השתמש בהכתבה קולית כדי לדבר עם ה- Mac שלך

למחשבי מקינטוש יש מובנה הכתבה קולית, המאפשרת לך לדבר במקום להקליד. תכונה זו מתפקדת יותר כמו הכתבה קולית במערכת הפעלה ניידת, ופחות כמו תכונת זיהוי הדיבור המסובכת יותר שנמצאת ב- Windows.

OS X Mavericks מכיל תכונה "Dictation Dictation". זה מאפשר לך להשתמש בהכתבה קולית במצב לא מקוון ומציג טקסט בזמן שאתה מדבר, כך שתוכל לראות בדיוק כיצד מתפרש הדיבור שלך.

הגדר דיקטציה משופרת

ראשית, יהיה עליך להפעיל את תכונת הכתיב. לחץ על תפריט Apple בחלק העליון של המסך ובחר העדפות מערכת. לחץ על סמל הכתיבה והדיבור בחלונית העדפות המערכת וודא שהכתיב מוגדר למצב פועל.

הפעל את האפשרות Dictation משופרת וה- Mac שלך יוריד את המילון המתאים משרתי אפל. לאחר מכן הוא יוכל לפרש את קולך במצב לא מקוון. אם אינך מאפשר להכתיב משופר, הנאום שלך יישלח לשרתי אפל ופרש שם.

אתה גם רשאי להתאים אישית את קיצור הדרך להכתבה ובאיזה תכתיב מיקרופון משתמש מכאן. המיקרופון הסגול ידליק בזמן שאתה מדבר אם ה- Mac שלך יכול לשמוע אותך.

שימוש בתכתיב קולי

כדי להשתמש בהכתבה קולית ביישום ב- Mac שלך, בחר תחילה שדה טקסט ביישום. לאחר מכן, לחץ פעמיים על מקש Fn (פונקציה) או לחץ על תפריט עריכה ובחר התחל דיקטציה.

דבר אל ה- Mac שלך והמילים שאתה מדבר יתחילו להופיע בשדה הטקסט. אם הגדרת דיקטציה משופרת, הם יופיעו מיד. אם לא עשית זאת, יהיה עליך ללחוץ על סיום או ללחוץ שוב על מקש fn וקולך יישלח לשרתי אפל, שם הוא מתפרש והטקסט מתמלא ביישום שלך. אתה יכול לדבר עד 30 שניות בכל פעם רק אם לא הגדרת דיקטציה משופרת.

המחוון הסגול במיקרופון אמור לנוע בזמן שאתה מדבר. אם זה לא קורה, ה- Mac שלך לא יכול לשמוע אותך. יהיה עליך למקם את המיקרופון שלך מחדש או להגדיר באיזה מיקרופון נעשה שימוש בחלונית הדיקטציה.

כשתסיים להכתיב, הקש שוב על מקש fn או לחץ על סיום כדי לגרום ל- Mac להפסיק להקשיב לך.

פקודות דיקטציה

כמו במערכות הפעלה אחרות, דיקטציה קולית לא תמלא באופן אוטומטי את סימני הפיסוק המתאימים כאשר אתה מדבר משפט כרגיל. יהיה עליך לומר את סימני הפיסוק שברצונך להקליד. לדוגמא, להקליד "אני מסתדר טוב. מה שלומך? ", היית צריך לומר" טוב לי תקופה איך אתה עושה סימן שאלה. "

קשורים: השתמש בכתיב קולי כדי לחסוך זמן באנדרואיד, iPhone ו- iPad

לפניכם רשימה מלאה של פקודות להכתבה קולית בה תוכלו להשתמש, המותאמות מאתר העזרה של אפל. אם יש לך אייפון או אייפד, שים לב שאלה זהים לפקודות הקוליות המשמשות ב- iOS של אפל.

 • פיסוק: אפוסתרופה ('), סוגר פתוח ([) וסוגר סוגר (]), סוגריים פתוחים (() וסוגריים צמודים ()) סוגריים פתוחים ({) וסוגרים סוגרים }}, סוגריים פתוחים זווית (<) וסגירה סוגר זוויתי (<), מעי גס (:), פסיק (,), מקף (-), שלוש נקודה או נקודה נקודה נקודה (...), סימן קריאה (),! מקף (-), תקופה או נקודה או נקודה או עצירה מוחלטת(.), סימן שאלה (?), ציטוט ואת סוף ציטוט ( "), מתחיל ציטוט אחד ו בסופו מרכאות ("), פסיק (;)
 • טיפוגרפיה: אמפרסנד (&), כוכבית (*), בסימן (@), קו נטוי אחורי (\), קו נטוי קדימה (/), סימן (^), נקודה מרכזית (·), נקודה מרכזית גדולה (•), סימן תואר ( °), hashtag או סימן לירה (#), אחוז סימן (%), קו תחתון (_), פס אנכי (|).
 • מטבע: סימן דולר ($), סימן סנט (¢), סימן לירה שטרלינג (£), סימן יורו (€), סימן ין (¥)
 • סמלי הבעה: פנים צוחקות (XD), פנים זעופות (:-(), סמיילי (:-)), פנים קורצות (;-))
 • קניין רוחני: סימן זכויות יוצרים (©), סימן רשום (®), סימן מסחרי (™)
 • מתמטיקה: שווה סימן (=), גדול יותר מאשר סימן (>), פחות סימן (<), סימן מינוס (-), סימן כפל (x), סימן פלוס (+)
 • רווח בין שורות: בשורה חדשה , פסקו חדש , מקש TAB

יש לך גם שליטה על עיצוב ומרווח:

 • אמור ספרה או ספרה רומאית ודבר מספר. לדוגמה, אם אתה אומר "שמונה", הוא יופיע כ- 8 או VIII.
 • תגיד שום מקום לא , תגיד משהו ואז תגיד שום מקום כבוי . לדוגמא, אם אתה אומר "יום טוב אדוני", המילים שלך יופיעו כ"ימים טובים ".
 • תגיד כובעים , תגיד משהו ותגיד כובעים . המילים שדיברת יופיעו במקרה הכותרת.
 • תגיד כל כמוסות ביום , לומר משהו, ולאחר מכן לומר את כל הפקקים . המילים שדיברת יופיעו ב- CAPS.
 • אמור את כל הכותרות ואמר מילה - המילה הבאה שאתה מדבר תופיע ב ALL CAPS

בעוד שתכונת זיהוי הדיבור של Windows חזקה במיוחד ויכולה להרגיש יותר כמו כלי נגישות מאשר משהו המיועד להמונים, התכונה Mac Voice Dictation יעילה ופשוטה יותר. קל להתחיל להשתמש ללא תהליך אימונים ארוך וירגיש מוכר לאנשים שהשתמשו בהכתבה קולית בסמארטפונים וטאבלטים. למעשה, זה דומה מאוד לתכונת ההכתבה הקולית ב- iOS של אפל.