חנון מתחיל: כיצד ליצור ולהשתמש במכונות וירטואליות

מכונות וירטואליות מאפשרות לך להריץ מערכת הפעלה בחלון אפליקציה על שולחן העבודה שלך שמתנהג כמו מחשב מלא ונפרד. אתה יכול להשתמש בהם לשחק עם מערכות הפעלה שונות, להריץ תוכנה שמערכת ההפעלה הראשית שלך לא יכולה, ולנסות אפליקציות בסביבה בטוחה עם ארגז חול.

ישנן מספר אפליקציות טובות למחשב וירטואלי (VM) בחינם, מה שהופך את הגדרת מכונה וירטואלית למשהו שכולם יכולים לעשות. יהיה עליך להתקין אפליקציית VM ולקבל גישה למדיה התקנה עבור מערכת ההפעלה שברצונך להתקין.

מהי מכונה וירטואלית?

אפליקציית מכונה וירטואלית יוצרת סביבה וירטואלית - המכונה, בפשטות די מכונה וירטואלית - שמתנהגת כמו מערכת מחשב נפרדת, מלאה עם התקני חומרה וירטואליים. ה- VM פועל כתהליך בחלון במערכת ההפעלה הנוכחית שלך. באפשרותך לאתחל דיסק להתקנת מערכת הפעלה (או תקליטור חי) בתוך המכונה הווירטואלית, ומערכת ההפעלה "תערים" לחשוב שהיא פועלת במחשב אמיתי. הוא יותקן ויפעל בדיוק כפי שהיה עושה במכונה פיזית אמיתית. בכל פעם שתרצה להשתמש במערכת ההפעלה, תוכל לפתוח את תוכנית המכונה הווירטואלית ולהשתמש בה בחלון על שולחן העבודה הנוכחי שלך.

בעולם ה- VM, מערכת ההפעלה הפועלת במחשב שלך נקראת מארח וכל מערכות הפעלה הפועלות בתוך מחשבי VM נקראות אורחים. זה עוזר למנוע מהדברים להתבלבל יותר מדי.

ב- VM מסוים, מערכת ההפעלה האורחת מאוחסנת בכונן קשיח וירטואלי - קובץ גדול ורב-ג'יגה שנשמר בכונן הקשיח האמיתי שלך. אפליקציית VM מציגה קובץ זה את מערכת ההפעלה האורחת ככונן קשיח אמיתי. המשמעות היא שלא תצטרך להתעסק עם מחיצה או לעשות שום דבר אחר מסובך עם הכונן הקשיח האמיתי שלך.

וירטואליזציה אכן מוסיפה תקורה, אז אל תצפו שהם יהיו מהירים כאילו התקנתם את מערכת ההפעלה על חומרה אמיתית. משחקים תובעניים או אפליקציות אחרות הדורשות גרפיקה ועוצמת מעבד לא ממש מצליחים כל כך, ולכן מכונות וירטואליות אינן הדרך האידיאלית לשחק במשחקי מחשב של Windows בלינוקס או ב- Mac OS X - לפחות, אלא אם כן המשחקים האלה הם הרבה מבוגרים יותר או אינם תובעניים מבחינה גרפית.

קשורים: 4+ דרכים להפעלת תוכנת Windows בלינוקס

המגבלה לכמה מחשבים וירטואליים שיכולים להיות לך מוגבלת באמת בכמות שטח הכונן הקשיח. הנה הצצה לכמה מכונות ה- VM בהן אנו משתמשים בעת בדיקת דברים בעת כתיבת מאמרים. כפי שאתה יכול לראות, מותקנים אצלנו מחשבי VM מלאים עם מספר גרסאות של Windows ואובונטו.

אתה יכול גם להפעיל מספר מחשבים וירטואליים בו זמנית, אך אתה תמצא את עצמך מוגבל במקצת על ידי משאבי המערכת שלך. כל מכשיר וירטואלי אוכל מעט זמן מעבד, זיכרון RAM ומשאבים אחרים.

מדוע תרצה ליצור מכונה וירטואלית

מלבד היותם כיף גיקי טוב לשחק איתו, VMs מציעים מספר שימושים רציניים. הם מאפשרים לך להתנסות במערכת הפעלה אחרת מבלי שתצטרך להתקין אותה על החומרה הפיזית שלך. למשל, הם דרך נהדרת להתעסק עם לינוקס - או הפצה חדשה של לינוקס - ולראות אם זה מרגיש מתאים לך. כשתסיים לשחק עם מערכת הפעלה, תוכל פשוט למחוק את ה- VM.

מחשבים וירטואליים מספקים גם דרך להריץ תוכנה אחרת של מערכת ההפעלה. לדוגמא, כמשתמש Linux או Mac, אתה יכול להתקין את Windows ב- VM כדי להריץ אפליקציות Windows שאולי אין לך גישה אחרת. אם ברצונך להריץ גרסה מאוחרת יותר של Windows - כמו Windows 10 - אך יש לך יישומים ישנים יותר הפועלים רק ב- XP, תוכל להתקין את Windows XP ב- VM.

קשורים: ארגזי חול הסבירו: כיצד הם כבר מגנים עליך וכיצד ארגז חול על כל תוכנית

יתרון נוסף שמכשירי ה- VM מספקים הוא שהם "ארגזי חול" משאר המערכת שלכם. תוכנה בתוך VM לא יכולה לברוח מה- VM כדי להתעסק בשאר המערכת שלך. זה הופך את מחשבי ה- VM למקום בטוח לבדוק אפליקציות - או אתרים - שאינך סומך עליהם ורואה מה הם עושים.

לדוגמא, כאשר הרמאים "היי, אנחנו מחלונות" באו להתקשר, הריצנו את התוכנה שלהם ב- VM כדי לראות מה הם יעשו בפועל - ה- VM מנע מהרמאים לגשת למערכת ההפעלה האמיתית ולקבצים של המחשב שלנו.

קשורים: ספר לקרוביך: לא, מיקרוסופט לא תתקשר אליך לגבי המחשב שלך

ארגז חול גם מאפשר לך להפעיל מערכות הפעלה לא מאובטחות בצורה בטוחה יותר. אם אתה עדיין זקוק ל- Windows XP עבור אפליקציות ישנות יותר, תוכל להריץ אותו ב- VM שבו לפחות נזק להפעלת מערכת הפעלה ישנה ולא נתמכת.

יישומי מכונה וירטואלית

ישנן מספר תוכנות שונות למכונות וירטואליות שתוכלו לבחור בין:

  • VirtualBox:  (Windows, Linux, Mac OS X): VirtualBox פופולרי מאוד מכיוון שהוא קוד פתוח וחינמי לחלוטין. אין גרסה בתשלום של VirtualBox, כך שאינך צריך להתמודד עם עליות ומכשולים הרגילים של "שדרוג כדי לקבל תכונות נוספות". VirtualBox עובד טוב מאוד, במיוחד בחלונות ובלינוקס שבהם יש פחות תחרות, מה שהופך אותה למקום טוב להתחיל עם מחשבים וירטואלים.
  • נגן VMware:  (Windows, Linux): ל- VMware יש קו משלה של תוכנות מכונות וירטואליות. אתה יכול להשתמש ב- VMware Player ב- Windows או ב- Linux ככלי מכונה וירטואלי בסיסי בחינם. תכונות מתקדמות יותר - שרבות מהן נמצאות בחינם ב- VirtualBox - מחייבות שדרוג לתוכנית תחנת העבודה VMware בתשלום. אנו ממליצים להתחיל עם VirtualBox, אך אם זה לא עובד כמו שצריך, כדאי לך לנסות את VMware Player.
  • VMware Fusion:  (Mac OS X): משתמשי Mac חייבים לקנות VMware Fusion כדי להשתמש במוצר VMware, מכיוון שנגן ה- VMware החינמי אינו זמין ב- Mac. עם זאת, VMware Fusion מלוטש יותר.
  • שולחן עבודה מקביל:  (Mac OS X): למחשבי מקינטוש יש גם שולחן עבודה מקביל. שניהם Parallels Desktop ו- VMware Fusion for Mac מלוטשים יותר מתוכניות המחשבים הווירטואליים בפלטפורמות אחרות, מכיוון שהם משווקים למשתמשי מק ממוצעים העשויים לרצות להריץ תוכנת Windows.

בעוד ש- VirtualBox עובד טוב מאוד ב- Windows וב- Linux, משתמשי מקינטוש עשויים לרצות לקנות תוכנית Parallels Desktop משולבת יותר או משולבת יותר. כלים של Windows ו- Linux כמו VirtualBox ו- VMware Player נוטים להיות ממוקדים לקהל חנון יותר.

יש כמובן הרבה יותר אפשרויות VM. לינוקס כוללת את KVM, פתרון וירטואליזציה משולב. הגרסאות המקצועיות והארגוניות של Windows 8 ו- 10 - אך לא Windows 7 - כוללות את Hyper-V של מיקרוסופט, פתרון משולב נוסף למכונות וירטואליות. פתרונות אלה יכולים לעבוד היטב, אך אין להם ממשקים ידידותיים למשתמש.

קשורים: כיצד להתקין KVM וליצור מכונות וירטואליות באובונטו

הגדרת מכונה וירטואלית

לאחר שהחלטת על אפליקציית VM והתקנת אותה, הגדרת VM היא די קלה. אנו נעבור את התהליך הבסיסי ב- VirtualBox, אך מרבית האפליקציות מטפלות ביצירת VM באותו האופן.

פתח את אפליקציית ה- VM שלך ולחץ על הלחצן כדי ליצור מכונה וירטואלית חדשה.

ידריך אותך בתהליך על ידי אשף ששואל תחילה איזה מערכת הפעלה תתקין. אם תקליד את שם מערכת ההפעלה בתיבה "שם", ככל הנראה האפליקציה תבחר באופן אוטומטי את הסוג והגרסה עבור מערכת ההפעלה. אם זה לא - או שהוא מנחש לא נכון - בחר בעצמך את הפריטים האלה מהתפריטים הנפתחים. כשתסיים, לחץ על "הבא".

בהתבסס על מערכת ההפעלה שאתה מתכנן להתקין, האשף יבחר מראש כמה הגדרות ברירת מחדל עבורך, אך תוכל לשנות אותן על גבי המסכים הבאים. תישאל כמה זיכרון להקצות ל- VM. אם אתה רוצה משהו אחר מלבד ברירת המחדל, בחר אותו כאן. אחרת, פשוט לחץ על "הבא". ואל דאגה, תוכל לשנות ערך זה מאוחר יותר אם תצטרך.

האשף ייצור גם את קובץ הדיסק הקשיח הווירטואלי שישמש את ה- VM. אלא אם כן יש לך כבר קובץ דיסק קשיח וירטואלי שבו ברצונך להשתמש, פשוט בחר באפשרות ליצור קובץ חדש.

כמו כן, תישאל אם ליצור דיסק בגודל קבוע דינמי או קבוע. עם דיסק שהוקצה באופן דינמי, תגדיר גודל דיסק מקסימלי, אך הקובץ יגדל לגודל זה רק לפי הצורך. עם דיסק בגודל קבוע, תגדיר גם גודל, אך הקובץ שנוצר יהיה גדול כל כך מיצירתו.

אנו ממליצים ליצור דיסקים בגודל קבוע מכיוון שבעוד שהם אוכלים קצת יותר שטח דיסק, הם גם מבצעים ביצועים טובים יותר - מה שהופך את ה- VM שלך למגיב מעט יותר. בנוסף, תוכלו לדעת כמה שטח דיסק השתמשתם ולא תתפלאו כאשר קבצי ה- VM שלכם מתחילים לצמוח.

לאחר מכן תוכל להגדיר את גודל הדיסק הווירטואלי. אתה חופשי ללכת עם הגדרת ברירת המחדל או לשנות את הגודל בהתאם לצרכים שלך. לאחר שתלחץ על "צור", נוצר הדיסק הקשיח הווירטואלי.

לאחר מכן, אתה מושלך חזרה לחלון היישום הראשי של VM, שם ה- VM החדש שלך אמור להופיע. וודא כי אמצעי ההתקנה הדרושים לך זמינים למכונה - בדרך כלל זה כרוך בהצבעה על קובץ ISO או דיסק אמיתי דרך הגדרות ה- VM. אתה יכול להפעיל את ה- VM החדש שלך על ידי בחירה בו ולחיצה על "התחל".

כמובן, רק נגענו כאן ביסודות השימוש ב- VMs. אם אתה מעוניין בקריאה נוספת, עיין בכמה מהמדריכים האחרים שלנו:

  • המדריך השלם לזרז את המכונות הווירטואליות שלך
  • כיצד ליצור ולהפעיל מכונות וירטואליות באמצעות Hyper-V
  • כיצד להתקין אנדרואיד ב- VirtualBox
  • כיצד לשתף את קבצי המחשב במכונה וירטואלית
  • השתמש ב- VirtualBox נייד כדי לקחת איתך מכונות וירטואליות לכל מקום
  • 10 טריקים של VirtualBox ותכונות מתקדמות שכדאי להכיר

האם יש לך עוד שימושים או טיפים לשימוש ב- VMs שלא נגענו בהם? ספר לנו בתגובות!