

אפשרות ברירת המחדל המשמשת אם תלחץ על כפתור "הדבק" (או תלחץ על Ctrl + V) היא "שמור על עיצוב מקור". זה מעתיק גופנים ועיצוב לא ברירת מחדל כמו מודגש, נטוי וכו '. אך אם תלחץ במקום זאת על האפשרות "שמור טקסט בלבד", זה - או כך לפחות תאוריה - יקטין את גודל הקובץ על ידי הסרת העיצוב.

ניסינו זאת עם מסמך בן 20 עמודים שהוחל על טקסט בכל עמוד על עיצוב שונה, והפרש הגודל הממוצע היה פחות מ -2 KB לעמוד. זה עשוי להיות משמעותי אם יש לך מסמך של 250+ עמודים, שם הוא יסתכם בסביבות 0.5 מגהבייט, אך האם באמת יהיה לך מסמך Word בן 250 עמודים ללא עיצוב? כנראה שלא, כי זה יהיה בלתי קריא ברובו, כך שתאבד את החסכונות שלך כשאתה מוסיף את העיצוב מחדש.

כל היתרונות לשיטה זו הם ככל הנראה בטיפ שהבאנו לעיל - העתק והדבק את כל המסמך במסמך חדש כדי להסיר גרסאות קודמות, שינויי עריכה ישנים וכן הלאה.

שנה את גודל הדף

Word נותן לך אפשרות לשנות את גודל הדף על ידי מעבר לפריסה> גודל ושינוי מגודל ברירת המחדל של "אות". יש טיפים שצפים שאומרים שאם תבחר בגודל קטן יותר, אך דומה כמו "A4", הקוראים האחרים לא ישימו לב, ותקבל חיסכון בגודל קטן.

ניסינו זאת עם מסמך בן 20 עמודים בגודל "Letter" שהיה 721 KB. שינינו את הגודל ל- "A4", "A5" (שהוא חצי מהגודל של "A4") ו- "B5" והמסמך שלנו נשאר 721 KB קבוע בכל פעם. במילים אחרות, זה בכלל לא השפיע על גודל הקובץ.

הפסק להטמיע נתונים לשוניים

יש הגדרה בקובץ> אפשרויות> מתקדם בשם "הטמע נתונים לשוניים" ותראה טיפים במקומות שונים המורה לך לכבות את זה. על פני השטח זה נשמע סביר - האם נתונים לשוניים נוספים לא יגדילו את גודל המסמך?

בקיצור, התשובה היא לא אם אתה משתמש בקובץ .docx מודרני. Word מטפל בנתונים הלשוניים שמאחורי הקלעים, וזה לא תופס שום מקום במסמך.

השבתה של אפשרות זו עשויה להשפיע מעט על קבצי .doc ישנים יותר, אך גם אז רק אם השתמשתם בכלי כתב יד ול- Word יש כמה "מידע על תיקון זיהוי כתב יד". אחרת, זה בכלל לא משנה.

זוהי הרשימה המקיפה למדי של דרכים בהן ניתן לחתוך את קובצי ה- Word לגודל, אך אנו תמיד מחפשים שיטות חדשות לנסות (או לבטל). פטרו בתגובות אם אתם מכירים טכניקה שהחמצנו, ואנחנו נבדוק אותה!