כיצד ללחוץ על כבלי אתרנט מותאמים אישית משלך בכל אורך

האם אי פעם היית זקוק לכבל אתרנט קצר, אבל כל אלה בארון שלך הם מטר וחצי? אתה יכול פשוט לעטוף את העודף, אבל לקבלת מראה נקי יותר, אתה יכול לקצר את הכבל בעצמך. בעזרת החומרים הנכונים, תוכלו אפילו ליצור כבלי רשת באורך מותאם אישית בעצמכם.

על ידי לחיצה על כבלי Ethernet משלך, תוכל להכין אותם בכל אורך שתרצה. כבלי Ethernet מוכנים מראש מגיעים רק באורכים ספציפיים, וייתכן שתזדקק לגודל שאינו זמין. שוב, אתה תמיד יכול ללכת יותר ממה שאתה צריך, אבל זה בעיקר בזבוז.

קשורים: איזה סוג של כבל אתרנט (Cat5, Cat5e, Cat6, Cat6a) עלי להשתמש?

זה גם הרבה יותר זול לייצר כבלי אתרנט משלך מאשר לקנות אותם מוכנים מראש. לדוגמא, אתה יכול לקנות סליל כבל אתרנט בגודל 1,000 מטר בסביבות 60 $, לתת או לקחת כמה דולרים, תלוי איזה סוג כבל אתה מקבל. התמודד עם עוד כמה דולרים לשקית מחברים ובסופו של דבר אתה משלם פחות מאשר אם היית קונה כבלים שהוכנו מראש.

למשל, כבל אתרנט באורך של 25 מטר באמזון עולה 8 דולר, וזה די זול, אבל זה יעלה לך 320 דולר תמורת כבלים בשווי 1,000 מטר. העלות עולה עוד יותר עם כבלי אתרנט באורך 10 מטר, במחיר של 600 דולר בשווי של 1,000 רגל.

נכון, אתה עשוי לחשוב שאתה לא צריך כבל אתרנט מטר, אבל זה יימשך לך הרבה מאוד זמן, וכנראה שלא תצטרך לקנות כבל אתרנט שוב. בכל מקרה, אתה יכול להשיג סליל כבל אתרנט קטן יותר באורך של 250 מטר תמורת 20 דולר בלבד אם זה נראה ריאלי יותר.

מה אתה צריך

לחלק מהדברים האלה קישרתי לעיל, אך הנה רשימה כוללת של כלים וחומרים שתזדקקו להם, ואף אחד מהם לא יקר במיוחד.

  • כבל אתר גורף (ודא שהוא נחושת חשופה ולא אלומיניום מצופה נחושת)
  • מחברי RJ-45
  • מגפי הקלה (אופציונלי, אך הם מסייעים בהגנה על המחבר)
  • כלי לחיצה RJ-45
  • חותכי חוטים, חשפניות תיל או מספריים

יש לך הכל? בוא נתחיל.

שלב ראשון: מדוד את האורך שאתה צריך

תפוס את כבל ה- Ethernet שלך ומדד ממנו את האורך שאתה צריך. אם אתה מודד לריצות ארוכות באמת וזקוק ל -60 מטר כבל, למשל, אני רוצה למדוד תחילה את טווח זרועי (כחמישה מטרים), לתפוס כבל כלשהו ולמתוח אותו על יד החזה שלי ליד היד. משם, אני יכול לספור כמה טווחי זרועות כבל אני צריך להגיע עד 60 מטר.

אל תדאג לקבל את האורך המדויק, אבל אם בכלל, תרצה קצת עודף בסוף כדי לפצות על כל אי התאמות והטעויות - אתה תמיד יכול לחתוך את העודף ולהפיק ממנו כבל אתרנט נוסף עתיד.

כשאתה מקבל את האורך שאתה צריך, פשוט חתוך את הכבל בעזרת חותכי החוטים או המספריים שלך.

אחרי שחתכת אותו, זה הזמן להחליק על תא מטען לפני שתתחיל להתעסק עם החוטים ולהתקין את המחבר, מכיוון שלא תוכל להחליק אותו לאחר התקנת המחבר.

שלב שני: הפשיט את המעיל החיצוני

קח את כלי הלחיצה שלך והשתמש בו כדי להסיר כ -2-2 אינץ 'מהמעיל החיצוני מכל קצה הכבל. בכלי הלחיצה יהיה קטע עם סכין גילוח ומספיק מרווח בכדי לחתוך את המעיל אך לא את החוטים מבפנים. הנח את הכבל בחריץ זה, לחץ את כלי הלחיצה בעדינות וסובב אותו כדי לחתוך את כל המעיל.

לאחר מכן, אתה יכול לשלוף את המעיל כדי לחשוף את החוטים הקטנים יותר בפנים.

יתכן שתבחין בסט של קווצות דקיקות מאוד כמו שיער. זה נותן לכבל כוח נוסף כאשר אתה מושך אותו כך שהחוטים הפנימיים לא יקבלו את כל הלחץ. אבל הסיבה העיקרית לכך שיש קווצות אלה היא כדי שתוכלו למשוך אותם למטה כדי לחתוך עוד יותר את המעיל החיצוני.

מדוע לעשות זאת? מכיוון שכאשר אתה משתמש בכלי הלחיצה שלך כדי לחתוך את הז'קט החיצוני, תמיד יש את הסיכוי שתתקע את החוטים הפנימיים כל כך מעט. על ידי משיכת קווצות הסיבים בכדי לחתוך עוד את הז'קט החיצוני ואז לחתוך את החוטים הפנימיים מתחת למקום בו יכול להיות הכינוי האפשרי, אתה מבטל כל סיכוי לתקלה בכבלים.

אינך צריך  לעשות זאת אם אתה נזהר מספיק בכלי הלחיצה, אך זהו אמצעי זהירות נוסף שתוכל לנקוט אם תרצה.

שלב שלישי: לא לפתור ולהפריד את כל החוטים

לאחר שתחשוף את החוטים הפנימיים, תבחין שישנם ארבעה זוגות חוטים מעוותים יחד, וכתוצאה מכך שמונה חוטים בסך הכל. זוגות אלה מגיעים בצבעים שונים, כאשר האחד הוא צבע אחיד והשני הוא חוט לבן עם פס התואם את הצבע האחיד.

פרק את כל ארבעת הזוגות כך שיהיה לך שמונה חוטים נפרדים. זה גם רעיון טוב לשטוח את החוטים בצורה הטובה ביותר שאתה יכול, מכיוון שהם עדיין יהיו מעט גלי לאחר שפרק אותם.

שלב רביעי: שים את החוטים בסדר הנכון והכין אותם ללחיצה

בשלב הבא נצטרך לסדר את שמונת החוטים בסדר מסוים, וכאן הדברים יכולים להתאמן מעט.

מבחינה טכנית, אתה יכול לקבל את החוטים בכל סדר שתרצה כל עוד שני הקצוות מחוברים זהה. עם זאת, לכבלי אתרנט יש סטנדרטים לרצף החיווט, המכונים T-568A ו- T-568B. ההבדל היחיד בין השניים הוא שמעבירים את זוגות החוטים הכתומים והירוקים. אבל למה יש שני סטנדרטים שונים מלכתחילה?

זה בעיקר כדי שכבלי אתרנט מוצלבים יכולים להתקיים. כבלי מוצלב משמשים לרשת ישירות של שתי מכונות יחד ללא צורך בנתב. בקצה האחד של הכבל משתמשים ב- T-568A ובקצה השני משתמשים ב- T-568B. עם זאת, עבור כל כבל אתרנט רגיל אחר, בשני הקצוות יהיה אותו רצף חיווט.

לגבי איזה אחד להשתמש בעת יצירת כבלי אתרנט משלך, זה לא ממש משנה. T-568B נפוץ למדי בארה"ב מכיוון שהוא תואם לציוד טלפון ישן יותר וניתן לחבר קו טלפון לשקע אתרנט המשתמש ב- T-568B. רוב כבלי ה- Ethernet המוכנים מראש שאתה קונה (כולל אלה המקושרים לעיל) משתמשים ב- T-568B.

עם זאת, T-568A הופך פופולרי יותר ומומלץ. בנוסף, זה נפוץ יותר בכל שאר העולם (ובכל מקרה קווי טלפון בדרך החוצה). אז עם זאת, אנו נשתמש ב- T-568A עבור מדריך זה.

בואו נעשה סדר בשמונת החוטים שלנו ונתכונן לקימוט. עקוב אחר התרשים שלמעלה וסדר את החוטים לפי התרשים T-568A. כשתעשה זאת, הנח את החוטים על צד האצבע המורה ולחץ אותם כלפי מטה עם האגודל כדי להחזיק אותם במקום.

ברגע שיש לך סדר בחוטים, חבר אותם קרוב יותר ואז התחל לעבוד את החוטים קדימה ואחורה כדי להקשיח אותם. שמור על אחיזה הדוקה בחוטים במהלך תהליך זה.

בסופו של דבר, אתה אמור להיות מסוגל להקל על האחיזה שלך בחוטים והם צריכים בעיקר להישאר בסדר מבלי לרצות לסטות לכיוונים שונים. תהליך זה אמור להימשך רק כ- 30 שניות לערך.

לאחר מכן, תפסו את המספריים וחתכו את החיווט העודף כך שיישאר רק כחצי סנטימטר בין הקצה למקום בו המעיל החיצוני מתחיל. המטרה היא שיהיו החוטים קצרים מספיק כדי שתוכלו לדחוף את המעיל החיצוני למחבר, ולחץ את המחבר מעל המעיל כדי ליצור חיבור מאובטח (על כך בהמשך). תוכלו לקבל תחושה טובה יותר לכך לאחר תרגול מספר פעמים.

שלב חמישי: החלק את המחבר והלחץ אותו

תפוס את מחבר התקע Ethernet שלך וכשהחלק מהקליפ פונה ממך והחוטים הירוקים הפונים לרצפה (או לתקרה, תלוי בכיוון), החלק את החוטים פנימה וודא שכל חוט נכנס לחריץ משלו. תוך כדי פעולה זו, בדקו מקרוב וודאו שאף אחד מהחוטים לא קפץ מכלל סדר. אם כן, הסר את המחבר, תקן את החוטים ונסה שוב.

דחף את הכבל עד הסוף עד שכל שמונת החוטים נוגעים בקצה המחבר. יתכן שתצטרך לנענע אותו מעט ולספק מעט כוח כדי לדחוף את המחבר עד הסוף.

לאחר מכן, אחז בכלי הלחיצה שלך והחלק את המחבר בחריץ הלחיצה עד שהוא יעבור. זה ילך רק בדרך אחת, כך שאם זה לא נכנס כל הדרך בצד אחד, פשוט סובב את הכלי והכנס מחדש את המחבר. המחבר כולו אמור להתאים לכלי הלחיצה.

ברגע שהמחבר כל הדרך פנימה, לחץ על הכלי כדי ללחוץ את המחבר. סחטו חזק יחסית, אבל לא בכל הכוח. שוב, תקבל הרגשה טובה יותר לכך ככל שתתרגל יותר.

לאחר שתסיים, הסר את הכבל מהכלי ובדוק את החיבור כולו כדי לוודא שהכל טוב. אם נעשה כראוי, הלחיצה המחודדת לכיוון החלק האחורי של המחבר צריכה להידחק על המעיל החיצוני של הכבל ולא על החוטים הקטנים יותר. אם לא, אז לא חתכתם מספיק עודפים מהחוטים הקטנים יותר.

לאחר מכן, החלק את מגף ההקלה מעל המחבר (אם אתה משתמש בהם) ואז התחמם לתפארת כבל ה- Ethernet שלך. רק דאגו להרכיב את הקצה השני!

כבלי אתרנט יכולים להיות ארוכים או קצרים ככל שתרצה, אך שים לב של- Ethernet יש מגבלה פיזית של 300 מטר. אז הקפד לשמור עליהם תחת אורך זה, מה שלא אמור להוות בעיה לרוב.

קרדיט תמונה: אלקטרודה