מהו קובץ M4V (וכיצד אוכל לפתוח קובץ אחד)?

קובץ עם סיומת הקובץ .m4v הוא פורמט קובץ מיכל MPEG-4 Video (M4V), המכונה גם קובץ וידיאו iTunes. זהו הסוג העיקרי של הקובץ המשמש בעת רכישה או השכרה של סרטון כלשהו מחנות iTunes.

קשורים: מהי סיומת קבצים?

מהו קובץ M4V?

פותח על ידי אפל, קבצי M4V דומים מאוד לפורמט MP4, אשר שניהם מבוססים על פורמט מיכל הווידיאו MPEG-4. הסיבה העיקרית ליצירתו הייתה הצבת רמת אבטחה, המוסיפה את הגנת ה- FairPlay DRM של אפל, על כל דבר מחנות iTunes. זה מונע מכל מי שמנסה להציג או להעתיק קבצים אלה במכשיר שאינו מיוצר על ידי אפל, כגון אייפון, אייפד, אייפוד וכו '.

קשורים: מהו קובץ MP4 (וכיצד אוכל לפתוח קובץ אחד)?

מלבד השימוש ב- DRM, ההבדלים האחרים הם שקבצי M4V משתמשים בקודק הווידיאו H.264 באופן בלעדי, מאפשרים אחסון מידע על הפרק ויכולים להתמודד עם קבצי שמע AC3 (Dolby Digital).

כיצד אוכל לפתוח קובץ M4V?

כדי לפתוח קובץ M4V מוגן על ידי DRM, יש לאשר את המחשב שלך - או המכשיר שלך באמצעות iTunes ו- AppleID ששימש לרכישת / השכרת הסרטון. בהנחה שאין לזה שום DRM, בואו נסתכל כיצד תוכלו לפתוח אחד כזה.

קשורים: כיצד להסיר DRM מסרטי iTunes ותוכניות טלוויזיה

כדי לפתוח כל קובץ M4V ללא DRM, פשוט לחץ לחיצה כפולה על הסרטון שברצונך לפתוח. זה פשוט כמו זה.

בשל הדמיון בין קבצי M4V ו- MP4, Windows יכול לפתוח אותם באופן מקורי ב- Windows Media Player בדיוק כמו ב- QuickTime ב- macOS.

אם, לעומת זאת, אתה מעדיף נגן וידאו אחר, שינוי שיוך הקובץ הוא תהליך פשוט ב- Windows או ב- MacOS. וסביר להניח שלא תצטרכו אפילו לעשות זאת. כאשר אתה מתקין אפליקציה חדשה להפעלת וידאו, הסיכויים הם שהאפליקציה החדשה תתבע את הקשר עם קבצי M4V במהלך ההתקנה, אלא אם כן צוין אחרת.

קשורים: כיצד לשנות את יישום ברירת המחדל עבור סוג קובץ ב- Mac OS X

מכיוון ש- M4V מבוסס על פורמט המיכל MPEG-4, אם יש לך קובץ והוא  אינו מוגן באמצעות DRM, תוכל פשוט לשנות את התוסף מ- .m4v ל- .mp4 ולפתוח אותו בכל מכשיר שכבר תומך בפורמטים של קבצי MP4. אז אם מסיבה כלשהי הקובץ לא פועל במחשב Windows שלך, פשוט שנה את סיומת הקובץ והוא פותח את הווידאו כ- MP4 במקום זאת.